X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Dziewczyny dużo zdrówka. Na przeziębienie warto jeść czosnek albo polecam syrop z cebuli:) cebula w półkrążki, kilka ząbków czosnku rozduszonego, sok z cytryny i miód i po kilku godzinach zacząć pić.

    Anjouek ja miałam usg u dr Kondrackiej w luxmedzie na radziwiłłowskiej. Bardzo jestem zadowolona. Dr wszystko mi pomierzyła i mąż w drugiej części pomieszczenia oglądał ekran usg i słyszał co mówi dr. Wizyta trwała dłużej i dostaliśmy nagranie na pendrive.

    hm a zapisywalas sie na to zwykle usg ciązy czy na 3d/4d,że z nagraniem?

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3/4d z nagraniem. Ale w czasie badania dr powiedziała ze 3d dobrze nie wyjdzie bo dziecko za małe i jeszcze chudzinka i poradziła żebym odebrała w kasie 100 zł i zostało 2d z nagraniem. Aczkolwiek mam kilka widoków 3d na filmie i rzeczywiście słabo wyszło. Dr powiedziała że na 3d najlepiej w 28tc przyjść.

    f08af289ff.png
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    3/4d z nagraniem. Ale w czasie badania dr powiedziała ze 3d dobrze nie wyjdzie bo dziecko za małe i jeszcze chudzinka i poradziła żebym odebrała w kasie 100 zł i zostało 2d z nagraniem. Aczkolwiek mam kilka widoków 3d na filmie i rzeczywiście słabo wyszło. Dr powiedziała że na 3d najlepiej w 28tc przyjść.

    hm to moze i ja tak zrobie :) bo chcialam w sumie jedno 3d na pamiątke :) a pani doktor bardzo fajnie sie zachowała skoro nie zgarnęła kasy za słabo widoczne 3d :)

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zadowolona chociaż podobno na koncertowej jest lepszy sprzęt.

    f08af289ff.png
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 15 listopada 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi jakie rozki kupujecie lub juz kupiłyście?Ja zastanawiam się nad rożkiem minky ale widze ze są usztywniane lub miękkie.Jakie wybrac?

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wiem czy kupic rozek. Corka moja korzystala z niego.miesiac puki nie.okazalo sie ze ma dysplazje stawow biodrowych. Przy dysplazji nie wono krepowac.nog. nogi musza bym szeroko. I jest prawdopodobienstwo ze druga tez moze miec. I w sumie mam pytanie czy po porodzie jest szansa ze ortopeda zrobi usg bioderek skoro jest duze prawdopodobienstwo.... Im wczesniej wykryte tym duzo bardzo duzo szybsze wyleczenie. W sumie liczy sie kazdy dzien.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjouek ja tez wszystkie usg robię u Kondrackiej i zdecydowanie lepiej jest na Koncertowej. Chyba żeby mieć nagranie trzeba powiedzieć i zapłacić w rejestracji przed wizytą dodatkowo 30 zł.
    Co do rożka to mam zamiar kupić miękki, ale sama to wymyśliłam, nie wiem jaki jest praktyczniejszy. Wybrałam taki:
    http://bajkowypokoik.pl/rozek.soft

    Minky nie kupuję, bo najczęściej jest to słabej jakości i po jednym praniu i prasowaniu ( nie po stronie minky oczywiście) materiał traci swój urok. Moja siostra ma kocyk z Makaszki i już prawie płaski.

    start lipiec 2013
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rożek minky. Zamówiłam na makaszka pl i nie wydaje mi się jakiś sztywny. Jakość ok choć za tą cenę to na pewno nie jest oryginalne minky z Shannon Fabrics z USA:)

    f08af289ff.png
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy o Swatowskim któras z Was jest cos w stanie powiedziec???

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjouek,
    Ja robilam polowkowe u Krzyżanowskiego na Koncertowej, jestem zadowolona. Ale jeszcze bardziej jestem zadowolona po Usg 3 trym, połączonym z echo serduszka u dr Szymuli w Uni Medzie na Chodzki. Ma tam świetny sprzęt i dobre oko. Parę stron wcześniej dawalam MIGOTCE namiary na niego.

    Anjouek lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robi dokładne usg, wielu lekarzy go poleca.

    hewa81, Anjouek lubią tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewcia, Majusia się urocza :) Oby zdrowo rosła :)
    Co słychać? Jak się macie?

    hewa81 lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz mam dylemat z rożkami ;-) Przy drugim dziecku będę już wiedziała co lepsze haha

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego prowadzicie ciażę u jednego lekarza a usg robicie u innych?

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka_ 46 Trzymam kciuki za glukozę , ja jestem jeszcze przed tym badaniem .

    Co do roźków ja nam jeden ustywniany a pozostałe nie są usztywnione .

    Piękną miałam dziś pogodę jutro mąż do lekarza idzie ciekawe , czy coś nowego sie dowie , posprzątałam jedynie co zrobilam to ubrania poukładałam i wyprasowałam miałam odkurzyć , ale zaraz plecy będą boleć więc nic nie ruszam :) . Dziś idę do szpitala tam zapytać się o coś a tam pod lab stoi karawana , bardzo smutny był to widok :( , ale no takie życie i nic na to nie poradzimy . Samopoczucie dobre choć trochę zmęczona jestem, i senna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2016, 16:20

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam u Kondrackiej i bylam zadowolona, mialam taka sama sytuacje jak Dotek... Rowniez zwrocila pieniadze za 3D...bylam teraz rownuez u dr Szymuli i bylam bardzo zadowolona ;-)
    Ja planuje uszyc 2 rozki - 1 grubszy, 2 cienszy... Jak mi sie uda to pokaze zdjecia a jak nie to maz bedzie szyl... :-P 1 na pewno uszyje 2str minky i bawelna... Mamuska co Ty tak wszedxie pogrzeby widzisz??

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka jakie ambitne plany.Ja to mam 2 lewe ręcę do takich rzeczy.Mama moja krawcowa ale ja nie odziedziczylam tego po niej ;-)Pozostaje mi zakup nowego

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • BaskaW Koleżanka
    Postów: 38 11

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjouek, w luxmedzie rzeczywiście jakoś szybko to usg robią:/ ja miałam wrażenie, że moje połówkowe trwało z 5 minut. Dr Urban polecił mi, żeby zapisać się do Chołubka, bo podobno jest świetny w tym co robi. Ale jakoś nie mam przekonania. Niby mam wszystkie info o wodach płodowych, położeniu dziecka, widocznych 4 jamach serca, a reszta to tak raczej ogólnie. Z tego, co pisała mamaginekolog na blogu, te informacje powinny być dokładne, a u mnie: zarys kręgosłupa, kości czaszki i struktur wewnątrzczaszkowych prawidłowy, konfiguracja dużych naczyń prawidłowa, widoczne 4 kończyny, powłoka jamy brzusznej prawidłowa, żołądek i pęcherz w miejscu prawidłowym. Do tego obwody brzuszka, główki, waga itp., ale bez informacji o długości dziecka. Niby 5 zdjęć, a na żadnym nic nie widać:/ u Was dziewczyny te dane były jakoś bardziej szczegółowe? Bo nie wiem, czy gdzieś się jeszcze zapisać, np do Błażukiewicza, czy to już będzie wystarczające?

    0d1ydqk3ox1rli0g.png
    34bwskjofqfl8l00.png
    Aniołek 8 tc. 27 styczeń 2016
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój doktor nie robi usg ciążowego, tzn nie zna się wybitnie na tym, jest ginekologiem operacyjnym i specjalistą od niepłodności, a nie położnikiem. Żeby zrobić dobre usg i pomiary trzeba być w tym specjalistą, najlepiej mieć odpowiednie certyfikaty, które w Lublinie ma niewielu lekarzy. Nie powiedziałabym, że każdy ginekolog to potrafi i nieraz wynikają z tego nieprzyjemne sytuacje.

    start lipiec 2013
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Mój doktor nie robi usg ciążowego, tzn nie zna się wybitnie na tym, jest ginekologiem operacyjnym i specjalistą od niepłodności, a nie położnikiem. Żeby zrobić dobre usg i pomiary trzeba być w tym specjalistą, najlepiej mieć odpowiednie certyfikaty, które w Lublinie ma niewielu lekarzy. Nie powiedziałabym, że każdy ginekolog to potrafi i nieraz wynikają z tego nieprzyjemne sytuacje.
    Dokladnie... Najlepiej u sonografisty...

    Monia85 lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ