X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 6 stycznia, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra u mnie młody ewidentnie potrzebował czekolady aby porobić salta :)

    Tiril, Werson, Mala.mi lubią tę wiadomość

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 6 stycznia, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z ruchami to wygląda tak, że zależy od dnia i od tego co robię. Jak dużo siedzę w domu na kanapie, leżę to dziecko mnie bardziej kopie. Jak mam dzień, że jestem bardziej aktywna, gdzieś wyjdę, to ja małą kołyszę w brzuchu i rzadziej się rusza. Ale tak, jak się niepokoisz najlepiej zjeść coś słodkiego😊

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 7 stycznia, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to różnie, jak jednego dnia daje mi popalić to drugiego przez większość dnia jest spokojna i dopiero wieczorem jak już się położę spać to znów dużo się rusza. Ja wszędzie czytam że pod koniec ciąży dzieciaczki niby spokojniejsze bo mało miejsca itd a mnie wczoraj tak skopała, że nie mogłam spać 😪 musiałam od czasu do czasu wstać i pospacerować po mieszkaniu. A dzisiaj rano? Tylko leniwie się przeciąga i tyle.

    Czy czasami jak maluszki was kopią to czujecie ból? Mnie jak uderzy w pęcherz to aż mnie kuje… mówiłam lekarzowi i na USG nie wiedział nic niepokojącego

    Ja nam dwa rożki , ale drugi dostałam w prezencie i będzie używany na zmianę.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeden rożek. Do szpitala nie biorę więc będzie czekał przygotowany w domu. Ale mam po córce, biały w różowo-szare gwiazdki 🙈 więc mój synuś będzie troszkę pokrzywdzony 🤣 nie chciałam kupować nowego, bo np przy córce rożka używaliśmy tylko kilka dni, bo nie lubiła być owijana. Jak przesika to będę zawijac w kocyk dopóki rożek nie wyschnie po praniu 😉
    Moj synek też najbardziej się uaktywnia jak matka się położy odpocząć 🤪 mocno kopie i się kręci. Czasami jest to bardzo bolesne, ale juz wolę czuć te ruchy 😆

    Robicie już masaż krocza?

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 7 stycznia, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami bardzo boleśnie kopie 😔. Ja mam dwa rożki używane.
    Jeśli chodzi o masaż krocza to chyba nie wcześniej się powinno robić niż 36 tydzień. Tak słyszałam. Więcej u mnie jeszcze trochę czasu jest 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja czytałam że już od 34 tygodnia można robić, dlatego pytam 🤔 jak nie zapomnę to zapytam we wtorek położną 🙈

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 7 stycznia, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie robiłam masażu krocza, też słyszałam że po 36 tc. U mnie te ruchy najbardziej wieczorem i faktycznie jak mocniej kopnie w pecherz to aż mnie przeszywa ból na dole..
    Dziewczyny po ile podkładów poporodowych dla siebie kupilyscie? Ja wiem ze to zawsze można dokupić ale na start ile macie?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 7 stycznia, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam firmy Canpol 4 paczki tych na dzień (pakowane po 10) i 3 paczki na noc (pakowane po 8szt) i moja położna powiedziała, że tyle mi wystarczy na te największe upławy

    Ja masażu jeszcze nie robiłam, nie oglądałam filmików jaka się to robi i nie mam pod ręką dedykowanego dobrego olejku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia, 17:20

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 7 stycznia, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja wybrałam te z belli. Mam dwa opakowania po 10, ale teraz tak myślę czy wystarczy.

    Olejku do masażu też jeszcze nie mam, ale u mnie dopiero 33 tydzień.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwa opakowania podkładów dziennych i dwa nocnych. Każde opakowanie po 10 sztuk. Jakby coś to dokupie, ale może akurat wystarczy i potem już tylko zwykłe podpaski będą ok. U mnie w szpitalu zapewniają ligninę, więc na pewno będę korzystać jak dają 😉

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 7 stycznia, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalu też wszystko zapewniają ale jak jesteś na poporodowym, a często kładą na inne oddziały z powodu braku miejsc i niestety tam już Ci wyprawka nie przysługuje :/ wiec w sumie i tak musze się spakować ze wszystkim i tak...
    Wydaje mi się że w ten weekend całą wyprawkę ogarnęłam, pozostala mi chyba już tylko wanienka 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
    Od jutra zaczynam sprzątać dom - szafki itd, bo coś czuję że przez długi czas tego nie będę robiła :).
    Jak coś na reserved są po 50 zł koszule zwykle, wydaje mi się że będą dobre do karmienia.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 8 stycznia, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też niby zapewniają, ale wolę mieć swoje.

    Jak pozbyłam się bólu gardła to teraz męczy mnie katar😔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na wizycie u swojego gina. Pobrał mi wymaz do GBS. Niby to początek 35 tygodnia (34+1), ale nie wiem czy nie za wcześnie? Internety piszą że pobiera się 35-37 tydzień, ale nie wiem czy chodzi o skończone miesiące czy jak?

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 9 stycznia, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę za tydzień i też mam mieć to pobierane. U mnie też będzie dopiero rozpoczęty 34 tydzień. Także widocznie nie za wcześnie. A za ile masz następną? Zwiększyła się u Was częstotliwość wizyt pod koniec ciąży?

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 9 stycznia, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę miała co 3 tygodnie, kolejna wizyta mi wypada 34+6 i myślę że wtedy też mi pobierze wymaz.
    Jak u Was z apetytem? Ja jestem caly czas głodna:/, zaczęłam szybko przybierać na wadze Od ostatniego tygodnia Ok 1.5 kg... strasznie woda się we mnie zbiera, dzisiaj stwierdziłam że auta już chyba nie będę prowadziła bo przy dotykaniu pedału prawą stopą ciśnie mnie skóra 😅😅😅🙈

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 9 stycznia, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o mój apetyt to jem normalnie, nawet powiedziałabym, że mniej niż przed ciążą. Tylko może teraz za dużo słodkiego wchodzi😅.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyty mam już co dwa tygodnie. Dostałam już skierowanie na resztę badań do analityki. Lekarz dzisiaj stwierdził, że trzeba się już szykować powoli do porodu 🙈 tak że za tydzień analityka, a za dwa tygodnie kolejna wizyta u lekarza .
    Ja przez ostatnie trzy tygodnie przytyłam 1 kg. Położna się śmiała, że mało 🤣 skoro w międzyczasie były święta to powinnam więcej przytyć 😂
    Generalnie przez zgagę nie mam zbytnio apetytu. Zwłaszcza śniadania ciężko mi wchodzą. Jako taką ochotę mam tylko na słodycze 🙈

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 stycznia, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała.mi, na katar polecam inhalacje. Mi bardzo pomagają. Bardzo polecam, przyniesie ulgę!

    Ja GBS miałam pobrany jak miałam 35+0 bo położne mi mówiły, że po skończonym 35tyg.
    Ja mam już wszystkie badania, dzisiaj byłam na pobraniu do potwierdzenia grupy krwi, bo u mnie do szpitala trzeba mieć podwójne potwierdzenie grupy krwi.
    Mała waży 3150g i pani doktor powiedziała, że wszystko ok i co… czekamy 😆 Wizyta za za 2tyg chyba że już urodzę.

    Ja już na wagę nie wchodzę 😆🙈 jem zdrowo, jem słodycze, ruszam się a waga i tak idzie do góry, że już wstyd mówić ile przytyłam

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 9 stycznia, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Mała.mi, na katar polecam inhalacje. Mi bardzo pomagają. Bardzo polecam, przyniesie ulgę!

    Ja GBS miałam pobrany jak miałam 35+0 bo położne mi mówiły, że po skończonym 35tyg.
    Ja mam już wszystkie badania, dzisiaj byłam na pobraniu do potwierdzenia grupy krwi, bo u mnie do szpitala trzeba mieć podwójne potwierdzenie grupy krwi.
    Mała waży 3150g i pani doktor powiedziała, że wszystko ok i co… czekamy 😆 Wizyta za za 2tyg chyba że już urodzę.

    Ja już na wagę nie wchodzę 😆🙈 jem zdrowo, jem słodycze, ruszam się a waga i tak idzie do góry, że już wstyd mówić ile przytyłam
    Wypróbuję. Bo już ciężko z tym katarem😐
    Ja do tej pory miałam co 4 tygodnie, zobaczymy jak będzie po najbliższej wizycie.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 10 stycznia, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz spróbować jeszcze Prenalen. Ja stosowałam, nawet pomagał, ale jak już miałam zatkany nos to robiłam inhalacje i na mnie działają lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia, 13:01

    age.png
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ