X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag wrote:
    zbikowa, a właśnie, sprawdził się u Ciebie otulacz? Bo u mnie użyliśmy może 5 razy i jednak stwierdziliśmy że bezsensu, bo mała wcale nie spała dłużej, a denerwowała się, że nie może ruszać rączkami i nóżkami :]
    sprawdzil sie, ale wkladam ja tylko jak nie moze sie wyciszyc i wierzga łapkami koło cycka zamiast zjesc i isc spac.

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek wyślę śpiworek po majówce.

    A synuś dla każdej mamusi jest przystojniakiem

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmonis ja też byłabym zainteresowana śpiworkiem. A synek super, też zwróciłam uwagę na te oczy :)

    Co do wagi to ja po porodzie sn po 2 tygodniach wróciłam do wagi sprzed ciąży a nawet z kilogram dwa mniej i tak było do Wielkanocy, bo od tamtej pory nie mam baterii w wadze :D muszę kupić, bo ostatnio sporo sobie pozwalam jeśli chodzi o słodycze. Brzuch powrócił do stanu sprzed ciąży. Tyle, że wtedy wyglądałam jakbym już w tej ciąży była :) więc brzucha mam. A rozstępy mam tylko na piersiach, takie fioletowe :( wiem, że pewnie nie znikną, ale może da się z nimi coś zrobić?

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem zainteresowana spiworkiem:) jaki to rozmiar?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmonis z synka jest niezły przystojniak <3 jeśli można to też bym była zainteresowana śpiworkiem:)

    mmonis lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream 6-12 miesięcy , ale mój mały już w nim śpi. Dostałam od szwagierki z USA, mnie aż tyle nie trzeba. Szybko schną. To w takim razie wysyłam do Was zaproszenia do znajomych. Poproszę o adresy i w czwartek powysyłam. :)

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina oczywiście że można :)

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmonis, ale słodziak :D
    Ja jestem 2,5 kg cięższa niż przed ciążą, ale waga powoli i systematycznie leci w dół. Chciałabym zrzucić jeszcze z 5 kg i przyznam że mam nadzieję że kp w tym pomoże ;) ale generalnie mój brzuch wygląda nieźle, pod tym względem natura obeszła się ze mną łaskawie ;)

    Jesteśmy dziś pierwszą noc u mojej mamy, poza własnym łóżeczkiem, zobacymy jak będzie. Ela śpi w gondoli od wózka ale biorę pod uwagę opcje że wyląduje u mnie w łóżku, warunki mamy doskonałe bo jest kanapa na którą może powędrować tata :)

    mmonis lubi tę wiadomość

    age.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach i nie tetra tylko muślin

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde czego ta moja waga stoi:( ale Wam zazdroszcze... po 1 porodzie tez mialam problem zeby kg lecialy ale bylam mlodsza i jakos sie az tak tym nieprzejmowalam. W tej ciazy chociaz rozstepy mi odpuscily i tak mam duzo po 1... karmie piersia a waga uparta nic a nic w dol :( chyba wyciagne baterie i lania Tobie podrzuce;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam dziewczyny- dawno mnie nie było :) moja mała kończy 11 tyg jutro i dziś uraczyć mnie prawdziwym smiechem ;) juz po synku zapomniałam jakie to cudne uczucie!
    I w prezencie dostałam fochy na spanie. Usypianie to teraz u nas ponad godzina kombinowania...

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 1 maja 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa, jak ogarniasz dwojke lobuziakow? Jak starszaczek reaguje na małą?

    Dziewczyny czy podajecie dzieciakom cos na brzuszek? Ela dzis miala 20 minutowy atak histerii, a dzis nie bylo kupy. Niby wiem ze przy kp to nic nadzwyzajnego ale pomyslalam ze brzuszek ja boli, bo sie prezyla i nie chciala sie uspokoic, w koncu zasnela mi na rekach i po obudzeniu miala juz dobry humor. Mama na mnie naskoczyla ze powinnam ja przepajac koperkiem, dawac espumisan... I jak bylam przekonana ze tego nie bede robila, tak zaczynam sie zastanawiac ze moze powinnam. Myslalam o kroplach biogaja, ale moze faktycznie powinnam podawac ten espumisan? Echhhh, poczulam sie jak nieodpowiedzialna matka, ktora nie przygotwala sie na probemy brzuszkowe, z drugiej strony dziecko sie uspokoilo bez zadnych specyfikow i jestem w kropce, czy cos podawac czy nie :/

    age.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 1 maja 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag syn miał czasami takie napady bólu brzuszka i nigdy nic nie podawalam- przeszło, wydoroslal... są różne opinie co do skuteczności tych preparatów.

    Starszak niestety ma fochy. Mała jest bardzo absorbujący bo wisi na cycu a w tym wietrze nawet nakarmić na placu zabaw nie mogę no i albo w domu siedzimy albo na drzemki idziemy spacerować. No a syn smutny ze nie jest nr 1 i domaga się nagle brania na ręce i lulania non stop. No i chce siebie karmic... cóż, wierzę że wyrośnie a pOki co staram się mu dawać maksimum od siebie.

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 2 maja 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po espumisanie były chyba zaparcia. Chyba bo odkąd nie podaje Jaś robi kupę codziennie a jak podawałam to kupy nie było 3-4 dni. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy porostu tak on wplywal.
    A my na antybiotyku od soboty ale jak katar był tak jest a najgorsze jest to że siedzi gdzieś głęboko i nie mogę odciągnąć tylko wszystko spływa mu do gardła i się dlawi.
    Dziewczyny czy Wasze maluszki też tak podnoszą główkę do góry leżąc na plecach? Jaś od kilku dni tak dźwiga boję się że sobie krzywdę zrobi.
    Jak u Was majówka, bo u nas wiatr i zimno więc siedzimy w domu, choć lekarka mówiła że jeśli pogoda będzie dobra to możemy wyjść na dwór.

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 2 maja 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag a może ta histeria z emocji się wzięła? Bo byliście u Twojej mamy a nie w domu tak? Nowe miejsce, nowe zapachy i dźwięki, może musiała odreagować?
    Moja mała jak miała kłopoty z brzuszkiem podawałam na początku bobotic, potem sab simplex, a wcale lepiej nie było, jak odstawiłam wszystko to i kłopoty się skończyły, myślę że po prostu dojrzał brzuszek, teraz już się nie zdarzają problemy a ja jem wszystko w sumie.
    A co do koperku to czytałam, że może wzmagać gazy i przynieść więcej szkody niż pożytku, ja któregoś razu wypiłam bo lubię takie ziołowe herbatki a potem mała cały dzień puszczała bączki i męczyła się przy tym bardzo.

    bebag lubi tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 2 maja 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek, tez pomyslalam ze to z emocji, wczoraj mielismy kompletnie poprzestawiany dzien, nie bylo zadnej dlugiej drzemki, no i zastanawiajace jest to ze szybko dosc sie uspokoila u mnie i pozniej noc byla spokojna i dzien dzisiejszy tez zaczal sie dobrze :) kupie espumisan na wszelki wypadek i dla swietego spokoju (mama od rana wysyla mnie do apteki) ale mam nadzieje ze nie bede musiala go podawac :| co do koperku to tez przemyslalam sprawe i go na pewno nie dam ;) na szczescie jutro rano wracamy do siebie i powroci nasza rutyna! Moja mama to kochana kobieta ale na wszystko ma swoje zlote rady i zna sie najlepiej na wszystkim (zwlaszcza na opiece nad moim dzieckiem) :o

    Dzieki dziewczyny za odpowiedzi :)

    age.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag u nas tez jest czasem placz przez 10-20min i spokoj. Czasem podawalam espumisan czasem sab simplex ale jak niedalam tez sie uspokajal takze odpuscilam podawanie. Skoro kp to niemusisz niczyc dopajac malej a w tych herbatkach jest duzo cukru wiec tez moze zle zareagowac. Skoro niedrze sie pol nocy tylko chwilowy napad to niepowinnas nic dawac tylko przetrwac to. Ja karmie pol na pol kp i mm i jem wszystko i pije wszystko takze niedaj se wmowic ze to przez diete Twoja, dzieci sa male niedojrzaly uklad czasem se nieradzi do konca z mleczkiem ale to prxejdzie dzieci wyrosna;)

    bebag lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 2 maja 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie do dziewczyn, które już miesiączkują. Czy Wam się już wyregulował. Ja miałam pierwszą @ 31 marca 9 dni potem po kilku dniach jakieś kilkudniowe plamienie i na razie cisza. Zaczęłam się stresować. Czytałam że może regulować się okres do pół roku. Powinnam zrobić test ale się boję.

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 2 maja 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag do pół roku nie powinno się przepajać dzieci jeśli piją mleko mamy. A o koperku też gdzieś czytałam, że wręcz jest niewskazany. Ja małej dawałam biogaie, ale to probiotyk i stwierdziłam, że złego wpływu nie będzie miał. A espumisan czasem podaje, ale nie wiem czy pomaga, teraz kilka dnia dawałam i dziś odstawie i zobaczę czy jest różnica.

    U nas też wyjazdy rozregulowują małą. W ostatnich dniach 3 razy jeździliśmy na wieś na cały dzień i niby wszystko fajnie, ale a to za dużo się wyśpi i potem zasypiała po północy, a wczoraj chyba za mało spała i w nocy trochę płakała nim zasnęła.

    Fryzia moja nie podnosi głowy leżąc na plecach na płasko, ale jak leży w leżaczku albo u nas na nogach, czyli trochę uniesiona to od dawna tak robi, wydaje mi się, że miała ze 3 tygodnie jak zaczęła. I to w sytuacji jak jej się pozycja nie podoba, bo robi to z taką nerwową miną :)

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 2 maja 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fryzia moja mała też dźwiga głowę leżąc na plecach na płasko, a jak już jest lekko uniesiona np w leżaczku to wogóle ciągnie ją w przód, jak jej ostatnio dałam złapać moje palce jak tak leżała to cała się zaczęła wyciągać i napinać jakby usiąść chciała cwaniara. Oczywiście nic jej z tego nie wyszło ale wyglądała przekomicznie :)
    Zaczęła się też bardzo interesować grzechotkami itp, jak jej wlożę w łapkę taka lekką małą grzechotkę to trzyma i macha fajnie, do tej pory tak bezładnie bardziej, ale dziś chyba odkryła że to ona coś trzyma bo wpatruje się zafascynowana, macha i wodzi wzrokiem za grzechotka :) Dostałyśmy też matę od teściowej i też bardzo się Matyldzie podoba, leży sobie cieszy się do zabawek i macha rękami, a jak uda jej się trafić w zabawkę i jest muzyczka to cieszy się jeszcze bardziej.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

‹‹ 600 601 602 603 604 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ