X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, fajnie że Twoja córeczka jest takim aniołkiem :) moja jeszcze 2 tygodnie temu też bawiła się sama i sama zasypiala, a teraz ewidentnie jest skok. Przy każdym zachowuje się tak samo, na początku jest strasznie wystraszona i płaczem reaguje na byle hałas, później są histerie i spanie tylko i wyłącznie na mnie, a później ogólne problemy ze snem i zabawą. Za każdym razem to miało ale trwało też krócej, a teraz to już drugi tydzień i końca nie widać ;)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Monika:)

    Ja u mojej Ali też nie zauważałam do tej pory skoków. A teraz to nie wiem czy skok czy zęby czy to i to. Śpi mniej i krócej, w nocy też częściej się budzi albo się wierci, rano wcześniej wstaje, jest częściej marudna, mniej je, a przy jedzeniu też się denerwuje. Ostatnio jak już zasypiała na noc, to zadrapało mnie w gardle i kaszlnęłam, to dosłownie histerii dostała.
    Za to dziś się przekręciła 2 razy na brzuszek :) kompletnie się tego nie spodziewałam jeszcze. I zaczyna już trzymać nóżki w powietrzu, więc krok bliżej do złapania stópek.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag nie mogę narzekać bo Emilka jest na prawdę pogodnym dzieckiem. Oby u Was skok szybko sie skończył :)

    55monika5 u nas na przełomie chyba 3/4 miesiąca życia Emi odstawiała takie cyrki z jedzeniem, ze zaczynała ssać i po dwóch łykach był wrzask a ja nie wiedziałam o co chodzi. Okazało sie, ze się wściekała bo mleko jej za wolno leciało i po wymianie smoczka na taki z 2 dziurkami był już święty spokój. Teraz nie chce jeść ale nie płacze tylko po prostu wypluwa mleko i wypycha butlę językiem. Herbatkę koperkową jej podaję ale jest cud jak wypije 30ml, tak to ledwo 10ml jej wcisnę więc raczej to jej nie zapycha a teraz to nawet herbatki nie chce pić i już widzę zły tego efekt bo dziś pierwszy raz od dawna nie było kupy i już się boję co będzie jak jej szybko nie zrobi. Rozmawiałam z ciotką pediatrą i mówiła, że wiele dzieci podczas upałów nie chce jeść lub je o wiele mniej i żeby obserwować i w razie niepewności zgłosić się do swojej pediatry choć jak je w nocy (a normalnie od ponad miesiąca nie jadła) i w dzień też ale mniej to powinno być wszystko ok


    łania gratuluję nowej umiejętności :) moja też już coraz bliżej złapania stópek;)

    bebag lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jaszcze pytanie jak z Waszym @ po ciąży? Ja jak przestałam karmić to po półtorej miesiąca dostałam pierwszy @, to był koniec kwietnia i od tej pory już okresu nie miałam. Czy powinnam się tym martwić i iść do ginekologa sprawdzić co się dzieje?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my już po chrzcinach, Jaś był grzeczny na początku mszy troszkę zaczął płakać, bo był już śpiący ale mąż rzucił mu pieluszke na oczy i zasnął i przespal całą mszę. Tak się bałam po dwójka starszych to na swoim chrzcie tak się darla że ledwo księdza było słychać. Na imprezie również jadł i spał a ja się tak stresowalam jakbym pierwsze dziecko chrzciła. Także cieszę się że mam już to za sobą.

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i Jasiek też odkrył stopy i super się nimi bawi inne zabawki w ogóle mu nie potrzebne i coraz śmielej przewraca się na brzuszek. W nocy mamy jedną pobudke na jedzenie około 4 i śpimy do 8 także jak na razie nie narzekam oby tylko się nie zmieniło na gorsze ;-)

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina ja też mam problem, pierwszą @ dostałam 8 maja i do tej pory cisza... W przyszłym tyg jade do gin i zobaczymy co się dzieje.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    Podczytuję ale czasu brak na pisanie. Gratuluję nowych umiejętności waszych dzieciaczków. Teraz będzie już szybko szło, co rusz coś nowego ;-)

    Olek też postępy robi - obraca się na brzuch od dobrych 2 tygodni, od tego czasu śpi tylko w tej pozycji. W mig się przewraca i koniec, jak zaśnie na brzuchu to ciągnie dłuuugie spanie. Widać tak mu najwygodniej. Nóżki też już odkrył. Bawi się grzechotkami. Grzeczny jest chociaż też czasem daje popalić ;-)

    W ciągu dnia ma 3-4 drzemki w tym jedną długą razem ze starszym bratem, 3 godziny ciągnie jak nic. Mam chwilę ciszy w domu wtedy ;-)
    Kąpię go niezmiennie o 19 i max do 20 dziecko śpi. W nocy dwa razy jedzenie i o 6 wstajemy.

    W spacerówce jeździmy już z miesiąc ale ja kupiłam podwójną bo w Tomku miłość do wózka się obudziła i jeżdżą razem. Olek przypięty pasami leży i z zaciekawieniem się rozgląda. Nigdy mi nie płakał na spacerze nawet jak nie śpi.

    Diety jeszcze nie rozszerzałam, jakoś mi się nie spieszy. Może niedługo wezmę się za marchewkę.

    Co do miesiączki to ja po porodzie pierwszą szybko dostałam a potem się rozjechały, więc to chyba normalne. Teraz w ogóle mam meksyk bo od 3 tygodni plamię ale to dlatego, że założyłam sobie hormonalną wkładkę i pierwszy cykl taki ponoć jest. Zobaczymy po miesiączce, oby się uspokoiło bo ileż można :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2017, 09:24

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszą dostałam 15 kwietnia potem następna 20 dni później kolejna 28 dni później i Teraz znowu czekam. Najgorsze że trwają po 9 dni. Pierwsze 3 dni to zmieniam podpaski co 2 h. Nawet w nocy muszę zmieniać a tampony rady nie dają.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię wyłącznie piersią i juz miałam trzy miesiączki także natura jest dla mnie wyjątkowo mało łaskawa :P dobre chociaż to, że okresy mam teraz póki co nie bolesne, a był dramat.
    Karolina, ja bym jednak poszła do ginekologa sprawdzić co się dzieje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2017, 09:52

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię piersią i okresu jeszcze nie miałam. Natomiast mam owulację. Karolina wydaje mi się, że taka nieregularność w pierwszych miesiącach jest normalna.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też karmię piersią i na szczęście okresu brak, ale z córką też długo nie miałam chyba po 10 miesiącach dostałam. Oby jak najdłużej bo nie tęsknię za @

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to normalne ze nim organizm wroci do stalych cyklow moze troche wariowac takze sie niestresuj. Choc nigdy niemozna wykluczyc ciazy;)

    Moj maluch rowniez uwielbia stopy choc jest za grubasny by je do buzi wkladac ;) brzuszek tez juz sie swietnie przekreca. Jest bardzo silny juz chcialby chodzic najlepiej lapie mnie za palce i ciagnie sie na nogi odrazu. Spacery nadal mamy przekichane ale na cwaniaka sciagnelam aplikacje uspokajajaca i z suszarka nad glowa jest cisza ;)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jeszcze poczekam i jak w lipcu nie dostanę to się przejdę do gina kontrolnie

    Nitka ciąża raczej niemożliwa, nawet tego nie biorę pod uwagę ;)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wasze maluchy jak zaczęły się przewracać na brzuszek to robią to cały czas? Moja przed wczoraj obróciła się 2 razy, a wczoraj to z kilkadziesiąt już. Na sekundę się odwrócę i już na brzuchu. Nawet w nocy przez sen się obróciła. A potem marudzenie, bo wracanie jej słabo wychodzi.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe lania dokladnie tak jest :) dzieciaki odkryly nowa umiejetnosc, spodobalo sie, swiat widza z innej perspektywy wiec cwicza kiedy tylko mozna :) moj Robak cala noc spi na szczescie ale jak tylko wstaje odrazu na brzuch :) trzeba ich teraz baaaardzo pilnowac :)

    Karolina to jak ciaza wykluczona to niema powodu do zmartwien:) mozesz miec okres co 2 tyg albo co 2 miesiace nim wszystko wroci do normy.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helka przespala dzis cala noc :) , chyba poprzedniej nocy bylo jej za goraco ze tak sie krecila bo dzis przykryta byla tylko flanelka. Na brzuch przekreca sie bez przerwy nawet czasami jak nie chce bo sie przekreci i placze, zmiana pieluchy to juz walka zeby ja utrzymac na plecach, a stop jeszcze nie odkryla.
    Wczoraj dostala pierwszy raz jabluszko i chyba jej smakowalo bo nic nie wyplula

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania dokładnie tak. Jak moja odkryła, że potrafi się przewracać na brzuch to nawet gdy trzymałam ją na rękach to się chciała obracać :D


    Emi dziś dostała pierwszy raz marchewkę ale wszystko wypluła i dostała histerii. Nie wiem czy na razie będę próbowała rozszerzać dietę skoro tak zareagowała. A nie chcę zaczynać od owoców żeby polubiła warzywa

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina spróbuj od kaszki na gęsto, na mleku modyfikowanym zrób, to będzie dla niej znajomy smak i może łatwiej będzie jeść. Ja marchewkę dam w sobotę, też pewnie będzie pluć pierwszy raz bo zupełnie nowy smak :)

    A moja Pola w ogóle się już na brzuch nie obraca, ani na plecki. Nie wiem co to za leniuszek.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jak rozszerzasz diete to w momecie kiedy mala ma dobry humor niejest spiaca i niebardzo glodna. To jest wazne. Jak ja sie niewstrzele w dobra godzine to moj maly tez robi histerie a jak sie wyspi naleje i za pol godziny dam to szczesliwy wciana czesto pluje na mnie i sie smieje :) ja zaczelam od ziemniaka potem marchewka.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
‹‹ 622 623 624 625 626 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ