X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Marylove123 Koleżanka
    Postów: 39 23

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Tam chodziło o mamy zarażone koronawirusem. Wiadomo że wtedy dziecko jest odizolowane od Mamy.

    Dzięki, już mi się mózg lasuje od tego wszystkiego 🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bona wrote:
    Mwm mój lekarz pobierał wymaz tylko z pochwy, do porodu trzeba mieć z obu "dziur" ?
    Chyba tak, przynajmniej tak pisały dziewczyny, na forum kwietniowym trochę podczytuje co tam się dzieje. A kiedy miałas robiony? Bo gdzies czytałam ze najwcześniej można zrobić w 35+0, wiec może to jeszcze nie docelowe badanie było?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z obu dziur się bierze. 😊

  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bona wrote:
    Mwm mój lekarz pobierał wymaz tylko z pochwy, do porodu trzeba mieć z obu "dziur" ?
    ja tez tylko z jednej:p
    tzn mialam jedna probke do oddania a gdzie on tym patykiem tam jezdzil to juz nie czulam :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 21:14

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    ja tez tylko z jednej:p
    Farciary, zawsze chciałam być tam nietykalna 🤣

    Endi1990, Jeheria, Frufru lubią tę wiadomość

  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahah ale z drugiej strony jakby mi pobral z tej drugiej to by moze wyszlo jak wiele rzeczy mam obecnie za przeproszeniem w dupie... ;)

    Bona, lilly., szatanka, Jeheria, Frufru lubią tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • Kat20maj2020 Przyjaciółka
    Postów: 100 68

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od 2 dni budzę się z ... Bólem miednicy, o co chodzi? Jestem w 34 tc

  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pobierała z pochwy i okolic odbytu (pojeździła patyczkiem na zewnątrz), w środku nie 🤔

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to szczerze mówiąc nie wiem co robiła z tym patyczkiem przy drugiej dziurce. Ale napewno w tych okolicach grzebała.

    Nie było to dla mnie komfortowe. Więc skupiłam się wtedy na czymś innym. 😅 Byle nie myśleć.

  • Bona Autorytet
    Postów: 1043 879

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Chyba tak, przynajmniej tak pisały dziewczyny, na forum kwietniowym trochę podczytuje co tam się dzieje. A kiedy miałas robiony? Bo gdzies czytałam ze najwcześniej można zrobić w 35+0, wiec może to jeszcze nie docelowe badanie było?
    Tydzień temu lekarz brał wymaz .
    No to na to wychodzi że u mnie będzie tylko z jednej :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 21:52

    l22nl6d8e2h2xrg1.png
    INV maj 2019😟 /\ INV sierpień 2019 😃
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bona, położna mówiła, że badanie GBS bez drugiej dziury jest, że tak powiem, do dupy. 😂 No bo co z tego, że nie masz paciorkowca w pochwie jak możesz go mieć w odbycie? Może ci pobrał, tylko nie zauważyłaś?

    Wiecie co, a ja nie wiem, czy masaż krocza jest dla mnie. Robiłam wczoraj drugi raz dopiero i znowu na drugi dzień mam dziwne odczucia w pochwie. Tak jakby się tam coś otwieralo, jakieś klucia, ciężko to opisać, w każdym razie dyskomfort. No i nie wiem, czy to oznaka, że się tkanki rozluzniaja, czy może szyjka się skraca. Na ostatnim badaniu było co prawda 3/0/0, czyli długa i zamknięta, a bylam już po pierwszym masaz, ale boję się, żeby sobie czasem porodu nie wywołać. Lekarz co prawda nie był entuzjastyczny, ale mi nie zabronił. A Wy coś odczuwacie po takim masażu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2020, 22:02

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi znajoma polecała żeby zacząć od 36 tc ten masaż więc może bezpiecznej. Ja jeszcze nie robię w każdym razie. Urodziła ponad 4000 g syna bez żadnego nacięcia ani pęknięcia. A może taka elastyczna jest bo to instruktorka jogi 🤪😅

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Mi znajoma polecała żeby zacząć od 36 tc ten masaż więc może bezpiecznej. Ja jeszcze nie robię w każdym razie. Urodziła ponad 4000 g syna bez żadnego nacięcia ani pęknięcia. A może taka elastyczna jest bo to instruktorka jogi 🤪😅

    Akurat z moich obserwacji wynika, że te wszystkie fitness trenerki to akurat miały ciężkie porody, bo mają bardzo zbite mięśnie. Lewandowska np. mówiła, że miała bardzo ciężki poród, a na youtubie jest taka joginka Małgosia i ona też swój bardzo ciężko przeżyła (zresztą nagrała o tym filmik). Tak że tu akurat sport nie zawsze pomaga. Tak też nam mówiła położna na webinarze. Ale faktycznie chyba jeszcze poczekam z tym masażem z tydzień. Na razie kręcę tylkiem na piłce i ćwiczę mięśnie dna miednicy wraz z oddechem.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi polozna też mówiła aby od 37tc masować chociaż ja próbowałam już 2 razy i nic się nie dzialo.
    Miednica też czasami mnie boli po nocy, pomaga kręcenie biodrami, szkoda że piłki nie mam.
    A ja miałam mieć w pon pobierany gbs a lekarka nie przyjmuje i chyba muszę poprosić prywatnie aby zrobił. Ile czeka się na wynik? Kurde trochę wstydzę się że to facet ginekolog ma pobierać :/
    Ajka moja mama miała półpasiec ale to tylko wokół obwodu piersi były krosty. Współczuję Ci tego leżenia w szpitalu :/ chociaż masz tv?
    Mi puchną lekko palce u rąk po śnie. Nogi na szczęście nic.
    Lilly obejrzałam 365 dni. Bez szału ale z kolei mężowi bardziej się podobało niż Grey.
    Mi miała mama pomyc okna bo są straszne, sama nie dam rady bo mam ich sporo (2 piętra i piwnica). Mąż za to front ogrodzenia wstępnie skończył i mogę pieska wypuścić z domu samego. W końcu! Co za ulga

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no z tą jogą to był żart ;) Mówiła tylko, że zaczęła w 36 t i słuchała się położnej i wyszło bardzo ok ale wiadomo co kobieta to historia.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co uzywacie do nawilzenia przy masazu krocza?

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olejek z migdalow

    PattisonBM, Frufru lubią tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 02:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam olej macadamia i na razie tego używam, ale idzie juz w koncu do mnie paczka z gemini z wit. E w kroplach i mam zamiar uzywac tego.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w szpitalu między 28 a 30 tc to pobrali mi GBSa z „obu dziurek”. Nie było to przyjemne, ale bardziej przejmowałam się tym, że nade mną stało 3 lekarzy (główny i stażyści), 2 położne i jakieś 7 studentek, co więcej Pani dokładnie opowiadała im jak to się robi wiec zeszło trochę dłużej. Od tego momentu już mi jest wszystko jedno kto co ze mną zrobi bo gorzej chyba nie będzie 😀 albo jednak było jak zakładali mi pessar przy nich wszystkich, wiłam się na tym fotelu jak piskorz ciągnąć się za włosy, aż położna studentkom kazała się schować za kotarkę. A na koniec po założeniu Pani doktor zaproponowała stażystom żeby sobie zobaczyly tylko uważały żeby nie uszkodzić worka owodniowego (mam rozwarcie) no szok 🤦‍♀️
    Ps. Moja lekarka prowadząca zapowiedziała mi na ostatniej wizycie ze na następnej czyli w 36 tyg będzie pobierać jeszcze raz pomimo tego ze tamten wyszedł ujemny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 07:34

    preg.png
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mancia suuper doswiadczenie...
    Nie chcialabym chyba takiego...

    Rozumiem,ze trzeba sie uczyc tez "na zywym ciele organizmu",ale bez przesady...po tekscie "uwazajcie,zeby nie uszkodzic..." chyba bym osiwiala z miejsca...

    Dzieki dziewczyny za info sprobuje od zelu Mucovagin tylko to 25g(7 aplikatorkow),wiec starczy tylko na ok 7 mazazy...

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
‹‹ 708 709 710 711 712 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ