X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka co z tym bólem?

    Agatka_46 lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macduska wrote:
    Pytam bo dr mojego żona kazał mu pić wapno dwa razy dziennie, i uzupełniac Wit.D.

    Myślę że wapno z Wit D mogłabyś pić. Nie zaszkodzi.
    Jaka dawkę Enkortonu bierzesz?
    23 sierpnia mam wizyte to az zapytam. Teraz juz mam malenka dawke bo jesli bedzie ok to moze mi zakonczy ten encorton. Obecnie biore pol tabl dziennie czyli 2,5 mg

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Wedmoczka co z tym bólem?

    Noc okropna dalej boli, spanie na jednej stronie niewygodne a przekręcenie się sprawiało ból i wybudzało...niestety zaraz wyjeżdżamy na Rzeszów i wrócimy późno w nocy..chyba trochę m spuchło to miejsce gdzie boli...mam wrażenie że mam wybity bark..szukam miejsc na jutro by iść do lekarza tylko nie za bardzo wiem do którego się udać :(

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba do ortopedy. Jakbyś teraz miał trochę czasu to możesz pójść do punktu opieki swiatecznej np do szpitala wojskowego. Jeśli to wybitny bark to są jakieś domowe sposoby żeby go nastawić ale to ryzykowna sprawa. Masz pełny zakres ruchowy?

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    23 sierpnia mam wizyte to az zapytam. Teraz juz mam malenka dawke bo jesli bedzie ok to moze mi zakonczy ten encorton. Obecnie biore pol tabl dziennie czyli 2,5 mg
    Mikka a cytologie juz powtarzałaś?

    start lipiec 2013
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Chyba do ortopedy. Jakbyś teraz miał trochę czasu to możesz pójść do punktu opieki swiatecznej np do szpitala wojskowego. Jeśli to wybitny bark to są jakieś domowe sposoby żeby go nastawić ale to ryzykowna sprawa. Masz pełny zakres ruchowy?

    Do ortopedy zapisałam sie na wtorek...co do zakresu nie mam pełnego chyba nie mogę praktycznie żadnych ruchów wykonywać lewym ramieniem...a ból jest cały czas nawet kiedy jest nieruchome ramię

    nie możemy dziś skorzystać ze świątecznych dyżurów bo musimy być na 15 w Rzeszowie z mężem może dam rady na Nurofenie wytrzymać....jak do jutra nie przejdzie będę szukała jakiegoś lekarza dostępnego na już skoro taki ból muszą przyąć

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    Noc okropna dalej boli, spanie na jednej stronie niewygodne a przekręcenie się sprawiało ból i wybudzało...niestety zaraz wyjeżdżamy na Rzeszów i wrócimy późno w nocy..chyba trochę m spuchło to miejsce gdzie boli...mam wrażenie że mam wybity bark..szukam miejsc na jutro by iść do lekarza tylko nie za bardzo wiem do którego się udać :(
    Proponuję Sor. Trochę czekania ale masz od razu zdjęcie.

    I skierowanie nie trzeba.

    Edit. Doczytałam że nie możesz w dzień. A wieczorem? Dużo zamieszania by Cie ominęło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 11:37

  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy o której wrócimy z tego Rzeszowa pewnie ok północy i będziemy padnięci zobaczymy jak to dalej będzie...
    dzięki za rady :)

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Mikka a cytologie juz powtarzałaś?
    Bylam z wynikiem u gin, zbadal mnie i przepisal jakies globulki na noc na ten stan zapalny. I one sa beznadziejne bo koloru zoltego i rano jak wstaje to ze sie tak wyraze wylatuje ze mnie zolta maz...bleeee.. Poza tym poeiedzial ze nie pamieta kiedy ostatnio mial jakas pacjentke ktora miala by idealna cytologie i zebym sie nie martwila :)
    Ps. Jak po imprezie? Jak samopoczucie? Kiedy masz teraz wizyte?

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impreza była super, ale trwała dłużej niż zakładałam i ok 21 zaczęłam świrować, bo nie wzięłam luteiny i duphastonu. Efekt był taki, ze pokłóciłam się z mężem i pojechałam do domu, a on został na noc u K :) W..wiona na niego jestem niesamowicie, bo on chyba nie rozumie, że to nie są witaminy i jednak warto przestrzegać godzin przyjmowania. Niby wczoraj powiedziałam, ze po niego nie przyjadę, a dzisiaj on ma focha i nie odbiera... Liczyłam na większą troskliwość z jego strony.
    Usg mam w środę, w pon zadzwonię do ab ovo umówić się na wizytę na 18.08 i zapytać o cytologię, chociaż panie mówiły, że jak coś będzie nie tak to zadzwonią. Dzisiaj znowu walczyłam z detektorem i znowu nic...
    Wiem, że w tych cytologiach nieraz coś wychodzi, ale nawet jak to coś łagodnego to lepiej załatwić to od razu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 12:54

    start lipiec 2013
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech Monia tacy sa faceci... Moj tez wielu rzeczy nie rozumie...a jak powiedzialam ze moze jesli bedzie trzeba to w kolejnej ciazy beda potrzebne leki i ze moze to kosztowac a on na to ze oczywiscie sobie cos wymyslam tylko znow wydawanie kasy itd. Tak jakby chodzilo tu o kupno cukierkow a nie lekow.. Poryczalam sie i tyle...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka jak Twoje globulki wyglądają jak mmsy to pewnie masz macmirror. Też ich nienawidze. Jak brałam to w podpasce tylko chodzić;)

    Monia cytologia u większości kobiet wychodzi 2 i to uznaje się za normę. Mi lekarz kazał czekać z cytologią do 18tc więc pewnie na następnej wizycie zrobi.

    Wedmoczka tak jak napisała macduska jak ból nie przejdzie to warto iść na sor np. N kraśnicką. Zobaczysz jak to będzie po powrocie.

    mikka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa bardzo się cieszę się, że z serduszkiem wszystko w porządku :)
    Macduska gratulacje :)
    Monia tak to jest z facetami... oni niektórych rzeczy po prostu nie rozumieją...
    ---
    Dziewczyny chciałam się zapisać do dr Krzyżanowskiego na USG, ale najpierw był na urlopie i nie można było dokonac rezerwacji, a teraz nie ma miejsc do 20.08...porażka... chyba zrezygnuje, chyba, że możecie jeszcze kogoś polecić albo macie wieści, gdzie jeszcze przyjmuje dr oprócz Luxmedu i robi USG 3D?
    ---
    I jeszcze 1 sprawa...jakiś czas temu poruszałyście temat pobrania krwi pępowinowej...nie miałam wtedy czasu, aby włączyć się w dyskusję, ale teraz chciałabym zgłębić temat, bo szczerze mówiąc od dawna o tym myślę...
    Z tego co wyczytałam to był koszt ok 400-500zł, ale Dotek zdaje się, że podałaś kwotę ok 3000zł - czy to sprawdzona informacja?
    No i czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane?
    Każda opinia jest dla mnie ważna...

    hewa81 lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka kiedyś czytałam na stronie polskiego banku komórek macierzystych że pobranie ok 3000 a później roczny abonament za przechowywanie 500 zł. Chyba że coś się zmieniło nie śledzę tematu bo mój szpital nie pobiera.

    f08af289ff.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest mniej więcej tak jak Dotek pisze. Na meilu mam od nich szczegolowa ofertę, jak chcesz to jutro mogę Ci podesłać. Pakiety są różne. Moja koleżanka pobrała wszystko od dwójki dzieci. My też będziemy pobierac, nieważne jakie są opinie, czyli to co tu byli wspomniane ze tych komórek jest za mało. Nie wiadomo czy i kiedy to się przyda i na jakim poziomie będzie wtedy medycyna.

    start lipiec 2013
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Mikka jak Twoje globulki wyglądają jak mmsy to pewnie masz macmirror. Też ich nienawidze. Jak brałam to w podpasce tylko chodzić;)

    Monia cytologia u większości kobiet wychodzi 2 i to uznaje się za normę. Mi lekarz kazał czekać z cytologią do 18tc więc pewnie na następnej wizycie zrobi.
    .
    Dokladnie, mi tez wyszla II i ja odvrazu do gin z drzacym sercem a on na to ze terazbprawie wszystkie maja 2 i to tez jest ok.
    No ale dal mi te wstretne globulki-macmiror -nie dosc ze abstynencja w lozku (a jestem przed owu i nie bardzo mi sie podoba ta przerwa) to jeszcze wylazi zolte paskudztwo...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Jest mniej więcej tak jak Dotek pisze. Na meilu mam od nich szczegolowa ofertę, jak chcesz to jutro mogę Ci podesłać. Pakiety są różne. Moja koleżanka pobrała wszystko od dwójki dzieci. My też będziemy pobierac, nieważne jakie są opinie, czyli to co tu byli wspomniane ze tych komórek jest za mało. Nie wiadomo czy i kiedy to się przyda i na jakim poziomie będzie wtedy medycyna.

    Zgadzam się w 100% Jakby mój szpital pobierał to bym się zdecydowała. Za x lat medycyna jeszcze bardziej ruszy do przodu.


    Mikka, ja jak się starałam to wieczorną dawkę sobie odpuściłam macmirroru bliżej owu i się starałam:)
    Co do cytologii to bardzo rzadko ktoś ma 1. Ja raz tylko miałam 1 i byłam w szoku, mimo dbałości o te sprawy zazwyczaj wychodzi 2. Warto od czasu do czasu zrobić sobie kurację saszetkami tantum rosa, np. przez kilka dni sie tym podlewać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 17:22

    f08af289ff.png
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :) Mam ostatnio leniwe dni, chyba faktycznie przypałetały mi się jakies bakterie w ukł moczowym bo od dzisiaj piecze ;/ jutro już wizyta więc nie świruję, posiew wczoraj zawieziony, może jutro powtórzę jeszcze ogólen badanie moczu żeby mieć świeże wyniki :( pewnie znowu skonczy się antybiotykiem ;/ ale czego jak czego bakterii boję się strasznie, bo wiem że mogą być niebezpieczne dla dzidzi.

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Ech Monia tacy sa faceci... Moj tez wielu rzeczy nie rozumie...a jak powiedzialam ze moze jesli bedzie trzeba to w kolejnej ciazy beda potrzebne leki i ze moze to kosztowac a on na to ze oczywiscie sobie cos wymyslam tylko znow wydawanie kasy itd. Tak jakby chodzilo tu o kupno cukierkow a nie lekow.. Poryczalam sie i tyle...
    Wydaje mi się ze oni maja taki mechanizm obronny. My bierzemy pod uwagę różne scenariusze, a oni wykluczają te złe. " Wymyśla sibie" to takie " wszystko będzie dobrze" w ich języku.

    mikka lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wariant Czerwony to oferta podstawowa obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej i jej przechowywanie w 2 porcjach.

    · Opłata wstępna 680 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy,

    · Opłata podstawowa 1690 zł - płatna w ciągu 14 dni od daty porodu,

    · Opłata roczna 550 zł - płatna w I urodziny Dziecka.

    Wariant Błękitny to oferta rozszerzona obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej oraz pozyskanie Sznura pępowiny, a także przechowywanie materiału biologicznego w 7 porcjach.

    · Opłata wstępna 780 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy,

    · Opłata podstawowa 2090 zł - płatna w ciągu 14 dni od daty porodu

    · Opłata roczna 690 zł- płatna w I urodziny Dziecka.

    Wariant Granatowy to oferta rozszerzona obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej oraz pozyskanie krwi łożyskowej i przechowywanie materiału biologicznego w 3 porcjach.

    · Opłata wstępna 780 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy,

    · Opłata podstawowa 2190 zł- płatna w ciągu 14 dni od daty porodu,

    · Opłata roczna 690zł - płatna w I urodziny Dziecka.

    Wariant Złoty to oferta rozszerzona obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej, pozyskanie krwi łożyskowej oraz pozyskanie Sznura pępowiny i przechowywanie materiału biologicznego w 8 porcjach.

    · Opłata wstępna 880 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy,

    · Opłata podstawowa 2590 zł- płatna w ciągu 14 dni od daty porodu,

    · Opłata roczna 780zł - płatna w I urodziny Dziecka.

    start lipiec 2013
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ