X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Kakarli Ekspertka
    Postów: 191 255

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    FruFru ale co masz w takim planie? Dla położnej informacje?
    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://salve.pl/wp-content/uploads/plan-porodu.pdf&ved=2ahUKEwjooZm4_NHoAhVQi1wKHTcnCaoQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw0t5tPLjaajGtDpzW5dRaJf

    To jest plan porodu do mojego szpitala.

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Ja przyjechałam z 7 cm rozwarciem i co zatrzymało się na 16 h 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Naprawdę??? Ale stres? I co potem? Opowiadaj :)

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjechałam na patologię. Miałam 3cm rozwarcia. Skurcze jakieś nieregularne się pisały na ktg.

    Ale ja nic nie czułam. 🤷🏻‍♀️

  • Kakarli Ekspertka
    Postów: 191 255

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    Czy jest cos takiego ze od ktoregos tc skraca sie stopniowo szyjka? Cz jak sie skraca to juz porod...
    Ona może Ci się skracać powoli przez kilka tygodni. Może też skrócić się nagle. Moja ginekolog w pierwszej ciąży powiedziała, że to że szyjka się zaczyna skracać wcale nie znaczy, że za chwilę będzie poród. Dziecko wyjdzie, jak będzie miało wyjść;-) ale to było już po 36 tc. Wtedy problem skracajacej się szyjki to nie problem.

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Naprawdę??? Ale stres? I co potem? Opowiadaj :)

    Nic dali nospe. Skurcze były z kręgosłupa więc na KTG się nie zapisywały. Skaķałam na piłce, łaziłam po sali aż ruszyło 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
    Oby teraz było szybciej 🙏🙏🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 21:16

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Znalazłam ciekawe porównanie, może was zainteresuje, nie sądziłam ze są takie różnice u maluchów. https://mataja.pl/2014/05/pospiech-wysoce-niewskazany-o-tym-ze-dwa-tygodnie-moga-czynic-roznice/

    Mega link i wyjaśnienie!

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mwm rzeczywiście super artykuł :)
    Ja tam też uważam że wcześniejsze wywoływanie bez konkretnych przeslanek może tylko zaszkodzić :) Dzieci same wiedzą kiedy wyjść ;) Mój Syn się nie spieszył 41+1 się urodził.
    Pojechałam do szpitala na wywołanie w poniedziałek, szyjka 0 rozwarcie 1,5cm. Mieli wywoływać we wtorek, to w pon wieczorem wody zaczęły odchodzić i o 2:20 urodziłam :) choć i tak z tą cholerna oksytocyna :/

    Frufru lubi tę wiadomość

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakarli wrote:
    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://salve.pl/wp-content/uploads/plan-porodu.pdf&ved=2ahUKEwjooZm4_NHoAhVQi1wKHTcnCaoQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw0t5tPLjaajGtDpzW5dRaJf

    To jest plan porodu do mojego szpitala.

    Ooo dzięki!

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Dziewczyny jak podczytuje forum na FB to co drugie SN zakończone nagła cesarka. Przeraża mnie to 😓 było 10cm ale obrócony nie tak twarzą.. było 6cm ale nie było postępu.. było 8cm ale główka była za wysoko.. WHAT THE FUCK???

    Bedziemy ofiarami tego ze taki teraz jest klimat na porodówce..
    Sorki ale już nie wytrzymuje.

    Lilly wszystkie te przypadki, które wymieniłaś są zagrożeniem dla dziecka, i tylko dlatego robili citowe CC. Położna nam sporo mówiła o właśnie takich sytuacjach, że poród SN musiał być zakończony CC ze względu na bezpieczeństwo dzieciątka.
    Poza tym poród SN jest o wieleeee tańszy niż CC więc nie sądzę, żeby był wykonywany rutynowo bez wskazań.

    Najlepiej nie czytać, żeby się niepotrzebnie nie stresować :*:*
    W obecnej sytuacji spokój i "pozytywne" nastawienie jest nam najbardziej potrzebne, personelowi w szpitalu również, bo rozhisteryzowane i marudne pacjentki są bardzo męczące a oni i tak już teraz mają ciężko przez to wszytko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 10:10

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Lilly wszystkie te przypadki, które wymieniłaś są zagrożeniem dla dziecka, i tylko dlatego robili citowe CC. Położna nam sporo mówiła o właśnie takich sytuacjach, że poród SN musiał być zakończony CC ze względu na bezpieczeństwo dzieciątka.
    Poza tym poród SN jest o wieleeee tańszy niż CC więc nie sądzę, żeby był wykonywany rutynowo bez wskazań.

    Najlepiej nie czytać, żeby się niepotrzebnie nie stresować :*:*
    W obecnej sytuacji spokój i "pozytywne" nastawienie jest nam najbardziej potrzebne, personelowi w szpitalu również, bo rozhisteryzowane i marudne pacjentki są bardzo męczące a oni i tak już teraz mają ciężko przez to wszytko.

    Rozumiem, tylko spokoj nas uratuje :) nie zmienia to faktu ze Polska przoduje w CC przewyższając 4 krotnie statystykami inne kraje wiec nie sadze ze mamy jakoś dziwnej więcej wskazań. A ja właśnie zawsze byłam potulna na wszystko zgadzająca się pacjentka i widzę czasami ze te bardziej asertywne maja lepiej :) nie mówię żeby być trudnym ale własne zdanie warto mieć szczególnie jeżeli rząd idzie wbrew wszystkim zaleceniom WHO i co 5 minut zmienia zdanie - szczyt zachorowań mial być na polowe kwietnia, dziś już premier mówi o maju i czerwcu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 10:44

    Kakarli lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly myślę że premier nie jest prorokiem i może sobie mówić co chce odnośnie szczytu zachorowań a życie i tak to zweryfikuje ;) Może szczyt jest właśnie teraz a w maju już wirus nieco się wyciszy? ;) wróżenie....

    lilly. lubi tę wiadomość

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle,ze ludzie nie zrezygnuja ze spotkan swiatecznych,wiec od świąt 14 dni i szczyt,wiec poczatek maja...

    lilly., lipcowka86 lubią tę wiadomość

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam nadzieję że ludzie będą woleli te Święta przesiedzieć w domach żeby na następne moc spotkać się w szerokim gronie rodzinnym, jak to bywało dotychczas ;) My siedzimy w domu pierwszy raz w życiu :)
    Możemy sobie myśleć, mieć nadzieje, a co będzie to będzie.

    Mysza1986, PattisonBM, lipcowka86, PLPaulina lubią tę wiadomość

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Premier to sobie wróży z fusów w zależności co rano sobie wymyśli ;) Mój tata nie dostał jeszcze nic od rządu, a w tv pieprzą, że wysyłki poszły do wszystkich szpitali jednoimiennych...to ciekawe gdzie te paczki. Dostał jakieś maski, których nie zaakceptował absolutnie bo nie ochronią mu personelu. Jeśli teraz by mu zaczęli zwozić pacjentów chorych to koniec. Żenada, dramat, to co oni gadają w tv to można sobie wsadzić wiadomo gdzie :)

    szatanka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez sami w domku na święta :)

    Mysza1986, PattisonBM, lipcowka86 lubią tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nawet zrezygnowaliśmy z tego żeby moja mama przyjechała na 2 tyg na ten czas okoloporodowy i żeby się zajęła Synem gdybym musiała jechać rodzic (60 km do szpitala). Potem Mąż bierze tacierzynski, a jeszcze potem miała tesciowa przyjechać. I że względów bezpieczeństwa nikt nie przyjeżdża ani przed ani po porodzie (mama i tesciowa). Trudno ;)

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle powiem Wam że BARDZO nisko czuje już Napieranie, taki ciężar... Chyba się Mała główka zaczyna wstawiać, takie mam wrażenie rozpierania jeszcze niżej niż było... 37+0 dziś, ciąża donoszona :) :) Niech się dzieje jeśli Mała jest gotowa to ja też 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 11:15

    mwm, Karolllla, Andzia86, Bona, Ajka, PattisonBM, lipcowka86, Niki2803, Jeheria, Cer lubią tę wiadomość

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mozemy sobie pisac plany porodu, wybierac polozne i szpitale, a i tak zycie za nas zdecyduje. Zaleceniem WHO w przypadku rodzacej zarazonej wirusem, zeby w maseczce karmiła swoje dziecko i byla caly czas przy nim, w Polsce zabieraja dziecko na 14 dni..Wiekszosc z nas wyjdzie po 2-3 dniach najszczesliwsza na swiecie z maluchem na piersi :) To jest najwazniejsze i tylko to sie liczy, wszystko sie po cos dzieje tylko musimy z tego wyciagnąć konsekwencje i nauke. Jestem pewna, że po tych trudnych co by nie było porodach, wyjdziemy ze szpitala silniejsze i jeszcze szczesliwsze, bo docenimy czym tak naprawde jest zdrowie, i jak jest ulotne.

    Ja sobie wczoraj zamowilam koszule z koronką do karmienia, do szpitala, a noz jakis doktorek ładny sie trafi :P

    Karolllla, PattisonBM, lipcowka86, Niki2803, Jeheria, Kakarli lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira91 wrote:
    W ogóle powiem Wam że BARDZO nisko czuje już Napieranie, taki ciężar... Chyba się Mała główka zaczyna wstawiać, takie mam wrażenie rozpierania jeszcze niżej niż było... 37+0 dziś, ciąża donoszona :) :) Niech się dzieje jeśli Mała jest gotowa to ja też 😁
    Super! U mnie w srode bedzie donoszona, i od kilku dni tez czuje takie kłucie w pochwie i inne napieranie. Tylko cos Ci zle suwaczek dziala :)

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też czytałam te zalecenia. Ja dziś zobaczyłam, że obniża mi się brzuch mocno, był nisko ale z dnia na dzień opada 😏

    qdkk2n0a42gt09gc.png
‹‹ 711 712 713 714 715 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ