X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream dobrze słyszeć, ze nic się nie dzieje. Może się w końcu tez odważę :) a jakiej butelki i jaki smoczek używasz wtedy?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butelka z aventu ze smoczkiem trójprzepływowym. Wtedy obracam tam gdzie są dwie kreseczki i wypija migiem. Tylko zrób wtedy mniejszą porcję, ja robię 150, bo więcej nie wypija takiego gęstszego. Na początek dawałam pół miarki od mleka tej kaszki. Teraz już daję czubatą miarkę :)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie polecić jakiś fajny parowar? Muszę zakupić bo chce jej gotować obiadki na parze i miksować :)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream dziękuję za rady:) ja mam avent natural i nawet mam w domu smoczki z 3 dziurkami. Ale nie wiem o co chodzi, że obracasz tam gdzie są dwie kreseczki?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też podaje mleko w butelce avent natural, smoczek ma 4 dziurki ( jest po 6 miesiącu, ale mojej już pasuje). A kaszki w butelce ze smoczkiem trójprzepływowym, tzn. są na nim narysowane kreseczki (jedna, dwie i trzy). Im więcej kreseczek tym szybciej leci. Jeśli wybierasz II kreseczki to musisz po prostu obrócić butelkę tak aby te kreski były pod noskiem maluszka. Nic skomplikowanego. Tak wyygląda ten smoczek: https://www.google.pl/search?q=avent+smoczek+tr%C3%B3jprzep%C5%82ywowy&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj42uKImtvUAhXOL1AKHRfeDxkQ_AUICigB&biw=1707&bih=817&dpr=1.13#imgrc=X2si2gnm8EKFFM:

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 11:36

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://allegro.pl/avent-airlfex-classic-smoczek-trojprzeplywowy-3p-i5691376028.html tu masz

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, nawet nie wiedziała, że takie kreski tam są. Akurat w domu mam smoczki z cyferką 3 i z dwoma kreseczkami i 3 dziurkami :)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, ale ten trójprzepływowy ma narysowany wszystke kreseczki, I, II, III, i w zależności od tego jak chcesz żeby szybko leciało obracasz butelką :) Nie wiem czy dobrze rozumiesz, ale staram się :P

    A ja właśnie dałam Poluni tą kaszkę na gęsto i jestem w szoku! Tylko dwie pierwsze łyżeczki wypluwała językiem, potem już ładnie otwierała buźkę i nawet jakby sama się domagała. A jaka była szczęśliwa po wszystkim, ile się nagdała, szok! Chyba jej się bardzo spodobało. Najadła się i poszła spać.

    A więc ja już powolutku zaczynam rozszerzanie, stwierdziłam że moje dziecko jest gotowe, skończyła już 5 miesięcy.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag ja mam budę przypiętą na napy do gondoli, a ten pasek z suwakiem i gumką to wydaje mi się, że do spacerówki się zakłada. Chociaż i tak też próbowałam :)
    Babydream ja się na parowarach nie znam, będę parować w garnku w nadstawce.
    U nas przez jakiś czas mała wstawała w nocy raz na jedzenie, a zdarzały się i noce bez pobudek, a teraz to 3-4 razy się budzi, w dzień śpi zazwyczaj po pół godziny, jak się uda godzinę to już jest fajnie i trochę marudna się robi. Myślę, że to zęby idą. A dziś wstała po północy i godzinę musiałam ją lulać, niby nie płakała, ale była jakaś niespokojna, wierciła się bardzo.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo ja też chcę kupić parowar, także też chętnie poczytam jakie są fajne :)

    U nas aktualnie nie ma żadnej regularnosci jeśli chodzi o drzemki. Dziś spała godzinę rano i później dwa razy po pół godziny :] teraz ją uspilam ale o 16:50 mamy ćwiczenia więc też nie pospi za długo :D

    Ja planuje zacząć rozszerzać dietę w połowie sierpnia :)

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream przyjrzałam się dokładnie i jest tak jak piszesz, dzięki :) super, że Poli smakuje :)

    U nas drzemki są w miarę o tych samych porach ale to zależy od której godziny Emi zaczyna dzień. Najczęściej wstajemy przed 7 i wtedy pierwsza drzemka jest od 9 do 10. Druga drzemka od 12 do 13/14 i trzecia drzemka od 15:30/16 do 17. Dziś wstałyśmy o 8 i drzemka była od 10 aż do 13 czyli 3h a teraz śpi nadal od 15:30. Czasem są takie dni gdzie drzemki są dłuższe i wtedy jest ich dwie tak jak dziś ale z reguły są trzy, które trwają ok 1h.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 17:07

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helka ostatnio bardzo nie spokojnie spi, w nocy sie kreci na boki na plecy jakby nie mogla sie ulozyc wygodnie ale oczu nie otwiera i nie placze tylko pojekuje jak ja glaszcze po glowce to zasypia na troche, na jedzenie wstaje raz a moze jej za goraco juz sama nie wiem. Teraz spi u nas na lozku bo w lozeczku co chwile sie krecila i otwierala oczy. Zauwazylam tez ze na moim mleku spi dluzej niz na sztucznym wiec doje sie dalej. Dzis kupilam jej jabluszko z gerbera ciekawe czy bedzie chciala jesc bo surowe jej nie smakowalo,

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maferka moja ma to samo tzn. wierci się strasznie w łóżeczku a oczy ma zamknięte, wkładam smoczek - na chwilę jest lepiej ale potem znowu, dopiero jak dam butle to zasypia spokojnie. Słyszę, że wiele dzieci w naszym wieku tak się teraz w nocy właśnie wierci strasznie.
    A od kilku dni moja córa praktycznie nic nie chce jeść w dzień. Je 3razy po 90-120ml a w nocy dwa razy wcina po 180ml. Już od dawna jadła po 180ml co 4h w dzień a w nocy w ogóle. Dziś to już całkiem dramat bo o 8 jak wstałyśmy to zjadła 80ml a o 13 60ml i póki co tyle. Od kilku dni też dużo śpi w dzień po 2-3 a zawsze jej drzemki trwały 1h. Dziś spała od 10 do 12 i teraz śpi nadal od 13. Ja już nie wiem czy aż tak te upały na nią działają. Koleżanka mi mówiła, że jej córka niecały miesiąc starsza właśnie ostatnio nic nie chciała jeść i nawet poszła do pediatry a ta stwierdziła zęby na horyzoncie bo dziąsła rozpulchnione. Muszę mojej zaglądnąć w buźkę

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo w nocy. Jęki i wiercenie się. Generalnie to odkąd skończył miesiąc to nie musiałam go na rękach usypiac dostawał kocyk przytulal się do niego głaskal się nim i zasypiał. Teraz na zmianę z mężem chodzimy z nim na rękach po domu. Może to znowu jakis skok rozwojowy bo u nas jest ciepło ale upałów to nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 15:16

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_lena86, u nas jest to samo, w domu zasypia na rękach, na spacerze też, a do tego śpi jak zając, po 30 minut. Czytałam że 14-19 tydzień jest taki duży skok rozwojowy, a do tego podobno jest coś takiego jak regres senny, około 4 miesiąca. Mam nadzieję że to minie, bo jak nie to zwariuje :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 15:31

    magda_lena86, karolina1488 lubią tę wiadomość

    age.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże my już ledwo zipiemy. Najgorzej to mi dziecka szkoda bo widzę że się męczy.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i u nas jest jeszcze jeden problem. Z racji że dzieci się robią mądrzejsze to mały jak tylko widzi że wychodzę z pokoju np zrobić butelkę albo do łazienki to od razu krzyczy - gugu łełe mema i tak cały czas to nie jest płacz tylko tak jakby marudzenie

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to u nas dokładnie to samo, ciągłe jęczenie :] najlepiej to jakby całą dobę ktoś nosił albo trzymał za rączkę :] także pozostaje wierzyć że to minie...

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dziś bije rekordy spania. Spała od 10 do 12 i od 13 do 16:40 i ledwo teraz 120ml zjadła

    bebag moja już 21 tydzień kończy także powinno być po skoku, którego raczej nie zauważyłam. Ogólnie ja skoków nie zauważam za bardzo bo mała jest spokojnym dzieckiem i lubi się sama bawić.Jak jest śpiąca i nie może sama zasnąć to jęczy za mną tak to potrafi się 2h na macie bawić. No i teraz doszło to, że jak się obróci na brzuch i ze zmęczenia nie może wrócić na plecy to jęczy za mną. Ale też zauważyłam, ze czasem jak wychodzę to Emi od razu włącza jęczenie :D wystarczy żebym była w zasie=ęgu jej wzroku i jest ok ;) No ale ten regres senny jak nic pasuje choć u nas za 5 dni zaczynamy 6ty miesiąc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 17:01

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, raczej się nie udzielam na forum, bo tak jakoś mi głupio się wciskać bo Wy sie znacie od początku, a tu nagle ktoś obcy wpada, ale czytam Was od stycznia :) mój synek urodził się 5 lutego, a więc przechodzę to samo co Wy :) fajnie jest poczytać i dowiedzieć się czegoś co właśnie w tym momencie mnie również dotyczy :) mój Bartuś też ma problem ze spaniem w nocy, a od początku spał bardzo ładnie w nocy, za to teraz, dokładnie tak jak piszecie, ma zamknięte oczy, ale wierci się praktycznie całą noc, mam nadzieje, że to minie.

    Karolina ja z małym miałam to samo, ba nawet gorzej, trwało to u nas ze 2 miesiące, co dostawał mleko to na początku był taki ryk i wrzask ale potem jak już się :przyssał" to zjadał, tak wyglądało każde karmienie, u pediatry byłam kilka razy, najpierw że niby to przez kolki, potem nagle się okazało że za mało przybiera, a w Boże Ciało to już była jakaś masakra nie j nie jadł 2 dni, więc znowu się wybrałam do lekarza, on stwierdził że zdrowy i może te upały tak na niego działają. Nie wiem czy dajesz swojemu dziecku herbatkę koperkową, ja dawałam i to pił ją w dużych ilościach a w momencie kiedy ją odstawiłam Bartuś zaczął pięknie jeść i tak jest do teraz, lekarz mnie wyśmiał jak mu to powiedziałam, ale ja uważam że on po prostu za dużo tej herbaty wypijał i ledwo 500 ml mleka na dobę wypijał, a teraz 900 ml bez problemu zjada. Natomiast jak ślicznie zjadał kaszkę na noc tak teraz sie jej nie tknie a widzę że mleko już mu nie wystarcza, próbuję podawać jabłuszka, jarzynki z gerbera, ale średnio mu smakują.

‹‹ 621 622 623 624 625 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ