X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4302 6848

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, to różnie jest. Mi dziś powiedział, że mam przyjść po badaniach za dwa tygodnie i wtedy założy kartę ciąży. To może wtedy też będzie mierzył wszystko 🤷🏼

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    No dobra, to różnie jest. Mi dziś powiedział, że mam przyjść po badaniach za dwa tygodnie i wtedy założy kartę ciąży. To może wtedy też będzie mierzył wszystko 🤷🏼

    Ja byłam dwa tygodnie temu, tj. w 6t+1d, uwidoczniło się bijące serduszko. Ale i tak powiedział, że jak przyjdę w 8 tc, to będziemy zakładać kartę. W poprzedniej ciąży miałam założona w 7 tc. I wtedy byłam ważona i mierzone było ciśnienie 😉
    Wszystkie badania mam mieć zlecone teraz w sobotę, ale ja już sobie zrobiłam część, bo muszę trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o tarczycę i cukier.

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wy chodzicie prywatnie czy na NFZ?

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczak o to by było fajnie razem cisnąć zawsze raźniej 😁a w jakim szpitalu planujesz czy jeszcze o tym nie myślisz?

  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow chodzę prywatnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 19:43

  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo się nie odzywałam, ale u mnie samopoczucie straszne. Czuję się taka osłabiona, ciągle mam nudności i doszły jeszcze wymioty. Nie jestem w stanie zajac się sama dzieckiem 😢

    Monk@ w poprzedniej ciąży wagę i ciśnienie miałam sprawdzane na każdej wizycie, ale dopiero od momentu kiedy była założona karta ciąży. Co do zwolnienia z kodem ciążowym od internisty, to chyba wystarczy mu kartę ciąży pokazać. Przynajmniej ja tak miałam ostatnio jak się rozchorowałam w 5 tc to internista pytał czy mam już kartę ciąży, a że nie miałam to powiedział, że nie może mi wypisać zwolnienia 100% płatnego tylko normalne.

    Ja poproszę o wpisanie PTP na 11.02, a wizytę na 02.07

    No i najważniejsze, gratuluję dziewczyny udanych wizyt🥰🥳

    Maija lubi tę wiadomość

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1254 2350

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś byłam na wizycie i mamy serduszko <3 dziś 5+5, wg usg wyszło 5+6, więc w sumie tak samo :D

    Sansivieria, Gemma19, Isisi, Monk@, Maija lubią tę wiadomość

  • Kofii Autorytet
    Postów: 1254 2350

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciśnienie miałam mierzone, a o wagę tylko zapytała żeby wpisać do karty ciąży.

  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, gratuluję pomyślnych wizyt. 😄 U mnie na razie jest tak, że ciśnienie mierzy pielęgniarka przed wizytą, a o wagę tylko lekarz pyta.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kartę ciąży miałam założona wczoraj, po tym jak na usg pokazało się dziecko z serduszkiem :) o wage pyta zawsze cholera xd a cisnienia mi nie mierzył, w sumie dziwne, bo poprzednio wydaje mi się, ze co wizytę mierzył? No ale ja w późniejszym etapie i tak będę musiała skrupulatnie mierzyć ciśnienie w domu 2x dziennie plus pewnie holter ciśnieniowy przez stan przedrzucawkowy przed ostatnim porodem.
    I prowadzę ciąże prywatnie :)
    Gratuluje udanych wizyt! 💗

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koffi super wiadomości ❤️ Już się nie mogę doczekać swojej wizyty 🥰

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry dzień dzisiaj, same dobre wieści, same pozytywne wizyty! Oby tak dalej!!

    age.png
    age.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna wrote:
    Kurczak o to by było fajnie razem cisnąć zawsze raźniej 😁a w jakim szpitalu planujesz czy jeszcze o tym nie myślisz?

    Nic nie wiem, nie wiem czy uda mi sie na Medicover prowadzić ciążę, czy prywatnie... A może jakimś cudem NFZ? A co dopiero poród 😄 Muszę się określić.
    Muszę przemyśleć, jak długo pracować, jest mi ciężko wieczorami, tylko leżę...

    Koffi cudowne wieści ❤️

    202302176752.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4302 6848

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi wrote:
    Długo się nie odzywałam, ale u mnie samopoczucie straszne. Czuję się taka osłabiona, ciągle mam nudności i doszły jeszcze wymioty. Nie jestem w stanie zajac się sama dzieckiem 😢

    Monk@ w poprzedniej ciąży wagę i ciśnienie miałam sprawdzane na każdej wizycie, ale dopiero od momentu kiedy była założona karta ciąży. Co do zwolnienia z kodem ciążowym od internisty, to chyba wystarczy mu kartę ciąży pokazać. Przynajmniej ja tak miałam ostatnio jak się rozchorowałam w 5 tc to internista pytał czy mam już kartę ciąży, a że nie miałam to powiedział, że nie może mi wypisać zwolnienia 100% płatnego tylko normalne.

    Ja poproszę o wpisanie PTP na 11.02, a wizytę na 02.07

    No i najważniejsze, gratuluję dziewczyny udanych wizyt🥰🥳
    No ja kumam, ale pytanie moje było stąd, że gin mi powiedział, że karta ciąży to relikt przeszłości i że tego już nie trzeba robić. Ważne, żeby mieć badania aktualne ze sobą. To teraz nie wiem, idę do internisty z jakimś zdjęciem USG? 😅 No może i by przeszło... Tak z ciekawości pytam, na wszelki wypadek, póki co nie planuję iść do lekarza :) a dzisiaj na wizycie zapomniałam z tego wszystkiego zapytać 🙈

    Isisi, mam nadzieję, że niedługo poczujesz się lepiej 😘

    Kofii, jeszcze raz gratulacje 😍

    eRKow, ja jeszcze nie wiem, czy prywatnie czy Medicover. Byłam tu i tu i nigdzie nie jestem zachwycona

    Edit: a teraz doczytałam, że to u Ciebie był 5tc. Gdzieś kiedyś czytałam, że ciąża potwierdzona jest od serduszka, więc tutaj tak czy inaczej byś nie miała, bo oficjalnie nie byłaś w ciąży - jeśli to faktycznie prawda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 23:29

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ ciąża się liczy z tego co wiem jeżeli jest w jakikolwiek sposób udokumentowana a nie od serduszka może kartę cięży większość lekarzy wystawia od serduszka co ma sens. Ja w pierwszej ciąży miałam biochemiczna i poronienie w 6tc czyli bardzo wcześnie gdyby nie beta i wizyta u lekarza to nie musiałabym tego nigdzie zgłaszać a jest to udokumentowane ze miałam i jest to teraz w mojej historii o wszędzie muszę podawać teraz jestem w trzeciej ciąży pierwsza samoistne poronienie biochemiczna tak wszędzie lekarze wpisują druga zakończona porodem no i teraz trzecia.

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4302 6848

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może faktycznie jest to możliwe, a lekarz po prostu ma jakieś zasady... Pamiętam, że chodziło o coś takiego, żeby nie przychodzić wcześniej niż 2 tygodnie po spodziewanej miesiączce, bo wcześniej nie będzie serduszka i nawet ciąży nie potwierdzi.
    Albo ja coś pokręciłam :)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    No to może faktycznie jest to możliwe, a lekarz po prostu ma jakieś zasady... Pamiętam, że chodziło o coś takiego, żeby nie przychodzić wcześniej niż 2 tygodnie po spodziewanej miesiączce, bo wcześniej nie będzie serduszka i nawet ciąży nie potwierdzi.
    Albo ja coś pokręciłam :)

    Co lekarz to inaczej jest 🙂

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było serduszko ale karty nie założył bo powiedział że on nie prowadzi ciąży. Dopiero następna wizyta będzie z wyborem prowadzącego i wtedy pewnie się zakłada kartę. Tak spekuluje.
    U mnie od wczoraj ból w spojeniu łonowym tło pulsujący. 😭


    u5cvp2.png
  • Holika Debiutantka
    Postów: 10 8

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my już po pierwszej wizycie. Jest serduszko🤩, mąż był obecny i zafascynowany 😅. Mój lekarz założył mi kartę ciąży ale nie wpisywał swoich danych, bo prowadzi tylko sam początek ciąży.Po zmianie lekarza, następny uzupełni resztę.Karte mam nosić przy sobie, bo w razie wypadku są tam wszelkie informacje. Badań mam dużo do wykonania.Poprosiłam o skierowania na te badania ponieważ posiadam abonament w Luxmed i większość zrobię bezpłatnie. Dostałam puste druczki z pieczątkami i mam sobie sama uzupełnić 😅 tylko nie wiem czy wszystko umieścić na jednym druczku czy na kilku...

    Co do dolegliwości to czuję się średnio, jestem przygnębiona przez większość czasu, zmęczona, po pracy robię od razu drzemkę. Brzuch mam jak balon, wszystkie spodnie już uwierają. Przyjmuje garść leków w tym luteinę , utrogestan i neoparin. Zastrzyki już mnie wykańczają, a to dopiero początek. Nie jest lekko ale fasolka najważniejsza.

    Maija, Monk@, Isisi, Gemma19 lubią tę wiadomość

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holika wrote:
    Hej, my już po pierwszej wizycie. Jest serduszko🤩, mąż był obecny i zafascynowany 😅. Mój lekarz założył mi kartę ciąży ale nie wpisywał swoich danych, bo prowadzi tylko sam początek ciąży.Po zmianie lekarza, następny uzupełni resztę.Karte mam nosić przy sobie, bo w razie wypadku są tam wszelkie informacje. Badań mam dużo do wykonania.Poprosiłam o skierowania na te badania ponieważ posiadam abonament w Luxmed i większość zrobię bezpłatnie. Dostałam puste druczki z pieczątkami i mam sobie sama uzupełnić 😅 tylko nie wiem czy wszystko umieścić na jednym druczku czy na kilku...

    Co do dolegliwości to czuję się średnio, jestem przygnębiona przez większość czasu, zmęczona, po pracy robię od razu drzemkę. Brzuch mam jak balon, wszystkie spodnie już uwierają. Przyjmuje garść leków w tym luteinę , utrogestan i neoparin. Zastrzyki już mnie wykańczają, a to dopiero początek. Nie jest lekko ale fasolka najważniejsza.
    To super wiadomość ❤️ wiem, że na pewno Ci ciężko, ale może 2 trymestr będzie łaskawszy 🥰 musimy dać radę, dla naszych maluszków 😊

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ