X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od momentu ciąży i porodu medycy mogą ze mną robić co chcą (jeden już 14 lat robi:p)
    Dla mnie pierwsza ciaza i latanie po szpitalach z golym tylkiem, badania palpacyjne ze dwa razy dziennie a pozniej porod z jakimis czopkami glicerynowymi... to bylo zderzenie z rzeczywistoscia i odarcie z godnosci hahah teraz juz mi wszystko jedno:p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 09:26

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak podczytuje forum na FB to co drugie SN zakończone nagła cesarka. Przeraża mnie to 😓 było 10cm ale obrócony nie tak twarzą.. było 6cm ale nie było postępu.. było 8cm ale główka była za wysoko.. WHAT THE FUCK???

    Bedziemy ofiarami tego ze taki teraz jest klimat na porodówce..
    Sorki ale już nie wytrzymuje.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly, nie czytaj! To chyba jedyna sensowna rada w tym momencie. Nasycisz się złymi doświadczeniami innych i będziesz spieta, a u Ciebie może przecież pójść gładko i sprawnie.

    Ja po kilku latach leczenia niepłodności też już mówiłam, że mogę ściągnąć gacie przed każdym i w ogóle mnie to nie rusza, ale jednak jakbym miała rodzić przy rzeszy wgapiających się w moje krocze studentów, to chyba jednak nie. Na szczęście raczej nam to nie grozi, mam nadzieję. Bo jeśli wpuszczą jakichś studenciaków, to poproszę, żeby zaprosili też mojego męża.

    PattisonBM, lilly. lubią tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz powoli chyba tez mam takie podejscie niech sie dzieje co chce sn czy cc...trudno...

    Ale kupa ludzi gapiacych sie na mnie przy badaniach...eh...

    Ale fakt jak by miala byc sterta ludzi to chce meza...

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już wychodze z założenia- niech robią co uważają byle szybko i bezpiecznie.

    Patrzec się moga wszyscy- jak ma im się to przydać w życiu żeby pomagali innym ludziom, obyli z ludzkim ciałem i fizjologią porodu to czemu nie...

    Przy moim łyżeczkowaniu było z pięć osób więc skoro przy takim smutnym momencie to zniosłam to przy szczęśliwym mogą sobie nawet z popcornem siąść ;)

    Mancia, PattisonBM, aga80, Kira91, lipcowka86 lubią tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście w nieszczęściu odkąd wprowadzili zakaz odwiedzin studentki położnictwa też przestały przychodzić, wyszłam ze szpitala dokładnie w dniu ogłoszenia akcji #zostanwdomu wiec nie wiem jak z resztą uczniów mam na myśli tych młodych lekarzy, którzy uczą się na żywym materiale, ale pewnie w obecnej sytuacji minimalizują obecność ludzi postronnych na porodówce. Z drugiej strony czasem sobie myśle, że jakby miała być jedna czy dwie położne na kilka rodzących to zawsze lepiej taki „niedouczony” niż nikt sama już nie wiem 🙈
    Mam pytanie do dziewczyn z cukrzyca ciążową, czy zapowiedzieli Wam już lekarze, że jak ciąża nie rozwiąże się samodzielnie do końca 39 tc to trzeba się zgłosić na wywołanie? Rozumiem, że jak dziecko jest duże to są wskazania, ale mój mały zapowiada się kruszynką i trochę mnie to przeraziło na ostatniej wizycie bo chciałabym go jak najdłużej przetrzymać, żeby jednak trochę nabrał masy każdy tydzień dobry :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 12:22

    preg.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Lilly, nie czytaj! To chyba jedyna sensowna rada w tym momencie. Nasycisz się złymi doświadczeniami innych i będziesz spieta, a u Ciebie może przecież pójść gładko i sprawnie.

    Ja po kilku latach leczenia niepłodności też już mówiłam, że mogę ściągnąć gacie przed każdym i w ogóle mnie to nie rusza, ale jednak jakbym miała rodzić przy rzeszy wgapiających się w moje krocze studentów, to chyba jednak nie. Na szczęście raczej nam to nie grozi, mam nadzieję. Bo jeśli wpuszczą jakichś studenciaków, to poproszę, żeby zaprosili też mojego męża.

    Masz racje ❤️ Chyba usune albo wyłącze bo tylko mnie nakręcają takie newsy

    szatanka lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam jak leżałam na oddziale endokrynologicznym i było badanie przez lekarza a obok 10studentów, im było bardziej głupio niż mi. A teraz przez tyle lat leczenia na prawdę jest mi wszystko jedno i mogą robić co chcą byle by mną i małą dobrze się zajęli.
    Ale oczywiście rozumiem odmienne zdanie innych kobiet i powinni to uszanować.
    Co do cesarek to już nie wiem co myśleć. Tak się jakoś nastawiłam na sn ze swoją położną a tu takie numery robią.

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Dziewczyny jak podczytuje forum na FB to co drugie SN zakończone nagła cesarka. Przeraża mnie to 😓 było 10cm ale obrócony nie tak twarzą.. było 6cm ale nie było postępu.. było 8cm ale główka była za wysoko.. WHAT THE FUCK???

    Bedziemy ofiarami tego ze taki teraz jest klimat na porodówce..
    Sorki ale już nie wytrzymuje.

    Czytałam inne forum i też mam takie wrażenie ... może to kwestia, że w „normalnych” warunkach próbowali do skutku porodu naturalnego, czasem nawet nie respektowali skierowania na cesarkę, a teraz po prostu robią to automatycznie. Mi strasznie zależy na naturalnym, boję się i bardzo chciałabym uniknąć cesarki, ale wiesz ile moich koleżanek będąc w ciąży naprawdę chciało mieć cesarkę ... na pocieszenie - moja koleżanka urodziła synka w poniedziałek SN. O 4 pojechała do szpitala, 7:30 mały był na świecie ... dlatego mam nadzieję, że te cesarki to teraz nie jest standard. Będę we wtorek u lekarza, on pracuje u mnie na porodówce to podpytam i dam znać. Modlę się żebym mój młody był główkowo ułożony jak ostatnio ...

    lilly., Niki2803 lubią tę wiadomość

    Carla
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście nie wierzę, że cesarki teraz nagle są częstsze, to pewnie splot różnych zdarzeń. Ja oprócz naszego forum nic kompletnie nie czytam, żadnych historii innych i jestem bardzo spokojna wewnętrznie. Polecam się odciąć i skupić na sobie. Jak akcja będzie przebiegać prawidłowo to na pewno też tak się skończy, jeśli jest decyzja o cc to na pewno tak musiało być, a nie żadne koronawirusy itd. Ludzie się już nakręcają i głupawki dostają.

    PattisonBM, Catlady, Mysza1986 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Cer Autorytet
    Postów: 568 532

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, mi tego gbs-a też pobrała zdaje się tylko z jednej dziurki...a może nie poczułam?...aż się zapytam na wizycie, zmartwiłam się.

    Wiecie, jeśli nie życzycie sobie tłumów przy porodzie, to zawsze można powiedzieć, że na sali maks 5 osób włącznie z wami, bo inaczej to już zakazane zgromadzenie;) :P
    Tak pół żartem, pół serio - ale w sumie w obecnych okolicznościach im mniej osób na sali, tym bezpieczniej.

    PattisonBM lubi tę wiadomość

    34 lata, starania od 2014

    Wojtek - 02.05.2020 :)
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Osobiście nie wierzę, że cesarki teraz nagle są częstsze, to pewnie splot różnych zdarzeń. Ja oprócz naszego forum nic kompletnie nie czytam, żadnych historii innych i jestem bardzo spokojna wewnętrznie. Polecam się odciąć i skupić na sobie. Jak akcja będzie przebiegać prawidłowo to na pewno też tak się skończy, jeśli jest decyzja o cc to na pewno tak musiało być, a nie żadne koronawirusy itd. Ludzie się już nakręcają i głupawki dostają.

    To nie jest do końca tak, stres może być tez dużym czynnikiem tu ale tez postawa personelu. Tak jak Carla pisze, kiedyś czekali do oporu teraz ograniczają ekspozycje. Mówią to dziewczyny które to spotkało, przy 8cm gdzie nie było niedotlenienia czy coś, tylko lekarz przychodzi i CC a w karcie brak postępu. Dodatkowo nigdy w Polsce nie było tak ze jak jest CC to musiała być :) mamy w Polsce prawie 30-40% CC gdzie norma to 10-15%, wiec u nas robiło się zawsze szalenie ponad miarę.
    No nic miejmy nadzieje ze u nas będzie inaczej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 13:17

    PattisonBM lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    To nie jest do końca tak, stres może być tez dużym czynnikiem tu ale tez postawa personelu. Tak jak Carla pisze, kiedyś czekali do oporu teraz ograniczają ekspozycje. Mówią to dziewczyny które to spotkało, przy 8cm gdzie nie było niedotlenienia czy coś, tylko lekarz przychodzi i CC a w karcie brak postępu. Dodatkowo nigdy w Polsce nie było tak ze jak jest CC to musiała być :) mamy w Polsce prawie 30-40% CC gdzie norma to 10-15%, wiec u nas robiło się zawsze szalenie ponad miarę.
    No nic miejmy nadzieje ze u nas będzie inaczej.

    Dlatego ja chcę jechać do szpitala jak najpóźniej, liczę na to, że jak przyjadę, to już będzie 7-8 cm rozwarcia. Oczywiście przy założeniu, że w ogóle będą skurcze i akcja porodowa.

    PattisonBM, lilly. lubią tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mancia wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn z cukrzyca ciążową, czy zapowiedzieli Wam już lekarze, że jak ciąża nie rozwiąże się samodzielnie do końca 39 tc to trzeba się zgłosić na wywołanie? Rozumiem, że jak dziecko jest duże to są wskazania, ale mój mały zapowiada się kruszynką i trochę mnie to przeraziło na ostatniej wizycie bo chciałabym go jak najdłużej przetrzymać, żeby jednak trochę nabrał masy każdy tydzień dobry :)
    U mnie kończą ciążę między 38tc a 39tc. I wtedy CC.

    Hmm. Ale co ma wywoływanie porodu z dużym dzieckiem? 🤔 Bo naprawdę nie rozumiem.

    Ciążę z niewyrównaną cukrzycą kończy się tak szybko jak to jest możliwe dla dobra dziecka, a nie ze względu na jego wagę. Bo Chyba o to Ci chodziło o ile dobrze rozumiem.

    Ciągle podwyższony cukier u matki to konsekwencje u płodu. Stąd też takie ciążę kończy się wcześniej. Nie da się sprawdzić czy płód także nie ma problemów z cukrem.

    Więc ciąża donoszona - i kończymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 14:06

    Karolllla lubi tę wiadomość

  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wychodze z zalozenia że lepiej o jedną cesarke za dużo niż jedna za malo- znam wiele ludzkich tragedii szczegolnie mi bliskich i tych dalszych kiedy zwlekanie z decyzja o cesarce skonczylo sie dramatem rodziny :(

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    wychodze z zalozenia że lepiej o jedną cesarke za dużo niż jedna za malo- znam wiele ludzkich tragedii szczegolnie mi bliskich i tych dalszych kiedy zwlekanie z decyzja o cesarce skonczylo sie dramatem rodziny :(
    Dokładnie.

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Dlatego ja chcę jechać do szpitala jak najpóźniej, liczę na to, że jak przyjadę, to już będzie 7-8 cm rozwarcia. Oczywiście przy założeniu, że w ogóle będą skurcze i akcja porodowa.

    Ja przyjechałam z 7 cm rozwarciem i co zatrzymało się na 16 h 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 14:17

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej mi chodziło, że myślałam, że łączycie wszystko z nieszczęsnym koronawirusem. Ja się zdaję na lekarzy po prostu i żeby właśnie dziecko było zdrowe, a czy dołem czy górą czy bokiem to już akurat dla mnie nie ma znaczenia i tym się nie nakręcam. Byle zdrowe do domu.

    Niki2803 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, cesarka to błogosławieństwo wielu kobiet i dzieci, dzięki niej są zdrowe, nie daj Boże niedotlenione i mają przy sobie mamy, które przeżyły poród. Ja jak rodziłam 4 lata temu to w weekend było 3 naturalne i 8 cesarek bo pytałam. Może to kwestia tego, że w Opolu szpital ma 3 stopień referencyjności i ciężkie, powikłane przypadki z całego województwa tu się rozwiązuje ciąże. Wtedy mi mówili 40% cesarek było. Życzę wszystkim, aby ich porody były piękne bez względu jakim sposobem powitamy maluchy na świecie to nie ma znaczenia i tak będziemy bohaterkami. Ale cóż jeśli będzie u mnie ok, nie będzie wskazań medycznych i zagrożenia to wolałabym urodzić SN

    lilly. lubi tę wiadomość

    Carla
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja wyjątkowo na nic się nie nastawiam, w sensie nie zamówiłabym cc bo tak chce (wiele kobiet tak robi i nie oceniam). Jeśli wszystko ok to naturalnie jest dla mnie na pierwszym miejscu, a jak trzeba ciąć to proszę bardzo też jest dla mnie ok. I czy to w dobie koronawirusa czy w obliczu innych powikłań, najważniejsze żebyśmy wszystkie szybko wróciły do domu zdrowe z maluchami. I dlatego nie czytam innych bo nic to nie wniesie do mojego porodu :)

    Catlady, lipcowka86 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
‹‹ 709 710 711 712 713 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ