X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Highlander wrote:
    Jestem jestem, czytam na bieżąco tylko jakoś nie mogę się wstrzelić w rozmowę :)

    Nerki póki co nie dokuczają, piję wodę i płuczę nerki.

    Czasem zaczyna boleć kręgosłup ale to chyba norma na tym etapie :) Dziś czekam na trzy paczki - z hm, smyka i moja poducha do spania :)

    Co do CRP - to 6 z hakiem to dobry wynik. Ja zawsze leukocyty miałam poniżej normy a teraz też wystrzeliły w górę i to jest normalne.
    Miałaś coś wcześniej nie tak w wynikach? Czy od razu napad bólu?
    Wczoraj robiłam badania i boję się, że moge podzielić Twój los, bo wyszły mi szczawiany wapnia w moczu i wyczytałam, że może to mieć związek z kamicą nerkową :( Ogólnie jakieś nienajlepsze te moje wyniki, ale już teraz nie będę powtarzać, bo i tak wizyta pewnie za 2 tyg

    start lipiec 2013
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praktycznie od początku ciązy miałam szczawiany w moczu ale lekarz mi powiedział że bardzo dużo ludzi ma szczawiany i to jest normalne i wogóle tym się nie przejmowaliśmy. Reszta wyników moczu była ok. Mnie złapało nagle - tzn rano bolały mnie plecy, ale to zwaliłam na kręgosłup, ale było coraz gorzej więc stwierdziłam że się położę w łóżku rozprostuje plecy i przejdzie. I jak się położyłam na boku to tak rozbolało że oddechu nie mogłam wziąć...

    Pij duuużo wody, nawet do 3l/dziennie to wypłuczesz porządnie te szczawiany.

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz trudno stwierdzić czy te szczawiany to nie był początek problemu... Ale na to chyba i tak nie ma rady, trzeba przeczekać.

    Viowieczka i Agatka dawno się nie odzywały :)

    start lipiec 2013
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Teraz trudno stwierdzić czy te szczawiany to nie był początek problemu... Ale na to chyba i tak nie ma rady, trzeba przeczekać.

    Viowieczka i Agatka dawno się nie odzywały :)

    Hej, hej :)
    Monia długi weekend był :P.
    Ja właśnie idę do pracy, więc i dzisiaj nie poudzielam się za dużo :P

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kiedy chcesz pracować?
    Przeglądam oferty szkół rodzenia i znalazłam dwie prowadzone przez położne ze Staszica, jedna płatna, druga bezpłatna.
    Magdziella dlaczego idziesz do szkoły przy szpitalu na Jaczewskiego?
    Tomalwa widać już brzuszek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 13:01

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem kochane z wami :).

    Monia Bierz ta bezpłatną :) .

    Właśnie wróciłam od rodzinnej , na szczęście nie była to opryszczka , tylko zwykły pryszcz :p z zwykłego stfu robię tragedię .. . Ja ogólnie to z rana tylko źle się czuję a potem to mogę góry przenosić , idę zaraz obiad zrobić , i porobię trochę na gospodarstwie :)

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Ty też się nie forsuj ;) Spojrzałam teraz na Twój suwaczek, ale to zleciało :)
    Właśnie skłaniam się ku tej płatnej, bo tam są 3 położne, a w bezpłatnej tylko jedna. Niewiadomo która się trafi na dyżurze. Poza tym ta opłata to taka legalna łapówka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 13:39

    start lipiec 2013
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Szczęśliwa Ty też się nie forsuj ;) Spojrzałam teraz na Twój suwaczek, ale to zleciało :)
    Właśnie skłaniam się ku tej płatnej, bo tam są 3 położne, a w bezpłatnej tylko jedna. Niewiadomo która się trafi na dyżurze. Poza tym ta opłata to taka legalna łapówka :)

    heh ja właśnie z tego względu idę na jaczewskiego :)

    Przyszła moja poducha i paczka z hm :) ale cudowności dla maluszka upolowałam :D Już na rozmiar 56 nic nie kupuje bo pewnie nie założy :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 Nawet nie wiesz ile bym dała żeby chociaż w połowie ciąży być , u mnie wszystko jeszcze tfu tfu , może się zdarzyć , ale jest dobrze póki co nie mam plamień odpukać , niech omijają mnie na milion setki mil . Chcieć nie chcieć trochę tak porobię , nie mówię że ciężką pracę na gospodarstwie robię , ale no trzeba zrobić nikt tego za mnie nie zrobi, takie małe porządki , powyrywać chwasty muszę , i wykopać młode ziemniaki ale z tym kopaniem , to na męża poczekam mnie plecy bolą jak się schylam .

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba i ja muszę pomyśleć o poduszce, na razie dla męża żeby się na plecy nie przewracał, co strasznie chrapie ;)
    Lady a dla siebie rzeczy gdzie kupujesz? Muszę kupić jeansy, tylko nie mogą być rurki i nie wiem gdzie szukać.

    start lipiec 2013
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam sobie spodnie w hm mama online. Trafiłam na wyprzedaże więc chyba za 79 upolowałam i powiem Ci że jestem mega zadowolona - super materiał - ale to właśnie raczej rurki, ale są tam różne. Warto upolować jakieś przeceny :)

    Mam kilka bluzek tez z hm z długim krótkim i 3/4 rękawem i eksperymentuje z dodatkami bo bez sensu kupować mnóstwo ubrań ciążowych, gdyż niestety ich ceny są czasem powalające ;/ a ja jakoś dużo nie wychodzę z domu, więc i ubrań dużo nie trzeba :D

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żeby w hm online zobaczyć wyprzedażowe rzeczy to trzeba wejść na górze w wyprzedaż i wybrać dział Mama - bo jak normalnie wejdziesz to nie wyświetlają się tez przecenione :)

    Dział Mamam w Lublinie jest tylko stacjonarnie w Plazie - ale jak byłam to jakieś mocno przebrane rzeczy były..

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia a nie wiem jak długo jeszcze będę pracować, jeszcze przez pewien czas na pewno. Teraz chodzę już tylko dwa razy w tygodniu także luz. Co do ubrań to ja jakiś specjalnie ciążowych bluzek nie kupowałam, kupowałam rozmiarowo większe. Kupiłam sobie spodnie i spódnicę ciążową przez internet, jak wrócę do domu to podam Ci linka, bo teraz nie pamiętam jak się ten sklep nazywa.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    U mnie to patent zrobienia testu z krwi jednak działa :)

    rozkręca mi się chyba @ brzuch boli śluz zmienił się ...jutro wizyta i działamy :)

    Monia85, Magdziulla, Szczęśliwa Mamusia, Tomalwa, Dotek lubią tę wiadomość

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Do kiedy chcesz pracować?
    Przeglądam oferty szkół rodzenia i znalazłam dwie prowadzone przez położne ze Staszica, jedna płatna, druga bezpłatna.
    Magdziella dlaczego idziesz do szkoły przy szpitalu na Jaczewskiego?
    Tomalwa widać już brzuszek?


    Ale ja nie chodzę do szkoły przy Jaczewskiego. Chodzę do Szkoły Twoja Położna - bezpłatna. Oni mają z różnych szpitali położne, niestety aktualnie ze Staszica nie ma. Ale polecam ją w 100% jestem niesamowicie zadowolona.
    Co do szkoły płatnej rozważałam ją początkowo, ALE pogrzebałam, wypytałam i bardzo się cieszę, że nie zabuliłam 650zł za nią. Po pierwsze podobno poziom słaby, a mi zależało, żeby dużo się nauczyć, a po drugie Panie głównie bazują na tym, że niby dają certyfikat i łatwiej się dostać, ale ponoć to nieprawda. Jak nie ma miejsc nikt na to nie patrzy. Moja znajoma chodziła i i tak chcieli ją odesłać, ale uratowało ją to, że miała stamtąd lekarkę. Najlepiej sama wypytaj. Może jakby mi nie było szkoda kasy to bym poszła, ale finalnie cieszę się, że tak wyszło. Za te pieniądze można coś kupić Maluchowi.

    Nie wiem co tam faktycznie oferują, ale mogę napisać co mam, więc porównasz sobie. Oczywiście wykłady + praktyka, mnóstwo gratisów i to czasem fajnych np. butelki, kremy, smoczki itp.
    Ćwiczenia oddechowe, na piłkach (dodatkowo można sobie chodzić), ktg, spotkania ze specjalistami np doradca laktacyjny, od tapingu (kleili nas za darmo), z banku komórek, no i fajna opcjq dostępność na tel nawet w weekend jakby coś się działo można dzwonić. I jedna z ważniejszych rzeczy porządny ponoć patronaż(to przede mną).

    Szczęśliwa uważaj na siebie.

    Co do poduchy ja dostałam w prezencie na początku ciąży i kocham ją! Nie wyobrażam sobie spania bez niej, to taka wygoda. Naprawdę polecam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja zawsze muszę takie długie wiadomości pisać?;)

    Wedmoczka to super, niech przychodzi po raz ostani na 9 msc.

    Vioweczka podziwiam, że chce Ci się jeszcze pracować.

    Ach jeszcze miałam napisać na stronie h&m zapiszcie się do newslettera i za jeden produkt z wysyłką online dostaniecie 25% wysyłka gratis. Wtedy te spodnie wychodzą całkiem ok. Mimo wszystko jak macie możliwość warto wcześniej przymierzyć w sklepie, mi wyszło, że dobre były o rozmiar większe, 34 to na nos mogłabym sobie założyć.

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    Dzień dobry :)

    U mnie to patent zrobienia testu z krwi jednak działa :)

    rozkręca mi się chyba @ brzuch boli śluz zmienił się ...jutro wizyta i działamy :)
    no niezły patent, może komuś jeszcze się przyda :)

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla Uważam kochana :-* .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 15:17

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla rozważałaś szkołę Gravimed? Nie mam kogo zapytać, mam tylko dwie koleżanki, które chodziły do szkoły rodzenia i obie przy szpitalu na Lubartowskiej. Zapytam lekarza jak on to widzi, a jak nie to może pójdę na wizytę do Kondrackiej i z nią pogadam. Zawsze mogę chodzić do dwóch :) Ile wcześniej trzeba się zapisać?

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Magdziulla rozważałaś szkołę Gravimed? Nie mam kogo zapytać, mam tylko dwie koleżanki, które chodziły do szkoły rodzenia i obie przy szpitalu na Lubartowskiej. Zapytam lekarza jak on to widzi, a jak nie to może pójdę na wizytę do Kondrackiej i z nią pogadam. Zawsze mogę chodzić do dwóch :) Ile wcześniej trzeba się zapisać?
    Ja też miałam ten problem, tak naprawdę to dowiem się przy porodzie czy będę żałowała, ale myślę, że nie, niesamowicie dużo mi ta szkoła dała.
    Najlepiej popytaj, bo dla mnie nie ukrywam ważne były finanse. A może akurat przyda się te położne znać.

    Co do zapisów jeśli masz szkołę bezpłatną (uważaj na Aktywną Mamę mają tam świra na punkcie wszystkiego co naturalne, bez znieczuleń itp chyba, że to Twoje klimaty) wtedy do 21 tc(ale jak się spóźnisz dramatu nie ma, ja dużo później się zapisałam). Podpisujesz deklarację, że dana położna jest Twoją położną w ciąży (nie po porodzie tylko w ciąży) i płaci za to nfz. Do płatnej myślę, że nie ma rygorów, ale zajęć jest zwykle ok 7 i trzeba się z tym wyrobić.

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ