X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka a może Ty pamiętasz jak to było z położnymi na Staszica?
    Jak byłam w szpitalu to dziewczyna opowiadała, że przychodziła do szpitala na spotkania z położną, ale nie wiem na jakiej zasadzie. Na tych stronach nie ma nic o gratisach, a program tej na nfz jest jakby większy lub lepiej opisany. Na stronie szpitala znalazłam, ze współpracują z tą płatną.

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 ja strasznie zbrzydlam :-P tzn wysypalo mnie strasznie na twarzy i ppdobno twarz mi zeszczuplala dlatego obstawiam dziewczę ;-)
    A co do brzuszka to wystaje troszkę, jak ktoś nie wie że jestem w ciąży to raczej by pomyślał że się najadlam, jeszcze nie wygląda na ciążowy ;-). Nie jestem jakąś bardzo szczupła ale gruba tez nie tak pośrednio że rozmiar 38 najczęściej ubieram, spodnie juz noszę ciążowe, ale ostatnio ważyłam się na wizycie tydzień temu to nie przytyłam w ogóle pomimo tego że bardzo dużo jem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Highlander wrote:
    Ja kupiłam sobie spodnie w hm mama online. Trafiłam na wyprzedaże więc chyba za 79 upolowałam i powiem Ci że jestem mega zadowolona - super materiał - ale to właśnie raczej rurki, ale są tam różne. Warto upolować jakieś przeceny :)

    Mam kilka bluzek tez z hm z długim krótkim i 3/4 rękawem i eksperymentuje z dodatkami bo bez sensu kupować mnóstwo ubrań ciążowych, gdyż niestety ich ceny są czasem powalające ;/ a ja jakoś dużo nie wychodzę z domu, więc i ubrań dużo nie trzeba :D
    Ja też mam spodnie z hm mama ;-) na przecenie udało mi się też dorwać kurtkę ciążowa na zimę bo największy brzuszek wtedy będę miała był przeceniony z 299 na 94 zł także bardzo się opłaciło ;-)
    A spodnie mam rurki granatowe też stamtąd ale miałam je na sobie 3/4 razy i już mi się zmechacily :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Ale ja nie chodzę do szkoły przy Jaczewskiego. Chodzę do Szkoły Twoja Położna - bezpłatna. Oni mają z różnych szpitali położne, niestety aktualnie ze Staszica nie ma. Ale polecam ją w 100% jestem niesamowicie zadowolona.
    Co do szkoły płatnej rozważałam ją początkowo, ALE pogrzebałam, wypytałam i bardzo się cieszę, że nie zabuliłam 650zł za nią. Po pierwsze podobno poziom słaby, a mi zależało, żeby dużo się nauczyć, a po drugie Panie głównie bazują na tym, że niby dają certyfikat i łatwiej się dostać, ale ponoć to nieprawda. Jak nie ma miejsc nikt na to nie patrzy. Moja znajoma chodziła i i tak chcieli ją odesłać, ale uratowało ją to, że miała stamtąd lekarkę. Najlepiej sama wypytaj. Może jakby mi nie było szkoda kasy to bym poszła, ale finalnie cieszę się, że tak wyszło. Za te pieniądze można coś kupić Maluchowi.

    Nie wiem co tam faktycznie oferują, ale mogę napisać co mam, więc porównasz sobie. Oczywiście wykłady + praktyka, mnóstwo gratisów i to czasem fajnych np. butelki, kremy, smoczki itp.
    Ćwiczenia oddechowe, na piłkach (dodatkowo można sobie chodzić), ktg, spotkania ze specjalistami np doradca laktacyjny, od tapingu (kleili nas za darmo), z banku komórek, no i fajna opcjq dostępność na tel nawet w weekend jakby coś się działo można dzwonić. I jedna z ważniejszych rzeczy porządny ponoć patronaż(to przede mną).

    Szczęśliwa uważaj na siebie.

    Co do poduchy ja dostałam w prezencie na początku ciąży i kocham ją! Nie wyobrażam sobie spania bez niej, to taka wygoda. Naprawdę polecam.
    Czy do tej szkoły rodzenia można się zapisywać bez problemu? Jesteś zadowolona? I jak często są zajęcia?

  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki.
    Melduje się że dziś wyszłam ze szpitala.Wczoraj z rana dostałam tabletkę na wywołanie poronienia,po paru godzinach zaczęło się krwawienie.Wieczorem koło 22 zrobili mi zabieg łyżeczkowania.Mówili że trzon macicy był rozwinięty na 8 tydzień już.Szyjka zamknięta,generalnie organizm pracował jak przy normalnie rozwijającej się ciąży.
    Sam zabieg nie był bolesny,byłam uspiona całkowicie czyli nic nie czułam,po również.

    Bałam się strasznie...całe szczęście że mąz mogl byc ze mna po zabiegu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 16:41

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochana, cieszę się że jesteś w na tyle przyzwoitej formie żeby do nas zajrzeć :) jak warunki w szpitalu?
    Będzie dobrze, zobaczysz :) dojdziesz do siebie i niedługo znów będziesz mogła się starać.

    start lipiec 2013
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola- masz racje, sama tak myslalam ostatnio...ale co mowie sobie ze jest okbi odpuszczam z wsluchiwaniem sie w organizm to cos... Ja w ogole nie robilabym tych badan tylko bolala mnie klatka piersiowa, zreszta nadal boli i powiedzialam o tym przy okazji rodzinnej a ona na to ze tobtrzeba sprawdzic itd. A teraz znow poszlam zeby sobie spisala wyniki badan a ona popatrzyla na moja szyje ibpyta czy mam problemy z tarczyca, ja na to ze nie, a ona maca i mowi ze mam wezel chlonnybpowiekszony i o tak o...
    Monia- co do poloznych to ja bardzo sie nie orientuje bo ja nie chodzilam do szkoly rodzenia. Ale slyszalam ze mozna umowic sie ze swoja polozna zeby byla przy porodzie ale wiadomo to kosztuje. Ja mialam super polozna polecam p. Swatek. Ale slyszalam tez ze.o ile nie pomyle nazwiska -p.Madej tez jest super.

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa dobrze że już po wszystkim chociaż serce pęka że się nie udało. Ale teraz im szybciej dojdziesz do siebie tym szybciej będziecie mogli wrócić do starań, które na pewno okażą się pomyślne. Teraz lekarz zalecał przerwę czy od razu po @ możesz próbować? U mnie to były 3 cykle pauzy.

    f08af289ff.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można powiedzieć, że poznałam panią Madej, kręciła się po oddziale i bardzo sympatycznie mówiła o rodzących. Mój mąż już podjął decyzję, idziemy do prywatnej, waśnie do tej m.in. jest ta pani. Muszę tylko dopytać o ktg. Jak będę niedouczona to jeszcze czegoś poszukam albo zapytam Was :) Jedne są doświadczone, inne wyuczone, jakoś damy radę :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie był jeden cykl przerwy, tzn lekarz powiedział, że nie zaleca. Ale i tak w tym cyklu nie było owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 17:13

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam z ćwiczeń oddechowych i dalej nie wiem jak to wyjdzie w praniu jak serio będę skurcze, pewnie wszystkiego zapomnę.

    Makasa dobrze, że już jesteś po. Mam nadzieję, że szybko dojdziesz do siebie. Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale zauważyłam, że na wątku wrześniowym, gdzie jestem ogromna większość dziewczyn ma aniołki w podpisie, a teraz są na finiszu tak jak ja. I z Tobą będzie tak samo już wkrótce.

    Monia i dobrze, że mąż decyzyjny mój w kwestii wydatków bobasowych zawsze patrzył na mnie, albo to ja byłam apodyktyczna;)
    Może akurat okaże się, że wszystkiego czego potrzebujesz dowiesz się, a jeśli nie to od czego jest forum:)

    Tomwala wyżej opisałam dokładnie, ja jestem bardzo zadowolona. Zapisywać się pewnie możesz. A co do częstotliwości zajęć różnie czasem co tydzień, czasem dłużej. Rozkładają tak, żeby skończyło się tak nie za wcześnie nie za późno - ja ostatnie miałam w tamtym tygodniu. I jak nie możesz to bez problemu możesz pójść na inną grupę.

  • nowa86 Przyjaciółka
    Postów: 110 21

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJ dziewczyny !!!
    część z Was znam częsc nie więc miło mi, że moge do Was dolączyć . jestem z lublina i po niecałym roku starań udało mi zobaczyc na teście ciążowym upragnione dwie kreski i pierwszy raz w zyciu nie musiałam biegać po światlo i szukac choć cienia kreski.., bo tymrazem pojawiła sie od razu widoczna gołym okiem. kalulator belly wyliczył mi 4 tydzień ciązy więc mam nadzieje że bede mogła cieszyć sie takim suwaczkiem z miesiaca na miesiać tak jak Wy tutaj;)

    Szczęśliwa Mamusia, Monia85, hewa81, Wedmoczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nowa86 wśród nas :) :D. Gratuluję z całego serca , rośnijcie zdrowo :* .

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dżasta, witamy na fioletowej strony mocy :) trochę Cię nie bylo na forum, niektórym juz znacząco porosły brzuszki/ suwaczki :) fajnie, że jesteś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 18:30

    start lipiec 2013
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa86 wrote:
    HEJ dziewczyny !!!
    część z Was znam częsc nie więc miło mi, że moge do Was dolączyć . jestem z lublina i po niecałym roku starań udało mi zobaczyc na teście ciążowym upragnione dwie kreski i pierwszy raz w zyciu nie musiałam biegać po światlo i szukac choć cienia kreski.., bo tymrazem pojawiła sie od razu widoczna gołym okiem. kalulator belly wyliczył mi 4 tydzień ciązy więc mam nadzieje że bede mogła cieszyć sie takim suwaczkiem z miesiaca na miesiać tak jak Wy tutaj;)

    Dzastusia to Ty!!!
    Rany, Kochana, jak fajnie, jak się cieszę :)
    Witaj i zostań TU na fiolecie przez kolejne 8 m-cy.
    Kurczę ... Ale dobre wiadomości <3
    Ajajajajaja Ale mi się gęba cieszy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 18:34

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nowa86 Przyjaciółka
    Postów: 110 21

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIĘKUJE ZA MIŁE POWITANIE I PRZYJĘCIE . MAM na wejściu głupie pytanie jak sobie zrobić taki ładny suwaczek;> na razie jeszcze nie bede robić bo za wczesnie ale chciałabym wiedzieć ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj u Nas:) szczęśliwej ciązy!
    kliknij na Nasz i będziesz mogła swój zrobić, a potem wstawiasz link w ustawieniach, zakładka społeczność:)

  • nowa86 Przyjaciółka
    Postów: 110 21

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Dzastusia to Ty!!!
    Rany, Kochana, jak fajnie, jak się cieszę :)
    Witaj i zostań TU na fiolecie przez kolejne 8 m-cy.
    Kurczę ... Ale dobre wiadomości <3
    Tak kochana to ja:):) nawet nie wiesz jak ja sie cieszę ... widzę ,że u Ciebie to już coraz bliżej rozwiązania jak samopoczucie?

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżasta powtarzasz jeszcze betę?

    start lipiec 2013
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuję sobie wyobrazić co czujesz, bo też nie tak dawno beta była pozytywna, a widzisz, jeszcze 2 miesiące i będę miała małą księżniczkę :)
    Samopoczucie w miare ok, chociaż coraz ciężej, gnaty bolą, zgaga męczy niemiłosiernie, do tego cukier mi skoczył, ale rozpiera mnie taka radość, ze te wszystkie dolegliwości ciążowe zostają na boku.
    Jeszcze raz Ci gratuluję i życzę spokojnej ciazy i jak najmniej dolegliwości.
    A Ty jak się czujesz? Już mdłości dopadły?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 18:43

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ