X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • Daar Przyjaciółka
    Postów: 97 101

    Wysłany: 5 marca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozycje zmienił na pewno, bo nie czuję go już w szyjce 🙂 z czego się cieszę 😁 tylko, że te ruchy mnie teraz martwią 🤔🙄

    oar8vfxmslauailw.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 5 marca 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze muszę zebrać siły na przeprowadzkę bo na tym mieszkaniu jesteśmy do końca marca 🙈🙈 chyba nie mam siły na to wszystko 😅

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Emimo Autorytet
    Postów: 1123 637

    Wysłany: 5 marca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed nami tez mały remont w następnym tygodniu moja waga plus 21 kg 🥵 ciężko już wstawać schylać się itp

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 5 marca 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też mniejsze ruchy ale jednak czuję mocne rozpierania i puknięcia ręką/noga 🙈
    Maluszki teraz 200 gram tygodniowo przybierają więc coraz mniej miejsca mają.

    Emimo jeny co ty w ten koszyk pakujesz że az tyle? Ja mam w koszyku 1500 plus fotelik więc zamkne się w 2000 ale fakt wózek i ciuszki odpadają z wyprawki podzieleni wszystko też ma więc nie będę nic kupować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 20:18

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 5 marca 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ruchy są zdedydowanie częstsze niż wcześniej. W zasadzie to mam od jakiegoś czasu wrażenie że czuję małego cały czas 🙂 ale jest to właśnie takie przeciąganie, chociaż z zaskoczenia jakiś mocny cios też się trafi. Szczególnie jak pracuje przy komputerze to chyba mu się to nie podoba. Ale już ostatni miesiąc pracy i idę na zwolnienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 20:13

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 5 marca 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to sie rozpycha bardzo 😁 ewidentnie widać gdzie ma głowę, A gdzie pupe 🤪 cały tydzień rano po przebudzeniu ok.10.00 wita mnie kopniakami i na dobranoc też daje o sobie znać 😉 w ciągu dnia jest mniej aktywny. Nie lubi jak jeżdżę autem, chyba w tej pozycji mu nie wygodnie.

    Emimo,
    To rzeczywiście wyszła Ci ogromna suma 😉 Ja kupowałam calutka wyprawke od zera. Wózek, nosidelko, apteka, ciuszki, wszystkie rzeczy do szpitala dla mnie, pościele, wanienka no dosłownie wszystko łącznie z meblami do pokoju małego i lekkim remontem w pokoju i nie wyszło mi nawet 10 tyś. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 22:33

  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 5 marca 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak planujecie przewozić samochodem dwójkę dzieci? Samych z tylu, czy starsze z przodu? Jest jakaś szansa aby zmieścić sie z dwoma fotelikami z tylu (+szczupła matka 😉) Mąż właśnie mi uświadomił ze nie zmieszczę sie z dziećmi..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 23:10

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1123 637

    Wysłany: 5 marca 2021, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wózek fotelik baza torba do wózka kosz Mojżesza łóżeczko dostawne laktator wanienka leżaczek na prąd niania i monitor oddechu. Tylko to chyba nie ma tu nic zbędnego. Jak myślicie.

    AJrin wrote:
    U mnie też mniejsze ruchy ale jednak czuję mocne rozpierania i puknięcia ręką/noga 🙈
    Maluszki teraz 200 gram tygodniowo przybierają więc coraz mniej miejsca mają.

    Emimo jeny co ty w ten koszyk pakujesz że az tyle? Ja mam w koszyku 1500 plus fotelik więc zamkne się w 2000 ale fakt wózek i ciuszki odpadają z wyprawki podzieleni wszystko też ma więc nie będę nic kupować.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1123 637

    Wysłany: 5 marca 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mała tez teraz ostro się rusza. W dzień jak chodzę to tak tych ruchów bardzo nie czuje ale jak się położę to mam wrażenie ze nie śpi wcale 🙈 Wózek u mnie mocno podbija cene 4700. Mebli nie kupuje bo póki co nie robię pokoju dla Maltukiej. Za to robię remont pokoju najstarszej 18-łatki 😀

    Karolinaaa28 wrote:
    Mój to sie rozpycha bardzo 😁 ewidentnie widać gdzie ma głowę, A gdzie pupe 🤪 cały tydzień rano po przebudzeniu ok.10.00 wita mnie kopniakami i na dobranoc też daje o sobie znać 😉 w ciągu dnia jest mniej aktywny. Nie lubi jak jeżdżę autem, chyba w tej pozycji mu nie wygodnie.

    Emimo,
    To rzeczywiście wyszła Ci ogromna suma 😉 Ja kupowałam calutka wyprawke od zera. Wózek, nosidelko, apteka, ciuszki, wszystkie rzeczy do szpitala dla mnie, pościele, wanienka no dosłownie wszystko łącznie z meblami do pokoju małego i lekkim remontem w pokoju i nie wyszło mi nawet 10 tyś. 🙂

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1123 637

    Wysłany: 5 marca 2021, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamietam jak my tak jeździliśmy. Mielismy audi a6 wiec auto średniej wielkości. Na srodku nie ma typowego siedzenia jest ten podłokietnik. Masakra jak gdzie dalej jechac. Dwa foteliki to jak dwie dorosłe osoby o dużej wadze. Teraz już bedziemy mieli tylko jeden fotelik na 6 osób 😀

    Czereśniowa wrote:
    Jak planujecie przewozić samochodem dwójkę dzieci? Samych z tylu, czy starsze z przodu? Jest jakaś szansa aby zmieścić sie z dwoma fotelikami z tylu (+szczupła matka 😉) Mąż właśnie mi uświadomił ze nie zmieszczę sie z dziećmi..

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 6 marca 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa wrote:
    Jak planujecie przewozić samochodem dwójkę dzieci? Samych z tylu, czy starsze z przodu? Jest jakaś szansa aby zmieścić sie z dwoma fotelikami z tylu (+szczupła matka 😉) Mąż właśnie mi uświadomił ze nie zmieszczę sie z dziećmi..
    Moje dzieci od zawsze same z tyłu i teraz 3 będzie z tyłu. Poczytajcie sobie czym jest rodzic obok dziecka podczas wypadku mnie to przekonało aby uczyć jeżdżenia samemu dziecka od narodzin. My byliśmy na fajnych zajęciach z bezpiecznej szkoły jazdy właśnie o fotelikach gdzie i jak zamontowany dlaczego do 4 roku życia tyłem i czemu rodzic zawsze z przodu. Dobre lusterko zamontowane z tyłu i wszystko widać.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 6 marca 2021, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam cc i nie było żadnych omdleń. Pierwsza dobę czułam ból w ranie ale dostawałam leki przeciwbólowe i w drugiej dobie już normalnie wstawałam i chodziłam, może to jakaś adrenalina była w związku z porodem😊 W 3 dniu wróciłam do domu to moja mama była w szoku, że ja już normalnie funkcjonuje. Podobno druga jest gorsza ale się nie nastawiam. Zależy wszystko od organizmu. Po porodzie naturalnym też niektóre kobiety dochodzą do siebie dłużej. Za tydzień dowiem się ile mój maluch wazy po skończonym 29 tygodniu.
    Pytała któraś o wózki, nie wiem jak funkcjonują w praktyce ale wizualnie muuvo mi się bardziej podoba, znajoma miała espiro i on jest taki duży jak dla mnie.

    AJrin możesz mi chłopca wpisać na pierwszej stronie 😉

    AJrin lubi tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 6 marca 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Wózek fotelik baza torba do wózka kosz Mojżesza łóżeczko dostawne laktator wanienka leżaczek na prąd niania i monitor oddechu. Tylko to chyba nie ma tu nic zbędnego. Jak myślicie.

    Emimo tak naprawdę jak dysponujesz kwota to nie ma limitu więc szalej i ciesz się wyprawką. Ja mam bujaczek elektryczny choć marzy mi się baby bjorn ale szkoda mi kupować skoro mam a sporadycznie używałam bo jednak leżaczek nie wskazany. Ja w tej ciąży mam totalny problem z kupowaniem 🙈

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 6 marca 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala139 wrote:
    Ja też miałam cc i nie było żadnych omdleń. Pierwsza dobę czułam ból w ranie ale dostawałam leki przeciwbólowe i w drugiej dobie już normalnie wstawałam i chodziłam, może to jakaś adrenalina była w związku z porodem😊 W 3 dniu wróciłam do domu to moja mama była w szoku, że ja już normalnie funkcjonuje. Podobno druga jest gorsza ale się nie nastawiam. Zależy wszystko od organizmu. Po porodzie naturalnym też niektóre kobiety dochodzą do siebie dłużej. Za tydzień dowiem się ile mój maluch wazy po skończonym 29 tygodniu.
    Pytała któraś o wózki, nie wiem jak funkcjonują w praktyce ale wizualnie muuvo mi się bardziej podoba, znajoma miała espiro i on jest taki duży jak dla mnie.

    AJrin możesz mi chłopca wpisać na pierwszej stronie 😉

    Wpisałam ❤️

    Kala139 lubi tę wiadomość

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 marca 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daar te ruchy mogą takie być zmienne. Mój jak leżał pośladkowo to pamiętasz, pojechałam aż na ktg bo tak nagle osłabły ruchy i ich częstotliwość, to było chyba z 5-6 dni takiej różnicy nagłej. Potem przekręcił się główką w dół i zaraz inaczej, lepiej te ruchy czułam. Przedwczoraj to szalał, a wczoraj z kolei trochę mniej, ale dużo się nachodziłam itp. nie martw się. Możesz tylko liczyć czy są i jak tak to na spokojnie 😊

    My też w połowie przyszłego tygodnia zaczynamy remont. Ogólnie zaczynam mieć stresa, bo torba nie spakowana, rzeczy nie są wyprane, pokój nie ogarnięty, część wyprawki jeszcze do kupienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 08:11

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 6 marca 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJrin i tak bez problemu wysiedzą same z tylu? Co robią? 😅 U mnie bardziej chodzi o to, że ciągle muszę zabawiać bo inaczej nie chce siedzieć w aucie... a siedząc na przodzie nic w sumie nie mogę zrobic.

    Z wyprawki też jeszcze mam mało... jestem na etapie wybierania kocyka, rożka aby miał coś nowego. Ubranka mam po starszaku i jeszcze trochę dokupilam. Rzeczy apteczne i dostawkę łóżeczko i do wózka planuje kupić pod koniec miesiąca. Wózek mam po starszaku Adamex Vicco, co do wielkości, to gondola dobrze jak jest duża bo dziecko naprawdę szybko rośnie, chyba że planujecie koło 5-6 miesiąca spacerówkę na leżąco (mój późno usiadł bo w 8 miesiącu i dopiero wtedy przesadziliśmy). Jak nasze dzieci beda miały pół roku to akurat będzie okres jesienno-zimowy czyli dochodzą kombinezony.
    Muszę jeszcze kupić szafę do pokoju dzieci.
    Bujaczek mam po starszaku (dostał od dziadków), właśnie baby bjorn, ale prawie nie używaliśmy.
    Jeszcze jakaś nową matę muszę kupić dla malucha.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Venice Autorytet
    Postów: 477 627

    Wysłany: 6 marca 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo na jaki wózek się zdecydowałaś? Bugaboo czy Cybex?
    A łóżeczko i huśtawkę jakie wybrałaś?

    p19us65gm2vs5uf6.png
  • Bruised Autorytet
    Postów: 1811 2193

    Wysłany: 6 marca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nath wrote:
    Dziewczyny, piszę odnośnie wózka bo od tygodnia mam dylematy. A może któraś z Was rozważała podobne modele :D Rozważam dwa wózki espiro next i muuvo quick. Dużo będę chodzić z psem po lesie itp aczkolwiek tereny nie są ekstremalne. W espiro podoba mi się jakość wykonania, amortyzatory ale za to Muuvo zwrotność, mały rozmiar, łatwe prowadzenie jedną ręką. Czy któraś z Was rozważała te wózki? Nie spodziewałam się że bezie mi tak ciężko podjąć decyzję odnośnie wózka ;/ Tym bardziej że chciałabym nosić też w chuście, ale im więcej analizuje tym większa otchłań :)
    My kupiliśmy Muuvo Quick 2.0, amortyzacja podobno lepsza niż w tym starszym modelu, ale dla mnie i tak kluczowa była waga, łatwe składanie, prowadzenie, zwrotność i wentylacja. No i cenowo też spoko wyszedł.

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864

    preg.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 6 marca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to chyba jestem wyrodną matką... nigdy nie siedziałam z dzieckiem z tylu. Co prawda, czasami coś trzeba podać lub podnieść jak spadnie ale nie wyobrażam sobie zabawiać dziecko tym bardziej że jeśli sama nie prowadzę auta to uaktywnia się u mnie choroba lokomocyjna. Teraz córka się cieszy z rodzeństwa, mówi że będzie miała towarzystwo w samochodzie 😊

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1123 637

    Wysłany: 6 marca 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo. Dzieci nie wysiedziałyby same z tylu.
    Ja chce taki leżaczek https://www.4moms.pl/produkt/4moms-bujaczek-fotelik-mamaroo

    Venice bugaboo fox 2 i ja nawet innego noe rozważałam 😀łóżeczka jako tako nie kupuje. Będę miała dostawkę chocco mext2 me oraz shungle kosz Mojżesza


    Polecacie baby bjorn co ma w sobie fajnego ? Kurczę dziecko trzeba samemu bujać mi zależy na takim co włożę dziecko i samo będzie bujać 🙈

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
‹‹ 381 382 383 384 385 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ