X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    Ja po wizycie . Szyjka zamknięta długa na 4 cm , mała waży 900 gram . Serduszko piękne wszystko dobrze.

    Idziecie na III prenatalne bo mój lekarz mówił że jak uważamy.

    No i namawia mnie na szczepionke na krztusiec.
    Ja się poważnie nad tym prenatalnych zastanawiam. Już się zresztą od wszelkiego wypadku zapisałam. Zależy mi zwłaszcza na echu serca. U mnie cena 250 zł. Na szczepionkę błonnicy, tężcowi, krztuścowi też się wybieram.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    Wogole mała jest główka w górze więc mam.nwdxieje że za 4 tyg będzie już główka w dół..🙏🙏
    Mój synek też jest jeszcze główką do góry, a właściwie leży sobie w poprzek brzucha. Gin mówiła, żeby się tym nie niepokoić, ponieważ ma jeszcze sporo miejsca na fikołki i pewnie kilkukrotnie się jeszcze obróci.

    Dariah lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    No to dobrego dnia! Do kiedy zamierzasz pracować? Ja planuję do końca roku ale ostatnio jak rozmawiałam z szefem to się poryczałam, że nie wyobrażam sobie na razie L4 bez nich :D hahaha Jego mina... bezcennna :P
    Wiesz co, mam wizytę 12.12 i 20.12 wiec albo wtedy albo wtedy wezmę L4 ;)

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na usg III trymestru, niby nie musimy ale nie od tego zbiednieję, a to chyba najprzyjemniejsze prenatalne bo już dobrze widać maluszka w 3D :)

    Camilla33, annkaa lubią tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    To się wykupuje od razu po narodzinach, tak?

    Macie już wybraną położną? Ja 19 listopada mam spotkanie z położną właśnie, a 25.11 zaczynamy szkołę rodzenia <3
    Wiesz co, ja bym chciala miec te sama co mialam z corka
    jedyne co to musze podjechac do niej do szkoly rodzenia podpisac papiery
    a to jest w srody o 9...wiec poki pracuje to nie mam mozliwsco hehe
    a jak juz nie bede pracowac to podjade, podpisze i bede ja miec
    ona byla super
    i tez sie ciesze ze sie zgodzila u nas patronazoac, bo jest na zupelnie drugim koncu Poznania i nie jezdzi w moj region, ale ze juz u nas byla przy poprzednim dziekcu,m to sie zgodsizla :)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry .
    Ja Camilia czytalam Cie w nocy ale.od goraczki tak Mnie glowa bolala i piekly oczy , ze nie pisalam juz .
    Za ponad 1.5 h mam w koncu lekarza ale nie spodziewam sie szalu jak majac zapalenie oskrzeli kiedys dla nich bylam zdrowa . :)


    Co do usg 3 trym to Ja tu nie mam ogolnie ale w piatek mam wizyte w szpitalu czy bede miala jeszcze jakies usg ze wzgledu na moja tarczyce a i dodatkowo te cukry i mocz pokaze .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Fruzia85 Autorytet
    Postów: 364 477

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepiłam i będę szczepić. Kupowałam 6w1 Hexacima bo na NFZ tez dostają wszystko na raz różni się to tylko ilością wkłuć no i składem ale nie będę się rozdrabniac bo to temat na później.
    Ja od zawsze mówię że ciesze się z czasów penicyliny,szczepień, ivf, znieczulenia i sporo można jeszcze wymienić. Nie czytam o szczepieniach w internecie dla mnie to nie autorytet.

    zuzi_c, ZakręconaOna, Camilla33 lubią tę wiadomość

    ex2bdf9hbfpg3rt5.png

    3i49k6nlyja0did5.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Jak będziecie zapisywać dziecko do lekarza.. To się najlepiej zapytać jak u nich w przychodni jest..
    Bo ja po prostu jak przychodzi do szczepienia to mówię, że szczepie NFZ ale pneumokoki chce odplatne.. Ii oni mają swoje szczepionki..
    Ale wiem, że niektóre przychodnie każą kupować w aptece..

    A dziecko się zapisuję do lekarza po porodzie dopiero czy już przed?

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    A dziecko się zapisuję do lekarza po porodzie dopiero czy już przed?

    Ogólnie po. (No chyba, że u Ciebie w przychodni jest problem z zapisem do lekarzy)
    W szpitalu będziesz musiała podać im lekarza ii przychodnie do której zapiszesz dziecko..
    Ja im podałam Aa jak wyszliśmy do domu to mąż podjechał do przychodni zapisał syna.. Oni tam wyznaczyli nam termin pierwszego szczepienia ii wizyty patronazowej

    Darrika lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Ogólnie po. (No chyba, że u Ciebie w przychodni jest problem z zapisem do lekarzy)
    W szpitalu będziesz musiała podać im lekarza ii przychodnie do której zapiszesz dziecko..
    Ja im podałam Aa jak wyszliśmy do domu to mąż podjechał do przychodni zapisał syna.. Oni tam wyznaczyli nam termin pierwszego szczepienia ii wizyty patronazowej

    Super, dzięki za info :) będę jeszcze do tym rozmawiać z położną, ale fajnie już coś wiedzieć

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do USG III trym to ja mam w pakiecie w Medicover wiec na pewno zrobimy
    mamy termin an 17,12 :)
    będzie rowno 2 miesiace przed temrinem

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Co do USG III trym to ja mam w pakiecie w Medicover wiec na pewno zrobimy
    mamy termin an 17,12 :)
    będzie rowno 2 miesiace przed temrinem

    Ja mam 5.12 :)

    Dariah lubi tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    U mnie mała była już na polowkowych główka w dół, więc mam nadzieję, że tak została :p

    Ja od rana przeczesuje internet w poszukiwaniu zlewozmywaka do kuchni.

    Co do szczepień, na pewno będziemy robić ale muszę zobaczyć jaki jest kalendarz na NFZ i do tego na pewno będziemy robić meningokoki i te inne dodatkowo. Mi się jedynie nie do końca podobają te wszystkie 5 czy 6 w 1 i wolałabym te szczepienia robić osobno, tak jak my mieliśmy za dzieciaka.
    Na NFZ i tak masz 5 w jednym, osobno nikt nie będzie podawać tych szczepionek. Teraz jest ich tez wiecej, zeby sie wyrobic w sensownym terminie musiałabyś zamknąć się z dzieckiem w szklanej sterylnej klatce żeby nic nie złapać, a i część tych szczepień niestety bardzo boli. Kalendarz wygląda tak samo, bez względu na refundację czy jej brak. Pierwsze dodatkowe (płatne w 100%) jest szczepienie na rotawirusy, naprawdę warto. Na początku października zaliczyliśmy zakażenie rota i poszło gładko. Na meningokoki będziesz miała czas, jeśli zaraz po roku nie będziesz oddawać dziecka do żłobka to możesz się wstrzymać i podać dwie dawki Bexsero. Trzeba tez sie przygotować na spore koszty, obie są drogie. Nie wspominając o pełnym pakiecie płatnych wszystkich szczepień. Są też pewnie sytuację w których dziecko płatne może dostać w ramach funduszu. Nasz synek np preveran 13 (pneumokoki) 2 z 4 dawek dostał za darmo ze względu na to że jest od opieką nefrologa (poszerzone miedniczki nerkowe), młodszy dostanie całą serię bo już na usg widać to samo więc od urodzenia trafi pod opiekę nefrologa.

    Darrika, Fruzia85 lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    To się wykupuje od razu po narodzinach, tak?

    Macie już wybraną położną? Ja 19 listopada mam spotkanie z położną właśnie, a 25.11 zaczynamy szkołę rodzenia <3
    Pierwsze szczepienia najlepiej zacząć po skończonym 8 tygodniu ciąży, wtedy jeśli decydujesz się na odpłatne szczepionki, lekarz poinformuje Cię czy nimi dysponują na miejscu, jeśli nie dostaniesz receptę. Nic wcześniej nie kupujesz. Trzeba tez zadbać o odpowiednie przechowanie. Np ja kupuje w aptece blisko przychodni i ona tam czeka w lodówce. Jeśli ktoś chce kupić w odaonym miejscu, powinien mieć zakupiony specjalny pojemnik. A już nie daj Boże skusić się na kupowanie przez net.

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    A dziecko się zapisuję do lekarza po porodzie dopiero czy już przed?
    Przy przyjęciu do szpitala do porodu zapytaj o nazwę i adres przychodni rodzinnej, sami informują daną placówkę o urodzeniu się dziecka. Lekarz z reguły przyjeżdża na wizyt w patronazowa w okolicy 2 tyg od narodzin.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Pierwsze szczepienia najlepiej zacząć po skończonym 8 tygodniu ciąży, wtedy jeśli decydujesz się na odpłatne szczepionki, lekarz poinformuje Cię czy nimi dysponują na miejscu, jeśli nie dostaniesz receptę. Nic wcześniej nie kupujesz. Trzeba tez zadbać o odpowiednie przechowanie. Np ja kupuje w aptece blisko przychodni i ona tam czeka w lodówce. Jeśli ktoś chce kupić w odaonym miejscu, powinien mieć zakupiony specjalny pojemnik. A już nie daj Boże skusić się na kupowanie przez net.

    Oki, ja mam aptekę ścianę w ścianę z przychodnią :)

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Przy przyjęciu do szpitala do porodu zapytaj o nazwę i adres przychodni rodzinnej, sami informują daną placówkę o urodzeniu się dziecka. Lekarz z reguły przyjeżdża na wizyt w patronazowa w okolicy 2 tyg od narodzin.

    Chyba, że wybierze przychodnie inna niż w jej rejonie.. To trzeba samemu dojechać do lekarza na te wizytę.. Bo ja tak mam.. Ii ona jest ustalona w terminie kiedy są szczepienia ii jest to wtedy inne wejście niż do chorych

    4018d16ae9.png
  • zulka Autorytet
    Postów: 1598 1963

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafka wrote:
    Ja jestem.
    Dafka który szpital wybrałaś do porodu i czy chodzisz do szkoły rodzenia? Wybierasz się w niedzielę na targi mamaville ?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jaaaa właśnie kupiłam glukotest w aptece, matko jedyna toż to wielka butla 300 ml :D jestem w szoku, ale co zrobić, jutro z rana lecimy na badani

    Dariah, Mysza lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    O jaaaa właśnie kupiłam glukotest w aptece, matko jedyna toż to wielka butla 300 ml :D jestem w szoku, ale co zrobić, jutro z rana lecimy na badani

    Nie taki diabeł straszny! :) Będzie dobrze <3 Ja powtarzam za 2 tygodnie

    m3sx43r8mntd6n8a.png
‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ