X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika
    będzie dobrze :D

    Darrika lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja usg III trymestru zrobię na pewno, tym bardziej że nie mam usg na każdej wizycie, więc te 3 "duże" usg to dla mnie okazja żeby popatrzeć na dzidzię :) już się nie mogę doczekać ale jeszcze nie mam wyznaczonego terminu, pewnie na początku grudnia jakoś...

    Dziewczyny czy są jakieś strony gdzie można poczytać o tych szczepionkach które są na NFZ, które odpłatne i kiedy je robić? Nie mam o tym zielonego pojęcia.
    I jeszcze jedno pytanie co to jest ta wizyta patronażowa? To chodzi o te wizyty położnej w domu?

    annkaa lubi tę wiadomość

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aprill wrote:
    Ja usg III trymestru zrobię na pewno, tym bardziej że nie mam usg na każdej wizycie, więc te 3 "duże" usg to dla mnie okazja żeby popatrzeć na dzidzię :) już się nie mogę doczekać ale jeszcze nie mam wyznaczonego terminu, pewnie na początku grudnia jakoś...

    Dziewczyny czy są jakieś strony gdzie można poczytać o tych szczepionkach które są na NFZ, które odpłatne i kiedy je robić? Nie mam o tym zielonego pojęcia.
    I jeszcze jedno pytanie co to jest ta wizyta patronażowa? To chodzi o te wizyty położnej w domu?

    Wizyta patronazowa.. To wizyta lekarza pediatry.

    Co do szczepień to ja dostałam fajne ulotki z przychodni.. Aa tak to nee pamiętam na jakich stronach doczytywalam w internecie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 14:58

    4018d16ae9.png
  • ilonqa30 Koleżanka
    Postów: 39 50

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja również mam termin na luty a dokładnie z Om na 5.02. Mam już córeczkę z marca 2018. A teraz będzie synek. Podczytuje Was już od jakiegoś czasu. Z córką ciąża była idealna. Teraz troszkę się martwię jedna rzeczą dlatego postanowiłam napisać bo może któraś ma lub miała podobny problem i mi pomoże bo już cały internet przejrzałam. Otóż synkowi na usg w 19 tyg wyszedł zastój moczu w prawej nerce o wielkości 8mm, w 23 tyg wzrosło do 10mm a teraz na ostatniej wizycie w 27 tyg już 16mm. Dostaliśmy skierowanie do poradni patologii ciąży w Poznaniu. W przyszłym tygodniu wizyta. Lekarz troszkę nas nastraszył że jak będzie tak szybko rosło to trzeba będzie szybciej ciążę rozwiązać ale miejmy nadzieję że nie. Czy któraś miała podobny problem i jak się to skończyło? Albo może poleci mi dobrego specjalistę z Poznania który zajmuję się takimi przypadkami?

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Chyba, że wybierze przychodnie inna niż w jej rejonie.. To trzeba samemu dojechać do lekarza na te wizytę.. Bo ja tak mam.. Ii ona jest ustalona w terminie kiedy są szczepienia ii jest to wtedy inne wejście niż do chorych
    Wizyta patronazowa ma się odbyć do 2 tyg życia a nie 2 miesiąca. Sytuacja pewnie co do wizyty w domu czy przychodni zależna jest od praktyki w danym miejscu. Do nas Pani dr ma 20 km, niby to samo miasto ale dwa oddalone końce.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aprill wrote:
    Ja usg III trymestru zrobię na pewno, tym bardziej że nie mam usg na każdej wizycie, więc te 3 "duże" usg to dla mnie okazja żeby popatrzeć na dzidzię :) już się nie mogę doczekać ale jeszcze nie mam wyznaczonego terminu, pewnie na początku grudnia jakoś...

    Dziewczyny czy są jakieś strony gdzie można poczytać o tych szczepionkach które są na NFZ, które odpłatne i kiedy je robić? Nie mam o tym zielonego pojęcia.
    I jeszcze jedno pytanie co to jest ta wizyta patronażowa? To chodzi o te wizyty położnej w domu?
    O wszystkim będzie informować lekarz. Polecam blog mama pediatra. Wizyta patronazowa lekarza odbywa się raz, w ciągu 2 tyg od urodzenia się dziecka, wizyt patronazowych położnej jest 6, czyli jedna na kazdy tydzien przez pierwsze 6 tyg życia maluszka.

    Fruzia85, JustiJusti, annkaa lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po lekarzu . Opoznienia mialam az 50 minut , a raczej lekarka ... :) pozniej troche zajelam sie domem , weszlam do sklepu i w koncu napisac mam czas .
    A wiec mam zapalenie drog oddechowych , antybiotyk dostalam i nakaz lezenia do srody wlacznie . Domowe sposoby dodatkowo czosnek , miod , cytryna , mleko , maslo itp ... wiadomo ;) i wygrzewac sie . Wesolo ;)


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • mj26 Autorytet
    Postów: 285 254

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszedł materacyk Hilding Dobranocka, wyglada na porządny i wygodny :) Już się nie mogę doczekać soboty, bo wtedy mam wizytę.

    Dariah, Camilla33, Edith, zuzi_c, JustiJusti, annkaa lubią tę wiadomość

    28 lat, pierwsze dziecko ❤️
    Chłopiec 🧸 atdc2n0an2zfp7d7.png
  • mj26 Autorytet
    Postów: 285 254

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Ja juz po lekarzu . Opoznienia mialam az 50 minut , a raczej lekarka ... :) pozniej troche zajelam sie domem , weszlam do sklepu i w koncu napisac mam czas .
    A wiec mam zapalenie drog oddechowych , antybiotyk dostalam i nakaz lezenia do srody wlacznie . Domowe sposoby dodatkowo czosnek , miod , cytryna , mleko , maslo itp ... wiadomo ;) i wygrzewac sie . Wesolo ;)
    Szybkiego powrotu do zdrowia ! :)

    28 lat, pierwsze dziecko ❤️
    Chłopiec 🧸 atdc2n0an2zfp7d7.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Wizyta patronazowa ma się odbyć do 2 tyg życia a nie 2 miesiąca. Sytuacja pewnie co do wizyty w domu czy przychodni zależna jest od praktyki w danym miejscu. Do nas Pani dr ma 20 km, niby to samo miasto ale dwa oddalone końce.

    Mi nee chodziło, że do 2miesiecy.. Tylko u nas przyjmuje doktor tam gdzie szczepienia ;) że nee w gabinecie gdzie chorzy..

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Ja juz po lekarzu . Opoznienia mialam az 50 minut , a raczej lekarka ... :) pozniej troche zajelam sie domem , weszlam do sklepu i w koncu napisac mam czas .
    A wiec mam zapalenie drog oddechowych , antybiotyk dostalam i nakaz lezenia do srody wlacznie . Domowe sposoby dodatkowo czosnek , miod , cytryna , mleko , maslo itp ... wiadomo ;) i wygrzewac sie . Wesolo ;)
    O jej Zakręcona, bardzo wspolczuje. Polecam inhalacje, jeśli nie dostałaś sterydu żadnego to chociaż wodą 2,2% 3 razy dzinnie. Trzymaj się 😘

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilonqa30 wrote:
    Witajcie. Ja również mam termin na luty a dokładnie z Om na 5.02. Mam już córeczkę z marca 2018. A teraz będzie synek. Podczytuje Was już od jakiegoś czasu. Z córką ciąża była idealna. Teraz troszkę się martwię jedna rzeczą dlatego postanowiłam napisać bo może któraś ma lub miała podobny problem i mi pomoże bo już cały internet przejrzałam. Otóż synkowi na usg w 19 tyg wyszedł zastój moczu w prawej nerce o wielkości 8mm, w 23 tyg wzrosło do 10mm a teraz na ostatniej wizycie w 27 tyg już 16mm. Dostaliśmy skierowanie do poradni patologii ciąży w Poznaniu. W przyszłym tygodniu wizyta. Lekarz troszkę nas nastraszył że jak będzie tak szybko rosło to trzeba będzie szybciej ciążę rozwiązać ale miejmy nadzieję że nie. Czy któraś miała podobny problem i jak się to skończyło? Albo może poleci mi dobrego specjalistę z Poznania który zajmuję się takimi przypadkami?
    Witaj.. do jakiego szpitala Cię skierowali ?? Będzie wszystko Dobrze co wogole mówią o tym co w takim przypadku się robi??

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilonqa30 wrote:
    Witajcie. Ja również mam termin na luty a dokładnie z Om na 5.02. Mam już córeczkę z marca 2018. A teraz będzie synek. Podczytuje Was już od jakiegoś czasu. Z córką ciąża była idealna. Teraz troszkę się martwię jedna rzeczą dlatego postanowiłam napisać bo może któraś ma lub miała podobny problem i mi pomoże bo już cały internet przejrzałam. Otóż synkowi na usg w 19 tyg wyszedł zastój moczu w prawej nerce o wielkości 8mm, w 23 tyg wzrosło do 10mm a teraz na ostatniej wizycie w 27 tyg już 16mm. Dostaliśmy skierowanie do poradni patologii ciąży w Poznaniu. W przyszłym tygodniu wizyta. Lekarz troszkę nas nastraszył że jak będzie tak szybko rosło to trzeba będzie szybciej ciążę rozwiązać ale miejmy nadzieję że nie. Czy któraś miała podobny problem i jak się to skończyło? Albo może poleci mi dobrego specjalistę z Poznania który zajmuję się takimi przypadkami?
    Zastój moczu czy powiększenie miedniczek nerkowych?

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    O jej Zakręcona, bardzo wspolczuje. Polecam inhalacje, jeśli nie dostałaś sterydu żadnego to chociaż wodą 2,2% 3 razy dzinnie. Trzymaj się 😘
    Nie dostalam . Inhalacje w sumie moge robic , nie pomyslalam . Dodatkowo nie zaszkodza :)
    Mam antybiotyk , jakos dam rade :)


    Dzieki laski ;*


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ilonqa30 Koleżanka
    Postów: 39 50

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiaa do szpitala na Polnej. Ogólnie to lekarz przedstawił kilka wariantów, najlepszy to że dziecko wysika po porodzie. Najgorszy to że może dojść do zakażenia czyli sepsy. Robią też zabiegi na plodzie np odbarczanie nerek ale to zależy od przypadku. Początkowo powiedział że ten zastój może wynikać z jakiejś przeszkody np że siusiak się podwinął, na następnej wizycie ten zastój się powiększył ale jeszcze nie na tyle by interweniować (dużo przypadków to obserwacja i czekanie do porodu i leczenie po porodzie u neurologa). Teraz na ostatniej wizycie nerka powiększyła się do 16mm i dał skierowanie do poradni. Jeśli nie będzie się powiększać i wszystko inne będzie w normie to będziemy czekać do rozwiązania. Natomiast jeśli będzie się powiększać to właśnie wtedy nie wiem jak to się zakończy dlatego chciałam zapytać czy któraś miała podobnie. Camilla33 nic nie mówił o miedniczkach tylko że to zastój i podejrzenie wodonercza. Z tego co czytałam to powyżej 16mm to już dużo a to tzw poszerzenie ukm czy jakoś tak.

  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Dafka który szpital wybrałaś do porodu i czy chodzisz do szkoły rodzenia? Wybierasz się w niedzielę na targi mamaville ?
    Nie zdecydowałam się na żaden Wrocławski szpital. Jeśli nic nagłego się nie wydarzy to będę rodzić w Strzelinie.
    Że szkoły rodzenia zrezygnowałam A jeśli chodzi o targi to chciałabym pójść tylko trochę mnie przeraża wizja tłumów 😏

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakreconaOna zdrowiej ☺☺😚
    Dobrze że chociaż nie powiedzieli że nic Ci nie jest.

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podpowiedzcie czy taka kołyska nada się na pierwszych kilka miesięcy do spania w nocy i w dzień?

    567a37fecbb4.jpg

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apeill
    Przyjaciółka maja taka sama i sprawdziło się na pierwsze 4-5 miesięcy
    Ja również się nad nią zastanawiałam ;)
    Ale aspekt - dziecko wysoko i moja 3 latka ne będzie widzieć - czyli będzie kombinować jak się do niego wdrapać - zrezygnowlam ;)
    Ale gdyby to było moje pierwsze dziecko to bym takie coś kupiła ;)


    Zakręcona
    Bidulko kuruj się !
    Czyli kilka dni odpoczynku ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mówiłam zwał ale od jakiegoś czasu mam problemy ze snem i ciekawa jestem czy którejś z Was tez tak ma i może ki coś doradzi
    No wiec nie chodzi wcale o plecy / brzuch itd ale o nogi
    I nie są to tez skurcze
    Nazwałabym to tak jak „niespokojne nogi”
    Nosz kurde ! Nie wiem co zrobić z nogami, szarpią mnie nogi, mrowia, itd
    Od kolan w dół...
    Masakra..
    Przez co nie mogę zasnąć i wiercę się pół nocy...

    To się wyzalilam ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ