X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My skierowanie na USG bioderek dostaliśmy przy wypisie ze szpitala. Teoretycznie już mogę umawiać, ale chyba pójdziemy jak z pierwszym synkiem prywatnie, mąż ma w ramach pakietu ubezpieczeniowego to będzie za darmo, a na NFZ to u nas było pamiętam tak taśmowo, szybko, miałam wrażenie że na odwal. Ale zapewne nie wszędzie tak jest.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie narzekam na ilość mleka. Cieszyłam się bo po ciazy nie miałam ani jednego rozstępu, a tu ostatnio pojawiły się na piersiach właśnie przez to, że bardzo szybko stają sie nabrzmiałe.

    My na wizycie byliśmy równo w 6 tyg ale było to dość późno bo ja młodego zapisałam do przychodni jak miał prawie 3 tyg. 14.06 mamy szczepienia.

    Mi już ręce odpadają i kręgosłup od noszenia ponad 5 kg klocuszka. Nie wiem czy przeszliśmy jakiś skok rozwojowy ale koło południa da się odłożyć na jakieś 15 min po których jest mega kupa:D

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koło 6ntyhodnia jest pierwszy skok więc całkiem możliwe 😄 mi też już ręce kręgosłup dają popalić też ja liczniku ponad 5 kilo więc ciężko już.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Nie odzywałam się ostatnio bo musiałam się trochę odnaleźć w nowej rzeczywistości. No i u nas babcie i ciocie musiały już małego zobaczyć. Mam wrażenie, że na nic nie mam czasu.. Na szczęście Natanek jest je i śpi. U nas pierwsza wizyta patronażowa miesiąc po porodzie. Położna była raz w domu i raz byliśmy w przychodni na zdjęciu szwów. Karmie piersią ale młody i tak jest głodny więc muszę go dokarmiać mm. Też tak mam, że po 2h nie mam za dużo pokarmu.
    Teraz mam do Was pytanie. Jak ubieracie Wasze szkraby teraz na spacer? U nas dzisiaj 24 stopnie i się właśnie zastanawiam, mały ma niecałe 2 tygodnie.. Zawsze miałam z tym problem🙈

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Karola87 Przyjaciółka
    Postów: 63 132

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj pisałam do położnej to odpisała body na krótki rękaw plus pielucha do nakrycia my mamy w środę 8 tygodni

    Kala139 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak jak dziś to body na krótki rękaw i długie spodnie.
    Ja patrzę na takiej stronie i mniej więcej ten schemat zgadza się z moją intuicją ☺
    https://www.google.com/amp/s/mamy-mamom.pl/jak-ubrac-dziecko-w-taka-pogode/%3famp

    Kala139 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma 2 tygodnie. Też 24 stopnie na dworzu. Ubralam w body na krótki i skarpetki. Lekko nogi nakrywam pieluchą tetrową.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A takim 2-tygodniowym dzieciom zakładacie w taką pogodę czapkę? Ja nie chciałam a potem gdzieś przeczytałam że do miesiąca lepiej zakładać i nie wiem... Generalnie do tej pory zakładałam na spacery

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2021, 15:41

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest w spiochach bez stóp na długi rękaw odkryte stopy i rączki przykryty bambusowa pieluszką u nas w domu jeszcze chłodni 20 stopni a na spacerze był z rana i za chwilę pojde 2 raz.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Rio Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas dzisiaj na spacerze dopadła ulewa i biegiem do domu. My mamy USG bioderek w piątek to będzie w 6 tygodniu.

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co robić jak moja mała w dzień mało śpi a jak już ma spać to na rękach lub na cycu 😒😒
    Teraz ma kolki to jest tragedia.. nie wiem jak to wytrzymam

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Usg bioder u nas można zapisywac dopiero po 10 tygodniu życia i umawiają po skończonym 12 tż.

    Hm, ciekawe. Mój synek miał 7tyg. na pierwszym USG bioder. Niby powinno się robić po skończonym 6tyg., ale przed ukończeniem 12.

    Basia 87, ja też ociekam mlekiem. Kupiłam wkładki wielorazowe, bo stwierdziłam, że zbankrutuję na jednorazówki. Przebieram siebie i małą kilka razy dziennie. Na szczęście zastojów póki co nie mam. Przystawiam malutką do piersi jak tylko czuję dyskomfort.

    Kurde, to ja chyba najgrubiej dziś ubrałam dziecko 🤦🏼‍♀️. Miała na sobie body na długi rękaw, leginsy i skarpetki. Spala w wózku w cieniu, okryta pieluszką, momentami mocno wiało. Kark miała ciepły ale nie spocony.

    Angela, jak się te "kolki" objawiają? Próbujesz jej jakoś ulżyć? Masaż, termofor? Może z chustą spróbuj?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2021, 19:52

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak termofor i Espumisan, spina się brzuch twardy, prostuje nóżki i się wygina strasznie płacze

    A dzisiaj to jest dramat nie da rady jej odłożyć non stop na rękach i muszę skakać na piłce bo wtedy nie płacze

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mało w ogóle czytam co tutaj się pojawia, bo totalnie pochłonęło mnie życie. Zazdroszczę wam, że dajecie pospać swoim maluchom, bo ja całą dobę z zegarkiem w ręku karmienie co max 3 godz przez tą żółtaczkę..

    Poza tym zastanawiam się na co ja narzekalam mając jedno dziecko. Wtedy to były wakacje. Po przyjściu ze szpitala z małym córka nawet dobrze zareagowała i do tej pory jakoś nie było większych problemów z nią ale dzisiaj tak nam dała czadu z zazdrości o brata, że poszłam do łazienki i wyłam razem z nią. Czasami mam wrażenie, że jak zajmuje się jednym dzieckiem to zaniedbuje drugie i nie wiem jak to wszystko pogodzić. Córka tak się dzisiaj popłakała, że tata zajmował się małym, że z płaczu aż posikała się w majtki.. Tak mi jej było szkoda i żal.. Na każdym kroku jej powtarzamy że kochamy ją i brata.. Ale dzisiaj jakoś mnie to wszystko przytłoczyło.. ☹️

    U nas we wtorek będą 3 tygodnie i mamy straszne problemy z brzuszkiem. Kolką bym tego nie nazwała ale po karmieniu ma brzuch jak kamień, robi się czerwony i widać że ma problemy z kupą. Co najgorsze prawie nam nie odbija.. może kilka razy do tej pory odbił po jedzeniu..

    My bioderka mamy w 4 tygodniu życia. Położna była tydzień po wyjściu ze szpitala, a do peditry sami musieliśmy jechać do przychoni kilka dni po tym jak była u nas położna. Ale z córką też tek było, że lekarz nie przychodził do domu tylko trzeba jechać samemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2021, 20:34

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Rio Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Co robić jak moja mała w dzień mało śpi a jak już ma spać to na rękach lub na cycu 😒😒
    Teraz ma kolki to jest tragedia.. nie wiem jak to wytrzymam
    Witaj w klubie, u mnie ta sama sytuacja.

  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas skierowanie na USG bioderek dostaje się w szpitalu. Trzeba od razu się umawiać i wtedy wizyta wypada w okolicach 6 tygodnia życia.

    Ja małą ubieram w body na długi rękaw plus spodenki i cienka czapeczka. Do przykrycia muślinowa pieluszka.

    Squirel, mam te same odczucia co Ty. Zastanawiam się czym ja byłam zmęczona z jednym dzieckiem... a już wogole jak pomyśle że mogłabym mieć tylko noworodka w domu to chyba bym spała ciagle razem z nim... Nie martw się, ja już zaliczyłam wspólne wycie ze starsza córka... jak malutka miała tydzień, mąż wyjechać w delegacje. Ogarnięcie dwójki mnie przytłoczyło plus córka zanosiła się płaczem że już nigdy nie będę miała dla niej czasu i chce spedzic ze mną czas bez młodszej siostry. To były ciężkie dni, płakałam razem z nią... po 3,5 tygodniach sytuacja trochę się ustabilizowała i jest lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2021, 21:39

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rio wrote:
    Witaj w klubie, u mnie ta sama sytuacja.


    Jak sobie radzisz ? Bo ja ledwo już nie wiem co robić 😭😭😭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś z was karmi piersią i dokarmiam mm ? Po czym poznać że dziecko się nie może najeść mlekiem z piersi ?

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami starszak miał robione usg w 6 tygodniu. Teraz dostałam taką kartkę z informacją, że ze względu na covid badanie robią po 12 tż. Nie wiem czemu.
    U nas starszak zachwycony, całuje, glaska. Nie pójdzie spać bez przytulasów z bratem. Podchodzi do niego milion razy dziennie. Jak mały płacze to starszy zaraz woła, że mały mnie potrzebuje i mam to wziąć. Nie mamy żadnych problemów na linii brat - brat. Dużo czasu spędza z tatą i jakoś nie marudzi, że z nim nie jestem. Czasami nawet woli zostać z tatą.
    Angela ja dokarmiam. I po dzisiejszej nocy jestem trochę zawiedziona. Jadł co 2h i nie chciał zasnąć po karmieniu. Wyjadł za każdym razem 2 piersi i jeszcze cmokał. O 7 dałam mu 2 piersi i poszłam zrobić butlę bo szału dostał. Zjadł i leżał przez godzinę bez marudzenia. Także zastanawiam się czy zaraz nie będzie sytuacji, że główną metodą będzie mm A cyc będzie na przystawkę 🙁🥺 już pije morze wody dziennie i felamtiker..
    W tydzień przybrał prawie 400g więc nie jest tragicznie patrząc, że butlę dostaje tylko 2x dziennie i to 30-50ml na raz.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy macie sprawdzone sposoby na ciemieniuchę? Tradzik nam ładnie zszedł to do kompletu zaczęła się robić skorupka na główce.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
‹‹ 519 520 521 522 523 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ