X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne macica siodelkowata
Odpowiedz

macica siodelkowata

Oceń ten wątek:
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 26 maja 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i co leki pomagaja? Ciesze sie ze szkrabek rosnie :) jaki juz duzy? :)
    Tez juz bym chciala, zeby mnie Kopal hihi pewnie jeszcze troche i tez zaznam tego uczucia :) ale to musi byc ekscytujace :D

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 26 maja 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Srednio pomagaja, bo skurcze mam nadal ale wazniejsze jest zeby szyjka sie nie skracala i nie otwierała. Ostatnio miała 4,7 cm.wiec duzo bo norma jest od 2,5 Zobaczymy na kolejnej wizycie czy jest ok:) Maluszka juz nie mierzymy bo jest za duży, teraz sprawdzamy mu wagę, tydzień temu miał 300 g :) śmieszne uczucie,szczególnie jak brzuch sie rusza wraz z kopnniakami :) a jak Twój?

    klauuudia lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 26 maja 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku... A kiedy masz kolejna wizyte?
    Juz sie nie moge doczekac na te ruchy hihi :) jeszcze troche i przyjda. Moj maluch mial w 13 tyg 8 cm takze rosnie sobie :) teraz ide w przyszlym tyg to zobaczymy jak duzo urosl. A jezeli chodzi o te bole brzucha to sa juz coraz mniej dokuczliwe dostalam duphaston a aspargin i chyba troche pomoglo. :)

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 26 maja 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam za 7 dni wizytę ale to na nfz, bez usg, sprawdzi tylko szyjkę:) i za 10 dni prywatnie połówkowe usg :) to teraz na już na pewno z 10 cm :) albo i więcej. Przyjdą, przyjdą ja wyczulam z dnia na dzień. Super ze Tobie leki pomagają, juz tyle za Nami :)

    klauuudia lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 27 maja 2016, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pisz od razu jak z ta szyjka :) trzymam kciuki zeby bylo w porzadku :)

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 27 maja 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana musi byc dobrze:)) ja też trzymam za Was kciuki, żeby było wszystko dobrze:)

    klauuudia lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Anetka u Was? Jak po polowkowym ? Co z ta szyjka?

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po połówkowym wszystko ok:)) Dzidziuś ma ponad 600g :) z szyjka było ok, teraz mam badanie dopiero za 2 tyg i też mam nadzieję że będzie dobrze:) a jak u Was? Czujesz ruchy???

    klauuudia lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki juz duzy <3 super, ze wszystko w porzadku :) u nas tez ok :) mialam przyspieszone szczegolowe badanie polowkowe bo juz w 17 tyg ale to tylko dla pewnosci bo od poczatku ciazy wyszlo, ze chorowalam krotko przed ciaza na toksoplazmoze i to dla pewnosci , czy wszystko rozwija sie prawidlowo. Bylo w porzadku jak na ten etap ciazy . Nikos mial 220 g :D I teraz musze powtorzyc badania za jakies 4 tyg .
    No i w koncu zaczelam odczuwac ruchy :) takie to kochane, tak bardzo sie ciesze mam nadzieje ze z dnia na dzien beda coraz bardziej intensywne :)

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój też już duży! :)) ja nie miałam toksoplazmozy przebytej i właśnie mam powtórzyć za tydzień badania w tym kierunku czy nadal jestem czysta,oby tak było bo z nią nie ma żartów. Najlepiej jak się zachoruje przed ciążą. Ja czułam ruchy delikatne od 17 tyg a teraz w 24 to czuje porządne kopnięcia:) oby tylko Maluszek rozwijał się zdrowo :* już tyle za nami

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno bedzie wszystko w porzadku, ciesze sie , ze z ta macica tez narazie nie daje zadnych znakow, ze cos nie tak :)
    Ja narazie czuje bardzo delikatnie takie falowanie bym powiedziala :) wogole nie mam cos szczescia, co die na USG to maly spi , oby tak chcial spac tez po porodzie :D

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nigdy jeszcze nie spal :) zawsze w ruchu na usg he he :) musi być dobrze:) u mnie macica tez Ok :)

    klauuudia lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe to super swiruje sobie :) mi sie tylko raz udalo jak bylam z mezem, Cholera ten to ma zawsze szczescie , musze go zaczac zawsze zabierac hihi

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 12 września 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam kochana ?? dawno sie nie odzywalas ... :)Wszystko u Was w porzadku? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 09:46

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 12 września 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widać:) pomimo tego ze mam skurcze to nadal w dwupaku:) ciężko mi już sie robi i coraz bardziej boje sie porodu. A skurcze mam najprawdopodobniej przez ta wadę macicy. Na szczęście dajemy radę, jeszcze tydzień i ciaza będzie donoszona a narazie sie mocno oszczędzam i leżakuje sobie całymi dniami :) a co u Was? Będziesz rodzic Sn? Twój suwaczek juz daleko :))

    klauuudia lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 12 września 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche czasu minelo i juz jestes przy samej koncowce , u mnie w sumie tez ostatnia prosta :)musimy poradzic jakos jeszcze troszku :)
    A u nas dobrze ale musialam sie troche uspokoic juz nie pracuej bo mialam mocne bolesci spojenia lonowego nie moglam chodzic masakra przez przeforsowanie ... No i teraz siedze spokojnie w domku i robie tylko to co musze ;)

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 12 września 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz i znalazlam Twoj wpis na temat zeber... EEhh slyszalam ze jest mozliwe ze beda bolec mnie juz Bola 2 tyg ale od piatku jest masakra przy kaslaniu psiknieciu itd placze z bolu. Nie moge wstac z lozka czy przekrecic sie z boku na bok... Dzisiaj w sumie jest juz troche lepiej ale byla masakra i tak ciagle je czuje, dobrze tylko ze ten bol sie troche uspokoil bo nie moglam normalnie funkcjonowac

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 12 września 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i tak planuje rodzic SN zobaczymy jak to bedzie, teraz w piatek naogladalam sie porodow na youtubie eehh tez sie boje ... Ale damy rade ;)

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 12 września 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez planuje sn. Co do bolu zeber- mi odpuscilo jakies dwa tyg temu dopiero a wczesniej myslalam ze umre ze 2 miesiace to trwalo...
    Zycze zeby Cie to ominelo bo to cos strasznego. Ja nie pracuje od poczatku ciazy na szczescie a i tak bym nie mogla bo od 19 tyg mam leki na podtrzymanie i zalecone oszczedzanie przez ta czynnosc skurczowa maciicy

    klauuudia lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • klauuudia Autorytet
    Postów: 1191 1136

    Wysłany: 13 września 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To uwazaj na siebie duzo zreszta jeszcze tydzien i ciaza donoszona :) jak fajnie
    A pytalas moze lekarza o te Zebra czemu to sie tak podzialo? Ja w sobote pojechalam do szpitala bo nie moglam z bolu i martwilam sie o malego , ale po 3 h czekania na lekarza zrezygnowalam...

    aneta93 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj3yqbx4nk.png
    zrz6jw4zaldusvqc.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ