X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 9 września 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGATKA 46 jak chcesz to mogę podesłać linki do tutoriali z których ja korzystałam :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 września 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kawola wrote:
    AGATKA 46 jak chcesz to mogę podesłać linki do tutoriali z których ja korzystałam :)

    Ja chce, bo się sama napaliłam na szycie :)

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 9 września 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę Kawola chcę bardzo :)

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 9 września 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja polecam znajomym forum z ovu :meski problem: tese/mtese dziewczyny maja tam duza wiedze, napewno cos podpowiedza, ja tez z tym problemem tam wsparcia szukalam, jesli chodzi o lublin to nas androlog wyslal do prof Putowskiego, bylismy juz u niego z kompletem badan ktore zlecil androlog, a autorytet w tej dziedzinie to w Warszawie niestety, ale mysle ze najpierw w lbn niech sprubuja

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 9 września 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstępnie oni wybrali Mroczkowskiego. Jakie badania robiliście? Gdzie usg?

    start lipiec 2013
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 9 września 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie dobrze zacząć od przejrzenia wszystkiego zanim się zacznie cokolwiek, każda strona daje jakieś podpowiedzi jak szyć minky:). Od siebie dodam, że trzeba minky wycinać tak ok 1 cm większe jak bawełnę to samo z owatą i ważne jest żeby trzymać się zasady układania: owata> minky prawa do góry>bawełna lewa do góry. Zanim wytniecie mierzcie po kilka razy w kilku miejscach :). W filmiku przy kocyku jest dobrze pokazane jak zakończyć szycie tzn zszywanie tych dziur co zostają na koniec po przekręceniu na prawą stronę .

    Kocyk:
    https://www.youtube.com/watch?v=kO6bWEaQz9U
    http://finesja.pl/diy-kocyk-minky/

    kokon:
    http://cottonmink.blogspot.com/2016/03/kokon-dla-niemowlaka-tutorial.html
    https://www.youtube.com/watch?v=FroD9XeowwI

    Poduszka motylek:
    http://www.mummysworld.pl/pliki-do-pobrania/poduszka_wykroj.pdf
    http://www.mummysworld.pl/poduszka-antywstrzasowa-wykroj-do-pobrania/

    Kocyk do fotelika:
    http://tojakajotka.blogspot.com/2015/12/bezpieczny-kocyk-do-fotelika-diy.html
    http://robiewdomu.blogspot.com/2016/05/kocyk-do-fotelika-wyprawka-diy.html

    hewa81, AnnaE. lubią tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 9 września 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIA jak u nas były problemy z nasieniem i podejrzenie żylaków powrózka to polecali nam iść na usg do Wieczorka, ponoć on w tej kwestii najlepszy :)

    Monia85 lubi tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 9 września 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    start lipiec 2013
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 9 września 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas badanie hormonow bylo lh, fsh, testosteron, tsh, prolaktyna, estrogeny plus usg u wieczorka w top medicalu (usg ok160-200zl ale mega dojladne) u nas bylo to po swince wiec dalej nie drazono tematu tylko kwalifikacja do inv a udalo sie naturalnie i to dwa razy, takze moje maluchy to prawdziwe Cuda:)

    Monia85, Dotek lubią tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 10 września 2016, 05:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Kurde czego ja jiz wstalam wytlumaczy mi.ktos wrrrr. Poszlam spac pozni wstalam wczesnie. To niesprawiedliwe. Aaaaaaa

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz nie śpię :)

    start lipiec 2013
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 10 września 2016, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nie Monia ... a jak sie male.urodza to wtedy.nam sie spac bedzie chcialo a tu zonk.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 10 września 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Madzia jak czytam o Twoim Maleństwie to przypomina mi się moje. Te pierwsze chwile w domu. Niepokój czy damy radę i szczęście że już jest na świecie...
    Dasz radę i wszystkiego się wspólnie nauczycie.

    W ogóle czas ciąży był dla mnie wspaniały i myślę że szczególnie przy pierwszym dziecku jest więcej luzu bo można więcej czasu poświęcić sobie i brzuszkowi. Jak dzieci już są to więcej pracy nawet jak trzeba leżeć. Szczęśliwa coś może na ten temat powiedzieć ;)

    Monia podziwiam za pamięć i za zainteresowanie wszystkimi na forum. To bardzo miłe. :)
    Miłego dnia życzę i udanej drzemki przedpołudniowej. ;)

    Monia85 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkręciłam się naszą wirtualna rzeczywistość, jak się nie odzywacie to martwię się i tęsknię :)

    Dzisiaj od rana myślę o Wedmoczce... Czy to już ten dzień? Testujesz? masz skierowanie na betę?

    Dziewczyny które już macie jedno dziecko, nie boicie się, że nie podzielicie po równo Waszej miłości i troski? Przy większym dziecku jestem to w stanie sobie wyobrazić, bo dzieciaczki są na innym etapie życia i maja inne potrzeby. Ale takie maluszki? Nic tylko tulić :)

    Betty już na pewno urodziła. Ciekawe czy jest już w domu?

    Orbitka co z ta infekcją? Wybrałaś leki? Kiedy wizyta?

    Kamcia a co u Ciebie? Kiedy ślubowanie pierwszaków?

    Jak ostatnio byłam w Ab widziałam jak T-W po inseminacji dostała pudło ciastek w ładnym opakowaniu, także upominki przyjmują :)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 10 września 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Wkręciłam się naszą wirtualna rzeczywistość, jak się nie odzywacie to martwię się i tęsknię :)

    Dzisiaj od rana myślę o Wedmoczce... Czy to już ten dzień? Testujesz? masz skierowanie na betę?

    Dzień dobry :)

    Miło mi Monia że o mnie pamiętasz :) U mnie to jeszcze za wcześnie na testy dopiero 25dc po ostatnim mies do 35dc nawet nie myślę o testach

    a wczoraj byłam u swojej internistki z Luxmedu i wiecie co Warszawski luuxmed prowadzi z nimi wojnę...za duże rachunki i teraz każdy lekarz jest wzywany na dywanik z powodu skierowań na badania :((

    Tylko się dziwić że lekarze im odchodzą :( tak że skierowania na bętę też nie mam i nie wiem czy teraz będę miała :(

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jakiś czas temu słyszałam, że są problemy ze skierowaniami właśnie z tego powodu. Niektórzy lekarze nie przyjmują w ramach abonamentu, np Swatowski, Kondracka czy Wiktor w Kraśniku. Wedmoczka może warto by było nawiązać współpracę z jakimś lekarzem na nfz?

    start lipiec 2013
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 10 września 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Już jakiś czas temu słyszałam, że są problemy ze skierowaniami właśnie z tego powodu. Niektórzy lekarze nie przyjmują w ramach abonamentu, np Swatowski, Kondracka czy Wiktor w Kraśniku. Wedmoczka może warto by było nawiązać współpracę z jakimś lekarzem na nfz?

    Właśnie idę do Stettnera na 29.09 bo przyjmuję w CM Czechów na NZF ale wiadomo raz w tyg i to parę godzin ciężko się wbić :(

    Tu Wiktor zrezygnował ze współpracy od września a Stettner jeszcze wcześniej :(

    Monia85 lubi tę wiadomość

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na wsi też Stettner przyjmuje raz w tygodniu, ale nie ma usg. I nie jest to w ramach NFZ tylko z funduszy gminy więc skierowań też nie daje

    start lipiec 2013
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 10 września 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie obawiam się że te wizyt na NFZ nic mi nie dadzą, bo on też nie robi USG (chyba) może daję skierowania ale dowiem się na wizycie...jednak w walce z niepłodnością to marne rozwiązanie...a tu w Luxmedzie straszą wystawieniem rachunków do kilku lat wstecz za wizyty do gina w ramach kodu N97 :(

    podstaw prawnych chyba nie ma i bardziej to jest by zestresować kobiety by przestały chodzić w ramach abonamentu

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka a może jakieś inne ubezpieczenie nie ma takich ograniczeń? Czy to ograniczenie luxmedu?

    start lipiec 2013
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ