X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 14 marca 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitchen helper podobno super sprawa ale my musimy jeszcze poczekać. Wiktoria kilka razy stanęła na nóżki no ale nie jest to aż tak stabilne i częste. Ja gotuję tylko podczas drzemki. Jak nie zdążę to jest problem dokończyć obiad. W kuchni jest mi najtrudniej ją czymś zainteresować, bo poza tym to udaje mi się sporo już przy niej ogarniać, no ale nie obiady.

    szatanka lubi tę wiadomość

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 14 marca 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, a jeśli chodzi o dialogowanie, to ja z moją często rozmawiam sobie po lilowemu, od samego początku zawsze powtarzałam to, co ona mówi i teraz często wymieniamy sobie różne jej "wyrazy" albo pierdzimy na zmianę ustami czy cmokamy. Od jakiegoś czasu odwracam sytuację i to ja narzucam, co gadamy (oczywiście w ramach jej możliwości) albo nawet śpiewamy, tzn. jakie sylaby, i często ona mnie w tym też próbuje naśladować.

    Ajka lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 14 marca 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki konkretny kitchen helper polecacie?

    Mimi1987 lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 14 marca 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Jaki konkretny kitchen helper polecacie?



    Ja mam ten . Jest fajny bo Leo sam sobie wchodzi, jest stabilny i no ie boję się, że się z tym przechyli 😉

    https://allegro.pl/oferta/solidny-pomocnik-kuchenny-kitchen-helper-schodek-10158544865

    lilly. lubi tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 14 marca 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też powtarzam zawsze za Olim i śpiewam to co on. Jutro idziemy do innej fizjo bo patrzyłam na niego na gordonkach to jednak ma te barki u góry na tle innych dzieci więc może z tym zadziałamy lepiej to i góra się rozluźni. Masowanie tego języka to masakra.

    Ja w kuchni rzucam na podłogę chrupki, przybory kuchenne, pranie bo mam pralkę w kuchni i on kocha tę pralkę i kocha kraść mi pranie :)

    Ja się mentalnie szykuje na remont, ekipa wchodzi w ostatni tydzień kwietnia muszę całe mieszkanie zapakować i wynieść się z Olim i zwierzętami na 6 tygodni 😰 słabo mi na samą myśl.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 14 marca 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Pola ostatnio bardzo dobrze sama sobą się zajmuje, mamoza jej przeszła. Chyba ze jej się nudzi a musze coś zrobić to wtedy jej daje jakies miski/łyżki wiadomo :)

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 14 marca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, a na moją miski, łyżki i takie tam nie działają. Rolkę od papieru zjadła i tyle było. Sama sobie czasem coś ogarnie, np. z kostki edukacyjnej to najfajniejszy jest... karton po niej ;), ale jak ja jej coś dam, to jednak po chwili znowu jęczy.

    Powiedzcie mi, ile przed snem dajecie kolację i jak to u Was w ogóle wygląda. Bo tak jak mi młoda zaczęła znowu ładnie jeść śniadanie i obiad (dzisiaj zjadła tyle mięsa, że szok), tak z kolacjami mamy problem. Nie chce jeść, krzyczy i w ogóle jest straszna maruda już od tego momentu do spania (z przerwą na kąpiel, w której jest super zadowolona). No i tak się zastanawiam, z czego to wynika. Może w ogóle ją za późno kładziemy od ostatniej drzemki? Generalnie wychodzi to 2,5h-3h od obudzenia.

    No a tak poza tym, to już drugą noc młoda śpi w łóżeczku. Na razie taki sukces. Jak to ogarniemy, to będziemy uczyć samodzielnego zasypiania.

    Karolla, współczucia. Mnie też słabo na samą myśl o takim pakowaniu, jeszcze przy niemowlaku.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Mamuśka90 Ekspertka
    Postów: 149 110

    Wysłany: 14 marca 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:

    Powiedzcie mi, ile przed snem dajecie kolację i jak to u Was w ogóle wygląda. Bo tak jak mi młoda zaczęła znowu ładnie jeść śniadanie i obiad (dzisiaj zjadła tyle mięsa, że szok), tak z kolacjami mamy problem. Nie chce jeść, krzyczy i w ogóle jest straszna maruda już od tego momentu do spania (z przerwą na kąpiel, w której jest super zadowolona). No i tak się zastanawiam, z czego to wynika. Może w ogóle ją za późno kładziemy od ostatniej drzemki? Generalnie wychodzi to 2,5h-3h od obudzenia.

    Też chętnie się dowiem jak to u was wygląda z kolacjami, bo u nas słabo wchodzą więc może coś robimy nie tak 🤔

    Szatanka jaka masz kostkę, bo właśnie planujemy kupić młodemu na zajączka i nie wiem jaka wybrać? Zależy mi na tym żeby nie była za mała.

    I jeszcze jedno pytanie dziewczyny jak myjecie dzieciom zęby? Nie zjadają wam pasty?? 🤔🙈

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 14 marca 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka90 wrote:
    Też chętnie się dowiem jak to u was wygląda z kolacjami, bo u nas słabo wchodzą więc może coś robimy nie tak 🤔

    Szatanka jaka masz kostkę, bo właśnie planujemy kupić młodemu na zajączka i nie wiem jaka wybrać? Zależy mi na tym żeby nie była za mała.

    I jeszcze jedno pytanie dziewczyny jak myjecie dzieciom zęby? Nie zjadają wam pasty?? 🤔🙈

    Wybrałam tę: https://allegro.pl/oferta/kinderplay-drewniana-kostka-edukacyjna-8w1-9732109930?snapshot=MjAyMS0wMi0yOFQyMTowNDowMS4xODZaO2J1eWVyOzg5NTBhMTIyZDFiNDQ3MGM5MWQwMzQwNDNkMTJhZTQ5NDk3N2EyMzAwNzNlNjRkNjFjYTllZDZmNDk0MzM0YmM%3D

    Jest mniej odpustowa niż wygląda na tym zdjęciu, bardzo porządnie wykonana, duża taka, że jak niemowlak siedzi, to wyciągniętą na prosto rączką sięga do tej pętli motorycznej, więc te zabawki niżej to mogą być faktycznie za nisko, ale w sumie nie wiem, czy są większe. Młoda lubi kręcić liczydłem i pokochała sorter, którego jeszcze nie ogarnia, ale próbuje, choć najlepiej wrzuca się klocki przez górną dużą dziurę po tym, jak sobie ściągnie pętlę motoryczną ;) Reszta jej na ten moment nie kręci, więc najczęściej wygrywa karton ;)

    Co do zębów, to u nas ciężko to nazwać myciem, a mamy 8 zębów. Czasem mi się uda wsadzić szczoteczkę i coś tam pomiziać, czasem sama pogryzie. A pastę zjada notorycznie, dlatego mamy bez fluoru.

    Patisson, co tam?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2021, 22:46

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 14 marca 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zawsze daję kolację bo często ma późno obiad. Może u Was są najedzone dzieci jeszcze w porze kolacji i dlatego nie chcą jeść?
    Szatanka ja te przedmioty zrzucam, że niby ups albo kładę na podłogę szybko jak on nie widzi i wtedy myśli, że coś odkrył 😅 Albo wyciągam z szafy pudełko plastikowe wrzucam tam łyżeczki i inne pierdoły i przeżywam, że łooo jeny co to to jest hahahaha

    Co do mycia zębów to oczywiście, że zjada pastę 😁

    Lilka94, szatanka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 14 marca 2021, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka my tez kładziemy tak do 3 godzin od ostatniej drzemki, kolacje daje tak 1-1.5h przed snem i różnie tez bywa-raz zjada ze smakiem a innym razem nie chce jeść, marudzi albo wydurnia się, nie ma reguły.
    Mamuska90 co do mycia zębów to chyba ciężko takiemu maluszkowi umyć zęby tak żeby nie zjadł pasty :) wgl u nas ciężko z myciem zębów, zawsze mi się uda tam pare razy przejechać szczoteczka i po myciu bo po chwili już zaciska usta albo zabiera szczoteczkę 🤷🏼‍♀️ Ja w tym czasie biorę swoją szczoteczkę i na sucho otwieram szeroko buzie i pokazuje ze ja tez myje zęby i to pomaga ze chociaż na chwile otworzy buźkę.

    szatanka lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 14 marca 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollla rozbawiło mnie ze kładziesz jak nie widzi ze niby sam odkrył 😂 musze kiedyś to wykorzystać w czarną godzinę 😉

    Karolllla, szatanka lubią tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 14 marca 2021, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Karollla rozbawiło mnie ze kładziesz jak nie widzi ze niby sam odkrył 😂 musze kiedyś to wykorzystać w czarną godzinę 😉

    Toż to odkrywanie magicznie pojawiających się dziwnych przedmiotów jest najlepsze 😂💁🏼‍♀️

    szatanka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 14 marca 2021, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo chrupka wkładam w jego ulubione autko, ma tam dziurę taką idealną i brrrrruuumm odjechał chrupek siną w dal 😆 I wtedy zanim dobiegnie i zje tego długiego chrupka to pół obiadu zrobione hahahah

    szatanka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 14 marca 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chrupki przed obiadem? Hmmmm.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 15 marca 2021, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatana chodziło mi, że ja mogę wtedy zrobić obiad ale tak dostaje przed i po i kiedy tylko mamy ochotę na chrupka. Nie ma tu reguł kiedy co wolno ;)

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 15 marca 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka jakie chrupki dajesz?
    Ja tez stosuje metodę popatrz o jeny ale czad co to jest 😂

    Karolllla lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 15 marca 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to wy dajecie kolację i już idą spać? Bez mleka? Ja to przyznam że kolacji jeszcze nie daję. Ale w najbliższym czasie zamierzam częściej jej proponować stałe. U nas tak kiepsko z tym jedzeniem że łatwiej mi butlę dać. Pastę zjada, też mamy bez fluoru. Te pasty w ogóle są bardzo łagodne więc się tym nie nakręcam. Spać chodzi 3, 3.5 h po ostatniej drzemce.
    Karolla otóż to. Wszystko dane przez mamę jest ble. Ale byle śmieć znaleziony samodzielnie toż to odkrycie roku. U nas w kuchni lubi jedną szafkę Ale póki co są tam rzeczy którymi bawić się nie powinna , więc chcę jej tam zorganizować miejsce do odkrywania i właśnie tam powkładam te miski i łyżki. Zawsze to kilka minut do przodu.

    Karolllla lubi tę wiadomość

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 15 marca 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no ja daje kaszkę na kolacje (zazwyczaj) a pozniej jeszcze mleko do snu.

    MIMI lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 15 marca 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatni posiłek zawsze jest mleko :) MIMI dokładnie!

    Lilly daje zwykłe kukurydziane w zależności w jakim sklepie zakupy ;) A to z lidla, a to z Biedry nie ma znaczenia. Ale lubię te długie.

    lilly. lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
‹‹ 1413 1414 1415 1416 1417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ