X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 5 listopada 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam tabletki antykoncepcyjne i co chwilę miałam plamienia po kilka razy w miesiącu. Teraz odstawiłam tabletki i czekam aż wszystko wróci do normy 😁
    Zmieniłam smoczek i się przyzwyczaja. Tamtego nie daje już wcale
    Też bym nie chciała wracać do pracy ale chyba nie jestem gotowa tak szybko na kolejną ciążę 🤷

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jaki smoczek zmieniłaś?

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Canpol babies light touch ☺️ wczoraj miała problemy ze ssaniem a dzisiaj już nie

    KaroInka lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 5 listopada 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas też mały z 3 smoków jakie miałam chciał ssać tylko Bibsa. Też szukam teraz jakiegoś nowego 6m+ ale czuję, że będzie problem ze zmianą na inny. Moja pierworodna była tak wymagającym dzieckiem, że jak byłam na macierzyńskim to marzyłam o powrocie do pracy, a nie o kolejnym dziecku 😂 Synek za to jest mało absorbujący. Wiadomo są lepsze i gorsze dni, ale z takim dzieckiem to i trzecie mogłabym mieć, choć jednak już postanowione, że koniec produkcji😀 Biorę tabletki anty Slinda bo karmię, są jednoskładnikowe. Żadnych plamień, ogólnie super. Nigdy dotąd nie brałam tabletek więc miałam obawy o samopoczucie ale nie widzę żadnej różnicy a biorę już 4 miesiąc.





    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 5 listopada 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    To u nas też mały z 3 smoków jakie miałam chciał ssać tylko Bibsa. Też szukam teraz jakiegoś nowego 6m+ ale czuję, że będzie problem ze zmianą na inny. Moja pierworodna była tak wymagającym dzieckiem, że jak byłam na macierzyńskim to marzyłam o powrocie do pracy, a nie o kolejnym dziecku 😂 Synek za to jest mało absorbujący. Wiadomo są lepsze i gorsze dni, ale z takim dzieckiem to i trzecie mogłabym mieć, choć jednak już postanowione, że koniec produkcji😀 Biorę tabletki anty Slinda bo karmię, są jednoskładnikowe. Żadnych plamień, ogólnie super. Nigdy dotąd nie brałam tabletek więc miałam obawy o samopoczucie ale nie widzę żadnej różnicy a biorę już 4 miesiąc.

    No ja też je brałam i ciągle plamiłam i to dosyć mocno. Dopiero niedawno odstawiłam chociaż już dawno nie karmię piersią bo nie wiedziałam że nie mogę brać 🤣🤦

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 6 listopada 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    No ja też je brałam i ciągle plamiłam i to dosyć mocno. Dopiero niedawno odstawiłam chociaż już dawno nie karmię piersią bo nie wiedziałam że nie mogę brać 🤣🤦

    A to jak przestanie się karmić piersią to nie można już ich stosować ? Myślałam, że są poprostu dozwolone przy kp ale jeśli nie karmisz to też można je brać. Ja mqm recepte aż do kwietnia przyszłego roku, a zamierzam karmić max do lutego-marca.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 6 listopada 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    A to jak przestanie się karmić piersią to nie można już ich stosować ? Myślałam, że są poprostu dozwolone przy kp ale jeśli nie karmisz to też można je brać. Ja mqm recepte aż do kwietnia przyszłego roku, a zamierzam karmić max do lutego-marca.

    No ja dopiero niedawno się dowiedziałam że nie powinnam ich brać jak nie karmię bo są mniej skuteczne wtedy. Nawet tutaj dziewczyny z forum to potwierdziły 😁

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 7 listopada 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Was czytam i doszło do mnie, że już zapomniałam, że istnieje coś takiego jak antykoncepcja:D nie dość, że nie mam okresu to moje libido jest na poziomie -1000. Więc to by było na tyle jeśli chodzi o potencjalnego drugiego dzidziusia🙈.
    Squirrel czy Twoja córa nadal jest taka absorbująca? Czy to kiedyś minie. Dzisiaj w nocy to już całkiem tragedia. Pobudki co 40 min-1h. Jak tak dalej będzie to ja nie wiem jak ja wrócę do pracy 😅.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 7 listopada 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Tak Was czytam i doszło do mnie, że już zapomniałam, że istnieje coś takiego jak antykoncepcja:D nie dość, że nie mam okresu to moje libido jest na poziomie -1000. Więc to by było na tyle jeśli chodzi o potencjalnego drugiego dzidziusia🙈.
    Squirrel czy Twoja córa nadal jest taka absorbująca? Czy to kiedyś minie. Dzisiaj w nocy to już całkiem tragedia. Pobudki co 40 min-1h. Jak tak dalej będzie to ja nie wiem jak ja wrócę do pracy 😅.

    Nie pocieszę cię, ale to już chyba sprawa charakteru i temepramentu. Tak nadal jest z nią ciężko. Ktoś tutaj kiedyś pisał, że jego niemowlę przespało ciągiem12 godzin w nocy 😀 moja 3 latce jeszcze nigdy się to nie zdarzyło 😂 ale w kwestii spani to o jedno i drugie nam się nie udało, Synek budzi się co 2-3 godziny co noc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2021, 13:34

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 7 listopada 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    No ja dopiero niedawno się dowiedziałam że nie powinnam ich brać jak nie karmię bo są mniej skuteczne wtedy. Nawet tutaj dziewczyny z forum to potwierdziły 😁

    Ale co potwierdziły, bo ja trochę nie w temacie ? Któraś zaszła w ciążę nie pomijając tabletki ? Z tego co właśnie czytam, to skuteczność tabletek jednoskładnikowych jest taka sama jak dwuskładnikowych i nie ma znaczenia czy jednoskladnikowe stosujesz dlatego, czy karmisz piersią czy nie.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 7 listopada 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdziły że mogę zajść w ciążę biorąc te same tabletki, które brałam przy karmieniu piersią. Że są wtedy słabsze i można zajść w ciążę. Byłam ostatnio u uroginekologa czy jakoś tak i też to potwierdziła 😅

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 7 listopada 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinno się skontaktować z ginekologiem i on doradzi

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 7 listopada 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napisalam aż smsa do mojego gina z pytaniem, czy gdy zaprzestane karmienia to nadal mogę używać tych tabletek do konca recepty i napisał , że oczywiście tak ! Dla mnie to ważne bo ja serio więcej dzieci nie planuję. Z tego co czytalam sama, to nie są tabletki dla karmiących piersią tylko dozwolone przy karmieniu piersią i ich skuteczniść się nie zmienia czy karmisz czy nie.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 8 listopada 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dziwne 🤷

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 8 listopada 2021, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jak czytam w necie to pisze że tabletki jednoskładnikowe nie są zalecane po skończeniu karmienia piersią 🙆
    No ale jak ginekolog pozwolił to chyba nie ma się co martwić

    squirrel lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Nawet jak czytam w necie to pisze że tabletki jednoskładnikowe nie są zalecane po skończeniu karmienia piersią 🙆
    No ale jak ginekolog pozwolił to chyba nie ma się co martwić

    Pomijając fakt, że ufam temu co pisze mój gin - Angela nie wiem co czytasz, ale wszędzie gdzie ja trafiam z googli piszą, że można zostać przy jednoskładnikowych po zakończeniu karmienia więc chyba lepiej nie wprowadzać w błąd. Skuteczność to 97-99%. Podobno jednoskłdnikowe są gorzej tolerowane przez kobiety dlatego po zaprzestabiunl karmienia można rozpocząć zażywanie dwuskładnikowych, ale to kwestia indywidualnej tolerancji, a nie skuteczności ! Ja gdy przeczytałam co piszesz o skuteczności, to mi serce mocniej zabiło, bo dzieci już mieć nie zamierzam 😀 Inną kwestią jest nietolerowanie określonych tabletek i częste plamienia, więc jest to podstawą do zmiany bo raczej być tak nie powinno, ale nie, że skończyłam karmić to po jednoskladnikowych zajdę w ciążę.

    https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-pozostania-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych-https://dimedic.eu/pl/wiedza/minipigulka-rodzaje-tabletek-antykoncepcyjnych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 09:50

    Bruised lubi tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 8 listopada 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja pytałam tutaj na naszym forum ale na Facebooku dziewczyn bo wyczytałam na innym i też było dla mnie to dziwne. I one wtedy potwierdziły że może być mniej skuteczne 🤷 co do plamień i krwawień przy tym leku jest to bardzo często to od razu moja ginekolog mówiła że tak może być. Ja zrezygnowałam z tych tabletek bo ciągle miałam krwawienie.🤦 No i bałam się że będą mniej skuteczne. Ale lekarzem nie jestem więc jeśli twój mówi że ok to jak najbardziej 🤗

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Bruised Autorytet
    Postów: 1826 2253

    Wysłany: 8 listopada 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapomniałam co to antykoncepcja, bo to już prawie 6 lat od rozpoczęcia starań. Mam nadzieję, że na drugą ciążę nie będę musiała czekać 4,5 roku jak za pierwszym razem. Naturalnie szanse raczej małe, biorąc pod uwagę naszą historię, a na powrót do kliniki musimy uzbierać kasę :/ Ale jakiś tam promil szansy na cud pewnie jest. No w każdym razie do zabezpieczeń nie wróciliśmy. Gdyby się teraz trafiło to też będzie fajnie ;)

    Co do smoczków to Iga że wszystkich, które próbowałam jej podać tylko bibsa zaakceptowała. Teraz przy zmianie na 6+ będę próbowała dać inne, może się uda. Na szczęście smok tylko do zasypiania jej potrzebny.

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864

    preg.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 listopada 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byśmy chcieli trzecie dziecko, ale patrząc na to, co się wyrabia w naszym pięknym kraju to strach w ciążę zachodzić. Może kiedyś pomyślimy o adopcji.

    Co do okresu to u mnie cisza w temacie. Po urodzeniu synka czekałam trochę ponad rok na powrót cyklu. Karmiłam go piersią prawie 2 lata.
    Myślę intensywnie nad wkładką hormonalną, bo tabletki to niestety nie dla mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 20:58

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 8 listopada 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak ja kupiłam bibsa 6m+ to się przeraziłam jaki jest długi 😱 dlatego od razu dałam inny i nie ma problemu ☺️
    W piątek mamy wizytę u fizjo bo Maja nie chce się przekręcać 😵 wcześniej przekręcała się z brzucha na plecy a teraz nic nie chce tylko na boki ehh 😔 ciekawe co nam powie oby nic poważnego

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


‹‹ 537 538 539 540 541 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ