X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    ja dziś mam urlop, bo rano byłam umówiona na zrealizowanie urodzinowego prezentu od męża- wykupił mi 2 godzinna jazdę naszym autem w ośrodku doskonalenia techniki jazdy, także miałam okazje podszkolić się w trudnych warunkach, oczywiście ze wzg na ciąże instruktor nie kazał mi szaleć i nie zaliczyłam wszystkich elementów toru, ale i tak miałąm okazje "wyczuć" samochód na ostrych zakrętach, lodzie, przy nagłym hamowaniu, wpadaniu w poślizg, super sprawa i napewno po porodzie wezmę sobie jeszcze jakiś lekcje..nawet się okazało że mam źle fotel i kierownicę ustawioną, że w złym momencie redukuje biegi itp i trochę ciężko zmienić nawyki po 14nastu latach jazdy

    potem zliczyłam spacerek i spotkanie z koleżanką w klubokawiarni dziecięcej, także miło się zaczął dzień, a teraz trzeba nadrobić domowe obowiązki korzystając z wolnego dnia...

    Dotek lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia widzę że nie widziałaś wyników badań... naukowcy odkryli że kobiety w ciązy "głupieją" ( w okresie ciąży)... po ciąży wracamy do stanu przed...także mam nadzieje że spojrzą na mnie łaskawym okiem ...

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane :*:*:*:*:*.

    Witam się z Wami w 25 tc !!!! . Ale mróz na dworzu , a mgła jest jak nie wiem malutka strasznie aktywna jest , czy dzień czy noc czy leżę czy śpię wyprawia tańce :*:*:*:*:* . Samopoczucie dobre dziś szybki obiad , Marysia ma przedstawienie w przedszkolu taką Jasełkę , gra aniołka nasza Niunia :*:*:*:*:* Mąż mnie zaskoczył napisał mi że dziś wcześniej wróci z pracy bardzo mnie to cieszy :-D . Jeszcze trochę , i będą Święta strasznie szybko ten czas ucieka . Wrzucam wam kochane , nasze zdjęcie :*:*:*:*:*.https://naforum.zapodaj.net/thumbs/28752f7e2e3f.jpg

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia potwierdzam baby w ciąży glupieja ale.obrona do przodu :)

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Agatka super wieści:) gratuluję:)

    Monia fajnie że synek ładnie rośnie. Już pewnie odczuwasz że masz kawał chłopaka w brzuszku:)

    Ja dzisiaj po ktg. Dominik jeszcze się nigdzie nie wybiera:) następne ktg w wigilie.

    Co do mózgu to u mnie wszystko było ok do 8 miesiąca. Teraz mam zaniki pamięci. Normalnie mam wrażenie jakbym się resetowała co 5 minut. Pamiętam o czymś a za chwilę zaopominam, za jakiś czas sobie przypominam i tak cały dzień.

    f08af289ff.png
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    troche sie nie odzywalam...
    zapieprz na uczelni no i wdrażałam się w wolnych chwilach w szycie :)
    uszyłam juz kocyk i podusie dla maluszka, ale dopiero dzis poczulam ogromną dumę z samej siebie bo uszyłam Tymusiowi kokonik :)
    sama nie wierze,ze 16 dni mam dopiero maszyne do szycia ;-) pierw sobie mysle - porywam się z motyką na słonce ale udało sie !
    aż sie pochwale efektami swojej pracy :) a od jutra juz bede z Wami na bieżąco !

    30arls2.jpg
    2lse9f5.jpg
    wtg7wn.jpg
    346qred.jpg

    Monia85, Szczęśliwa Mamusia, hewa81, Dotek, marcela29, Magdziulla, BaskaW, agadana lubią tę wiadomość

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps.
    Moje cacko jest dwustronne :P ale nie o tym...
    zastanawiam sie czy doszyc te pomponiki czy nie? Chodzi mi o te co są na 2gim zdjęciu a na pozostalych ich nie ma?
    Jak myslicie? Czy już przesada? Kupilam je w sumie z innym zamiarem i nie mam ich wystarczajaco... musialabym jeszcze raz zamowic... no ale nie wiem juz sama..

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WOW pełna profeska - jak zobaczyłam foto na początku pomyślałam że kupiony ten konkonik. Rewlka

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny kokonik. Profesjonalnie go wykonałaś, masz talent:)

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjouek Ale kochana , masz talent :*:*:*.Cudnie wygląda ten kokonik :*:*:*:*:*:*.

    Witam się kochane z wami w tą mroźną Sobotę :-:*:*:*.

    Ale zimnooo , dziś jedziemy na zakupy przedświąteczne i za porządki trzeba się zabrać , ale wczoraj nowiny się dowiedziałam będę po raz 5 ciocią ! , mój daleki brat cioteczny będzie miał lada chwila synka , jego dziewczyna ma termin na 23 grudzień 2016 , to już w krótce bardzo mnie to cieszy , ich synek będzie miał na imię Nataniel :D, nareście jakiś chłopczyk w naszej rodzinie :-D , moja siostra już jest prawie w 11 tc może między Lutym / Marcem dowiedzą się o płci ich maleństwa :-D . Samopoczucie dobre Ania jak zwykle wyprawia tańce w brzuszku , dziś ubierzemy choinkę jak dziewczynki się cieszą .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2016, 11:51

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka gratulacje :) Super, że masz już to za sobą :)
    Anjouk ja też jestem pod wrażeniem :) Super ten kokonik i bardzo przydatna rzecz :)
    Ja też wczoraj byłam na KTG i na szczęście skurczy brak :) Tosia chyba się rozmyśliła i postanowiła posiedzieć jeszcze grzecznie w brzuszku :)
    Wczoraj ubraliśmy choinkę i czuć już magię świąt w powietrzu :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny za miłe słowa :D cieszę się, że nie tylko mi się podoba hihi :D

    u mnie choinka pewnie tak jak zwykle stanie dzien przed Wigilią lub w dzien Wigilii :( takze jeszcze sobie poczekam na ubieranie tydzien...

    zakupów jeszcze nie mamy zrobionych w ogole :O plan byl taki zeby dzis popołudniu zrobic.... także bedzie masakra bo pewnie ludu w sklepach bedzie tłum... i kolejki dlugie...no nic, moze jakos to wytrzymam...
    lista zakupow strasznie dluga, nie wiem czy jak co roku nie bedzie tego wszystkiego za duzo, ale jak sie jest takim lasuchem to sie nie zna umiaru i sie robiiiii tego po trochu i tego i tamtego... a potem jem więcej niż goscie :p

    coś tam powoli ogarniam jesli chodzi o sprzatanie ale tak 'z wierzchu' dopiero w srode jak juz wolne na uczelni bedzie to takie konkretniejsze porządki zrobimy.

    ojej migot_ka ciekawe czy posiedzi grzecznie ta Twoja panna i przeczeka święta czy Ci zrobi niespodzianke np. przy wigilijnej wieczerzy... teraz juz wszystko jest możliwe
    ale życzę Ci oczywiscie, żeby święta minęły Wam spokojnie :)

    migot_ka lubi tę wiadomość

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej tak juz szykujecie sie na swieta ze nic nie piszecie? Co tam u mamusiek? Jak smyki? Ciezarowki a jak wy sie czujecie.Ja we wtorek mam wizyte 32+1. Ciekawe kiedy zleci USG :). Kurde gardlo mnie cos boli I juz druga noc mam koszmary senne. Milej niedzieli :)

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Jestem czytam. Usg główki mieliśmy w pierwszym msc będziemy powtarzali w styczniu, bo jeszcze torbielki się nie wchłonęły. Za to teraz mieliśmy echo serca, ja mam wadę i chciałam sprawdzić czy ok (raczej ok, do kontroli).
    Mała jest cudowna, faktycznie ten osławiony 3 msc to przełom. Karinka jest cudowna, ciągle się śmieje, uczy nowych rzeczy.

    Monia85 jakie mycie okien?! Takie zabawy zostaw na wywołanie. Kopniak przyzwoitości dla Ciebie;)

    Biustonosze to zależy, teraz mam mniej więcej taki rozmiar jak przed ciążą, ale po porodzie były oooooogromne!

    Szczepienie 6w1 (ze względu na ewentualne braki 5w1). Stres koszmarny, niestety naczytałam się o nopach, nie popełniajcie mojego błędu. Jesteśmy po drugiej dawce i jest ok.

    Anjoulek przepiękny ten kokon mogłabyś sprzedawać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2016, 10:04

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, my ze świetami w lesie, kiepski miesiac finansowy mamy i szykujemy niezbedne minimum tzm M upiecze strucle makowe i sernik i pierniczkow pare dla Laury, ja zrobie barszcz i salatkie, wiejskie wedliny zamowilam w pracy od rolnika i tyle, wigilia i jeden dzien u rodzicow a tu jestesmy t tylko we 3 wiec nie ma dla kogo szykowac, liste prezentow juz mam ale nic nie kupione, nawet choinki nie mamy a ja caly tydzien do pracy, nie wiem kiedy to ogarne, zawsze bylam zorganizowana i mialam wczesniej poszykowane a w tym roku nie czuje tych swiat, pierwsze swieta bez tescia:-/ smutno:(

    jutro mam wizyte 30+2 i nie wiem czy dr zrobi prenatalne ale chyba tak bo kolejna bedzie w 34tyg to juz chyba wa pozno
    w srode mialam endok i dopiero 2mc powporodzie mam pojsc a tak w razif cos to tel konsultacje, i musze kupic podkolanka p/zylakowe bo jedna noga fatalna:-/
    milej ndz i radosnego oczekiwania na swieta

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już w domu ogarnięte. Za pichcenie raczej nie będę się brała, bo się boję... nie chcę się przemęczyć i przyspieszyć porodu, który i tak może być w każdej chwili...na święta i tak idziemy do teściów, rodziców, dziadków, więc "na gotowe". Co prawda zawsze lubiłam coś przygotować od siebie i nie iść z pustymi rękami, ale w tym roku jednak wygrywa zdrowy rozsądek...
    Zakupiłam wczoraj jeszcze 1 kocyk, który chodził za mną od dłuższego czasu, mimo, że mam już chyba z 5 :)
    https://colorstories.pl/produkt/kocyk-tkany-cottonclassic-jasny-szary/ Wezmę go do szpitala, a i w domu będzie odpowiedni do przykrycia i do zdjęć :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część Dziewczęta :)
    Mamusie i przyszłe mamusie :)

    I ja Was czytam na bieżąco ale moja Majka ma etap rączkowy, jest juz bardzo aktywna w dzien, mało śpi, a widok sufitu z pozycji leżącej jej nie odpowiada, wiec plecy mi już powoli wysiadają, a i tak miałam z nimi przecież problem. Rośnie (waży już pewnie coś ok 5kg), rozwija się, coraz więcej sie śmieje, a gada jej sie najlepiej z tatulkiem. My tez szczepilismy 6w1 i kompletnie nic sie nie działo, mam nadzieje ze po 2 dawce też będzie ok.
    MAGDZIA a szczepiliscie dodatkowo na pneumokoki itp?

    A to moja Kluseczka

    9b36c8cf1b023b82med.jpg

    MONIA, piesełek w sumie mało reaguje na Majke, jakiś taki obojętny jest, jedynie jak tatuś weźmie córcie na klatę to leci zazdrosnik heheh bo "jak to ktoś się może przytulać do pancia" :D Ale nie jest wtedy agresywny czy cos takiego, tylko próbuje pchać się między Majke a mego męża.

    ANJOUEK, piękny kokon, brawo! Zazdroszczę talentu. Ja miałam ambicję zrobić sówki filcowe do karuzeli i inne ozdoby, ale na pomyśle się skończyło, a teraz normalnie mi sie nie chce.

    AGATKA, gratuluję :) Brawo Ty!

    MIGOTKA, już powoli masz bezpieczny czas na rodzenie (u mnie było 37+4), ale trzymajcie się jak najdłużej. Powodzenia!

    DOTEK, kawał Dominika masz w brzuchu, ale ja to nie do końca wierzę w pomiary na usg, moja 5 dni przed porodem niby miała prawie 3kg, a urodziła się 2,75kg.

    Ja w tym roku nic nie robię na święta, ide na gotowe do rodziców i teściów.

    Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2016, 12:34

    Wedmoczka, Monia85, migot_ka, viowieczka, Magdziulla, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia piękna córcia :) Jestem pod wrażeniem jak dzieciaczki szybko rosną!!! :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Ja też Was podczytuję, ale pisać jakoś nie ma kiedy :P.

    Anjouek fajny kokon, masz talent dziewczyno :).

    Agatka gratulacje :), ojjj zdecydowanie kobiety w ciąży głupieją, wiem coś o tym :P.

    Monia jakie mycie okien?? Oszalałaś, proszę mi się poprawić!!

    Hewa cudna ta Twoja Majeczka i podobna do Ciebie :), a jakie ma fajne włoski ;).

    My z racji tego, że Julka jest wcześniakiem szczepionki 5w1 i pneumokoki mamy za darmo i tak też szczepiliśmy i dodatkowo jeszcze na rotawirusy.

    Migotka zdrowy rozsądek najważniejszy, nie ma się co przemęczać i przyśpieszać poród.

    Wedmoczka a co tam u Ciebie?

    Spokojnej niedzieli dziewczyny :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    viowieczka wrote:

    Wedmoczka a co tam u Ciebie?

    Dzień dobry dziewczyny :)

    Zostałam wywołana do tablicy więc melduję się: czytam w miarę na bieżąco ale zupełnie nie mam weny do pisania...deprecha zimowa i przedświąteczna...

    Nie pamiętam czy sie chwaliłam ale zostałam poproszona na matkę chrzestna moich znajomych..."córeczka" ma się urodzić 23.12 ( termin cc) i raczej ciecie na zimno bo jak na razie nic sie nie dzieję :(( ja z jednej strony się cieszę a z drugiej płakać mi się chcę bo oni pierwsza córka z wpadki, druga by nie było dziecko jedynakiem ...miłości w związku raczej też nie ma ale ślub biorą w czerwcu zaraz przed chrzcinami...nie moja bajka całkiem ale może chociaż "córkę" da sie jakoś w wartościach chrześcijańskich wychować :)

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
‹‹ 201 202 203 204 205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ