X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek Ja brałam też Tradyferon tylko wczoraj wzięłam , okropnie po tym się czułam słabo mi było , nie dobrze wolę nie ryzykować zdrowia , jem dużo buraków dziś kupiłam banany , jabłka , pomidory . Każda z nas na lek reaguje inaczej dokładnie przeczytałam ulotkę , wzdłuż i wszerz czasami tak jest , że leki działają na nas nieporządanie .Trzymam mocno kciuki za wizytę :*:*:* , do mojej tak daleko dopiero po Nowym Roku idę .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 12:15

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam się i ja właśnie wróciłam z LU. w piątek obrona trochę się stresuję , ja z tych co stresują się wszystkim. Moja mała wczoraj bardzo mało się ruszała myślałam że dzisiaj przy okazji w LU polece do gina ... ale rusza się trochę więcej dziaij więc dałam sobie spokój. Pewnie jej coraz to ciaśniej i ruchy takie przesuwne czuje :P
    Wizyta we wtorek... mam nadzieje że już mnie wyśle na USG. Miłego dnia. Buzka

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Zaliczyłam wczoraj zajecia w szkole rodzenia.Na pierwsze zajęcia nie dotarlismy bo źle się czułam-natomiast wczoraj byliśmy i całkiem fajnie było.2 godz tak szybko minely ;-) mielismy temat: co spakowac do szpitala i jak to wyglada od wewnatrz szpitala.
    Także posłuchałam się drogie koleżanki i bede chodziła ;-)

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia już niedługo i Ty będziesz na tym etapie. Zacznie się więcej dziać wokół ciąży. U mnie zaczęły się cotygodniowe ktg i wizyty u gina częste bo i przy ktg mnie widzi i prywatnie co 2 tygodnie każe przychodzić.

    Torba do szpitala spakowana i oglądam serial porody na ipla. Polecam, na każdym odcinku płaczę:)

    Agatka mój też w tym czasie mniej się ruszał i czułam jak się leniwie przesuwa:) trzymam ckciuki za obronę:)

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agadana – Witaj ;)
    Lady Highlander – GRATULACJE ! ;) To jeden z nielicznych chłopców tu na wątku ;)
    Maferka nie przejmuj się sprzedawcą, oni wszystko powiedzą byle nawiązać nic porozumienia z kupującym i opchnąć mu jak najwięcej towarów ;) nawet pokuszą się o wróżenie :P
    BaskaW, agadanac – też robiłam usg 3d/4d w Femmedzie u Błażukiewicza. Nie powiliło mnie niestety – fakt, wziął mniej bo 150 zł ale 3d nie wyszło bo stwierdził, że dziecko „wgina śmiło ciało” w dodatku mala się obróciła, także wyszłam dokładnie z tym samym co robię na nfz ;) ale wiadomo – prywatnie kulturka nikt łaski nie robi. Miałam powtarzać, szczególnie, że to już 28 tc ale chyba mi szkoda kasy ;)
    Agatka – super prezenty zrobiłaś. Szkoda, że ludzie nie potrafią docenić. Mój mąż ma tak samo: najpierw się stara, kupuje a potem mu przykro bo ktoś nie docenił – taka prawda… A wybór chrzestnych to jest jakiś koszmar… Wg mnie nikt się nie nadaje u nas :P msm wymagania z kosmosu chyba ;) tj właściwie jedno: żeby chrzestni się interesowali na serio dzieckiem (ja mam 3 chrzesniaków i zawsze staram się żeby czuli że jestem kimś więcej niż ciocią…)
    Monia85 – mi kiedyś kurier InPost ukrył paczkę w domu:P mam status odebrana, dzwonię, pytam, a potem się okazało jak wynosiłam śmieci do piwnicy (musimy sortować), że zostawił w komódce pzy tylnu=ym wyjściu, którą ktoś zostawił uchyloną… Miałam z nim potem rozmowę…
    Agatka, przypomniało mi się – kasa to leci jak woda z kranu na wszytsko. Niby zarabiamy dobrze a co miesiąc nie idzie nic odłożyć, a serio nie kupujemy nie wiadomo czego…
    Ja mam dziewczyny luty/marzec termin a we wrześniu wesele szwagra gdzieś pod Radomiem i naszego starszgo w lipcu jeszcze gdzieś dalej. Mam nadzieje, że i się uda Małą wykręcić żeby jje na drugi koniec polski nie wieźć, choć mąż chce jechać.
    Szczęśliwa Mamusia – z tym ubraniem to racja. I moje pytanie do Was dziewczyny: jak rozwiązujecie kwestię kurki na zimę? Ja mam taki sobie brzuszek i nie wiem czy ryzykować i przez neta zamówić ciązową kurkę, czy kupić większą po prostu? Mierzyłam wczoraj, jedna nawet ok ale boje się, że jak mi wywali brzuch to się i w tej nie zmieszczę…..
    Poza tym dziś pierwsze moje zajęcia w Szkole Rodzenia Lidia – nie mogę się doczekać ;)
    Buziaki!

    agadana lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie. Synuś waży +-3200g. Jak jeszcze przykoksi to będzie cc. Chyba że nie dotrwa do terminu 18.01 i sie urodzi wcześniej.

    migot_ka, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek, czym Ty go karmisz?? ja mam wcześniejszy termin i tydzień temu ważyła 2200g... :)
    U mnie już też torby spakowane i czekamy...

    Monia85, Dotek, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kurtki ciążowej nie kupowałam, bo spokojnie mieszczę się w tą z zeszłego roku... brzuszek mam mały, a i tak teraz większość czasu spędzam w domu...

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam ze wyjazdy z niemowlakiem sa znacznie łatwiejsze niz z dzieckiem powyzej roku, my bylismy na wakacjach jak mała miała 5mc nad solina i bez problemu jechalismy kolejka bieszczadzka, plynelismy łodka, chodzilismy do knajp na obiadyg, kawe... a w tym roku nad morzem ciezko, obiad tylko jak mała usneła, zero leżenia na plaży bo mała biegała w tłumie i trzeba było jej pilnować, w knajpie 5min nie wysiedźiala, podroz w korkach mega maruda takze polecam podroze i wszelkie imprezy do roku:)
    my tez w maju mamy wesele, potem na jesieni i koło lata chrzciny i to nie bardzo mozemy odmowic wiec z dwojka bedzie wesoło:-/

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela na pewno za ciekawym świata roczniakiem ciężko nadążyć i nie ma tu mowy o odpoczynku:D

    Nie zdziwiłaby mnie waga dziecka gdybym miała cukrzycę, ale cukry mam wzorowe a on rośnie. Fakt że my z mężem też dosyć wysocy jesteśmy. Dr mówił że w ostatnim miesiącu dziecka wzrost może zwolnić ale i tak jest duży. Jak będzie 4 kg to będę naciskała na cc nie chce żeby mi się zaklinował i udusił.

    Migotka to duża różnica między naszymi pociechami. To obstawiam że Twój w terminie może ważyć ok 3200 to dobra waga do rodzenia:)

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Migotka jakie imię wybraliście?
    Monia imię mieliśmy wybrane już podczas starań...byliśmy zgodni w 100% i tylko to 1 wchodziło w grę... :) Do tej pory nie zmieniliśmy zdania... Antonina <3

    Szczęśliwa Mamusia, hewa81, Monia85, Dotek lubią tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ufff...36 tydzień... :)

    Szczęśliwa Mamusia, hewa81 lubią tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli co? 9 miesiąc? Antonina, ładnie brzmi:D

    migot_ka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, a my nadal mamy bezimiennego syna:-/
    moja kolezanka wczoraj trafila do szpitala z nadcisnieniem, ale dzis juz konczy 39 wiec wywoluja jej porod balonikiem i jak dobrze pojdzie to dzis lub jutro urodzi sie moja chrzesnica:) a jutro ma pierwsze urodziny pierwsza corka kolezanki wiec akurat by miala rowno corki rok po roku:) takze beda mialy urodziny w tym samym dniu

    Dotek, Zuza1989 lubią tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 My nadal nie możemy dojść do porozumienia co do Ani , ja mam swoje racje mąż swoje uparł się i nie ma z nim rozmowy B-) . Jeszcze macie czas zdąrzycie nawet i po porodzie nadać imię waszemu synkowi , jakby u nas okazało się że jednak Ania będzie synkiem to sama bym nie wiedziała jakie dać imię , bardzo podoba mi się Kubuś ale mąż nawet nie chce słyszeć o tym imieniu , a teraz dużo jest Jakubów .

    migot_ka Piękne imię wybraliście , dla córeczki :*:*:*.


    Witam się i ja kochane :-* :-* .

    Ale pogoda wczoraj mróz szczypał w nos , a dziś śnieg sypie i jak tak ciepło się wydaje kupiłam cukierki , na jutro czekoladki książkę i puzzle dla naszego rodzynka , to już 12 lat kiedy to zleciało zaraz będzie miał 15 , 18 i dorosłe życie . Dziś na obiad ugotuję rosołek mam mleko i jabłka to zrobię jeszcze placki z jabłkami ;-) . My się dobrze czujemy malutka to wulkan pełen energii , wczoraj mąż położył rękę na brzuszku i tak mówi co ona tam robi biega czy co :-D :-D . Wczoraj była moja siostra u ginekologa ogólnie miała tylko omówienie badań chodzi na NFZ niestety tak ma , że gin jej nie robi wcale USG mówi np że za dwa tygodnie będzie robione daje skierowanie na USG , a ona musi iść do szpitala i się prywatnie zapisać . Według OM termin ma na 5 Lipca a według USG na 12 , pyta się moja siostra na kiedy ja mam to mówię że według OM na 7 Kwietnia a według USG na 12 , i tak do mnie jak sądzisz który termin się sprawdzi :-P , to ja do niej tak jak przy poprzednich ciążach pewnie będzie że żaden się nie sprawdzi :-D :-P .

    migot_ka, Dotek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia – bardzo Ci dziękuję  :* Zajrzę do HM jutro – chyba dział dla przyszłych mam jest w Tarasach Zamkowych, hm?  Antoś całkiem być może przyjdzie na świat przed terminem – ja mam termin na 3go marca i tak bym chciała żeby się Lilka urodziła, a jak będzie to zobaczymy ;)
    Migotka farciaro, ja niestety już się ledwie, ledwie zapinam i mimo, że niby dużo nie przytyłam (+6 kg od początku) to jakoś mi ciasno i niewygodnie a niestety za zimno na latanie w rozpiętej…
    Marcela dzięki za pocieszenie, mam nadzieje, że wrześniowe wesele szwagra przeżyjemy cała trójką bez szwanku ;) a my chłopca baaardzo chcieliśmy, miał być Szymek a będzie Lilka ;)
    Szczęśliwa Mamusia ja chodze na NFZ ale do bardzo zorganizowanej przychodni na Topolową i jestem bardzo zadowolona, usg nie robi moja dr (Tucewicz-Pasikowska), też zleca ale to piętro niżej i rejestrują na nfz i w terminie takim jak dr pisze na skierowaniu bez problemu, a wykonuje je potem też lekarz specjalista, ma nawet ten cały certyfikat FMF. Jak kto trafi po prostu.
    Jestem po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia i bardzo mi się ono podobało ;) chociaż nadal nie wiem jaki materacyk dla małej kupić ;) No i nie sądziłam, że kurs Bezpieczny Maluch był dla wszystkich a nie jak mi się wydawało organizowany dla dziewczyn z jednej ze szkół rodzenia… No trudno ;) Teraz mam listę rzeczy do spakowania do szpitala i przerazona jestem ilością, to jakiś Meksyk i na bank o czymś zapomnę :P

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laseczki, ja też się ledwo dopinam w moją zimową kurtkę ale przyjaciólka sobie przypomniała że ma w domu zimową ciążową kurtkę i mi pożyczy... czarną uffff... przelatam całą zimę :)

    Mi jeszcze do wyprawki brakuje kosmetyków dla dziecka, podkładów itp... pościeli na razie nie kupuje - mam otulacz który mam zamiar używać i takie Domowe śpiworki. pościel dopiero kupie za ok 6 msc.

    Moja mała przedwczoraj prawie się nie ruszałam, wczoraj miałam już jechać z rana do gina ale zaczęła się ruszać.. a dzisiaj to daje tak mocno że mało z brzucha nie wyskoczy - ulżyło mi. Musiała mieć gorszy dzień. W sobotę jak sprzątałam to jak już kończyłam złapał mnie silny kłujący ból brzucha w lewym górnym kwadracie i był mega twardy ledwo do wc doszłam. Po godzinie leżenia przeszło ale nie ukrywam przestraszyłam się i mąż już wie że będzie sprzątał na święta a ja powolutku coś mu tam pomogę.

    Muszę na dniach odrobaczyć koty i psa.

    A tak to mam stresa trochę przed piątkiem i się trochę ucze :P

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza to po "sasiedzku" masz lekarza, ja chodze na topolowa ale tylko do labolatorium, pare lat temu chcialam tam pojsc do gin na nfz to bylo tak ze rejestrowali danego dnia na dany dzien i nie bardzo mnie to urzadzalo bo musialaby urlop zeby stanac w kolejce do rejestracji a potem na wizyte, a jak tam jest teraz

    a do szpitala to polecam spakowac dwie torby, taka malutka na porodowke jtzn aby pizama, klapki, maly recznik, wode, cos do zjedzenia, dokumenty, tel, podklady poporodowe, pieluszke dla malucha i druga wieksza juz na oddzial noworodkowy to mozna np zostawic w aucie bo ja mialam jedna wielka i sie wkurzalam jak ją trzeba bylo taszczyc na sale przedporodowa, porodowa, poporodowa:-/

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim. Właśnie uzmysłowiłam sobie że dookoła wysyp ciąż na styczeń w mojej okolicy. Co chwilę dowiaduję się o kolejnej. Dzisiaj naliczyłam 6:) oprócz mnie. Mam nadzieję że będzie szło płynnie i nie zapcha się porodówka.

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 Ja też miałam tylko jedną torbę i mi do pokoju zawieźli podpisałam białym malkerem torbę wcześniej abym wiedziała , że to moja , jedynie co wzięłam to wszystkie dokumenty i na przebranie się koszulę do porodu .

    Dotek Ja mam znajomą która w Styczniu rodzi swoje 5 dziecko , inna taka moja też znajoma też w Styczniu ;-) .

    Witam się i ja kochane :*:*:*:*.

    Nigdy więcej nie robię zakupów , sama nawet tych najmniejszych , zmachałam się jak nie wiem a jeszcze Gabrysię wzięłam i tak poczta , dom handlowy , sklep spożywczy , centrum handlowe ledwo żyję B-) . Ania od 4 rano tańce urządza na pęcherzu moim , wczoraj nasza kruszyna to po raz pierwszy czkawki dostała , cały brzuszek mi chodził . Samopoczucie dobre , tylko jestem zmęczona i spać mi się chcę , obiad mam z głowy jedynie później spagetti ugotuję ;-) .

    Dotek lubi tę wiadomość

‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ