X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za info o Aphtinie :)

    My wychodzimy na spacery prawie codziennie. Zostajemy w domu tylko jeśli pada, albo jakoś dramatycznie wieje, ale to bardziej ze względu na mój komfort i zatoki ;) Ale np. w sobotę przy bardzo marnej pogodzie spacerowaliśmy bite 2h, po prostu cieplutko ją ubrałam i wzięłam ciepłą kołderkę :D Ela najlepiej śpi w wózku i później prawie zawsze dosypia 1-2h w domu :O U mnie wystawianie na balkon to zły pomysł, bo mam tu jakiś tunel powietrzny i wieje jak cholera :D

    Od kilku dni Ela strzela nam takie uśmiechy, że jesteśmy w szoku :D Tatusia obowiązkowo rano wita uśmiechem - przesłodkie to jest :D

    Karolina, współczuję. Też bym to jeszcze skonsultowała, zwłaszcza że jeśli o to skostnienie chodzi to nam ortopeda powiedział, że ono musi nastąpić do 7 miesiąca i nie musi rozwijać się w obu bioderkach tak samo. Ela też na razie ma tylko w jednym bioderku, ale absolutnie nie mówił że to źle, tylko powiedział że następna kontrola w 6-7 miesiącu. A byliśmy u naprawdę dobrego specjalisty więc ja na Twoim miejscu też jeszcze bym skonsultowała :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2017, 12:17

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, masz rację, próbuj gdzie indziej skonsultować. Może jest jakieś inne rozwiązanie, skoro maluszek tak źle to znosi.

    Moja mała codziennie jest na dworze. Jak nie ma pogody to wystawiam ją na balkon w leżaczku, a jak się nie uda, bo np. leje to czekam na dobry moment i chociaż ją trochę ponoszę. Powiem szczerze, że nawet lubię jak mi śpi na balkonie, bo mam wtedy możliwość zrobienia czegoś w domu, bo mąż wraca 20-21.

    A od tygodnia u nas poprawa, mała pozwala już się odłożyć na trochę, uśmiecha się do nas i do ścian, czasem coś zaśpiewa, cudowne uczucie :)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 100ml plaska lyzeczka. Nasz pediatra po usg bioderek wyszly obie 1b mowil tylko ze wystarczy nosic malego tak zeby nogi mial szeroko jak go nosimy na lezaco to jedna reka wiadomo pod glowke i plecki a druga zeby pomiedzy nogami przechodzila. Zeby nie kupowac i nie nosic malego w spiworkach chodzi o jednoczesciowe na dole tylko zeby bylo na obie nogi. I ze jakbby nam jakas pielegniarka czy lekarz mowili zeby pieluszkowac to zeby tego nie ro ic bo to nic nie da lepiej zmienic styl noszenia

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag, Łania, Mila dziękuję :) udało mi się umówić na jutro do innego ortopedy akurat zwolniło się miejsce a kolejny termin byłby dopiero na 16maja także super. Będę robić kolejne usg i ciekawa jestem jego opinii. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Na środę mówiłam się na konsultację chustonoszenia, chcę zacząć ją nosić w chuście bo to chyba też dobrze wpływa na bioderka a i mi ułatwi życie

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina współczuję, Matylda moment tą szynę zaakceptowała i nie płakała wcale bo nie wiem co bym zrobiła jakby tak wyła. Ale ortopeda nam powiedział, że pewnie dobę będzie wyła a potem przywyknie.

    My ostatnio prawie nie wychodziłysmy, bo nie dość, że pogoda do niczego to jeszcze mała byla podziębiona a w piątek miałyśmy szczepienie i się bałam żeby się nie rozchorowała.

    A co do szczepienia to na szczęście żadnych problemów po nie było, tyle że w piątek i sobotę dużo więcej spała niż ostatnio.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :-) My też dziś po szczepieniu, Jaś płakał okropnie, miał 4 klucia, bo wzielismy te z NFZ tylko pneumokoki płatne i lekarka mi powiedziała żeby na następne szczepienie wykupić te płatne a ja nie chcę. Wiem że teraz Jaś cierpi ale jakoś tamte do mnie nie przemawiają. Na razie wszystko jest ok i oby tak dalej.
    Co do szerokiego pieluchowania to też mamy zalecone ale pediatra mówiła że teraz od tego odchodzą i powiem szczerze że ja nie pieluchowalam bo moim zdanie strasznie dziecku nie wygodnie jest i zobaczymy co powie teraz lekarz bo wizytę kontrolną mamy w środę

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja znowu wpadam spróbować coś odsprzedać ;-)

    Może któraś z Was zechce chustę? Właściwie nówka, zamotana tylko 2-3 razy więc nie jest jeszcze dobrze złamana. Jakoś nie pokochaliśmy się z nią, mam inną, którą ładnie złamałam, jest mięciutka i Olek zasypia w niej raz dwa i tylko w niej się nosimy. Ta leży w szafie i się marnuje.

    http://littlefrog.shop/product-pol-4679-Chusta-tkana-Little-Frog-Kwarc-Dymny-4-2-m.html

    fa0f6bd73ec5343bmed.jpg

    Zapomniałam - odsprzedam za 100zł :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 10:45

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia ja jutro mam konsultację chustonoszenia i zobaczę jaką mi babka poleci ale do mojej postury na pewno nie dłuższa niż 4,2. Jak coś to się zgłoszę ;) a ona jest jakaś twardsza a są bardziej miękkie?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was, które karmią wyłącznie piersią dostała już okres? Ja od niedzieli miałam plamienie, teraz to już regularny okres jak dla mnie i zastanawiam się czy to możliwe? To dopiero 8 tygodni po porodzie, ledwo skończyło mi się krwawienie połogowe a tu takie rzeczy :/ Dziś idę do lekarza więc zobaczymy co powie, ale do 20:30 będę panikowała :/

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag ja jutro będę 10 tyg po porodzie, ale okresu jeszcze nie miałam, natomiast na wizycie tydzień temu lekarz powiedział, że miałam owulację już, a rzeczywiście kilka dni wcześniej bolał mnie brzuch, ale czy okres się pojawi to nie wiem, w sumie nie pomyślałam, żeby spytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 13:10

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też karmię tylko piersią i okresu ani widu, poprzednio dostałam po 9 miesiącach więc mam nadzieję że teraz też tak będzie.

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 wrote:
    Livia ja jutro mam konsultację chustonoszenia i zobaczę jaką mi babka poleci ale do mojej postury na pewno nie dłuższa niż 4,2. Jak coś to się zgłoszę ;) a ona jest jakaś twardsza a są bardziej miękkie?

    Nowe są twarde bo nieużywane, fabrycznie takie. Ja tą co używam mam już miękką i z tą co chcę sprzedać da się zrobić dokładnie to samo. Siadałam na niej, rozciągałam z mężem, zwijałam w kulkę... Ogólnie musi popracować trochę i będzie cacy ;-)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie okresu brak, w czwartek Franio kończy trzy miesiące. Przy córce dostałam po 8 miesiącach więc teraz może będzie podobnie.
    Dziewczyny, które karmią piersią jak wasze maluchy przesypiają noc? Mój mały od jakiegoś tygodnia budzi się po pięć, sześć razy w nocy, a spał już bardzo ładnie. Je na śpiącego i zaraz zasypia.
    Co do spacerów to jeśli nie pada wychodzimy, ale dziś mimo słońca u nas silny wiatr więc siedzimy w domu.
    W piątek szczepimy na pneumokoki zobaczymy ile mały przybrał. Dwa tygodnie temu szczepiłam 5 w 1 i obyło się bez gorączki oby i tym razem tak było.

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag to jest mozliwe kazda kobieta ma inaczej. Takze sie niestresuj.

    Paulka my jestesmy w nocy na piersi a wieczorem daje mu butle i ladnie spi kolo 3 jest piers i kolo 7 kolejny raz je. A wydaje mi soe ze juz nieduzo mam mleka w piersiach choc przez noc mu na szczescie wystarcza.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam z Emilką na usg i konsultacji i nie uwierzycie ale wszystko jest dobrze. W obu bioderkach teraz "występ kostny ostry" typ Ib wg Grafa, badanie manualne także prawidłowe. Nie wymaga żadnego leczenia ani ponownej kontroli. Wzbudził moje zaufanie, sam był zdziwiony faktem, że poprzednie usg było robione po 8tyg a konsultacja dopiero w 11tyg-dziwne praktyki, że u dwóch różnych osób stwierdził (a mnie tam wysłała ta pierwsza piernicznięta pediatra, którą zmieniłam jak nie reagowała na niską wagę Emi) wg niego wszystko jest w jak najlepszym porządku. Boże jak się cieszę, że Emilka nie będzie musiała cierpieć w tym ustrojstwie

    livia30, Nitka_lutowa, Krystyna, bebag, Asiek84, zbikowa, Czarnaa94 lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag ja karmiłam 6 tygodni, a w 7 już dostałam okres, aż sama byłam zdziwiona że tak szybko. Wczoraj byłam na kontroli i wszystko jest super, lekarz stwierdził że gotowe na kolejną ciąże ;)

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka lutowa tez na noc mi starcza szkoda ze nie mozna sie dowiedziec ile tego mleka jest w piersi. Od jutra mieszam nutramigen z mlekiem HA zobaczymy jak zareaguje. A i w piatek ide z malym do chirurga dzieciecego ( pisalam wam ze troszke krwi sie pojawialo w pampersie) prawdopodobnie ta biegunka podraznila i nadwyrezyla szczeline odbytu a moj maly choc nie musi bo robi ladne delikatne kupki nie jakies tam zbite to i tak sie prezy i wysila niepotrzebnie nawet jak pierszi to ze tak powiem robi to z calej sily. Pisalam wam kiedy ze siistra meza w ciazy i ze bedziemy mialy dzieci z tego samego roku dzis sie okazalo ze zarazila sie wirusem cytomegalii... jutro ma wizyte ale jest szczegolnie grozny kiedy kobieta zaraza sie pierwszy raz i w 1 trymestrze

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina to super, że jednak jest dobrze, a ten pierwszy lekarz to kurcze konował jakiś.
    Paulka moja mała jest tylko na piersi, terqz mamy 9 tydzień i w nocy śpi zazwyczaj najpierw 4-6 godzin, poźniej jedzenie, 2-3 godziny spania, znowu jedzenie i jeszcze z 1-2 godziny snu. Ale zdarzyło się kilka nocek że budziła mi się co chwilę dosłownie i do cycka chciała, samo jej to przeszło, może to był skok rozwojowy np?
    U nas znowu dziś pogoda tragiczna, deszcz i wiatr a pamiętam, że jakiś czas temu jeszcze takie fajne upały bywały, że majówkę gdzieś nad jeziorem spędzaliśmy. Mam nadzieję, że na koniec maja pogoda będzie bo planujemy krótki wyjazd nad jezioro właśnie, taka próba generalna przed wyjazdem nad morze na koniec czerwca :) My z przyczepą kempingową jeździmy i muszę sobie ogarnąć co mi z łobuzem na wakacjach się przyda a czego nie ma sensu targać. A Wy planujecie wyjazdy wakacyjne w tym roku? Bo u nas część znajomych się dziwi, że jak to z takim małym dzieckiem wyjeżdżać.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna to kiedy zaczynasz starania o następne? ;P

    Karolina to super że Emilce nic nie jest, pewnie poczułaś ulgę

    Ja dziś szczepiłam swoją Emilkę na pneumokoki, wzięłam 13 Waletna, zobaczymy jaka będzie reakcja.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina super wiadomość. Jak to nie trzeba mieć zaufania do jednego lekarza. My dziś mamy kontrole zobaczymy co nam powie, oby też wszystko było dobrze. Ostatnio lekarz przez 40 min zrobił usg może ze 40 dzieciaczkom.
    Asiek u nas też pogoda się popsuła, jest zimno i pada, a na dodatek córka ma taki katar że cieknie jej ciurkiem.
    W poniedziałek Jaś ważył 5880 i ma 64 cm już.
    Pozdrawiam Was

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
‹‹ 597 598 599 600 601 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ