X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 10 września 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Wedmoczka a może jakieś inne ubezpieczenie nie ma takich ograniczeń? Czy to ograniczenie luxmedu?

    Problem polega na tym że KAŻDY ubezpieczyciel w OWU wyklucza z odpowiedzialności m innymi leczenie niepłodności(bezpłodności) trudno się dziwić problem coraz częstszy a wizyt z tym związanych jest sporo...najlepiej kiedy człowiek płaci abonament i nie chodzi do lekarzy :) wtedy wszyscy zadowoleni

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 10 września 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Też widzę ten problem z luxmedem, nie ma bardzo do kogo chodzić bo albo poodchodzili lekarze albo są teraz tylko poza abonamentem i z badaniami też już nie tak łatwo. O dupę potłuc teraz ten abonament... To wygląda jakby chcieli skłonić ludzi do przestania korzystania z niego.. Chyba stwierdzili, że teraz za mało kasy na tym trzepią. Najlepiej mieć ten abonament co obejmuje wszystkie placówki: żagiel med, cm chodźki, luxmed..
    Ciężarówki sobie poradzą, ale właśnie dla staraczek teraz ta droga jest całkowicie zamykana..

    My dzisiaj leniuchujemy na wsi, mam nadzieję że upał mnie nie zabije :D. Wczoraj szyłyśmy kokon, powiem wam że to uszyć to masakra jakaś, a tyle problemów po drodze wystąpiło, najlepsze było jak w połowie zszywania zorientowałyśmy się że materiał jest źle położony i lewa strona minky wyjdzie na wierzchu :P.

    Miłego dnia dziewczyny :)

    961lupjyvic92ect.png
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 10 września 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAWOLA podziwiam za odwagę uszycia dla maleństwa tych wszystkich rzeczy :)

    Ja nie wiem czy zabrałabym się...moja Mam wszystko do wyprawki sama szykowała dla mnie i mojego braciszka...ale to były inne czasy...nawet mi wysłała niedawno w paczce parę ubranek tych co ja kiedyś miałam i stare grzechotki :) ehhh sentymentalna się robię na starość :)

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 10 września 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część wszystkim,

    Ja jeszcze wrócę do abonamentu luxmed. Jak się rejestrowalam ostatnio do swojego w ramach abonamentu, to pojawiła mi sie informacją, ze w przypadku leczenie niepłodności lub prowadzenia ciąży patologicznej wizyta będzie odpłatna. Normalnie porażka, ograniczenia stawiają ogromne. I co teraz w moim przypadku, czy stwierdzona cukrzyca ciążowa, to jest to ciąża patologiczna?
    KAWOLA Ty chodzisz do luxmedu na wizyty w ramach abonamentu?

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewcia cukrzyca to chyba częsta dolegliwość. Wcale nie chodzisz przez to częściej.
    Bez sensu to wszystko. Rząd chce więcej dzieci, społeczeństwo potrzebuje więcej dzieci, a robi się wszystko żeby starające się miały pod górkę i wszystko na własna kieszeń. Co oni się boja, ze więcej na 500+ będą musieli wydać?

    start lipiec 2013
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 10 września 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiedziałam, że się takie info pojawia ... To naprawdę jest żałosne... Zamiast bardziej pomagać ludziom z problemami to wszystko utrudniają i próbują wzbić na tym kasę. Ciekawa jestem czy to luxmed sobie teraz tak wymyśla czy to jakieś odgórne rozporządzenie...
    Moją ciąże prowadzi Swatowski, a on niestety tylko poza abonamentem przyjmuje, na badania i usg chodzę na pakiet.
    Hewcia nie wiem właśnie jak postrzegać cukrzycę czy to patologia czy nie, ale raczej nie bo patologiczna ciąża to chyba tylko ta gdzie z dzieckiem coś się dzieje.
    Monia oni chyba właśnie ucinają kasę gdzie mogą żeby było na to 500+ właśnie.. I wszystkim na około coś zabierają, a najbardziej na programie korzysta patologia...

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 Ja moje dzieci kocham nade wszystko , wiadomo że takie małe nic tylko tulić i całować takie śliczności i jak tu się nie powstrzymać.

    Tyle piszecie że ledwo was do goniłam , dziewczynki dobrze się czują, mnie głowa peka straszny upał jeszcze5 dni i wizyta 15 wrzesnia mija nam to największe ryzyko poronienia tak mi pisze na bbf na kalendarzu ciąży, ja do końca ciąży do porodu będę się bać, nic tylko donosić i urodzić żeby było zdrowe maleństwo :-D :-) . Samopoczucie mam dobre apetyt też ale dziś jakis średni ten apetyt mam , pewnie przez ten upał .

  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 10 września 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WEDMOCZKA ja po prostu lubię robić wszystko sama, mam wtedy takie jak chce, a jak coś zepsuje to się wkurzę na siebie, a nie innych ludzi :P. Zresztą my z M oboje lubimy takie własnoręcznie robione rzeczy, zawsze staramy się znajomym czy rodzinie na urodziny dać coś całkiem od siebie, zaproszenia na ślub całkiem sami robiliśmy, łóżeczko dla dziecka :) ba nawet sesje z brzuszkiem sami sobie strzeliliśmy :D

    Fajne, że mama Ci wysłała takie rzeczy, też jestem sentymentalna, mam kilka pierdółek z dzieciństwa :)

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to moja Kruszynka. Nie cytujcie proszę, bo chcę potem usunąć.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2016, 21:43

    Monia85, Wedmoczka, kawola, hewa81, Szczęśliwa Mamusia, Dotek, Kamilka lubią tę wiadomość

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękności :) Aż dech w piersiach zapiera :) I nawet nie na różowo :)
    Magdziulla suwaczki musisz sobie zmienić :)
    Ona jest w 56 ubrana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2016, 14:34

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda?:) udała nam się:) mogłabym ją schrupać. Tak w 56 troszkę za duże, ale ma luz przynajmniej.

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka gładziutka i pogodna :)

    start lipiec 2013
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 10 września 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karinka śliczności <3 :)

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola podziwiam za robienie samemu, też mi się to niezwykle podoba, ale talentu mi brak i chyba też cierpliwości.

    Hewcia a jak Ci waga idzie na diecie cukrzycowej. Znałam jedną dziewczynę i przy terminie wyglądała na 6 msc. Pewnie Ty też tak będziesz miała.

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 10 września 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sąsiadka z cukrzycą po porodzie wyglądała dużo lepiej niż przed, była szczupła jak w liceum :)

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi waga spadła pięknie, ale brzuch jak na 5-6 msc. Teraz mam 53kg, więc ponad -10kg(nie dziwne, że kręgosłup szaleje), wystarczy mi jak zejdę do 50kg tylko, żeby ten brzuch zniknął. Ale to z czasem. Po połogu zobaczymy i mam zamiar ćwiczyć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla Jaki aniołek , cudna jest tak słodko śpi :* :* .Śliczności małe :* :* .

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 10 września 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDUŚ, cudna córcia, taka do schrupania :)
    Niech Ci zdrowo rośnie <3
    Ponowie pytanie, bo w gąszczu sie gdzieś zapodzialo. Jak kot postrzega nowego domownika? Ja jestem ciekawa jak to u mnie będzie z moim futrem, bo on jest strasznie zazdrosny ...

    Ja dostałam ciuszki od siostry po siostrzenicy i niestety róż przeważa, ale ile zaoszczedzilam :) A jak już się moja dziewczynka urodzi to będę kupować na bieżąco to co uznam, ze jest mi potrzebne i pewnie różowe to będą tylko detale.

    Co do mojej diety, jakoś daje radę, choć jest to dość uciążliwe. I pomimo zbliżającej się godz kolejnego posiłku nie zawsze chce mi sie jeść, a jest to konieczne - regularne przyjmowanie posiłków, tak żeby cukry utrzymać na mniej więcej jednym poziomie. Dziś np na obiadek zjadłam 2 naleśniki z mąki pełnoziarnistej ze szpinakiem (pycha!) chwilę po 13ej, a o 16 wcale nie byłam głodna, ale musiałam coś wszamac. Tak jest często na wieczór, kiedy muszę zjeść aż 3 kolacej :( No ale jak mus to mus. A wyniki cukru fajnie się trzymają w normie, czasem coś tam wyjdzie więcej, ale z całości pomiarów może to jest 2%. Także się cieszę :)
    Jesli chodzi o wagę, to mi dotychczas i tak tylko brzuch urósł, waga przed szpitalem w 31tc pokazywała +1kg, jak ta sprzed ciąży. No ale 1,5 tyg po szpitalu już na diecie waga spadła o prawie 1 kg. Dlatego pisałam jakiś czas temu, ze polecam dietę cukrzycowa tym ciezarnym, które obawiają się dużego przybrania na wadze. Ja się cieszę, bo kluseczka jest ze mnie, wiec tylko mi to na dobre wyjdzie, a że maluszka rośnie i rozwija się tak jak powinna, to mam się nie obawiać ze waga stoi w miejscu lub spada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2016, 16:55

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 10 września 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karinka jak malinka.piekna <3 ...ajjjj. A ja przytylam tyle ile schudlam wiec wlasnie startuje z wagi wyjsciowej... ale ja.nie moge duzo... bo mam.nadwage. I po pologu planuje wziac sie ostro za siebie :) trening trening trening.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 10 września 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Hewcia ja to kota nie mam ale u siostry jest kotka i jak mała się urodziła 4 lata temu to kot nie odstępował jej na krok. Jak leżała w łóżeczku to kotka spała w nogach w łóżeczku, jak leżała w wózku a moja siostra była np w kuchni to kot wspinał się na oparcie kanapy żeby widzieć dziecko i oka z dzidziusia nie spuszczał. A jak płakała to kotka zaczynała głośno miałczeć i gryzła siostre po nogawkach żeby zajęła się dzieckiem. Także taki przykład mam.

    Magdziulla śliczny bobasek. Na zdjęciu wydaje się duża a w rzeczywistości to maleńka kruszynka:)

    hewa81, Monia85 lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ