X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2017
Odpowiedz

MAJ 2017

Oceń ten wątek:
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foremeczka wrote:

    Nurtuje mnie jedna kwestia... Jak w szpitalu po porodzie trzeba karmić dziecko mm, albo z mlekiem matki ale z butelki, to trzeba mieć swoją butelkę czy szpital udostępnia? Poczytałam trochę i jedna mają większe otworki, drugie mniejsze, jedne bardziej zmuszaja do ssania a inne robią wlew mleka do buzi. I teraz nie wiem czy kupić jeszcze przed szpialem butelkę?

    Dają przynajmniej u mnie ale podobno są straszne mają za duży otwór i ciężko z nich podawać dziecku bo je całe zalewa. Ja kupiłam małą ze smoczkiem udającym pierś i będę przelewać. I jak coś odciągniesz też jest gdzie wlać swoje w razie czego :)

    A co do rozstępów to chyba to nie ma znaczenia czym smarujesz tylko czy masz tendencje do ich powstawania czy nie. Moja mama nie miała i ja też nie mam, a smarowałam rzadko kremem Nivea Soft i tyle.

    Foremeczka lubi tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita ja tak kladlam caly czas nie pamietma ile miesiecy, dopoki sam sie wiercic nei zaczal i przekrecac. kolezanka corke kladka tylko na placach (na boki jej mala sie nie dawala) i miala z kolei plaska glowe jakby ktos jej deske przylozyl to by przylegala idealnie... lekrze powiedzieli ze to od tego ze lezala na plecach a nie na boczkach. także chyba złotego środka nie ma.

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka wrote:
    Dają przynajmniej u mnie ale podobno są straszne mają za duży otwór i ciężko z nich podawać dziecku bo je całe zalewa. Ja kupiłam małą ze smoczkiem udającym pierś i będę przelewać. I jak coś odciągniesz też jest gdzie wlać swoje w razie czego :)

    Dzieki za odp ;) No to ja podobnie słyszałam, i dodatkowo, ze jeśli karmienie taka butla zalewajaca trwa długo z jakichś powodów to może się pojawić problem z kp.
    A jaka kupiłaś? Tu ostatnio dziewczyny zachwalaly medela calma, aczkolwiek dość droga jest w porównaniu do innych

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny

    Mego gratulacje ale sie chłopców rodzi <3 teraz panowie nastepny tydzien przepuszcza dziewczynki a ja jak trzeba to juz poczekam grzecznie na ten 5 Maj poddałam się z myślą, ze może uda sie cc przy skurczach :)

    Co do kładzenia to szczerze nie wgkebialam sie w temat od 7 lat ale tak jak pisze Hope obawiam sie, ze pozycja tylko na pleckach moze znieksztalcic główkę rowniez znam jeden przypadek gdzie malenstwo mialo bardzo splaszczona glowke z tylu od tej samej pozycji
    No i u mnie właśnie pozycja na pleckach spowodowała cofniecie sie śluzu i zadlawienie ( miałam pod nóżkami łóżeczka od strony główki podlozone książki zeby było lekko wyżej)
    Ja chyba jednak bede sie sklaniala do starej metody boczki i plecki a później i brzusio

    Czy któraś z Was słyszała o laktatorze calypso? Położna mi go poleciła powiedziala, ze sciaga mleko doskonale i właśnie w uk na oddziałach takie stosuja


    MEGI81 lubi tę wiadomość

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    Ellen, Hope a długo kładłyście na boczki, miesiąc, dwa, trzy... ?

    Już nie wiem ile miesięcy to było, ale wiem, że naprzemiennie na jednym i drugim boczku,na plecy także ale w ciągu dnia jak mogłam kontrolowac czy mi nie ulewają.
    Szwagierka ma córkę 3 tyg młodszą od mojej,ona kładła na brzuszku bardzo dużo. Nawet w nocy i to w wózku!!!!!!! Ja się bałam tak dziecko na noc zostawić, że obróci główkę, że tak powiem pod siebie, i się udusi. Ale ona taki typ, że wszystko wie najlepiej i mała spała tak dłuuuuugo, a potem był problem bo jak już była za duża do wózka to nie chciała spać w łóżeczku. Nie była tego nauczona.

    Dobrym sposobem który wypraktykowałam przy moich był zwinięty duży ręcznik wzdłuż ciała. Wtedy dziecko było lekko na boku. Albo spanie na plecach z klinem pod główką.

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi gratki

    ja na rozstepy uzywam bio oil na noc a na dzien Palmers - po porodzie tez bede bo wtedy moga sie pojawic

    MEGI81 lubi tę wiadomość

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foremeczka wrote:
    Nurtuje mnie jedna kwestia... Jak w szpitalu po porodzie trzeba karmić dziecko mm, albo z mlekiem matki ale z butelki, to trzeba mieć swoją butelkę czy szpital udostępnia? Poczytałam trochę i jedna mają większe otworki, drugie mniejsze, jedne bardziej zmuszaja do ssania a inne robią wlew mleka do buzi. I teraz nie wiem czy kupić jeszcze przed szpialem butelkę?

    Ja wiem, że dawali w takich jednorazowych buteleczkach do których nakręcało się smoczek, ale to było jak rodziłam w klinice, nie wiem jak szpitale. A też jestem ciekawa... ja wyparzyłam laktator+ 2 butelki te najmniejsze z aventa 125 ml. Smoczek mam ten z 1 dziurką, bo jest dla noworodków. Mam tez Calmę ale do szpitala nie biorę bo mi nie pasuje do laktatora.

    Foremeczka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ellen. Ja mam jakieś butelki ktore podostawalam od kogoś, m.in. jest tam butelka Canpol, i tak myślę, że jakbym laktatorem canpola do tej butelki odciagnela, a potem przelała do tej calmy to chyba byłoby ok. Ale wtedy do szpitala trzeba wziąć cały arsenał laktatorowo-butelkowy. Ale chyba lepiej tak niż brac szpitalne skoro nie sa najlepsze

    Ellen lubi tę wiadomość

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • Anstice Autorytet
    Postów: 304 508

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie jestem. Szyjka miękka i skrocona ale dzidzia jeszcze wysoko się trzyma. Brzuch się obniżył ale dziecko trzyma się jeszcze nad dziurą do wyjscia ;) wyniki bardzo dobre. Cisnienie poprawiło sie moge sprzatac i spedzac czas aktywnie. Jak mnie boli wszystko to normalne bedzie bolec. Raczej dotrwam do terminu może się zacząć w każdej chwili ale na ten moment nic na to nie wskazuje... no wiec nastepna wizyta 4.05 zobaczymy czy wtedy Anastazja zechce oznajmić że dzień dwa i bede mamo ;) liczę na to! Nadzieja matką glupich echh....
    Wody tez w normie i serducho też ładnie stuka.

    Co do kładzenia dzidziusiów na szkole rodzenia mowili że pozycja polecana przez lekarzy i fizjoterapeutów to pozycja na brzuszku ale dzidzius ma tak słabe mięsnie ze jak przekreci buzke noskiem do materacyka to nie poradzi sobie z jej przekręceniem dlatego taka pozycja pod kontrolą rodzica i lezakowanie bez podusi. Na noc na boczek lewy prawy najbezpieczniej gdy cos dziecku np sie uleje. Plecki tez pod kontrolą wlasnie ze wzgledu na ulanie i zadławienie.

    Foremeczka, Mabelle, gaja_1, MEGI81, Kamilutek, Rudzik, Breezee lubią tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Córeczko! Moje 2700 g szczęścia <3
    Kolejna wizyta 04.05.2017
    201705157147.png
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foremeczka wrote:
    Tu ostatnio dziewczyny zachwalaly medela calma, aczkolwiek dość droga jest w porównaniu do innych

    Owszem ma swoją cenę, ale można trafić na necie na fajne promocje, ja brałam w gemini akurat. Poza tym do innych butelek trzeba dokupić smoczki z 1, 2 czy 3 dziurkami a to tez kosztuje. W Calmie cały czas jest jeden "smoczek". Dla przykładu powiem wam że ja kupiłam aventa 330 ml chyba za ok 25 zł w gemini a taka sama butelka była w rossmannie za prawie 39zł!!!!!! Straszny rozrzut cenowy. Jakby dodać do tego smoczki to wyjdzie na to samo co Calma. Aha i Femaltiker na laktację też ma w Rossmannie masakryczna cenę, ok 27 zł. W gemini cos koło 18 zł. Trzeba dobrze patrzeć bo można nieźle przepłacić.

    Foremeczka, Mabelle lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • Mabelle Autorytet
    Postów: 791 1431

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI, gratuluję!!! Witaj Mikołajku <3 <3 <3

    Kamilutek, ty zdolniacho :)

    Dziewczyny, ja po wizycie.
    Rodzić jeszcze raczej nie będę, szyjka juz się ładnie skróciła ale przepuszcza niewiele ponad jeden palec :(
    Zrobił mi masaż szyjki i teraz plamię , ale powiedział ze to normalne.
    Jak nie urodze do terminu , to 9.05 mam jechać na oddział :)
    Także ten, moja księżniczka czeka na ciepły maj z porodem :D

    Oeparol juz sobie zapodaje i od dziś molestowanie męża conajmniej 2x dziennie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 17:56

    Foremeczka, gaja_1, sylwucha89, Kleopatra, Anstice, blubka, MEGI81, Kamilutek, Breezee, Maniuś, Uszczesliwiona, Karissa lubią tę wiadomość

    961l9vvj0jdvtr0r.png
    10.04.17-2600g <3 <3 <3
    13.02.17-1225g <3 <3 <3
    25.01.17- 891g Szczęścia <3 <3 <3
    28.10 ---6,95 cm. Mój mały wielki człowiek♡♡♡
  • gwiazdka89 Znajoma
    Postów: 27 35

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI gratuluje:) duzo zdrowka dla Was;)

    Jezeli chodzi o roztepy to ja uzywam od poczatku ciazy BIO OIL i dupa bo roztepy ostatnio mi sie pojawily, ale niestety sie tego spodzialam bo mam strasznie sucha skore;-(

    ostatnio czytałam jak njalepiej ukladac maluszki do spania i prawie wszedzie bylo napisane ze najlepiej i najbezpieczniej jest na pleckach, a jak dziecko duzo ulewa podłozyc recznik pod materacyk, tylko znowy pojawia sie problem zeby glówka nie byla plaska, wiec ja bede robic na wyczucie , troche na pleckach, troche na boczku, a jak dziecko bedzie przy mnie to na brzuszku;)

    MEGI81 lubi tę wiadomość

    xnw49n734p32ybfq.png
  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anstice, dobrze ze wszystko działa jak trzeba. Z tymi szyjkami i checiami dziecka chyba niewiele da się przewidzieć, równie dobrze jutro może Twoja Malutka zechciec wyjść, choć dzisiaj jej nie spieszno. Przynajmniej tak mi tłumaczył ostatnio lekarz, bo u mnie tez, poza skroceniem szyi niewiele się dzieje.

    Anstice lubi tę wiadomość

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Avent 60 ml i ona już była z takim smoczkiem cyckiem i jest od 0 miesięcy. Chcę dokupić większą jeszcze.

    Foremeczka, Ellen, Uszczesliwiona lubią tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foremeczka wrote:
    Dzięki Ellen. Ja mam jakieś butelki ktore podostawalam od kogoś, m.in. jest tam butelka Canpol, i tak myślę, że jakbym laktatorem canpola do tej butelki odciagnela, a potem przelała do tej calmy to chyba byłoby ok. Ale wtedy do szpitala trzeba wziąć cały arsenał laktatorowo-butelkowy. Ale chyba lepiej tak niż brac szpitalne skoro nie sa najlepsze

    Foremeczko tylko nie jestem pewna czy Calma od razu dla noworodków czy od 1 miesiąca. Kiedyś czytałam o tym i nie jestem pewna. Maluszki mogą nie umieć z Calmy ssać na początku. Ja za pierwszym razem kupowałam na pewno jak mały był większy bo mi kuzynka położna o tej butelce mówiła przy okazji wizyt u nas.

    Foremeczka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • Alutek2000 Znajoma
    Postów: 30 22

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starsza córkę kladlam na plecach i później miała mocno wytarte włoski z tyłu głowy młodsza na plecach ale z główka na boku. Nie miały jednak żadnego problemu z ulewaniem.

    BALBINA84 lubi tę wiadomość

    p19udqk3x3foe0ig.png
  • Mabelle Autorytet
    Postów: 791 1431

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie ulewania, to można zakupić podusie klin i dziecko ma wtedy wyżej główkę. A jeżeli chodzi o płaską główkę jak za dużo leży na pleckach to ja już w razie "w" zakupiłam poduszkę potyliczną.

    961l9vvj0jdvtr0r.png
    10.04.17-2600g <3 <3 <3
    13.02.17-1225g <3 <3 <3
    25.01.17- 891g Szczęścia <3 <3 <3
    28.10 ---6,95 cm. Mój mały wielki człowiek♡♡♡
  • dewa Autorytet
    Postów: 1089 2873

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuję Was jednym okiem, i tak mi jakoś teraz do głowy wpadła myśl, o dysplazji bioderek. Ja w wieku kilku miesięcy, jako jedyne dziecko z naszej czwórki, zostałam na pół roku "zakuta w rozwórkę".

    Nigdy się tym nie interesowałam, nawet nie wiedziałam jak to wygląda. Dopiero dzisiaj gdzieś zobaczyłam to słowo i wpisałam w google. Łomatko!

    Czy dysplazja może być w jakimś małym nawet stopniu dziedziczna? Zaraz będę kopać internety, ale może Wy też coś wiecie?

    Miały Wasze Dzieciaki problemy z biodrkami?

    qb3canlimmmj6sap.png
  • Mabelle Autorytet
    Postów: 791 1431

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dewa, mój starszy syn miał lekką dysplazje, ale nie był zakuty w rozwórkę.Miałam go bardzo często kłaść na brzuszku, a nóżki "układać w żabkę" tzn pięty dociskac do kroku, kolanka na boki i dupkę przyciskac pulsacyjnie do materaca.
    Szeroko pieluchować , nosić okrakiem na biodrze.Szybko mu pomogło.
    Nie wiem czy zrozumiałe to co napisałam , hehe :)

    961l9vvj0jdvtr0r.png
    10.04.17-2600g <3 <3 <3
    13.02.17-1225g <3 <3 <3
    25.01.17- 891g Szczęścia <3 <3 <3
    28.10 ---6,95 cm. Mój mały wielki człowiek♡♡♡
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w mojej klinice dawali takie fajne małe buteleczki 30ml gdzie smoczek miał tyci tyci dziureczkę, super była!

    w związku z tym, że na wieczór odciągałam mleko i dawałam z butelki to w drugim tygodniu życia kupiłam butelkę ze smoczkiem medela calma za +/- 70zł i przyznam że mała w pierwszej chwili miała problem z załapaniem jak się z tego ciągnie bo smoczek jest długi i bardzo twardy, prawie jak plastik ale po kilku próbach dała radę, no i dzidziuś musi naprawdę mocno ssać aby coś poleciało :)


    Dewa, u nas całe szczęście wszystko było ok z bioderkami z tego co kojarzę to są dwie kontrole usg bioderek, chyba jakoś w 4tyg. życia i 3 miesiącu, chyba :) choć teraz kuzynka mówiła że była już na trzecim z rzęduusg bioderek


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 18:08

    Foremeczka lubi tę wiadomość

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
‹‹ 1594 1595 1596 1597 1598 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ