X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek dzięki. Dokładnie mamy tą Frejkę. W poniedziałek będę dzwonić i próbować się umówić z tym samym ortopedą a jak się nie uda to pójdę do innego i wezmę to ze sobą zobaczymy co powiedzą. Zarówno ja jak i mąż uważamy, że to jest za duże i na pewno nie tak to powinno wyglądać bo na zdjęciach innych dzieci całkiem inaczej to wygląda

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak nazywa się ta refundowana z nfz szczepionka na pneumokoki?

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    synflorix chyba

    zbikowa lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:) podczytuje Was od stycznia:) poczatkiem lutego urodziłam swoje pierwsze dziecko, chłopczyka:) z różnych powodów po 1 miesiącu musieliśmy przejść na butelkę, maly jadł ładnie co 3 godz po 120ml, ale teraz od paru dni jak przystawiam mu butelkę to płaczę, wierci się i dopiero po kilku próbach zaczyna jeść i zje max 70ml i koniec. Dodam że podaje mu mleko co 4 godz,cały czas tą samą mieszankę, herbatkę i wodę piję bez problemu, nawet smoczek już zmieniłam na 2 ale cały czas jest ten sam problem. W czwartek byliśmy u lekarza i mały ładnie przybiera, lekarz też go zbadał i jest zdrowy. Już nie wiem co o tym myśleć, czy któras z Was też coś takiego przechodziła? może to skok rozwojowy? może trzeba zmienić mleko ?

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja tam bym niezmieniala mleka tylko poczekala jakis czas z dziecmi tak jest cos mu moze dolegac np brzuszek bolec i niechce tyle jesc. A powiedz czy zaczelo sie to po otwarciu nowej paczki mleka?? Czy podczas uzywania tej samej??

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika a język ma czysty? Bo przez pleśniawki dzieci nie chcą jeść lub mało jedzą. Zauważyłam, że moja jak nie zrobi kupy przez jeden dzień to wtedy mało je przeważnie 70-90, wierci się i płacze. Jak zrobi kupkę to jest bardzo głodna I potrafi po 180 zjeść wtedy

    Ja mam problem bo moja córa nie chce nic pić, na sile po 10ml wody jedynie wypije. Żadnej herbatki się nie złapie. Ile dziecko powinno pić płynów dziennie jak jest na mm?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2017, 14:21

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa wrote:
    Monika ja tam bym niezmieniala mleka tylko poczekala jakis czas z dziecmi tak jest cos mu moze dolegac np brzuszek bolec i niechce tyle jesc. A powiedz czy zaczelo sie to po otwarciu nowej paczki mleka?? Czy podczas uzywania tej samej??

    Własnie podczas tej samej paczki mleka, ale skoro prawidłowo przybiera na wadze może to taki okres i trzeba przeczekać. Masz rację nie ma co zmieniać mleka, tym bardziej że jak już zacznie jeść to juz jest ok, tylko na samym początku coś mu sie nie podoba :) Wielkie dzięki :)

  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 wrote:
    Monika a język ma czysty? Bo przez pleśniawki dzieci nie chcą jeść lub mało jedzą. Zauważyłam, że moja jak nie zrobi kupy przez jeden dzień to wtedy mało je przeważnie 70-90, wierci się i płacze. Jak zrobi kupkę to jest bardzo głodna I potrafi po 180 zjeść wtedy

    Ja mam problem bo moja córa nie chce nic pić, na sile po 10ml wody jedynie wypije. Żadnej herbatki się nie złapie. Ile dziecko powinno pić płynów dziennie jak jest na mm?

    Język ma czysty, a w czwartek lekarz mu sprawdzała buzię i gardło i też powiedział że jest ok. Faktycznie mój Bartuś robi kupę raz na dwa dni, czasem się zdarzy że nawet raz na 3. Ja chyba za bardzo panikuję, ale to moje pierwsze dziecko i wszystko to dla mnie jest nowe :) z wodą czy herbatką nie ma problemu ile bym mu nie dała to wypije, ale wolałabym aby z taką ochotą pił mleko :). Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina ja też mam problem z dopajaniem. Nie chce pić ani wody ani herbatki. Krzywi się niemiłosiernie. Czasami pojęcia go łyżeczką. Ja daję do porcji mleka trochę wody więcej. Kupię robi raz dziennie taką jak trzeba ani za bardzo zbitą ani za rzadką. Co lekarz to inna opinia - jedni twierdzą żeby dopajać inni że tylko w upały i wprowadzeniu stałych pokarmów.

    Monika mój maluch też czasami płacze jak podaję mu mleko. Myślę że to brzuszek. W trakcie jedzenia kładę mu na brzuszek termoforek z pestek wiśni i się uspokaja. Może tego spróbuj.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dziewczyny, co na pleśniawki? Mieliśmy już kurację nystatyną i nie zniknęły. Na badaniu przed szczepieniem lekarz potraktował te pleśniawki trochę po macoszemu: "wystarczy przemywać szałwią" :/ Mała ładnie je, nawet zastanawiałam się czy to nie jest nalot od mleka, ale chyba jednak nie :/ Nie za bardzo uśmiecha mi się lecieć z nią do przychodni znowu, ale chyba będzie trzeba jednak, żeby coś pediatra zaradziła :(

    age.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag ja przy pierwszym dziecku używałam Aphtin, owijasz palec gazikiem kropisz go i czyścisz buzię, kiedyś taką higienę robiło się codziennie, ale czasy się zmieniły ;)

    bebag lubi tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krystyna no właśnie wiem, moja siostra mi mówiła... mam nawet Aphtin, ale naczytałam się, że nie można i teraz jestem w kropce :/ Ale chyba spróbuję, tzn. dziś i jutro podziałam jeszcze z tą szałwią, a później wezmę się za inne metody :(

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag moja nie ma pleśniawek ale raz w tygodniu zapobiegawczo czyszczę jej język właśnie tak jak napisała Krystyna - gazik i kropelka Aphtin. Codziennie lub co dwa dni przemywam jej język samym gazikiem z wodą.

    bebag lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5 wrote:
    Hej Dziewczyny:) podczytuje Was od stycznia:) poczatkiem lutego urodziłam swoje pierwsze dziecko, chłopczyka:) z różnych powodów po 1 miesiącu musieliśmy przejść na butelkę, maly jadł ładnie co 3 godz po 120ml, ale teraz od paru dni jak przystawiam mu butelkę to płaczę, wierci się i dopiero po kilku próbach zaczyna jeść i zje max 70ml i koniec. Dodam że podaje mu mleko co 4 godz,cały czas tą samą mieszankę, herbatkę i wodę piję bez problemu, nawet smoczek już zmieniłam na 2 ale cały czas jest ten sam problem. W czwartek byliśmy u lekarza i mały ładnie przybiera, lekarz też go zbadał i jest zdrowy. Już nie wiem co o tym myśleć, czy któras z Was też coś takiego przechodziła? może to skok rozwojowy? może trzeba zmienić mleko ?
    Może ma taki okres. Ważne że coś tam je i przybiera. Mój też ma dni że ja mało.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.hafija.pl/2015/01/niemowleta-i-woda-czy-niemowletom-woda-potrzebna-do-picia-i-zycia.html

    Karolina to a propos dopajania

    Babydream dzięki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2017, 19:15

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maly przynajmniej raz dziennie wypija wode z glukoza 90ml sama woda az sie krztusil nie chcial wcale ale z glukoza bez problemu

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa no i do Nutramigebu dodaje odrobine gkukozy i daje miaeke mniej zeby nie bylo zbite a bez glukozy nie chcial wcale pic caaly dzien sie mordowalam ale nie dalo rady " poslodzilam" i pije bez marudzenia

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa dzięki zaraz poczytam :)

    Mila a ile dajesz glukozy do wody na ile ml?

    Mąż był się pytać w sklepie ortopedycznym czy nie ma czegoś mniejszego to Pani mu wytłumaczyła, że trzeba pozaszywać szelki i boki żeby dopasować, że ludzie tak robią bo rozmiar jest jeden uniwersalny a te 20cm szerokości jest wymierzone przez lekarza i tak ma być. Pozaszywałam i wsadziłam Emi w tą Frejkę i to było traumatyczne dla mnie przeżycie. Wyła, zanosiła się jak nigdy dotąd. To nie był płacz tylko takie wycie z żalu. Mi serce pęka. Tylko jak miałam ją w tym na rękach to po czasie w końcu się uspakajała i z płaczu zasypiała ale tylko jak ją wsadziłam do łóżeczka to był niewyobrażalny płacz. W końcu na noc do spania jej to zdjęłam a wsadziłam pieluchę flanelową pod body a jak się obudziła o 4 na jedzenie to po jedzeniu jak już praktycznie spała jej to założyłam i momentalnie był taki wrzask, że nie dało się jej uspokoić. Wytrzymałam ją w tym do 7rano na rękach ale płacz był non stop praktycznie, o odłożeniu nie było mowy a ja ryczałam razem z nią. Teraz zjadła i padła w leżaczku. To nie na moje siły :( dzwonię dziś do innego ortopedy, muszę się upewnić, że na prawdę te męki są jej potrzebne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2017, 07:54

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też daje glukozę do wody kiedy już na prawde nie chce pić samej. Daję na oko. Dosłownie szczypta na 50 ml. Taką daję jej jedną porcję. Dzisiaj dostała na czczo, wtedy pije bez marudzenia bo jest w miare przegłodzona i za pół godz dostaje mleko.

    Mnie również ortopeda każe pieluszkować Polę. Nie wiem czy to na prawdę coś daje?

    A my dziś znowu dzień od 5.30...ehh chyba jej już nie przestawie żeby pospała mi do 7...

    Wychodzicie w te okropne pogody na dwór?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alez mi maly dal pospac:) wczoraj zasnal o 20 wstal o 3,30 na jedzienie i o 6,30 wstalam tak wyspana wypoczeta:)

    Beabedream ja malego wystawialam na taras jedynie bo lalo non stop u nas dzis ladniejsza pogoda i zaraz ruszamy na spacerek:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
‹‹ 596 597 598 599 600 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ