Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • mari Koleżanka
    Postów: 39 42

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, bo walczyłam z plamieniem. Nie wytrzymałam i umówiłam się do innego specjalisty, bo moj lekarz jest na urlopie. Okazało się, ze to przez łożysko, jest położone bardzo nisko na przedniej ścianie i dlatego może podkrwawiac. Na rasie nie jest przodujące i jest szansa, ze do porodu się podniesie, ale trzeba je obserwować. Dostałam luteinę doustnie. I już trzeci lekarz powiedział , ze widzi coś między nogami :P Ale nikt potwierdzić nie chce i mówią, ze jeszcze może być różnie. Ale ja już zmieniłam myślenie na synka :)
    Co do imienia to mnie się podobają mniej znane. Sama mam mało popularne imię i wiele razy mi to pomogło w życiu :)
    Ale mąż każda moja propozycje odrzuca. On chciałby Kazika po dziadku, ale ja się kategorycznie nie zgadzam :p Na rasie wypracowaliśmy kompromis w kwestii Mikołaja. Zobaczymy może coś jeszcze nam wpadnie do głowy.
    Jeśli chodzi o ruchy to coś czuje, ciężko powiedzieć czy to to, chciciaz doktor mówiła, ze jeszcze przez wiele tygodni nie poczuje ruchów właśnie przez to łożysko . Staram się tez stetoskopem wyłapać tętno, ale na razie nie słychać . Podobno można od 20 tygodnia usłyszeć wiec jeszcze chwile .
    Zbliża się tez czas usg połówkowego. W którym tygodniu będziecie robić ? Bo nie chce znów pójść za wcześnie.
    Spokojnego tygodnia :)

    fa4d8902b1.png
    Czekamy na dziewczynkę 💕
    1 🤰
    03.06.22 ⏸️
    17.06.22 - 5,1 mm <3
    24.06.22- 7,5 mm
    21.07.22- 49 mm

  • Anirak49 Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej :) u mnie aktualnie według miesiaczki 14+1, ciaza blizniacza. Najgorsze objawy za mną jak do tej pory i jakoś wszystko powoli leci :) prawdopodobnie u mnie dwóch chłopaków choć na prenatalnych tak się wiercili, że pewności na 100% nie mam 😄 wyniki u jednego dziecka pośrednie, ale wierzę, że wszystko się ułoży dobrze 😊 są tu może kobietki oczekujace bliźniaków? :)

    kurczak, Maija, kawoholiczka lubią tę wiadomość

  • Anirak49 Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mari wrote:
    Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, bo walczyłam z plamieniem. Nie wytrzymałam i umówiłam się do innego specjalisty, bo moj lekarz jest na urlopie. Okazało się, ze to przez łożysko, jest położone bardzo nisko na przedniej ścianie i dlatego może podkrwawiac. Na rasie nie jest przodujące i jest szansa, ze do porodu się podniesie, ale trzeba je obserwować. Dostałam luteinę doustnie. I już trzeci lekarz powiedział , ze widzi coś między nogami :P Ale nikt potwierdzić nie chce i mówią, ze jeszcze może być różnie. Ale ja już zmieniłam myślenie na synka :)
    Co do imienia to mnie się podobają mniej znane. Sama mam mało popularne imię i wiele razy mi to pomogło w życiu :)
    Ale mąż każda moja propozycje odrzuca. On chciałby Kazika po dziadku, ale ja się kategorycznie nie zgadzam :p Na rasie wypracowaliśmy kompromis w kwestii Mikołaja. Zobaczymy może coś jeszcze nam wpadnie do głowy.
    Jeśli chodzi o ruchy to coś czuje, ciężko powiedzieć czy to to, chciciaz doktor mówiła, ze jeszcze przez wiele tygodni nie poczuje ruchów właśnie przez to łożysko . Staram się tez stetoskopem wyłapać tętno, ale na razie nie słychać . Podobno można od 20 tygodnia usłyszeć wiec jeszcze chwile .
    Zbliża się tez czas usg połówkowego. W którym tygodniu będziecie robić ? Bo nie chce znów pójść za wcześnie.
    Spokojnego tygodnia :)
    Ja będę robić w 20+2 :)

  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam połówkowe umówione na 20+4. 🙂 Gdzieś czytałam, że optymalnie robić między 20 a 23 tyg.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my dzisiaj w końcu doszliśmy do zgody w kwestii imienia i po pierwszym synu Edwardzie będzie młodszy braciszek o imieniu Florian 🥰

    Akataa, Maija, kawoholiczka lubią tę wiadomość

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połówkowe mam zaplanowane na połowę września, będzie to 20+2 😊
    My już też chyba doszliśmy do porozumienia w kwestii imienia dla córeczki. Mamy już Leonarda, więc myślę, że Klara będzie do niego pasować 😊

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też mam zaplanowane połówkowe na 20+2. Dzisiaj miałam USG kontrolne i się zawiodłam, że jeszcze nie znam płci 😉 Na całe szczęście wszystko w porządku z dzidziusiem.

    Maija lubi tę wiadomość

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrota wrote:
    Hej ja też mam zaplanowane połówkowe na 20+2. Dzisiaj miałam USG kontrolne i się zawiodłam, że jeszcze nie znam płci 😉 Na całe szczęście wszystko w porządku z dzidziusiem.
    Najważniejsze, że wszystko okej ❤️

    stokrota lubi tę wiadomość

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Anirak rozwaliłaś system, ciąża bliźniacza??? Chyba pierwsza i jedyna tutaj! Podwójne gratulacje! Od kiedy wiesz i jak to przyjęłaś? Wow!! Ja bym padła!

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prenatalne na 21+2.

    age.png
    age.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prenatalne 20+0 😅 Anirak, chyba jesteś jedyną spodziewająca się bliźniaków 🥰 jak się z tym czujesz? 😁 Podwójne szczęście, pewnie brzuszek szybciej rośnie jak dwójka ma pokładzie 😉

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari, przypomniałaś mi, że muszę się zapisać 🙈


    Anirak wow, bliźniaki to nieźłe wyzwanie 🙂 A są jedno czy dwujajowe? :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anirak49 wrote:
    Hej, hej :) u mnie aktualnie według miesiaczki 14+1, ciaza blizniacza. Najgorsze objawy za mną jak do tej pory i jakoś wszystko powoli leci :) prawdopodobnie u mnie dwóch chłopaków choć na prenatalnych tak się wiercili, że pewności na 100% nie mam 😄 wyniki u jednego dziecka pośrednie, ale wierzę, że wszystko się ułoży dobrze 😊 są tu może kobietki oczekujace bliźniaków? :)
    Podasz termin Twojego porodu? 😊 Gratulacje bliźniaków! ❤️

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęły mi się skurcze łydek w nocy...pamiętam, że w pierwszej ciąży bardzo cierpiałam z tego powodu 🙄 biorę już magnez, ale najwidoczniej muszę zwiększyć dawkę...

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj wylądowałam na sorze z tachykardią i dusznosciami plus zaslabniecie, także też mnie ta ciąża trochę obciąża a to dopiero 14 tydzień 🙈🙈🙈

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się zapisałam na połówkowe i będę miała 20+3 wg OM. 🙂 Bobo jest trochę większe z usg ale ta różnica się zmniejsza ostatnio, więc powinno być ok :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś z was też ma takie bóle po boku? Niby rozciąganie więzadeł ale dziś boli mnie już od 6:30 i nie wygląda na to żeby miało przestać..

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 798 578

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę w czwartek i pewnie wtedy umowie się na połówkowe 😜 liczę też na to, że płeć poznamy 😜
    Anirak wow, bliźniaki u Was pierwsze w rodzinie czy macie predyspozycje? 😜
    Aypis, ja mam czasem takie bóle, ale nie za mocne, takie rozciąganie czuje.

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora no właśnie zwykle też mi dość szybko puszczało, takie jakby ciągnięcie i spokój. Aż napisałam do mojego lekarza czy to normalne ale oczywiście poczekam trochę na odpowiedź i już się stresuję.

    I też mam wizytę w czwartek, również liczymy że uda się już podejrzeć płeć bo na prenatalnych nie chciał nam nic powiedzieć 🙈
    plus czekamy na wynik NIFTY pro, może będzie szybciej wiadomo 😅

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aypis wrote:
    Dziewczyny a czy któraś z was też ma takie bóle po boku? Niby rozciąganie więzadeł ale dziś boli mnie już od 6:30 i nie wygląda na to żeby miało przestać..
    A w którym miejscu? W pachwinach?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ