X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 10 stycznia, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, właśnie zakończyłam rozmowę z moją położną, która będzie ze mną przy porodzie i mi powiedziała że GBS najlepiej zrobić po 36tyg. Wynik jest ważny 5tyg. Mój akurat do 6.02 więc jest szansa że zdążę do tego czasu urodzić

    age.png
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 10 stycznia, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To duzo zmienia, że jest ważny tylko 5 tygodni. Ja w takim razie na pewno będę przeciągała aby był w 37 zrobiony. Niestety znam przypadek gdzie kobieta nie miała podanego antybiotyku (dlaczego to nie wiem bo było to niedawno) I dziecko po tygodniu zmarło na sepsę.
    Dziewczyny a jakie kosmetyki dla siebie bierzecie do szpitala? Ja myślałam o takich turystycznych z Rossmanna normalne firmy, nie żadne hipoalergiczne dla siebie.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 10 stycznia, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę wersję mini takie z Rossmana normalne, nie hipoalergiczne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam te zwykle mini z Rossmana 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj w końcu spakowałam torbę do szpitala 💪 no prawie, zostało mi kilka rzeczy dorzucić, ale to co najbardziej potrzebne już spakowane ☺️ muszę ogarnąć teraz ubranka, bo jeszcze nie wszystkie mam uprane. Do prasowania całe stosy czekają 😂 przygotowujecie sobie od razu większe rozmiary ubranek,czy będziecie się tym zajmować na bieżąco po porodzie? Bo ja mam ubranka używane zakupione w różnych rozmiarach na olx i sporo też dostałam od kuzynki męża po jej synku. I piorę od razu wszystkie (56-74). Sporo mam też większych (80-86), ale to już w karton i niech czekają, bo to pewnie gdzieś za rok się przyda 😉

    Werson lubi tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 10 stycznia, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam z SHEIN takie fajne mini pojemniki i przelałam do nich kosmetyki, których używam na co dzień. Podpisałam je tylko żeby wiedzieć co w nich mam.

    Ja największy rozmiar mam 62, myślę że wyślę męża do Świata dziecka lub smyka na zakupy. Pewnie mnie za to znienawidzi bo nie lubi robić tego typu zakupów, ale cóż 😆

    Brawo Tiril! Ty masz super bo wiele rzeczy daje Wam szpital

    Tiril lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 10 stycznia, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam dużo ubranek większych od kuzynki ☺️
    Też się muszę w końcu wziąć za pakowanie🙈
    Ile bierzecie ubranek dla dziecka i jakie?

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 10 stycznia, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w komodzie uprane, posegregowane i poprasowane 56 i 62. Jakimś cudem uprałam też 68 ale to już nie segregowałam bodziaków do bodziaków tylko wszystko mam wrzucone do jednej szuflady. Rozmiary 74 i w zwyz schowałam do łóżka bo zwyczajnie nie mam miejsca i też gdzieś za kilka miesięcy dopiero będę je prała.
    Ja trochę mam nowych a inne również od rodziny dostałam.
    Ja torbę planuje za tydzień spakować, bo narqzie mi idą koszule do szpitala i w sumie dzisiaj dopiero szlafrok przyszedł.
    Jaki rozmiar na wyjście ze szpitala macie do dzieci spakowany? Ja się zastanawiam między 50 bo mam kilka szt ubrań a 56.
    Planowałam body z krótkim, body z długim,rajstopy, jakiś pajacyk, bluzę w zależności od pogody i na wyjście kombinezon typu miś i otulacz do fotelika.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyjście ze szpitala spakuję chyba wszystko, bo nie mam pojęcia na jaką pogodę, temperaturę się szykować 😂 wezmę body z długim, body z krótkim, jakiegoś cieplejszego pajacyka, śpiochy, skarpetki, sweterek, cienki kombinezon, czapkę, kocyk do fotelika i osłonę do fotelika jakby padało 🙈🤣 nie wiem jak jest w innych szpitalach, ale w tym co ja rodziłam to położna ubierała mi dziecko przed wyjściem 🤔 pokazałam jej wtedy różne ubranka, które wzięłam i to ona wybierała co z tego założyć 😂 dobrze że wzięłam wtedy różne rozmiarowo czapeczki, bo dwie były za małe 🙈

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 10 stycznia, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No co Ty, wg właśnie mi przypominalas że nie man osłony do fotelika i wózka 😅, dzięki!

    Tiril lubi tę wiadomość

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 11 stycznia, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję misia, czapkę, sweterek, pajacyka, skarpetki i kocyk. Mam nadzieję, że będzie ok. Być może, jeszcze zmienię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia, 08:34

  • DominikaB Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 11 stycznia, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Zwracam się do Was z wielką prośbą o wsparcie badań studentek Wydziału Psychologii UAM. Badania dotyczą poczucia atrakcyjności w ciąży. Wypełnienie ankiety nie zajmie dłużej niż 5 minut. Badanie skierowane jest do kobiet, które oczekują pierwszego dziecka, w wieku od 25 do 35 roku życia, które pozostają w związku. Bardzo dziękuję za Wasz wkład i pozdrawiam jako opiekunka projektu i mama :) 
    https://forms.gle/MaiPHeYoUER5Ro3r5

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 11 stycznia, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wyjście mam body krótki rękaw, pajacyk na długi, skarpetki, czapeczka i na to taki grubszy kombinezon. Do fotelika mam jeszcze otulacz. Mam to w rozmiarze 56-62 bo kombinezon akurat większy. Ja wezmę jeszcze komplet body+polspiochy i dopytam położnej co będzie lepiej, bo nie przewidzę pogody

    Chyba zachęciłyście mnie do kupna ubrań w rozmiarze 68 i może wykorzystam jeszcze wyprzedaże w Pepco, ale pewnie już tego nie wypiorę bo już nie mam siły 😪

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 11 stycznia, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otulacz też biorę 😁
    U Ciebie Werson już tak bliziutko🤩
    Jak się czujecie, że jeszcze miesiąc (mniej lub więcej) do porodu i spotkania po drugiej stronie brzucha z maluchami?🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie mogę się doczekać 😍 o samym porodzie jako takim staram się nie myśleć i nie nakręcać, będzie co będzie. Ale strasznie bym już chciała tego maluszka!
    A jak tam Wasi mężowie/partnerzy? Zestresowani bardzo? 😂

    Mala.mi lubi tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 11 stycznia, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to panika przeplata się z radością i oczekiwaniem🥰. Ja cierpliwie czekam😁
    Do mojego chyba jeszcze nie do końca dociera, że to już niedługo 😁 myślę, że mój to się zacznie stresować jak już zacznie się luty😜

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 11 stycznia, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wrażenie, że czas leci teraz wolniej, czuję też jakbym siedziała na tykającej bombie 🙈 Dopakowałam dzisiaj ostatnie rzeczy, ale czuję się spokojniejsza.

    Mój mąż to ostatnio się rozpłakał jak rozmawialiśmy, że zaraz mała Bianka będzie z nami. On bardzo długo czekał aż zostanie tata ☺️ Sama już nie mogę się doczekać aż wezmą ja na rączki 😍

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson masz już ciążę donoszona 😉🥳 no teraz to chyba wszystkie będziemy codziennie wchodzić na forum i sprawdzać czy już przypadkiem nie urodziłaś 🙈 Bianka śliczne imię 🥰

  • DominikaB Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 12 stycznia, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwracam się do Was z wielką prośbą o wsparcie badań studentek Wydziału Psychologii UAM. Badania dotyczą poczucia atrakcyjności w ciąży. Wypełnienie ankiety nie zajmie dłużej niż 5 minut. Badanie skierowane jest do kobiet, które oczekują pierwszego dziecka, w wieku od 25 do 35 roku życia, które pozostają w związku. Bardzo dziękuję za Wasz wkład i pozdrawiam jako opiekunka projektu i mama :) 
    https://forms.gle/MaiPHeYoUER5Ro3r5

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 stycznia, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Werson masz już ciążę donoszona 😉🥳 no teraz to chyba wszystkie będziemy codziennie wchodzić na forum i sprawdzać czy już przypadkiem nie urodziłaś 🙈 Bianka śliczne imię 🥰
    Dokładnie! Już się nie musisz stresować przedwczesnym porodem, tylko czekać na malutką 🥰
    A my czekamy razem z tobą 😊

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ