X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 11 marca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Mój tylko mama baba dada nie i jakieś aj, jaja. Nie ma rozmowy, ale u koleżanki co ma 12m córkę też tego jeszcze nie ma

    U mnie tez nie za spcecjalnie jest rozmowa, znaczy czasem jak ona zacznie gadac, a ja ja nasladuje to wchodzimy wlasnie w taką rozmowe i jest maga zaciesz... zdarzy się ze cos po mnie probuje nasladowac, ale to sporadycznie i dotyczy jakos tam cmokania i tym podobnych... ale jak ja do nie mamamama, bababa, to sie usmiecha i tyle...

    Jeheria, Lilka94 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 11 marca 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też konwersacji raczej nie ma, ale często mnie naśladuje. Moje dziecko mówi między innymi tata, dada, baba, a mama ani rusz. Nawet jak coś jej upadnie to mówi bach, no ale cóż, życie. Mama musi poczekać.

    Jeheria, Lilka94 lubią tę wiadomość

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 11 marca 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i jak mogłam zapomnieć: brum brum 🤦‍♀️ ale to ustami tak brumczy
    Mój syn ma manie na auta, otworzy oczy i brum brum 🤦‍♀️
    Muszę go wozić na autku bo inaczej jęczy cały dzień.
    Neurologopeda poleciła mi gryzak grabber z wypustkami aby stymulować język.
    To moja sąsiadka tak w ogóle. Ma przynieść z pracy jakieś elektronarzędzie do stymulacji języka. I dla mnie też bo ja R nie mówię.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Anka12 Autorytet
    Postów: 361 149

    Wysłany: 12 marca 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nie ma rozmowy, tylko raczej takie proste słowa, jak pisałyście. chociaż czasami powtarza po nas, jak mówi się kilka razy wyraźnie jedno proste słowo. Ale to nie zawsze. Natomiast jak pies szczeka, to młody próbuje go naśladować 🤦‍♀️. To mnie trochę przeraża, wyjdę do ludzi, a on będzie szczekał 😂

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 12 marca 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Podziel się radami, może coś się przyda :)

    U nas jest specyficzny problem, bo piesek jest takim wypłoszem, każdy dzwiek go uruchamia i jak mały czworakuje i stuka to on dolatuje i tracą go łapa. Niby zabawa, niby chęć uspokojenia ale czasami średnio to wyglada. Wiec pokazywała jak go odwoływać, żeby na komendę „do siebie” dawać smaki żeby to nie była kara. Zaproponowała nam tez obroze z sygnałem dźwiękowym. Mówiła tez jak pracować z gośćmi. On kiedyś się bal a teraz szczeka, wiec zamykać go a potem wypuszczac jak gdyby niby nic i do skutku. Nagradzać obchodzenie i ciszę. Takie proste metody i wzmocnienia pozytywne dobrych zachowań.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 12 marca 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i podstawa to oddzielne rejony zabawy i wymeczenie psa - zabawy węchowe, miski spowalniające jedzenie, wybieganie.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 12 marca 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    No byk byk :) Rozumiem, dużo osób się go boi jestem przyzwyczajona ale jakbyś zobaczyła na jakich wyżynach delikatności staje jedząc z ręki Oliwiera to byś padła!

    Jestem w stanie uwierzyć bo to nie ma reguły. Mój wielki labrador jest oaza łagodności i spokoju a adopciak to nerwus.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 12 marca 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Karollla ja niestety mam traumę z dzieciństwa z rottweilerem, mieszkaliśmy na wsi i przyszła do nas jakaś suka przybłęda, ogólnie wydawała się być przyjazna i nawet prosiłam rodziców żeby została z nami, mieliśmy wtedy szczeniaczka kundelka i poszłam z nimi na spacer a ona w pewnym momencie rzuciła się na tego szczeniaczka i rozszarpała go :( wiec za każdym razem jak widzę rottweilera to mam taki niepokój w sobie. Ale zdaje sobie sprawę ze to jak pies się zachowuje to kwestia wychowania i właścicieli.

    Lilka chciałam zacytować a polubiłam wybacz :(
    Ale straszna historia, współczuje :(((

    Mnie kiedyś chciał ugryźć pies. Wymknął się sąsiadom i zaczął mnie gonić na ulicy z zębami. Przeskoczyłaś wtedy płot i z płaczem pobiegłam do innej sąsiadki. Za każdym razem jak potem szlam koło tego płotu zastanawiałam się jak ja go przeskoczyłam 🙈

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 12 marca 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Wgl my mamy ochotę sobie wziąć pieska ale ciagle rozmyślam za i przeciw, co myślicie? Chyba fajnie niemowlę i pies. Ale najbardziej martwi mnie kwestia wyjazdów- co wtedy z psem?

    Mimo problemów które mamy to ja nadal bardzo polecam. Wychowywanie dziecka z psem to cudowna sprawa :)

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 12 marca 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Jestem w stanie uwierzyć bo to nie ma reguły. Mój wielki labrador jest oaza łagodności i spokoju a adopciak to nerwus.

    Nie ma, kumpeli adoptowana labradorka ugryzła mnie ze 3 razy, ma mega kuku na muniu po poprzednich właścicielach. Ja jej nie ufam, a ona mi i się omijamy szerokim łukiem ogólnie.

    Kurcze młody jest chyba po mnie atopowy, źle dziś wygląda :( ja pierdziu myślałam, że go ominie.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od paru dni widzę ze Pola jak siedzi na podłodze to się kręci na tyłku odpychając nogami wokół własnej osi.. Dzisiaj tak robiła jak jej dałam nowa zabawkę i się troche zestresowała. Martwię się ze ona się jakoś dziwnie stymuluje, któraś z was zaobserwowała coś takiego? Czy wszystkie niemowlaki się jakoś stymulują?

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, a co mu się dzieje? Może pylenie mu dokucza?
    U nas pies na luzie już, mały po nim chodzi, dosłownie, zamiast ominąć to idzie przez niego, daje mu chrupki, krzyczy i cuduje, nawet palce do buzi wkładał ale oczywiście nie pozwalam na to. Do jedzenia i psa zabawek tez nigdy nie dopuszczam.
    U nas jest taka mamoza od dwóch tygodni ze szkoda gadać, nawet jak mąż bierze go rano a ja dosypiam, to w foteliku pokazuje na sypialnie i gada mama mama. A jak już wchodzą razem do mnie to uśmiech jakby w totka wygrał. Niby fajnie, ale meczy mnie to masakrycznie. Zawsze sobie wmawiam ze to szybko minie i będą inne problemy i radości, jakoś mi ti pomaga ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka, u nas to znowu jak czasami dostanie szajby i nie wie co zrobić to staje na czworaka i w miejscu skacze, nie powiem co to przypomina 😂

    Lilka94 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niby polecam wychowanie z psem, ale to jest dodatkowy obowiązek. Mam psa który potrzebuje ruchu wiec jeden spacer musi być dłuższy, nawet jeśli to pół godziny to jednak zamiast odpocząć idziemy z psem.. rano to samo, podobnie wieczorem, jedno usypia drugie na spacer. Czuje ze pies trochę cierpi, w dzień nie mam dla niego czasu i nie jest to takie komfortowe jak kiedyś. Najczęściej wieczorem kładziemy się na kanapie i głaszczemy ;) Gdybym miała dom to jasne, w bloku drugi raz bym się nie zdecydowała.

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po weekendzie u teściów miał najpierw bardzo suchą i czerwoną brodę i trochę policzki i myślałam, że to od chrupków posklejanych ale cała twarz się zrobiła taka czerwona i za uszami mocno suche (często ma tam suche, a teraz mocniej rozdrapal) jadł sporo białego pieczywa z masłem i pomyślałam, że może to te pszenne bułki bo miał też zielonkawą kupę. Ale jadł też nowe ciastka robione przez teściową takie zdrowe bez cukru, potem jadł trochę przyprawione danie warzywne, potem ja mu zrobiłam zupę przyprawioną imbirem i kurkumą pierwszy raz. No ogólnie dużo tego jak na 4 dni. I dzisiaj pomimo braku nowości od dwóch dni, to już ma suche miejsca na całym ciele jak ja miałam w zgięciach łokci, udo, brzuch, dekolt. Eeeehhh posmarowalam go na noc zobaczymy co rano.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest konwersacja jak robię Indianina a potem przykładam małemu rękę i tez robi 😂 albo ja mówię daaaa i on wtedy daaa i to na tyle 😂

    Lilka94 lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 12 marca 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Lilka, u nas to znowu jak czasami dostanie szajby i nie wie co zrobić to staje na czworaka i w miejscu skacze, nie powiem co to przypomina 😂

    To mój jak chce czworakowac a go wezmę na ręce to takie ruchy robi i jeczy na zasadzie połóż mnie matka!! 😂
    A i jak uderzy się lekko głowa z tylu to tka jakby dalej stuka ta głowa i sprawdza? Ja wtedy mówię Leoś nie uderzaj się synku..

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 12 marca 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nadal żadnego daa ani baa, a już tym bardziej brum brum 😉 Brum brum u nas oznacza autko, którym jeździ cały dzień. Nie schizuje jeszcze ale martwi mnie to, za miesiąc ROK kończy 😱 Mee albo maaa albo hej i ej to maks. Za to bardzo dużo rozumie i dyskutuje z nami po swojemu ale noż coś mógłby wydusić więcej.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 12 marca 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pamiętajcie, że KAŻDE DZIECKO ROZWIJA SIĘ WE WŁASNYM TEMPIE :)

    Spokojnie, nie nakręcajcie się. Mają jeszcze czas na gadanie :) Julia też z reguły niewiele mówi. Logicznych słów żadnych. Gada czasem do siebie po swojemu, czasem z tatą wda się w konwersację, czasem nic nie mówi. A 'mama' to chyba nawet nie wie, kto to :) macha rączką papa, robi kosi-kosi czy brawo, tańczy ;) rozdaje maskotkom buziaki, ale w książeczkach mało siedzi i mało pokazuje. Najczęściej je zjada, dlatego nie daję. Wszystkie pogryzione. AZS tez raczej będzie u niej występował, już dostaje syrop przeciwhistaminowy.

    Także, mamuśki, relax :) wszystko w swoim czasie :) pozdrawiam zza zatkanego nosa i drapiącego gardła. Mąż szczęśliwy, bo głosu mi zabrakło ;)

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 12 marca 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat należę do tych bardzo wyluzowanych mamusiek i raczej niczego się nie doszukuje ani nie porównuje ;) ale jak słyszę dzieci dużo młodsze od Oliego jak dadują i babują to stękający prawie roczniak z czasem zaczyna troszkę martwić ;) No ale czekam cierpliwie.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
‹‹ 1411 1412 1413 1414 1415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ