X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 3 maja 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag ja podaję Bio Gaia i z kupą nie ma problemu. Po espumisanie były histerie

    Moja Emilka dziś kończy 3 miesiące <3 od dnia narodzin przytyła 1,97kg i urosła 8cm. Waży 5,6kg i ma 64cm. Moja mała kruszynka <3
    Ja 4 dni temu dostałam pierwszy okres po cc. Nic nie boli ale jest zdecydowanie bardziej obfity niż przed ciążą

    Fryzia moja córa dźwiga głowę najczęściej leżąc na moich kolanach albo jak dźwigam ją np z łóżeczka

    bebag lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 3 maja 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma lub miała u starszego dziecka wzmożone napięcie mięśniowe?

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 3 maja 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś wybraliśmy się na basen, tyle radości w oczach Natalii jeszcze nie widziałam, wybraliśmy cichy basen w hotelu z ozonowaną wodą. Ale była zabawa, teraz młoda śpi wymęczona dniem pełnym wrażeń - majówka zakończona obowiązkowym grillem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 18:42

    mmonis, bebag, Nitka_lutowa, paulka86, zbikowa, Asiek84 lubią tę wiadomość

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 4 maja 2017, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna minka Natalki bezcenna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 00:05

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 4 maja 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna, ekstra! :)
    My tez grillowalismy we wtorek, a wczoraj wrocilismy do domu i mamy nadzieje ze pogoda sie poprawi bo na razie jest podle :/

    age.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 4 maja 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna super fotka, my też planujemy pójść na basen, ale u nas jest chlorowany a najbliższego ozonowanego chyba w Warszawie musiałbym szukać a nie uśmiecha mi się jeździć 30-40 km i to jeszcze w korkach. A może któraś z Was chodzi lub chodziła z dzieckiem na basen z wodą chlorowaną?
    Bebag a jak tam córa, nie szalała już? Kłopoty brzuszkowe się nie pojawiły?

    My majówkę uczciliśmy ogniskiem, właściwie kilkoma bo codziennie było, mąż muruje garaż z kolegami i na obiadokolacje codziennie sobie rozpalali, a ja z małą szłam tak "do towarzystwa" z nimi postać. Zaszalałam też i zjadłam kiełbasę upieczoną na ognisku, ani ja ani mała żadnych problemów przez to nie miałyśmy :).

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 4 maja 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja codziennie podaje synkowi 5 kropel dicofloru profilaktycznie teraz nie ma w igole problemow z brzuszkiem odkad zmienilismy mleko nawet raz sie nie prezyl ale wczesniej dawalam esputicon. Moj maly sie mega slini i ciagle raczka w buzi nie wiem moze zabki sie zbluzaha? Moj starszy mial 3,5 miesiaca i dwa zeby.a tak ogolnie jest przekochany codziennie kapiel miedzy 18.30 a 19 i przed 20 juz spi do polnocy lub do 1 godz ale wczesniej budzil sie po 23 wiec juz wydluza nocny sen. Codziennie mowi coraz dluzej i wiecej to jest przeurocze jest bardzo ciekawy swiata wszystko go interesuje. Nie mam na co narzekac praktycznie w ogole nie placze mocnoej marudzi o porze kapielu bo juz zmeczony i nie moze sie doczekac bo uwielbia wode pluska raczkami i nozkami i sie ciagle usmiecha slodziak.

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 4 maja 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Asiek ja pierwsze 3 tyg to jadlam tylko biszkopty bezcukrowe i banany bo balam sie maluszka bedzie brzuszek bolal a teraz to i kebaba i frytki i spaghetti kotlety no wszystko a malego nie boli brzuszek wcale :-)

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 4 maja 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie wszystko jem od początku, łącznie z cytrusami, miodem itp, jedynie czekolady unikam nadal, ostatnio zjadłam tak na próbę i małą zaraz na policzkach wysypało. No i z mlekiem i przetworami mlecznymi staram się nie przesadzać, bo któregoś razu obzarłam się tak jednego dnia i potem mała zrobiła kilka mocno śmierdzących kulek i do tego ze śluzem, wyczytalam że to moze być właśnie z nadmiaru białka i faktycznie więcej się to nie powtórzyło.

    A jeszcze przypomniało mi się - na Matyldę zaczął szumiś działać, jak się czasem zdarzy, że nie może zasnąć, popłakuje albo przysypia i się wybudza za moment to wystarczy, że włączę dość głośno szumisia i zaraz zasypia. Jak już zaśnie to dziada ściszam bo jednak nie podoba mi się jak jest tak głośno, cholera wie czy to jakiegoś wpływu na słuch nie ma jednak.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 4 maja 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wam zazdroszczę śpiących dzieci... Moje dopiero padło, chociaż wykąpane i gotowe do snu było od 19:00. Kiedyś jej to wszystko wygarnę ;)

    Krystyna, bebag lubią tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 4 maja 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek, nie było już więcej histerii - to ewidentnie był nadmiar wrażeń, do tego moim zdaniem zbiegł się ze skokiem. Kupiłam dla świętego spokoju bobotic ale go nawet nie otworzyłam :D Ale gwarantuje, że jakbym dlużej u mamy posiedziała to moja mama by te kolki wywołała :P Co mała jęknęła to ona leciała i twierdziła, że brzuszek ją boli :O Oczywiście dlatego, że ja też jem wszystko, nawet jej się nie przyznałam, że jadłam już burgery i pizzę i indyjskie jedzenie (mam super knajpę pod blokiem) :P
    u nas dziś tatuś został sam z córą, a ja pojechałam do lekarza. Jutro mam fryzjera i też będą urzędowali we dwójkę :D odciągam mleko i mała chętnie pije więc jest fajnie :)

    U nas szumisia włączam co noc, nie wiem czy działa, ale na pewno nie przeszkadza :) No i wczoraj wyjęłam tulika, bo Mała ma etap machania rączkami bez ładu i składu i co ciekawe zadziałał, a Ela nawet chętnie w nim śpi, chociaż dziś nad ranem wyciągneła z niego rękę :O Nie wiem jak to zrobiła, ale jak widać praktyka z porodu, kiedy rodziła się z rączką przy buzi, przydaje się obecnie :P

    Właśnie właśnie, czy orientujecie się gdzie w Warszawie jest basen z ozonowaną wodą? :)

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 4 maja 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja dopiero zasypia...

    Odstawiłam espumisan i wydaje mi się, że się mniej pręży przy robieniu kupy, bo wcześniej to czerwona się robiła i mocno stękała.

    Ja też jem dużo. Zaliczyliśmy 3 grille, jadłam i kiełbaski i karkówkę i inne rzeczy i małej nic nie jest. Co prawda staram się unikać smażonego, ale to bardziej myślę o zdrowiu.

    Bebag moja mama też przeżywa, wystarczy, że mała zamarudzi, a ona od razu, że płacze, bo ją boli brzuszek napewno. Czasem to już mi nerwów brak :)

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 5 maja 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Polcia robi sobie dzień już o 5 rano! Chodzi spać o 21.30.
    Nie za mało snu jak na takie maleństwo?

    Ja już nie wiem co mam robić żeby przedłużyć jej ten sen, męczące strasznie...

    Też daję biogaie, zaczęłam od 3 tygodnia i mam zamiar dawać do 6 miesiąca. Tak mi nawet poleciła moja pediatra.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • jestemhela Autorytet
    Postów: 256 170

    Wysłany: 5 maja 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, wybaczcie nie zaglądam tu i pewnie nie będę się udzielać często - z powodu braku czasu oraz udzielam się w lutówkach na facebooku - wygodniej mi pisac.
    Gratuluję wszystkim mamusiom <3
    Urodziłam Julię 08.02 sn - poród koszmarny (ból) trwał prawie 10 h , nast. razem zdecyduje sie na cc ;)
    Karmię piersią ale przez osłonki- mam nadzieję , że uda mi się z nich zejść... mała miała problem z wagą ( niskie przyrosty). nie ważyłam jej od 2 tyg. zobaczę pod koniec miesiąca jak wygląda sytuacja - fałdki się robią wiec chyba jest ok. ostatnia waga 5060 g - 10 tyg. waga urodzeniowa 3140 g
    miałyśmy podejrzenie skazy białkowej i okropne krosty - ograniczyłam nabiał a teraz powoli do niego wracam. Na skórę przetestowałysmy kosmetyki pharmaceris,emolium... -super okazał się Cetaphil restora derm! skóra jest miękka i gładka!
    Na brzuszek podaje jej biogaie oraz Delicol - jest genialny! zero kolek i łatwiejsze trawienie.
    polecam!
    tule Was mocno!

    uzupełniłam stronę 1 -dzięki komentarzowi - czy to wszystkie dzieciaczki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 10:18

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 5 maja 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hela odstaw kapturki, to przez nie może słabo przybierać. Umów się z doradcą laktacyjnym pomoże ci to zrobić. Powodzenia!

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 5 maja 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babedream moze przetrzymaj ja wieczorem dluzej albo nakarm nad ranem przez sen to pospi;)
    Moj maly ma rozne poru snu wieczorem zazwyczaj zasupia kolo 22 wstaje o 5 zje i spi do 8 tak mniej wiecej.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 5 maja 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestemhela wrote:
    hej dziewczyny, wybaczcie nie zaglądam tu i pewnie nie będę się udzielać często - z powodu braku czasu oraz udzielam się w lutówkach na facebooku - wygodniej mi pisac.
    Gratuluję wszystkim mamusiom <3
    Urodziłam Julię 08.02 sn - poród koszmarny (ból) trwał prawie 10 h , nast. razem zdecyduje sie na cc ;)
    Karmię piersią ale przez osłonki- mam nadzieję , że uda mi się z nich zejść... mała miała problem z wagą ( niskie przyrosty). nie ważyłam jej od 2 tyg. zobaczę pod koniec miesiąca jak wygląda sytuacja - fałdki się robią wiec chyba jest ok. ostatnia waga 5060 g - 10 tyg. waga urodzeniowa 3140 g
    miałyśmy podejrzenie skazy białkowej i okropne krosty - ograniczyłam nabiał a teraz powoli do niego wracam. Na skórę przetestowałysmy kosmetyki pharmaceris,emolium... -super okazał się Cetaphil restora derm! skóra jest miękka i gładka!
    Na brzuszek podaje jej biogaie oraz Delicol - jest genialny! zero kolek i łatwiejsze trawienie.
    polecam!
    tule Was mocno!

    uzupełniłam stronę 1 -dzięki komentarzowi - czy to wszystkie dzieciaczki?


    Chyba nie takie złe te przyrosty. Moja córa ma 13tyg urodziła się z wagą 3630 a dziś waży 5,5kg


    Moja zasypia o 19/20 i budzi się na jedzenie 4/5 i dosypia do 7 max 8. Czasem się zdarzy, że budzi się ok 6 i zaczyna swój dzień ale wtedy zasypia koło 8 na godzinę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 17:29

    jestemhela lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 6 maja 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za rady:)

    Jutro jedziemy na komunie, moja tesciowa caly dzien mi glowe suszy zeby Małą do niej przywiezc, bo zimno, bo sie rozchruje przewieje ją w restauracji bedzie zastrzyki brac, ja prdl....
    Nie widze powodu dla ktorego Pola mialaby z nami nie jechac?
    Nie wiem czy cos ze mną jest nie tak i czy Wy tez tak macie ze po prostu nie wytrzymam bez niej calego dnia? :p nie mam serca jej nigdzie zostawić.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 6 maja 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream ja też sobie nie wyobrażam zostawić małej na cały dzień, na 2 godziny też sobie póki co nie wyobrażam ;) raz tylko bez niej wyszłam na godzinę do rossmana itp, a i tak cały czas myślałam jak sobie z nią tatuś radzi :). A już z teściową, siostrą czy kimkolwiek innym to wogóle tego nie widzę, przecież to mój bąbelek najukochańszy, więc będę ją wszędzie ze sobą zabierać długi czas na pewno.

    Wczoraj byłyśmy na szczepieniu, zrobiłyśmy w końcu rotawirusy i pneumokoki od razu, bo przecież rotawirusy to płyn do buzi więc kłucie jedno było tylko. Mała trochę popłakała ale szybko się uspokoiła, żadnych problemów po szczepieniu tez na szczęście nie było. Waży już 5500, czyli w ostatnie dwa tygodnie przybrała 300gr, zmierzyłam ją też w domu juz centymetrem krawieckim i wyszło mi tak 64-65 cm, nie dziwne że całkiem sporo ubranek musiałam już odłożyć :)

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 6 maja 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream, ja za tydzień mam komunię chrześnicy i oczywiście idziemy we trójkę! Mała ma już nawet kieckę na tę okazję :D Teściowe i mamy mają skłonność do przesadzania i dramatyzowania, ja tam nie słucham i robię po swojemu :)
    Ja wychodzę sama raz na jakiś czas, chociażby do lekarza, ale dotychczas maks to były 2h u fryzjera i wtedy mąż po prostu wziął Elę na spacer, a że dobrze im się chodziło to nie było ich prawie 3h, ale ja już tęskniłam strasznie :)

    age.png
‹‹ 601 602 603 604 605 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ