X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 3 stycznia, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    A co bierzesz do samego porodu Werson?
    Wg co bierzecie do ubrania na wyjście ze szpitala? Ja początkowo myślałam o leginsach i jakiejś bluzie, ale gdybym np miała cc to niw wiem czy wygodnie będzie mi w leginsach, z drugiej strony jak sukienkę chciałabym ubrać to i tak jakieś rajstopy bym musiała mieć 🙈
    Powiem Wam że mam już strwsa bo czuje ze jesteśmy w czarnej dupie, połowy rzeczy wydaje mi się że jednak nie mamy, szkoła rodzenia nie przerobiona. W nocy wiecznie jak zasypiam to kotłują mk się myśli że tego nie mam, tego.. najchętniej wszystko nowe chciałabym mieć ale jak widzę ceny to na szczęście mnie to pacyfikuje 😅.
    Ja też chcę kupić ten detektor oddechu bo mój brat mial prawie śmierć lozeczkowa podczas drzemki (6 msc na szczęście szybko zareagowała mama) więc wolę dmuchać na zimne, bo niby częściej to występuje jak już kiedyś w rodzinie się zdarzyło.. tylko zastanawiam się czy kupić nowy (smyk około 450 zł) czy z olx ale tutaj nie mam gwarancji że będzie działał.

    Wiem co czujesz bo też niedawno panikowałam, że nic nie mam i jestem w czarnej dupie, ale słuchaj zamówienie wszystkiego zajęło mi 2-3dni i paczki szybko przyszły. Byliśmy ze 2razy w sklepie Świąt dziecka gdzie udało mi się zakupić dużo ubranek i akcesoria dla mnie po porodzie (chociażby podkłady poporodowe, które w necie szybko się wyprzedają) Także na spokojnie, zdarzysz wszystko kupić.

    Ja zdecydowałam się na nowy monitor i czekam właśnie aż przyjdzie

    Kiki25 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 3 stycznia, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobnie, nie mogłam się zebrać że zgromadzeniem wyprawki, ale później już jakoś poszło. Szybciej niż mi się wydawało 😉 zostało mi się tylko spakować i czekać. No i popanikować do porodu, że nie dam rady 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia, 16:11

    Kiki25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson a dużego będziesz miała dzidziusia? Bo jeśli na chwilę obecną nie wychodzi jakiś bardzo duży to rozmiar 56 powinien być ok. A co bierzesz, body i spodenki czy pajacyki? U mnie w szpitalu dzieciaczki ubierają w szpitalne ubranka. Ja córkę rodziłam w grudniu, ale w szpitalu na salach jest mega ciepło i mała była ubierana tylko w kaftanik i pampersa (i skarpetki, które ciągle spadały 🤪). Zawijali ją w pieluszke flanelową i rożek (wszystko szpitalne).

    Ja miałam się dzisiaj spakować i lipa 🙈 zaczęłam od zrobienia szczegółowej listy potrzebnych rzeczy i dotarło do mnie ilu rzeczy mi brakuje 😳 czekam na męża, jak wróci z pracy to ciągnę go na zakupy. Niby same pierdoły typu pasta do zębów, pomadka, woda... no ale wolę mieć.
    W ogóle zaczęły mi już strasznie pierzchnąć usta i bez pomadki nie da się żyć 🙈 i nie jest to kwestia odwodnienia, bo piję bardzo dużo.

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 3 stycznia, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, ty masz doświadczenie, bo masz już dzidzię, co planujesz pakować, poza takimi rzeczami jak: ubranka dla dziecka, pamparesy, chusteczki, swoje przybory toaletowe?itp. Może powinno w torbie/walizce się znaleźć coś o czym nie mówią położne czy nie piszą w internecie😉, a warto mieć ze sobą? Właśnie o pomadce pomyślałam i kupilam, mimo, że nie mam jej na liście 😉

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 3 stycznia, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy będzie duża, zapytam się we wtorek na wizycie. To będzie końcówka 37tyg właśnie.

    Ja zmieniłam zdanie i jako pierwsze ubranko dałam pajacyk i czapeczkę (u nas w szpitalu jest mega gorąco) do tego będzie w rożku.
    Reszta zestawów to pajacyk+czapeczka+skarpetki lub body i połśpioszki i czapeczka. W razie co w domu są przygotowane zestawy na rozmiar 62 to mąż dowiezie. W sumie mam 4 zestawy ubranek rozmiar 56

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia, 17:18

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę jeszcze kubek i sztućce, nie wiem czy u Was wymagają ale u mnie tak. Kupiłam też Tantum Rosa w buteleczkach, do podmywania się ( po pierwszym porodzie doradził mi to mój lekarz prowadzący na obchodzie 😉 ).I biorę na pewno swoje tabletki na zgagę, bo pamiętam że nie bardzo mi chciały pielęgniarki czy położne wydawać. Lepiej mieć swoje.
    Z rzeczy dla dziecka to biorę właśnie tylko pampersy, chusteczki nawilżane i bephanten na pupkę. I ze dwie pieluszki tetrowe żeby mieć do karmienia.
    A tak to jeszcze podpaski poporodowe i że dwa podkłady w razie czego (w szpitalu dają podkłady i ligninę, ale jakby co wolę mieć swoje pod ręką żeby nie latać i nie prosić).

    Werson, Mala.mi lubią tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 3 stycznia, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sztućce są również u mnie wymagane.
    Mam nadzieję, że nie zapomnę o niczym... Niby mam listę, ale mam gdzieś taką lekka obawę czy wszystko zapakuje🙈
    Liczę też, że dziecku się nie będzie bardzo spieszyło na świat i zobaczymy się dopiero w drugiej połowie lutego🥰

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 4 stycznia, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Tiril ze przypomniałaś o sztućcach ❤️ U mnie niby nie są wymagane, ale wezmę na wszelki wypadek.

    Ja mam nadzieję, że mała poczeka chociaż do końca stycznia 😆

    Kupujecie piankę ginexid i wkładki chłodzące? Ja zamówiłam piankę bo podobno pomaga, a wkładki drogie, ale położne mówiły że spoko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia, 08:52

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson, nie wiedziałam że jest taka pianka! 🙈 Dzięki !

    Werson lubi tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 4 stycznia, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie wiedziałam, że jest taka pianka.
    A jak wasze samopoczucia? Ile jesteście na plusie z wagą?

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 4 stycznia, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta pianka jest tak popularna, że czasami ciężko dostępna, ale udało mi się zamówić na dr. Max. Mi położna środowiskowa powiedziała że lepiej na początek używać tej pianki niż Tantum Rosa. Tantum polecała jak coś zaczyna się dziać.

    Mnie już trochę męczy chodzenie, a w kg mam +17 🙈 Ja to jak moja mama w każdej ciąży +20 😅

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja waga lazienkowa odmówiła współpracy na początku ciąży 🙈 ważę się tylko u lekarza. Trzy tygodnie temu miałam 11 kg na plusie. Boję się ile będzie teraz 🤪 niby nie jem jakoś dużo, bo przez zgagę odechciewa mi się jeść. No ale... słodycze za to wchodzą prawie codziennie 🙈 moja dieta leży i kwiczy 🤣 brzuch mam spory i poszło mi głównie w biodra i w tyłek. Mam nadzieję, że uda mi się to szybko zrzucić i wrócić do moich ubrań bo nie uśmiecha mi się kompletowanie nowej garderoby na wiosnę 😆

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 4 stycznia, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstałam dziś w bólem gardła 😱 mam nadzieję, że infekcja się nie rozwinie bardziej 😐

    U mnie 9 na plusie. Mi się wydaje, że mam spory brzuszek, a wszyscy mówią, że jak na ten etap ciąży to mały. Mnie lekarz nie ważył jeszcze. Ufa mi na słowo 😜 z jakikolwiek dietą to sobie dałam spokój 🙈 też jem słodkie praktycznie codziennie... Najgorsze jest to, że bardzo się męczę.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 stycznia, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie męczy Katar i zaczęłam inhalacje i w końcu coś mi pomaga. Spróbuj melko z miodem i czosnkiem, może pomoże na ból gardła.

    Ja to nie wiem gdzie mam te 17kg bo brzuch jest taki … średni moim zdaniem. Cycyki nie za bardzo mi urosły. Najbardziej przytulam na udach i tyłku. W święta moja kochana rodzina powiedziała mi „no dupsko to ci urosło” 😆😂

    Jeśli nie macie jeszcze koszuli do porodu czy karmienia polecam te z Dolce Sono. Mi właśnie przyszły i jestem zadowolona. Ale proponuję brać rozmiar większy. Ja mam L ale jak któraś z was ma duży biust to lepiej XL.

    Mam pytanie. Planujecie do szpitala wziąć rożek czy kocyk? Bo ja mam wybór i na razie pakuje rożek, ale zajmuje dużo miejsca…

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson ja nie biorę bo u mnie w szpitalu mają rożki. Ale jak masz do wyboru, to ja bym Ci proponowała właśnie rożek. Bo jednak jest sztywniejszy niż kocyk i łatwiej opatulic i trzymać bobasa 😉 zwlaszcza na początku. No ale tak jak zauważyłaś zajmuje niestety dużo miejsca

    Werson lubi tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 stycznia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na liście do szpitala rożek i tak wezmę. Nawet jakbym nie miałam to bym wzięła, bo jednak pewniej bym się czuła trzymając dzidzię. A że u mnie brak jakichkolwiek doświadczenia w tym temacie...

    Werson lubi tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 stycznia, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę rożek. Macie rację, będzie mi o wiele wygodniej.
    Ja właśnie przepakowałam rzeczy do nieco większej walizki i teraz wszystko mi się zmieściło. Jutro muszę dopakować laktator, sztuce i kubek oraz klapki dla męża. A do torby do samego porodu dołożyłam jeszcze 2x podkłady poporodowe i dwa podkłady na łóżko.

    Złożyliśmy łóżeczko, zrobiliśmy przemeblowanie o dotarło do mnie że za 3-4tyg rodzę… 😳Przyznam się że nie jestem psychicznie do tego przygotowana… Dzisiaj też już byłam na badaniach krwi do porodu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia, 19:56

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson teraz to już z górki, szybko Ci zleci 🙈 już niedługo będziesz tulić dzidzię 🥰

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 stycznia, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj zleci nam wszystkim. Werson, ja też nie czuję się gotowa🙈. Coraz bardziej panikuje...

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 6 stycznia, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po ile macie rożków że bierzecie do szpitala? Ja mam jeden kupiony bo w sumie rożek i tak jest na chwilkę tylko. Ale jak do szpitala by się go brało to raczej po powrocie natychmiast należałoby go wyprać, a wtedy zostaję bez rożka.
    Dziewczyny a jak u Was z ruchami dzieci? Bo nie ukrywam od wczoraj czuje je mniej intensywnie, ale no znowu nie mogę napisać że wcale ich nie ma. Nie chcę panikować i jechać na IP ale jak do wieczora intensywniej nie będzie to pewnie się wybiorę. Czy myślicie ze teraz jak jest mniej miejsca (u mnie połowa 33 tc) to też te ruchy są rzadsze? Bo trochę za szybko wg mnie, a z drugiej strony dziecko może po prostu byc spokojniejsze Bo nie ukrywam przed wczoraj dałam mu popalić, cały dzień był intensywny i może odsypiać...
    Napiszcie proszę jak u Was jest i co sądzicie

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ