X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wynik <2 tak że czekamy na @

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Mikka a ten powiększony wyczuwasz?
    Ja nie ale moja rodzinna tak.

    Wedmoczka-przykro mi ale nowy cykl-nowa szansa

    Byla u mnie kuzynka jest w 8 tc nie starali sie, po prostu przydarzylo sie, ciesze sie razem z niaci zycze zeby bylo ok ale gdzies w glebi serca placze w srodku bo chcialabym sie cieszyc swoja ciaza. Ale jesli wam dziewczyny udalo to moze i mi sie uda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 18:22

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam też wyniki tarczycowe :(

    Zerknijcie czy mam czym się martwić?

    TSH - 1,617 µIU/ml 0,55 4,00

    FT4 30.45% [ wynik 14.91, norma (11.5 - 22.7)]

    FT3 52.00% [ wynik 5.06, norma (3.5 - 6.5)]


    Zawsze TSH miałam 1,19-1,31 a teraz aż tyle?

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka, ale to sa dobre wyniki, nie masz się czym martwić.
    Przynajmniej takie jest moje zdanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 18:54

    Wedmoczka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i niestety potwierdziły się moje obawy, byle jakie te moje wyniki z krzywej, także czeka mnie pewnie wizyta w poradni diabetologicznej, dieta i mierzenie cukru po każdym posiłku :(
    Ale w razie czego dam rade, trzeba bedzie się kontrolować i konsekwentnie walczyć o lepsze wyniki.

    A to moje wyniki (normy w ciąży):

    Na czczo - 93 (do 92) - ale patrzcie jaką różnica - z palca miałam 115, co nie zmiania faktu, ze i tak za duzo :(

    Po 1 godz. - 185 (do 180)

    Po 2 godz. - 165 (do 153)

    Wyniki moczu prawidłowe, cukru nie ma, wiec liczę na to, ze ta cukrzyca nie jest jeszcze zaawansowana. Mam tylko liczne moczany bezpostaciowe, wiec pewnie jakiś piasek się wypłukuje.

    Czekam jeszcze na wyniki tarczycowe.

    No i robiłam jeszcze próby wątrobowe AST i ALT - obydwa wyniki dobre. Tylko zastanawiam się po co to się robi? Miała któraś zalecone?

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka przykro mi, w tym cyklu wszystko wymonitorujesz i może się uda :) A owu na pewno miałaś po drożnej stronie?
    Teraz będzie zabawa w kotka i myszkę z jajeczkiem :) Będziesz brała CLO?
    Co z Twoim barkiem?
    Mikka niepotrzebnie się tak dołujesz... Wiem, że dostałaś potężnego kopa w dupę od życia i to, że wszystko się przedłuża nie pozwala Ci zamknąć tego rozdziału, ale musisz zacząć myśleć pozytywnie :) Masz zdrową córeczkę, jesteś młoda, o ciąże nie staraliście się długo to i teraz się uda :) Później będzie trochę strachu, ale też minie, zobaczysz :) Wizyta już niedługo i oby na niej już wszystko było ok. Jestem z Tobą całym sercem :) Jak juz teraz będziesz mogła to może trafi Wam się letni bobasek :) Czerwcowy, tylko z innego roku :) W przyrodzie nic nie ginie i wierzę, że los nam to wszystko wynagrodzi.
    Jeśli chodzi o zazdrość, to tak jak kiedyś napisała Dotek, ja teraz też bywam zazdrosna jak komuś uda się od tak, a jak ktoś taki daje mi rady albo mówi, że plamienie w ciąż to nic takiego to złość rozrywa mnie od środka.

    start lipiec 2013
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    No i niestety potwierdziły się moje obawy, byle jakie te moje wyniki z krzywej, także czeka mnie pewnie wizyta w poradni diabetologicznej, dieta i mierzenie cukru po każdym posiłku :(
    Ale w razie czego dam rade, trzeba bedzie się kontrolować i konsekwentnie walczyć o lepsze wyniki.

    A to moje wyniki (normy w ciąży):

    Na czczo - 93 (do 92) - ale patrzcie jaką różnica - z palca miałam 115, co nie zmiania faktu, ze i tak za duzo :(

    Po 1 godz. - 185 (do 180)

    Po 2 godz. - 165 (do 153)

    Wyniki moczu prawidłowe, cukru nie ma, wiec liczę na to, ze ta cukrzyca nie jest jeszcze zaawansowana. Mam tylko liczne moczany bezpostaciowe, wiec pewnie jakiś piasek się wypłukuje.

    Czekam jeszcze na wyniki tarczycowe.

    No i robiłam jeszcze próby wątrobowe AST i ALT - obydwa wyniki dobre. Tylko zastanawiam się po co to się robi? Miała któraś zalecone?

    :( Ewuś przykro mi że tak wyszło ...ale wierzę że się uporasz z tym i będzie dobrze :*

    hewa81 lubi tę wiadomość

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    No i niestety potwierdziły się moje obawy, byle jakie te moje wyniki z krzywej, także czeka mnie pewnie wizyta w poradni diabetologicznej, dieta i mierzenie cukru po każdym posiłku :(
    Ale w razie czego dam rade, trzeba bedzie się kontrolować i konsekwentnie walczyć o lepsze wyniki.

    A to moje wyniki (normy w ciąży):

    Na czczo - 93 (do 92) - ale patrzcie jaką różnica - z palca miałam 115, co nie zmiania faktu, ze i tak za duzo :(

    Po 1 godz. - 185 (do 180)

    Po 2 godz. - 165 (do 153)

    Wyniki moczu prawidłowe, cukru nie ma, wiec liczę na to, ze ta cukrzyca nie jest jeszcze zaawansowana. Mam tylko liczne moczany bezpostaciowe, wiec pewnie jakiś piasek się wypłukuje.

    Czekam jeszcze na wyniki tarczycowe.

    No i robiłam jeszcze próby wątrobowe AST i ALT - obydwa wyniki dobre. Tylko zastanawiam się po co to się robi? Miała któraś zalecone?
    Robi się je żeby wykryć cholestazę, chorobę ciożową, która może zagrażać dziecku.
    Może warto ten cukier powtórzyć? Na szczęście już nie dużo zostało. Ale będziesz szczuplutka po ciąży :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 19:21

    hewa81 lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Robi się je żeby wykryć cholestazę, chorobę ciożową, która może zagrażać dziecku.
    Może warto ten cukier powtórzyć? Na szczęście już nie dużo zostało. Ale będziesz szczuplutka po ciąży :)

    Czyli chociaż jedną ewentualną chorobę mogę wykluczyć, skoro wyszły mi wątrobowe wyniki dobre :)
    No i też myślałam o tym czy by nie powtórzyć tej krzywej. Zobaczymy co mi w sobotę mój dr powie. Chociaż gdyby jeden parametr był powyżej normy ... A tu są wszystkie... więc z drugiej strony nie wiem czy jest sens.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WEDMOCZKA, a w ogóle to przykro mi, że ta beta taka wyszła :(
    Ale teraz jak już będzie po @ to zabieraj się do roboty, monitoruj się, a my zaciskam kciuki, żeby ten cykl po laparo był szczęśliwy.
    A jeszcze jedno pyt. Robi małżonek w końcu swoje badanie?

    Ściskam Cie :*

    Wedmoczka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    WEDMOCZKA, a w ogóle to przykro mi, że ta beta taka wyszła :(
    Ale teraz jak już będzie po @ to zabieraj się do roboty, monitoruj się, a my zaciskam kciuki, żeby ten cykl po laparo był szczęśliwy.
    A jeszcze jedno pyt. Robi małżonek w końcu swoje badanie?

    Ściskam Cie :*

    Teraz tylko pytanie kiedy @ wreszcie przyjdzie...czas nam ucieka...co do badań M to w tym tygodniu mamy sajgon pewnie w przyszłym będziemy się umawiać

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    Teraz tylko pytanie kiedy @ wreszcie przyjdzie...czas nam ucieka...co do badań M to w tym tygodniu mamy sajgon pewnie w przyszłym będziemy się umawiać

    A no właśnie ... kiedy ta wredota przyjdzie .... W takiej sytuacji trzymam kciuki, żebyś długo na nią nie musiała czekać. Ale jaki paradoks ... Staraczki nie czekają na @, wierzą, co cykl, ze nie przyjdzie przez kolejne 9 m-cy, a tu ...

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam resztę wyników, tz tarczycowe.
    TSH - 1,2
    Ft4 - 15,9
    Także i tarczyca dobrze pracuje. Ale jak się ja karmi hormonami to musi być ok, chociaż wiadomo jak to bywa. Cieszę się ze trzymam ja w ryzach :)

    Monia85, Wedmoczka lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka szkoda że beta ujemna. Mam nadzieję że teraz po laparo uda się szybko zajść w ciąże. Przypomnisz u kogo robiłaś laparo? Dalej będziesz tam? Wierzę że się uda. Tarczyca pracuje bardzo dobrze u Ciebie. Ja na lekach i mam dzisiaj tsh 2,69 więc bez leków pewnie byłoby duże.

    Hewa Twoje wyniki niewiele przekraczają normy. Może samą dietą uda się wyregulować cukier?

    Mikka mimo że ja aktualnie w ciąży to i tak jak dowiaduję się jakaś dziewczyna w 1 cyklu zaszła albo wpadka to trochę mnie zazdrosć bierze że ktoś ma tak łatwo a ja musiałam przejść piekło. I nadal je przechodzę od 2 tygodni nie śpię dobrze w nocy bo w piątek wizyta i mnie nerwy zżerają. Ale musi się wkońcu udać wszystkim staraczkom. Trzeba próbować, nie odpuszczać a uda się.

    Najgorsze są te doły przed @ a póxniej im bliżej owu tym nastrój się poprawia.

    Dziewczyny czy może byc w ciąży podwyższone crp? Norma jest do 5 a mam 6.8 :(


    hewa81 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla co u Ciebie? Było ktg?

    hewa81 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Wedmoczka szkoda że beta ujemna. Mam nadzieję że teraz po laparo uda się szybko zajść w ciąże. Przypomnisz u kogo robiłaś laparo? Dalej będziesz tam? Wierzę że się uda. Tarczyca pracuje bardzo dobrze u Ciebie. Ja na lekach i mam dzisiaj tsh 2,69 więc bez leków pewnie byłoby duże.


    Laparo robił Olcha wraz ze Stettnerem...czy zostanę u Olchy trudno powiedzieć bo on w luxmedzie tylko raz w tyg jest...jeśli chodzi o stymulację to trochę lipa bo trzeba monitorować...

    Z tarczyca to wszyscy straszą że dla staraczek ma być ok 1 no max 1,5 a dziś taka niespodzianka :(
    Dotek wrote:

    Dziewczyny czy może byc w ciąży podwyższone crp? Norma jest do 5 a mam 6.8 :(


    Ja kiedyś słyszałam że CRP wykrywa stany zapalne i ciąże organizm właśnie traktuje w ten sposób...ale niech mnie ktoś poprawi jak się mylę

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    Ja kiedyś słyszałam że CRP wykrywa stany zapalne i ciąże organizm właśnie traktuje w ten sposób...ale niech mnie ktoś poprawi jak się mylę
    To samo pomyślałam dzisiaj o leukocytach, że organizm myśli ze to stan zapalny.
    Dotek robiłaś w luxmedzie? Ja kiedyś tak się martwiłam, że ciągle jest powyżej 5 aż okazało się ze luxmed ma norme do 10 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 21:31

    start lipiec 2013
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WEDMOCZKA, mówią ze tsh dla staraczek najlepsze ok 1, może i tak, ale ja np zaczynałam brać leki przy wartości powyżej 4 i moja endo postawiła mi granice Max 2, wiec twoje 1,6 jest naprawdę super wynikiem. Myślę, ze żaden lekarz przy takim wyniku nie wdrozy leczenia.
    Poza tym pamiętam ze jakoś w grudniu/styczniu przy lekach wynik skoczył mi do blisko 4, a po 3 dniach do 5. No a w lutym zaszłam i przy pozytywnej becie tsh było już poniżej 2. Także nie zamartwiaj się tym wynikiem, bo naprawdę nie masz czym :)

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    To samo pomyślałam dzisiaj o leukocytach, że organizm myśli ze to stan zapalny.
    Dotek robiłaś w luxmedzie? Ja kiedyś tak się martwiłam, że ciągle jest powyżej 5 aż okazało się ze luxmed ma norme do 10 :)
    Dokladnie ja robilam teraz ob i crp w lux medzie i ob jest do 15 a crp do 10. Ja mam oba wyniki ok i od czego ten wezel-nie wiem... A czy to prawda ze ob i crp powinno sie powtorzyc po 2 tyg bo dopiero wtedy mozna stwierdzic czy cos sie rozwija czyctez spada? Bo nie wiem czy powtarzac czy nie..

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOTEK, normy w ciazy są zupełnie inne, a laboratoria często ich nie uwzględniają, pokazujac normy standardowe. Widac jak to z morfologia jest. A crp w ciazy moze byc podwyzszone i o zadnej patologi nie ma mowy. A Twoj wynik nawet, biorąc pod uwagę granice 5, jest nieznacznie wyższy, wiec myśleć ze nie masz się czym martwić.

    Mam nadzieje, ze w moim przypadku dieta wystarczy i szybko cukier unormuje.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ