X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina super :) wyobrażam sobie jaką radość teraz czujesz.
    Paulka moja na piersi zasypia koło 22, zazwyczaj budzi się po 2, przed 5 i koło 7. Miałam kilka nocy, że wstała dopiero po 4, a potem o 7 pobudka, a ostatnio miałam pobudki co 2 godziny. Wydaje mi się, że to było związane ze skokiem rozwojowym. Póki w nocy nie płacze to niech je ile potrzebuje :)

    My na wakacje się wybieramy, tylko jeszcze nie wiem kiedy mąż będzie mógł. Zawsze jeździliśmy w góry, ale w najbliższych latach to będzie niemożliwe, więc zastanawiamy się nad morzem albo Mazurami. Wydaje mi się, że i tu i tu się wynudzimy i sama nie wiem.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, dobrze że jeszcze skonsultowałaś i mała nie musi się męczyć :)

    My planujemy wakacje nad morzem (pewnie około 10 dni) chyba na przełomie lipca i sierpnia :D wcześniej kilka wyjazdów do mojej mamy, żeby mała oswajała się z nowymi miejscami - najbliższy czeka nas w sobotę na 2-4 dni, w zależności od tego jaka będzie pogoda ;)

    Ela idzie spać około 21-22, później jest pobudka o 1-2, później 3-4, a później obowiązkowo pożegnanie tatusia około 6 i jeszcze dosypia 1,5-2h. Mi te pobudki tak bardzo nie przeszkadzają, ale męczy mnie że czasami, zwłaszcza przy tej drugiej pobudce o 3-4 strasznie długo trwa ogarnięcie młodej i usypianie, czasem nawet 1,5h. No ale takie życie :D od jutra mąż ma trochę wolnego więc co drugi dzień przejmie młodą o tej 6 rano, a ja dośpię w spokoju :D

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam wam się pochwalić, że moja mała w końcu dobija do 3 centyla! Jestem szczęśliwa że wychodzimy na prostą z jej problemami z wagą. i ostatecznie udało mi się rozkręcić laktację na tyle, że już 5 dni jest bez butli :) w dwa tyg 500gram przybrała, tak bardzo się cieszę! Dziś 4,33kg ważyla

    bebag, livia30, Lilu, Krystyna, Nitka_lutowa, karolina1488, Czarnaa94 lubią tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wooow zbikowa! Gratulacje, i podziwiam za determinację w dążeniu do karmienia piersią! :)

    zbikowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa, gratuluję :) super wynik, szczególnie w odniesieniu do wcześniejszej wagi malutkiej. No i fajnie, że tylko na piersi udaje się być.

    zbikowa lubi tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Jaś zasypia około 22 i budzi się między 3-4 rano później pobudka o 6 zje i śpi do 8 ale córka przedstawiła się i budzi się o 6 codziennie i starsza też wstaje o 7 także nici z dłuższego spania :-(
    Zbikowa super ze się udało zostać tylko na cycu i że Malutka tak przybiera :-)

    zbikowa lubi tę wiadomość

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa super i chwała za wytrwałości.
    Kolejne dziecko faktycznie bym chciała, ale za jakiś czas, w najbliższym raczej nie, bo by mnie chyba do wariatkowa wysłali - boże jak ja kocham wyjścia do dorosłych ;)

    Asiek my się wybieramy końcem sierpnia na Chorwację, i obawiam się dwóch rzeczy - podróży i pakowania.

    Dzisiaj byłyśmy się szczepić na pneumo i mimo moich obaw, skończyło się na krótkim wielkim wrzasku, po chwili zasnęła a teraz bawi się w najlepsze.
    Natka przez 2 tygodnie przybrała 400 g i waży 4700 a urosła 1 cm choć po wyrastaniu z ubranek mam wrażenie że więcej.

    zbikowa lubi tę wiadomość

  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna my też myślimy o Chorwacji ale ja strasznie boję się podróży. Byliśmy trzy lata temu i wtedy nasza trójkę ledwo pomiescilismy do bagażnika a teraz dochodzi jeszcze dwóch maluchów. I strasznie boję się jazdy bo córka za bardzo nie lubi jeździć w aucie, chłopaki znów jak tylko wsiadac to zaraz zasypiaja a z Nią jest kombinowanie żeby siedziała w foteliku.

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi, może faktycznie skok rozwojowy.

    Zbikowa gratuluję wytrwałości, super że wychodzicie na prostą. Ja poza dwoma zapaleniami piersi nie mam żadnych problemów z karmieniem. Ale przy córce kosztowało mnie to sporo wysiłku, ale się udało karmiłam pół roku. Więc było warto.

    Karolina dobrze, że skonsultowałaś się z innym lekarzem. Mniej cierpienia dla Emilki i Ciebie.

    Co do wakacji to też mam mętlik w głowie, mąż ma urlop w lipcu i namawia mnie do wyjazdu na Chorwację, ale nie jestem przekonana. Jednak kawał drogi z takim maluszkiem. Nad morze od nas niewiele bliżej, może Węgry. Zobaczymy.

    karolina1488, zbikowa lubią tę wiadomość

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny muszę się pochwalić, już od tygodnia moja młoda wieczorem zasypia sama :)
    Dla mnie wcześniej to była lekka masakra, zanim zasnęła po kąpieli to mijały czasem 3 godziny - zasypiała na rękach a odłożona do łóżeczka momentalnie otwierała oczka i zabawa od nowa, aż którego dnia myślałam że mi ręce odpadną i położyłam do łóżeczka, trochę pomarudziła, pośpiwała sobie "aaaaaa" i zasnęła. Mam nadzieję że szybko się jej to nie zmieni, ale na tą chwilę jestem bardzo szczęśliwa :)

    zbikowa, bebag, magda_lena86 lubią tę wiadomość

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag a jak tam wizyta u ginekologa?? Co powiedzial na te plamienia??

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa, dzięki za pamięć i przy okazji przepraszam za szczegóły w opisie ;)
    Okazuje się że nadal moja macica oczyszcza się po porodzie. Także mam jakby okres (dokładnie tak samo przebiegający, tylko że mnie nie boli jak przed ciążą - i oby to był dobry znak), ale nie okres. Lekarz mówi, że tak się bardzo rzadko zdarza 6-8 tygodni po porodzie, no i mi się zdarzyło, ale to nie jest jeszcze normalny okres, bo nie miałam owulacji i może być tak, że teraz organizm wróci na "stare" tory, a może być tak że miesiączka przyjdzie za pół roku, albo i później, jak to bywa przy kp ;) Mam za 10 dni kontrolę, jeśli wszystko się samo nie oczyści to czeka mnie zabieg, ale lekarz powiedział, że jego zdaniem powinnam tego uniknąć ;) w każdym razie podobno dobrze że przyszłam, bo z takimi krwawieniami nie ma żartów :/

    Krystyna, super :D Oby tak pozostało :) Moja córa też zasypia sama, wręcz jak się jej odbije to zaczyna marudzić, żeby ją położyć. No ale ona ssie smoka i myślę że to pomaga :) Poza tym ma to po mnie - ja też nie lubię być nadgorliwie dotykana i przytulana :D

    Poza tym u nas chyba skok rozwojowy, bo marudzeniom nie ma końca :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 17:14

    age.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mamy teraz ciezki okres :(
    Wczoraj zlapal mnie okropny bol nerki, wzielam ketonal i pojechalam na wieczor do lekarza, okazalo sie ze mam 2 kamienie.
    Na dodatek Pola kaszle od kilku dni, dzisiaj sie nasililo i poiechalam z nia do lekarza. Ma zaczerwienione gardelko. Pediatra przepisala syrop petit drill i laktoferyne w saszetkach. Ciezki czas przed nami. Najbardziej sie boje o Polcie, zeby nic wiecej sie nie rozwinelo :(

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream zdrówka życzę dla Ciebie i córy.

    Moja Matylda też sama zasypia, nie zawsze co prawda ale bardzo często. Wczoraj w nocy mnie zaskoczyła - zasnęła jak zwykle o 20, a obudziła się o 4! Czyli spala 8 godzin, po czym pojadła, pouśmiechała się i znowu spała od 5 do 8, znów zjadła i dospała jeszcze 40 minut.
    Strasznie zaczęła też pchać łapki do buzi i je żuć, teraz przed spaniem rwała się do piersi po czym jak tylko się przyssała to zaraz się wkurzona odrywała, jakby jej przeszkadzało że mleko leci, a jak odłożyłam do łóżeczka to od razu łapka do buzi. W końcu dostała smoka i od razu zasnęła. Koleżanki synowi w trzecim miesiącu ruszyły zęby, to może i moja panna już zaczyna, chociaż to strasznie wcześnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 21:06

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek to chyba taki etap z tymi raczkami, moja tez pcha do buzi ale jeszcze nieporadnie, czesto nie trafia :D za to macha tez smiesznie i bez koordynacji rekami jak cos ja zainteresuje, dzis w wielkiej ekscytacji pacnela mi w magnes na lodowce :D

    age.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek moze ona poprostu chciala sobie possac a niekoniecznie jesc. U nas tez tak jest czasem. Wydaje mi sie ze glodny a jak mleko leci to nerwy a dam smoka i spokoj, poprostu potrzebuje sobie possac cos:)

    Bebag to w sumie dobrze sie skonczylo jeszcze pare miesiecy bez okresu Cie czeka:) ja po 1 porodzie karmilam 3m-c i 5m-c po dostalam luteine na wywolanie okresu. Tym razem poczekam az sie samo zacznie wcale za tym nietesknie:p


    Babedream zdrowka wam zycze nawilzaj powietrze zeby bylo jej latwiej oddychac daj garnek z goraca woda kolo lozeczka na noc niech paruje, ja tak zawsze robilam...

    bebag lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy ciężka noc za sobą i pewnie będzie ciężki dzień. Jaś załapał katar od siostry, co prawda jej już przechodzi a on bidulek się męczy. Myślę że gdyby nie szczepienie to by obyło się bez kataru a tak organizm osłabiony to szybko poszło. Dziewczyny jak często można odciągnąć katarkiem ta wydzieline i co stosujecie oprócz maści majerankowej i wody morskiej

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fryzia ja kropilam malemu nosek nasivin soft i wkrapialam po kropelce soli fizjologicznej co jakis czas. Sola morska psikalam na chwile przed oczyszczeniem noska a czyscilam jak widzialam ze sie meczy i ciezko mu oddychac. I na noc kropilam kropelke olbas oil to krople do inhalacji, ale tylko kripelke nad poduszka bo sa bardzo mocne w zapachu i pomogaja;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fryzia zdrówka dla Jasia życzę. Ja doświadczenie z katarem jeszcze nie mam. Masz inhalator? Ja bym robiła inhalacje i nawilżała powietrze w pokoju.

    Asiek, to chyba normalne. Moja też od jakiegoś czasu ma zwiększoną potrzebę ssania i jak jest rozdrażniona to denerwuje się, że mleko z piersi leci więc w takich chwilach daje jej smoczek albo jakoś próbuję ją zająć. I też często łapki pcha do buzi, jak jest głodna albo potrzebuje possać. Czasem jeszcze nie może trafić i wtedy złości się dodatkowo :)

    Od kilku nocy zasypia w łóżeczku, wcześniej jak "wyrosła" z zasypiania przy cycku to czekałam aż zaśnie na rękach albo nosiliśmy ją i dopiero odkładaliśmy, a teraz kładę ją, jak się złości to znaczy, że jeszcze nie czas, a jak jest zadowolona to nakrywam kocykiem i włączam pozytywkę ze spokojnymi melodiami i kolorowym światełkiem i siadam koło niej, trochę mówię, żeby wiedziała, że jestem i czekam :)

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Właśnie nie pomyślałam o inhalacjach, jak tylko się obudzi zaraz zrobię i będę odciagac. Oby szybko przeszło i nie przerodzilo się w jakieś zapalenie

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
‹‹ 598 599 600 601 602 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ