X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z tym przygryzaniem palca jak sprawdzam czy górne zęby idą jest tak jak u łani, ostatnio to aż krzyknelam tak mnie udziabała! Ale przy jedzeniu jest ok.

    Zbikowa, ale piękny wynik z wagą :) jak młoda zacznie śmigać to od razu zrobi się smuklejsza :)

    Ela je przed południem trochę owoców świeżych lub ze sloiczka (maks to pół), a po południu jakiś obiadek (też maks pół sloiczka, jeśli mierzyć sloiczkami gerbera o pojemności 125g). Czasami dostaje chrupka do ręki i to jest wielka radość :) planuje w tym tygodniu wprowadzić jeszcze kaszke :)
    Ostatnio pięknie śpi w dzień, ma dwie/trzy drzemki z czego jedną dłuższą :) no i zaczęła wcześniej zasypiac na noc, bo przez miesiąc chodziła spać o 22 :O ale noce to u nas nadal ciężka sprawa, wstaje co 2-3h. Całe szczęście że je i idzie dalej spać, ale przy trzeciej pobudce mam zazwyczaj kryzys :P

    łania, a nie masz takiego blendera ręcznego, ja zazwyczaj blenduje takim a nie kielichowym :)

    Miałam sporo eko warzyw od siostry i nie chciałam żeby się zmarnowaly więc przerobiłam na zupki:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f6acd087eddd.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2017, 13:29

    age.png
  • Zyziaa Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcięło resztę mojego postu:/

    uwo99n73hzywifeo.png
  • Zyziaa Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak więc mój mały leniuszek nie bardzo lubi siedzieć na brzuszku. Przekręca się tylko z plecaków na brzuszek, a odwrotnie już nie.

    uwo99n73hzywifeo.png
  • Zyziaa Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jedzeniem też nie lepiej. Stałe wprowadzam już od 5 miesiąca, a on mi zjada tylko 1/4 słoiczka obiadku. Z deserkiem troszkę lepiej. Od zawsze zjadał mniej a częściej. I tak więc wcina 90/120ml mleka co 2h. Nie wiem czy mam coś zmienić? Próbowałam go przetrzymać z jedzeniem by zjadła więcej i rzadziej, niestety bez powodzenia.

    uwo99n73hzywifeo.png
  • Zyziaa Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nocki wyglądają tak:
    19 mleko i spać
    22-23 mleko 120
    1-2mleko 120
    5-6 wstajemy 90ml

    uwo99n73hzywifeo.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 04:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag mam ręczny blender, a ten kielich o którym pisałam to taka osłonka noża. Ale śliczne zupki :) jeszcze trochę i ja zacznę chyba robić zapasy.
    Dałam swojej małej ostatnio malinę z krzaczka, pół wypluła, resztę połknęła i potem przez 2 dni miała czerwone policzki i suchą skórę na nich. Mam nadzieję, że szybko mi wyrośnie z tych alergii.
    A poza tym noce u nas to wędrowanie małej, przekręca się na brzuch, czasem trochę tak pośpi, czasem się rozpłacze, ciągle ją znajduję w innym miejscu. A w ogóle od kilku dni podnosi się na rękach i buja przód tył :)

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream ja się bardzo boję właśnie tego ząbkowania, oby poszło bezboleśnie w miarę ;)

    łania też mam taki problem z miksowaniem ręcznym blenderem i mnie szlag trafiał dlatego blenduję w takim blenderze, który mam do koktajli. To jest taka podstawka plus plastikowy pojemnik w kształcie butelki tylko wyższy z zakrętką na której są ostrza. Wkładam tę butelkę stroną zakrętki do podstawy i się wszystko pięknie blenduję (same warzywa na razie).

    Zbikowa piękny przyrost masy. Moja ledwo podwoiła ostatnio a kończy już 7 miesięcy za 5 dni a jak widać je cały słoiczek 190gram obiadku :D


    Dziś Emilka psozła spać pzred 20, obudziła się o 5:30 na jedzenie, zjadła 50ml i spała do 7. Takie noce to mi się podobają :D

    Nitka_lutowa, magda_lena86 lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i muszę Wam powiedzieć, że Emilka zaczęła spać spokojniej kiedy na noc zakładam jej pajaca na długi rękaw (i raczki i nóżki). Jak spała np w samym body z krótkim rękawem to się wierciła i łaziła po całym łóżeczku a tak to śpi pięknie. Tylko jak jest bardzo ciepło to zakładam jej body na krótki rękaw do spania.

    Nitka_lutowa, magda_lena86 lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ostatnio niemialam czasu na nic w kolko ktos mi podrzuca 3 dziecko jak ja sie ciesze ze te wakacje sie koncza i bede miala chwile spokoju!:)

    Alez rosna te nasze maluchy:) juz takie sprytne i ciezkie;)

    Ja dzis kolejna noc "walczylam" z Igorem a raczej z jego nocnym jedzeniem. Na kolacje zjada 150ml gestej kaszy przed spaniem dopija mlekiem a budzi sie o 1 niby glodny i faktynie byl to niby glod 1 nocy zrobilam mu 120 wody z 1 miarka mleka i wypil i zasnal 2 nocy dalam herbate i wode mialczal bo nauczyc sie zasypiac na butli z mlekiem bez tego ciezko mu zasnac. Ale przetrzymalam go i 3 nocy obudzil sie pokrecil i zasnal bez picia niczego, obudzil sie dopiero przed 7 zjadl 120mleczka i spal do 9. Wiec licze ze zaczynaja sie w koncu lepsze przespane nocki:)

    Igus zaczyna podrywac sie do raczkowania, choc najbardziej to lubi wstawac na nogi trzymac sie np lozka i przez dluzsza chwile stoi:)

    Co dajecie maluszkom do raczki chrupania?? Oprocz chrupek kukurydzianych??

    Dziewczyny a tak z innej beczki jak tam wasza waga?? Wrocilyscie do swoich rozmiarow po ciazy?? ja zaczynam ostra walke od wrzesnia bo jak do tej pory mizernie mi to szlo i waga nadal o 7kg za duza:/

    magda_lena86 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina niestety nie mam takiego czegoś, ale wiem o co chodzi. Najwyżej się kupi jak nie wymyślę nic innego. Moja w body z krótkim rękawem to spała tylko w największe upały. A tak to zależnie od pogody, a to pajac na gołe ciało albo na body, czasem śpiochy na body, a ostatnio to śpi w body z długim rękawem, kaftaniku i śpiochach, bo bez kaftanika budziła się zimna. Tylko, że Ala spała bez przykrycia.
    Nitka ja ważę 4 kg mniej niż przed ciążą, mam 70 kg przy 167 cm, ale nie wiem skąd one ubyły, bo wyglądam tak samo, dalej mam wielki brzuch. Nawet nie tyle chciałabym zgubić kilogramy co ujędrnić ten brzuch, myślę o jakiś ćwiczeniach od jesieni. Tylko, że jeszcze przed ciążą chodziłam na takie mega intensywne a waga i tak stała.

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ważę kilogram mniej niż przed ciążą, ale chciałabym zrzucić jeszcze 3-4. Ostatecznie może zostać ta waga, ale moje ciała, aż prosi się o jakieś ćwiczenia, bo też został mi brzuszek :( tylko jakoś motywacji i trochę sił brak, jednak nocne pobudki robią swoje ;)

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój je
    - o 6 170 ml mm
    -o 11 210 kaszki na mm
    - 13.30 mały słoiczek obiadku
    - 16 210 ml mm
    - 19 tubka owocowa
    -20.30 180 ml kaszki na mm
    - 23 lub 24 170 ml mm
    Pomiędzy dostaje chrupki kukurydziane. Waży 8900 g ale jest bardzo długi i nawet nie widać tego bo wogóle nie ma fałdek poza jedną na udzie lewym i prawym. Pewnie dużo spala bo cały dzień się turla albo śmiga po pokoju. Bardzo sprawnie idzie mu pełzanie a przy raczkowaniu zdarza mu się upaść. Siada samodzielne skośnie i próbuje wymyśleć jak usiąść prosto. Co do wagi to obecnie waże 55 kg przy 170 cm a przed ciążą miałam 52. Waga sama nie spadła wogóle musiałam zrobić dietę. Od 3 tygodni nie spadł ani gram. Nie zależy mi na kg bardziej ba wyglądzie brzucha i ud bo z tym mam problem po ciąży trochę ćwiczę ale póki co to efektów nie widać i nie mam już pomysłu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2017, 11:59

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ważę 42kg. Jeszcze nie tak dawno przytyłam jakimś cudem 2,5kg i się cieszyłam ale szybko spadło :( Niestety brzuch mam olbrzymi przez ten rozstęp mięśni prostych brzucha a to co miała wypracowane przez ćwiczenia z fizjoterapeutą szlag trafił przez dźwiganie małej i wózka, plus powiększ mi się przepuklina i wybieram się do chirurga. Ogólnie ze swojej figury jestem bardzo zadowolona ale ten brzuch to jakaś katastrofa, która mnie załamuje coraz bardziej

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja waze 45kg 3 kg mniej niz przed ciaza brzuszek sie wchlonal prawie calkowicie z rana jak sie obudze jest mega plaski ale jak zjem np obiad to go widac ogolnie to byl plaski po ok 4 miesiacach po porodzie ale nie moge sie opanowac zeby nie jest slodyczy czy chipsow lub innych niezdrowych rzeczy np fastfoodow no dzis to az mi sie biala czekolada snila maz z rana pojechal mi kupic i wyobrazcie sobie ze ja nie zjem kawalka tylko spokojnie polowe naraz a za jakis czas druga polowe i jeszcze jakby mi to weszlo w tylek lub uda to bym sie nie obrazila ale to mi tylko brzuch rozpycha. A tak w ogole to moj Marcel chyba pobil wagowo tu wszystkie maluszki uwaga 9200 !!! Dzis byl wazony u pediatry mamy dwa dolne zabki a podobno juz ida dwie gorne jedynki :-) Lania jak moj sie zaczal bujac w przod i w tyl to zaraz zaczal raczkowac :-)

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie jakbym pocwiczyla to bym ujedrnila brzuch i miesnie o ile pracuja juz odpowiednio to by ladnie trzymaly a tak to co zjem to mi.wywala troche tego brzuchola. A mi jakos trudno sie zabeac za cwiczenia jestem mega leniem poprostu

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i apropo gryzienia jak pierwszy raz mnie przygryzl to az krzyknelam maly sie przestraszyl ( mialam wyrzuty sumienia ale spokojnie go karmilam i nie spodziewalam sie tego a naprawde zabolalo) i patrzyl na mnie z otwarta buzia i od tamtej pory sie nie zdarzylo :-) choc jak dlugo wisi na cycu to nie to ze przygryza tylko szoruje niekiedy tymi zabkami i po jakims czasie musze zmienic cuca bo boli a jak beda 4 zeby to nie wiem jak bedzie...

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ważę jakieś 3 kg więcej niż przed ciążą ale wyglądam na chyba jeszcze więcej, tylko też jakoś nie mam jakoś chęci na ćwiczenia. No i słodycze mnie gubią niestety, bo jak coś leży to nie ma mowy żebym nie zjadła i jeszcze głupia sama kupuję, cóż kiedyś schudnę, póki waga nie idzie w górę to nie będę się martwić :)

    Łania a może póki takie małe ilości to przez sitko przecieraj? Ja robię więcej jednorazowo to miksuje mi się dobrze.

    Bebag piękny zapas :)

    Mila to ci nieźle synuś waży, nie zazdroszczę noszenia takiego ciężarna ;) Matylda na pół roku podwoiła wagę- teraz ma 7250 a urodzeniowa 3600.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila123 wrote:
    Ja waze 45kg 3 kg mniej niz przed ciaza brzuszek sie wchlonal prawie calkowicie z rana jak sie obudze jest mega plaski ale jak zjem np obiad to go widac ogolnie to byl plaski po ok 4 miesiacach po porodzie ale nie moge sie opanowac zeby nie jest slodyczy czy chipsow lub innych niezdrowych rzeczy np fastfoodow no dzis to az mi sie biala czekolada snila maz z rana pojechal mi kupic i wyobrazcie sobie ze ja nie zjem kawalka tylko spokojnie polowe naraz a za jakis czas druga polowe i jeszcze jakby mi to weszlo w tylek lub uda to bym sie nie obrazila ale to mi tylko brzuch rozpycha. A tak w ogole to moj Marcel chyba pobil wagowo tu wszystkie maluszki uwaga 9200 !!! Dzis byl wazony u pediatry mamy dwa dolne zabki a podobno juz ida dwie gorne jedynki :-) Lania jak moj sie zaczal bujac w przod i w tyl to zaraz zaczal raczkowac :-)

    ze słodyczami i wywalaniem brzucha mam tak samo :D

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze dziewczyny ale wam zazdroszcze!! Ja wczesniej dawalam rade cwiczyc a teraz przy dzieciach brak mi czasu zeby sie po dupie podrapac a co dopiero godzinke pocwiczyc:/ u mnie dochodzi jeszcze cholerna cukrzyca zas zaczelam lykac tabletki i juz mam zmienione ehhh ale biore sie ostro za siebie bo niemoge patrzec w lustro a jeszcze bardziej mnie wkurza fakt ze spodnie tylko patrza na mnie z szafy :/

    Igor dzis mial tylko 2 drzemki przez pozny poranek i jak o 16 wstal to kolo 19 musialam go przetrzymywac zeby niezasnal to sie tak rozbawil ze o 21,20 dopiero zasnal:) mam nadzieje ze pospimy dzis w nocy bez wiercenia i pobudek;P ale mi sie to marzy , pewnie tak samo jak Wam:D
    Asiek masz kruszynke:)
    Igor waga urodzeniowa 2470 47cm a na pol roku 7500 80cm :) Mila Marcel przebija wszustkich Tu taka chudzinka i jeszcze takiego klocka nosisz;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sukces:) maly spal cala noc bez ani jednej pobudki i spi nadal:) wyspalam sie wreszcie:) choc i tak sie budzilam ze 4 razy i go przykrywalam;P mam nadzieje ze juz tak zostanie z nockami;D

    karolina1488, bebag, magda_lena86, Asiek84 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
‹‹ 643 644 645 646 647 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ