X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream pewnie takich od mini przecierow pomidorowych :)

    Ja jestem za leniwa na wękowanie. Mroze w foremkach na kostki lodu i potem trzymam w zamrażarce w woreczkach.

    U nas 2 drzemki- poranna 1-1,5h i popołudniowa 1-2h. Z tym ze po południu bywa xe się wybudza i trzeba "dolulac".

    Karolina no niestety, dziecko jeśli uzna xe woli jeść coś innego niż butla to będzie się na nią obrażała. Ale ustepowanie to droga donikad- będziesz dawać coraz mniej mleka aż w końcu w ogóle nie będzie chciała a ona dalej go potrzebuje. Powalczysz z nią teraz ze 2 dni żeby jadła prawie wyłącznie mleko a potem już będzie ok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 14:03

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream różne, po przecierach, mam kilka bobovity i też trzymają. A jak mam jakiś większy i mi zostaje zupa to rozszerzam dietę psu ;)

    bebag, Asiek84 lubią tę wiadomość

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za rady. To jest dziwne bo w nocy wciągnęła dwie butle, raz 130ml i raz 100ml. Rano była bardzo głodna i właśnie nie chciałam jej dać kaszki, podałam butelkę z mlekiem i wywalała językiem więc przelałam mleko do miseczki i podałam łyżeczką to zjadła wszystko całe 150ml mleka a z butelki nie pamiętam kiedy tyle wypiła bo pije przeważnie 90-120ml. Wody z butelki teraz też już nie chce pić a z doidy pije. Masakra.

    Niby kaszka jest robiona na mm ale w jej wieku powinna pić mleko z butelki samo jeszcze, no nic najwyżej w dzień będę ją karmić mlekiem łyżeczką tak jak moja siostra córkę od 6 miesiąca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 10:19

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a może jej podaj mleko z kubeczka doidy, zawsze to trochę mniej roboty z tym chyba niż z łyżeczką, aczkolwiek ja tylko tak gdybam bo moja cyckowa jest.
    Lepiej też nam już idzie rozszerzenie diety, na tyle dobrze, że ja już sobie spokojnie śniadania nie zjem, bo od razu w krzesełku obok zaczyna się awantura i księżniczka musi dostać swoją porcję, od wczoraj rano dostaje duszone jabłko a warzywa przeniosłam na popołudnie. Surowe jabłko dałam któregos dnia, ale był płacz i męczące pierdziochy, więc póki co będzie duszone, kupiłam też gruszki i śliwki suszone to będę dodawać.
    Dziś byliśmy u teściów na obiedzie i też Matylda zaczęła awanturę bo taka zaglodzona nagle, na szczęście coś mnie tknęło i wychodząc z domu złapałam słoiczek, babcia wzięła lobuza na kolana a ja karmiłam, jadła aż miło było popatrzeć.
    Czy wasze dzieci piją jakoś dużo wody już? Bo moja trochę tylko chce, czy daję łyżeczką, czy z lovi360, czy zwykłym kubeczkiem podam to tylko troszkę i juz nie chce. Tak sobie myślę, że pewnie wie co robi i pewnie nie ma co na siłę jej wlewac.

    A wogole to taki z niej włóczykij, że w szoku jestem, dzis ruszylyśmy po 10 na zakupy spożywcze itp, potem wpadłam do koleżanki bo miała urodziny, jak wracałyśmy to zadzwoniła teściowa z zaproszeniem na obiad więc tylko wpadłam na sekundę do domu, małej nawet nie wyciągałam z samochodu bo przysnela. Ostatecznie w domu byłyśmy o 18:30, u koleżanki wogóle Matyldę przejęła siostra koleżanki bo uwielbia dzieci, zabrała dziecko, matę i zabawki, i siedziały w drugim pokoju, mi przyniosła ja dwa razy na jedzenie i przewijanie ;) i ta moja powsinoga nawet nie kwęknęła, że mamy nie ma, a tą dziewczynę widziała pierwszy raz w życiu.

    Ja do wekowania mam takie malutkie słoiczki wielkości chyba w sumie tych daniami dla niemowląt, kupiłam je normalnie w sklepie z art gospodarstwa domowego, dziś też jeszcze byłam i wzięłam takie większe trochę, 180 ml jak dobrze pamiętam. Ale to dlatego, ze ja koncentratów rzadkoo używam więc i słoiczków po nich nie mam, a poza tym jestem lekko zboczona na tle art kuchennych i juz się cieszę na myśl o rządku takich samych słoiczków z kolorową zawartością w lodówce ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 20:39

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny karmiące piersia, wasze dzieci mają już zeby? Jak sobie radzicie z podgryzaniem?

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela ma dwa dolne zęby, ale póki co ugryzła mnie może dwa razy. Zaciskam zęby i nie reaguje, bo wiem że jak zobaczy jakąś reakcję to uzna to za dobrą zabawę :P idą też chyba górne jedynki i boję się że jak wyjdą, to dopiero będzie mały kasownik miał pole do popisu :)

    Ja też kupiłam sloiczki (na allegro), takie mniej więcej 200g i już półka w lodówce się zapelnia - z 15 mam gotowych, jutro planuję przerobić cukinie, bo zalega mi w lodówce :)

    age.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag możesz podesłać linka do tych słoiczków? Też chętnie kupię. Czy mała zjada Ci na raz cały słoik?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dwa rodzaje: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6791928187
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6454567006

    Ela nie zjada całego słoika, nawet pół nie zje, dziele na dwa dni, albo resztę dojadam sama :) no i wypełniam tak do 4/5 wysokości :)

    Zbikowa, jak poradziłas sobie z ukąszeniami komarów u małej? U nas teraz jakiś wysyp :/

    Babydream lubi tę wiadomość

    age.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poradziłam sobie. Samo zeszło, kilka razy posmarowałam jej żelem łagodzącym na ukąszenia ale nie widziałam żeby się drapała więc przestalam. Samo musi zejść i tyle. Teraz nardziej pilnuje żeby jej nie pogryzły po prostu.
    Dziś otworzylam kaszkę z helpy, jest dobrze! Dodałam troche owoców i weszło gładko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2017, 21:37

  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie mała prawie nie gryzie. Gorzej mnie drapie po twarzy jak je, już przywyklam ;)
    Najgorzej chyba dzieciaki gryzą jak mają kolo roku... bardzo je to śmieszy i idą 4ki wtedy... jedyna sensowna reakcja to koniec karmienia i schowane na chwile piersi. Szybko się uczą ze nie opłaca się gryźć bo nie ma ssania potem ;)

    Komary olewam- na razie to małej nie swedzi i bable tez nie są ogromne. Wszyscy. Jesteśmy pogryzieni ale trudno, uroki lata ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2017, 21:25

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja leniwa kluska w końcu zaczęła się obracac w obie strony i robić zegar, chociaż szału nie ma, trzeba ją ostro zachęcić najfajniejsza zabawka żeby fiknela na brzuch. Taki egzemplarz :)
    Zbikowa a twój leniuszek tez juz się aktywowal?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2017, 21:27

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa gratuluję :)


    Dziewczyny odwołuję alarm. Emilka chyba po prostu miała takie dni, że nie chciała za bardzo mleka a teraz do mnie dotarło, że przed rozszerzaniem diety też były takie dni, że jadła mleko np tylko 2 razy podczas całego dnia (a kiedyś pierwsze i ostatnie mleko zjadła o 17). Muszę się przyzwyczaić, że po dniach wielkiego apetytu jest prawie całkowity brak apetytu na mleko. Wczoraj i dzisiaj zjadała takie ilości, ze aż uwierzyć nie mogę.
    8/9 rano 150 kaszki
    10 40-50ml mleka z butelki
    12/13 190gram obiadku
    Już godzinę później o 13/14 - 180ml mleka z butelki!!!
    17 150-180ml mleka z butelki
    18 pół słoiczka owoców
    19 180ml mleka z butelki

    I co najlepsze mamy dwie ostatnie noce przespane całe bez żadnej pobudki - raz od 20 do 7:30 i raz od 20 do 8. Aż jestem ciekawa jak będzie dzisiaj :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2017, 21:49

    Nieukowa lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina zazdroszczę całych nocy przespanych, Matylda tak z raz albo dwa razy się budzi jeszcze. No ale śpi zazwyczaj do 8-9 więc i ja się daję radę wyspać :) dziś wstawała o 1, potem o 5, obudziła się też jakoś ok 7.40, dałam zabawki i trochę dospałam, jak zglodniala to wzięłam do cycka a ona pojadla i przysypia, zaraz spróbuję przerzucić do łóżeczka i zobaczymy co zrobi. Hmm śpi dalej czyli pewnie gdzieś do 10 pospi.

    Zębów jeszcze Matylda nie ma, ale trochę się boję co będzie, czy gryźć mnie nie zacznie.

    Nieukowa gratulacje dla małej ;)

    Jako, że dzieć śpi to ruszam pić kawę i jeść śniadanie sama w spokoju bez małego stękacza. Skubana mimo że zawsze po wstaniu dostaje pierś, a od paru dni jeszcze jabłko przed moim śniadaniem to i tak w zęby mi się patrzy jak jem, wydaje zaczepne okrzyki i od razu mi mniej smakuje :)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Karolina jestem pod wrażeniem ilości zjadanych przez Twoją córkę :D Ma niezły apetyt :)
    Zazdroszczę tych nocek, u nas odkąd Pola zaczęła 6 miesiąc nie było nocki żeby nie budziła się po kilka razy. Dzisiaj to już w ogóle nie spała w nocy 1,5 godz, obudziła się z takim płaczem że aż jej łezki leciały, chyba kolejny ząbek się wyrzyna.
    Rano zjadła ok 80ml kaszki, teraz jak wstanie dostanie obiadek, zje pół słoiczka i za godzinkę dopije 150ml mleka.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne noce były ale się skończyły, dziś pobudka o 1 na jedzenie i przed 6 na jedzenie i rozpoczęcie nowego dnia :P
    Apetyt nadal bardzo dopisuje. A Emilka wcale dużo nie waży bo urodziła się na 3630 a waży teraz 7700 niecałe. Chyba ma po mnie szybką przemianę materii bo odkąd rozszerzam dietę to 4-5 kup dziennie to norma

    Dziś nie dojadła obiadku ale to przez to, że wcześnie wstała i przed 6 zjadła 120ml mleka, o 8:30 jakieś 120ml kaszki i teraz 2/3 dużego słoiczka obiadku. Właśnie idzie trzecia kupa :D

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne noce były ale się skończyły, dziś pobudka o 1 na jedzenie i przed 6 na jedzenie i rozpoczęcie nowego dnia :P
    Apetyt nadal bardzo dopisuje. A Emilka wcale dużo nie waży bo urodziła się na 3630 a waży teraz 7700 niecałe. Chyba ma po mnie szybką przemianę materii bo odkąd rozszerzam dietę to 4-5 kup dziennie to norma

    Dziś nie dojadła obiadku ale to przez to, że wcześnie wstała i przed 6 zjadła 120ml mleka, o 8:30 jakieś 120ml kaszki i teraz 2/3 dużego słoiczka obiadku. Właśnie idzie trzecia kupa :D

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie ma niezłą przemianę materii, tyle kup dziennie :O
    Moja robi jedną prawie codziennie. Ciekawe jak Ci będzie ząbki znosić, bo u nas właśnie od tego wszystko się powariowało :P łącznie ze spaniem i jedzeniem.
    W sobotę jedziemy nad morze, mam nadzieje że da nam się mały łobuz chociaż trochę wyspać ;)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma 2 zęby, ale nie gryzie przy jedzeniu. Jeszcze. Za to chętnie ugryzie jak się włoży palec, żeby sprawdzić czy na górze nie idą zęby.
    My rozszerzamy dietę od 2 tygodni i szału nie ma. Najlepiej jej smakuje dynia z ziemniakiem hipp, bo potrafi pół słoiczka zjeść. A zazwyczaj to zje 1/4 max 1/3. Staram się jej sama gotować, ale mam problem z miksowaniem. Używam blendera, nóż jest z centymetr od dna tego kielicha i po prostu nie łapie warzyw, które są na dole. Część wskoczy nad nóż i też muszę wyciągać. Nie wiem może jakbym większe porcje gotowała to bym tak tego nie odczuła, ale jak uparuję 1 marchewkę i pół ziemniaka to połowa jest nie zmielona i muszę jeszcze to przebierać. Mała jeszcze się trochę dławi jak coś jej się trafi.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa, tak zaczeła obroty, odpycha się troche do tyłu gdy leży na plecach i na brzuchu. kilka razy przewróciła się z brzucha na plecy ale z tym jeszcze jej trzeba pomagać bo się wkurza. Dobrze że i Twoja mała się rozpędza.

    z ciekawostek, to urodziła się z 2070gram a w zeszły poniedziałek miała 8140, poczworzyła już wagę urodzeniową...

    co do diety to daję jej pół małego słoiczka zupy albo kaszy, jak coś jemy to warzywo do ręki i wodę, w ogóle nie mam wrażenie że ją przekarmiam, a rośnie mały zapaśnik, no ale pewnie jak sie zacznie ruszać to jej się fałdki rozejdą. idę coś zjeść póki śpi.

    bebag, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

  • Zyziaa Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie! Podczytuję troszkę to forum, bo też mam synka z lutego, a problemy i radości mamy podobne:) U mnie synek to taki leniuszek

    uwo99n73hzywifeo.png
‹‹ 642 643 644 645 646 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ