X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka super :) u nas dziś też cała nocka przespana bez pobudki od 20 do 7 rano :)

    Wczoraj wyjątkowo Emilka miała aż trzy drzemki. Z ostatniej obudziła się o 18:20 gdzie o tej porze już zawsze jest po kąpieli i myślałam, że przez to pewnie pójdzie bardzo późno spać a jakież było moje zdziwienie jak przed 20 już ledwo na oczka patrzyła :P

    Widzę, że spore różnice wagowe są między naszymi dziećmi. Ciekawe od czego to zależy. Moja kończy 7 miesięcy za 4 dni i waży 7750 a urodziła się na 3630, także dopiero niedawno podwoiła wagę(zważyłam ją na swojej wadze niemowlęcej a w piątek idziemy na szczepienie to będę wiedzieć lepiej)

    bebag, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do przespanych nocy to ja nie mam nic do powiedzenia, bo nie pamiętam już co to takiego :D
    Fakt, różnice wagowe są duże, moja Ela mimo że wysoka, to ważyla ostatnio 7250, a my z mężem wcale nie jesteśmy drobni, chociaz fakt że i on i ja do czasu wspólnego zamieszkania byliśmy patyczakami :D

    A Ela śpi w pajacyku na długi rękaw, pod zwykłym niezbyt grubym kocykiem, czuję że tak jej ciepło, ja sama lubię w nocy być opatulona więc w krótkim body spała tylko kilka razy podczas wielkich upałów :)

    Kurcze, a Ela tak pięknie się turlala, a podczas urlopu mało ją kladlismy na podłogę i przestała :(

    Tak mnie wczoraj te posty o wadze zmotywowaly że ćwiczyłam z Chodakowską :P trochę szok bo dałam radę zrobić cały program więc nie ma dramatu... Tylko co z tego, kiedy właśnie do kawy wyciągnęłam pół tabliczki czekolady :D

    age.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas masakra ze spaniem, ledwo ciepla chodze odkad przeszlismy na mleko 2 Helka przestala przesypiac cale noce mimo ze zjada 210-240 mleka z kaszka, budzi sie co godzine z placzem i od razu wstaje na nogi wiec trzeba ja szybko lapac i lulac zeby sie nie wybudzila ale jesc nie chce, najlepiej jej spac na rekach. w dzien tez nie lepiej, budzi sie co pol godz i trzeba lulac zeby pospala dluzej.
    A co do jedzenia to smakuje jej wszystko, bardzo lubi krolika i ryby, babcia kupila dwa kroliki wiec mamy zapas. Uwielbia bulki i przylepki z chleba. Kaszki lyzeczka nie chce a z butelki wypije.
    Raczkuje na calego a ja za nia bo lapie sie mebli i wstaje a wczoraj odkryla szuflade wiec to chyba czas juz zamontowac zabezpieczenia

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taa przespane noce, słyszałam że istnieją, ale jakoś ich nie doświadczam ;) wczoraj Matylda zasnęla o 19.30, o 22 był płacz ale tylko chwilę pojadla i usnęła, potem wstała o 2.30 sporo zjadła i zasnęła jakoś po 3, a dzień zaczęła o 6.45, może by jeszcze przysnęła ale tatuś zaczął do niej gadać i się tak rozchichotała że o spaniu już mowy nie było. Ja jeszcze próbowałam trochę dospac niby ale mało to regenerujące jak ktoś gada, rechocze i klepie grzechotką po głowie ;)
    A co do spania to ja zakładam małej pajacyk długi i przykrywam kocykiem albo dwoma :)

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rzeczywiscie grubo ubieracie swoje dzieci do spania a ja rozbierałam za bardzo :D chociaż jak były meeeega upały to spała w samym body na cieniutkich ramiączkach i było ok. Dopiero teraz jak noce są chłodniejsze to zauważyłam, że jej chyba zimno. Dziś w nocy dałam jej grubszy kocyk i od jakiegoś czasu zakładam jej cieniutkiego pajaca na długi rękaw na gołe ciałko i jest ok. Dziś pospała od 20 do 8 bez jedzenia ale o 2:30 się obudziła wyspana i godzinę ją usypiałam na rękach

    Dziś u nas będzie pierwsza próba mięska, zobaczymy czy posmakuje :D
    Zielonego groszku nie znosi tak samo jak i ja i za nic w świecie nie zjadła zupki z nim :P

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukces :D dynia, ziemniaczki i indyk bardzo smakowały <3 zjadła cały mały słoiczek i zjadła by więcej ale jak na pierwszy raz to wystarczy

    bebag lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja młoda też spi w pajacu prawie całe "lato". a wczoraj mi całą fasolkę z zupy wyżarła. dostała fotelik z ikei do karmienia i z poduchą i w nim siedzi, juz jest taaaka duza. ale ten czas zapierdziela...

    i jeszcze 7 miesiecy dzis kończy. kiedy to zleciało? :|

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2017, 13:12

    bebag, karolina1488 lubią tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas absolutny hit to brokuły :) ale sloiczki z mięsem i rybą też są ok :)

    Wczoraj byłam w pracy i szefowa pytała kiedy wracam, trochę to przerażające że połowa urlopu już za mną :/ będziecie posylac dzieci do żłobka? Czy kontynuować wychowawczy? A może jakaś pomoc babci/dziadków albo niania? Ja się bije z myślami ale chyba jednak przedłużę urlop do września przyszłego roku, a później, zobaczymy... :/

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag u nas również brokuł jest hitem największym :D

    ja zostaję na wychowawczym, prędko do pracy na pewno nie wrócę a jak będę wracać to będę szukać nowej :P

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko póki co małej smakuje, ale dziś furorę zrobiły maliny, szykowałam do mrożenia i dałam jej jedna w łapkę to oglądała, oblizywała. Poskubałam jej więc na kawałeczki i dwie zjadła, chciała więcej, ale już wolałam nie ryzykować. Jak jutro nie będzie uczulenia to dostanie kaszkę kukurydzianą z malinami.

    Ja jestem przerażona tym jak szybko czas leci, ten "urlop" kurczy się w zastraszającym tempie. Ja też raczej do pracy nie wracam, nawet jak się nie uda z kolejnym dzieckiem to zostaję w domu. Bo na żłobek państwowy szans nie mamy (20 miejsc na gminę) w prywatnych też mega obłożone i ludzie łapówki podobno dają żeby się dziecko dostało. Niani to bym się bała chyba, zresztą ja musiałabym nowej pracy szukać i pewnie to co bym zarobiła to by wystarczyło na nianię i dojazdy do pracy, może zostałoby parę zł "na waciki".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2017, 21:50

    karolina1488, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 1 września 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocki się poprawiły, jest dużo lepiej. Dziś w nocy wyjeżdżamy nad morze, tylko pogoda trochę niesprzyjająca :D Mam nadzieje że nie będzie padać cały tydzień :O

    Też już myślę o powrocie do pracy, ten czas tak niemiłosiernie pędzi... :/
    W ogóle nie mam ochoty wracać, ale niestety muszę bo u nas kiepsko z pracą. Z Polą zostanie moja mama, która będzie też miała pod opieką jeszcze 2 letnią wnuczkę od mojej siostry. Twierdzi, że to ogarnie a ja mam małe wątpliwości czy da radę i trochę się boje. Najchętniej zostałabym z nią sama.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 1 września 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka wczoraj jadła pierwszy raz zupkę z mięskiem i tak jak pisałam smakowało bardzo ale chyba ją brzuszek bolał bo jak zawsze była śpiąca i zasnęła przed 8 ale jak tylko ją odłożyłam do łóżeczka to od razu sie obudziła i nie spała do 22:30 i strasznie stękała, a później się obudziła o 2:30 i godzinę ją usypiałam na rękach i widać było, że coś ją boli czy mam na razie odpuścić mięso? jak myślicie?
    Później już spała ładnie do 7:40, w nocy nic nie jadła a po 8 tylko odrobinę kaszki i zrobiła kupę. Teraz poszła spać a o na 12 idziemy na szczepienie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 09:47

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 1 września 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/59e0a2d03b3a.jpg

    A tak mój mały łobuziak już stoi, a dziś nauczyła się mówić "baba", babcia jest przeszczęśliwa

    magda_lena86, Nitka_lutowa, bebag, zbikowa, Mila123 lubią tę wiadomość

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 1 września 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maferka ale masz silnego dzidziusia i na dodatek sprytnego bo to łatwe dla brzdąca nie jest.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 1 września 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babedream wspolczuje babci jak ma zostac z 2 takich maluchow:/ tez mialabym ogromne watpliwosci czy da rade i wielki szacun za odwage z jej strony bo watpie zeby inne babcie by sie na to zgodzily.

    Maferka no babcia pod sufit pewnie podleciala:) moj maluch tez stoi ale strzeba mu pomoc wstac i jak soe zlapie czegos to twardo sie trzyma:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 1 września 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5bff9960410b.jpg

    magda_lena86, maferka, bebag, karolina1488, zbikowa, Mila123 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 1 września 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maferka, nitka <3

    Matko jaka różnica w tych naszych dzieciaczkach. Moja jest starsza od synka Maferki, za 2 dni kończy 7 miesięcy a nie siedzi i nie raczkuje nawet

    My już po szczepieniu, na szczęście dzis było wiele lepiej bo Emilka płakała tylko z minutę ale za to baaardzo i tak na mnie patrzyła tymi zapłakanymi oczkami i tak nią szarpało
    Czy u Was też tak walą mocno te szczepionki? Dziś była taka inna babka, która szczepiła i jak przywaliła mocno tą szczepionką to myślałam, że jej odwinę normalnie, do tego niemiła. Wcześniej zawsze była taka fajna babeczka, delikatna i z super podejściem. Dziś ma Emilka taką kreskę po szczepieniu a nigdy nie miała

    Moje słoneczko waży 7920 i ma 73cm <3 wydaje mi się, że dużo ma cm ale może się mylę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 14:27

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 1 września 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina u nas tez byla nowa babka na szczepieniu ostatnio i widac bylo ze dopiero sie uczy ja z przerazeniem patrzylam jak ona wbijala malemu igle...

    Moj Igor ma 70cm a urodzil sie 47cm i widze ze jest wiekszy niz jego brat w tym samym wieku non stop musze zmieniac ubranka na wieksze, jest pampusny i niektore sa za ciasne. Mysle ze Emilka idzie w normalnym, dobrym tempie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 14:59

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 1 września 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale spryciarze!!! <3

    Karolina, z tymi szczepieniami to niestety dużo zależy od pielęgniarki, u nas ostatnio babka wkula się tak delikatnie że Ela nawet nie zaplakala, a wcześniej był dramat :/

    Ale chłopcy są sprytni!!! U nas nuda w temacie siadania a co dopiero wstawania!!!

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 1 września 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5bff9960410b.jpg

    Nie śpię bo trzymam pralkę! ;)

    bebag, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

‹‹ 644 645 646 647 648 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ