X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 9 listopada 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj też uzależniony od Bibsa. Kupiłam teraz chicco ale gryzł go jak gryzaka bo on cały z gumy, a potem kupiłam canpola i pluje nim. One wszystkie w porównaniu z bibsem są jakieś płaskie i krótkie. No nic najwyżej się odsmoczuje. W zasadzie to smok służył nam głównie do zasypiania i do uciszenia go jak się rozkrzyczał. Z zasypianiem bez sobie poradzimy. Gorzej z uspokajaniem jak płaczliwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 10:21

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 9 listopada 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela a to Twoja mała najpier zaczęła się obracać z brzucha na plecy? Bo to w sumie dziwne bo trudniejsze. Mój z pleców na brzuch obraca się już naprawdę długo, a teraz dopiero pojawiło się kilka obrotów z brzucha na plecy- świadomych ale ze złą techniką bo rękę układa wzdłuż tłowia i przekręca się jakby przez tą rękę. Staram się korygować sle uparty jest narazie. Do końca 6mż powinien pojawić się podpór wysoki i mamy go dopiero od kilku dni, a za tydzień 6 miesięcy kończy. Córka pod względem ruchowym rozwijała się później. Obroty mieliśmy na pewno dopiero gdzieś w okolicach 7/8 miesiąc. Usiadła jak skończyła 10mż.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 10:26

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 9 listopada 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to wszystko takie nie po kolei trochę:D. Synek najpierw zaczął objadać się stopami i to było jakoś w 4 miesiacu. Tydzień przed ukończeniem 5 msc zaczął przewracać się na brzuch. Teraz 1 listopada obrócił się pierwszy raz z brzucha na plecy i zaczął też namiętnie "pływać". Natomiast nadal nie mamy stabilnego wysokiego podporu przez co nie chcą nas wypisać z rehabilitacji. Ale synek ma wzmożone napięcie miesnowe w obręczy barkowej.
    Wczoraj dałam mu kaszke jaglana na kolację z myślą, że pospi dłużej. No i chyba brzuch go bolał bo noc była ciężka. No cóż, chyba już nie ma sposobu na spanie u syna, muszę czekać na lepsze czasy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 10:47

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 listopada 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo różnie się maluchy rozwijają i z tą kolejnością też czasem jest śmiesznie. Bywa, że dziecko najpierw umie wstać a potem dopiero usiąść... U nas córcia jest szybsza niż brat, mam wrażenie, że lada chwila zacznie siadać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 20:09

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 9 listopada 2021, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Mikołaj od tygodnia zaczął się czołgać 😁 z tym, że robi to na ugiętych rękach. W wysokim podporze trzyma się tylko wtedy jak coś go zaciekawi i się zapomni. Także przemieszcza się już, ale po swojemu. Wysoki podpór ćwiczymy z fizjo tak jak i to żeby ładnie otwierał dłonie, bo często żeby sobie pomagać ma je zaciśnięte. Ostatnio sama fizjoterapeutka stwierdziła, że Mikołaj to robi wszystko po swojemu. Tak samo było z obrotem na brzuch. Na początku nie robił tego poprawie tylko wykorzystywał to, że ma silne mięśnie pleców, a słabe na brzuchu.
    Dziewczyny, mam do Was pytanie. Czy u któregoś z Waszych maluszków zauważono bruzdę w zagłębieniu między pośladkami? Mąż ostatnio zobaczył to podczas kąpieli Mikołaja. Dziś jak byliśmy na szczepieniu to pytaliśmy o to pediatrę i skierowała nas odrazu na konsultację do chirurga. Teraz czytam co to może być i aż jestem przerażona..

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 9 listopada 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak u nas był tylko obrót z brzucha na plecy a teraz nie chce nic robić 🤦 i po CC była bardzo spięta ale jak miała kolejna wizytę u fizjo koło 4 miesiąca to było wszystko ok i nawet była oceniona na miesiąc do przodu. A teraz nie wiem o co chodzi więc dobrze że wizyta już w piąte. I szczerze to bardzo się stresuje tym wszystkim

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 10 listopada 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swojego już nie mogę zostawić w gondoli nawet na moment bo z pleców zaraz przewraca się na brzuch a potem rękami łapie za górę gondoli i boję się że wypadnie. Córka takich akrobacji nie urządzała i w gondoli to jeździła do 8 miesiąca. Teraz zaczynam już myśleć o spacerówce i przypinaniu małego pasami. U mnie za siadanie się narazie nie bierze ale usilnie próbuje pełzać do przodu 🙂 czasami nawet się uda dosiegnąć zabawki. Przemieszcza się po macie chociaż nie ma wypracowanej techniki 🙂 Z brzucha na plecy obraca się tylko na łóżku. Na macie chyba się boi bo za twarda. W ogole takie szaleństwo zaczęło się ok 1,5 tyg temu. Wcześniej nie był tak bardzo aktywny. Siostrę wyprzedza ruchowo o kilometr 😀 ale ona za to wydaje mi się, że była jakoś bardziej towarzyska.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2021, 09:03

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 listopada 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, jakie wieści po wizycie?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 12 listopada 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Angela, jakie wieści po wizycie?

    Dzięki że pytasz 🤗

    Ogólnie wszystko dobrze, prawidłowo się rozwija jak na 6 miesięcy 🤗 nie mam się czym martwić ale mamy dużo nowych ćwiczeń i za jakieś 2 tygodnie Maja powinna się obracać na brzuszek 😊
    Maja niechętna na ćwiczenia więc nie wiem jak to będzie 🤷

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 13 listopada 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tragedia... Mikołaj w tym tygodniu miał ostatnie szczepienia i zaraził nas rotarwirusem.. :( ledwo żyjemy z mężem. On też jakoś gorzej przechodzi to szczepienie niż poprzednie wtedy zupełni nic mu nie było. A teraz ma biegunkę i nie chce jeść..
    To chyba wpływ osłabionego organizmu po ostatnim covidzie..

    A jeszcze mam pytanie. Ile na miesiąc przybierają Wasze maluchy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2021, 20:20

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 13 listopada 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem załamana Maja nie chce ćwiczyć a mamy 2 tygodnie żeby zaczęła się przekręcać ☹️☹️ strasznie mnie to stresuje

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 16 listopada 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    U nas tragedia... Mikołaj w tym tygodniu miał ostatnie szczepienia i zaraził nas rotarwirusem.. :( ledwo żyjemy z mężem. On też jakoś gorzej przechodzi to szczepienie niż poprzednie wtedy zupełni nic mu nie było. A teraz ma biegunkę i nie chce jeść..
    To chyba wpływ osłabionego organizmu po ostatnim covidzie..

    A jeszcze mam pytanie. Ile na miesiąc przybierają Wasze maluchy?

    U nas przez ostatni miesiąc zaledwie 250g. Masę ciała ma na 50centylu, wzrost powyżej 97...

    Angela, no i jak idzie? Udaje Wam się poćwiczyć trochę? Próbuj jak jest wyspana, najedzona 😉.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2021, 22:37

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 17 listopada 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak już jest lepiej z ćwiczeniami ☺️💪

    malami.91 lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 17 listopada 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak najlepiej ćwiczyć jak dziecko ma humor. Ty też się nie denerwuj, bo dziecko od razu wyczuwa napięcie. My ćwiczyliśmy od 7 tygodnia bo mój mały miał wrodzoną asymetrię. Na początku też było trudno bo ja się stresowałam jak początkowo nie widziałam poprawy. Potem już traktowaliśmy to jako zabawę. Po asymetrii nie ma śladu. Główka się ładnie zaokrągliła i myślę też że to dzięki tym ćwiczeniom szybko zwczął się obracać na boki i brzuch, od kilku dni kombinuje z pozycją czworaczą 🙂 muszę się już na prawdę lada moment pożegnać z gondolą bo już w niej nie leży tylko kombinuje z porporami i obrotami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 10:49

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 17 listopada 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też od początku ćwiczyliśmy bo była bardzo spięta i te ćwiczenia szły nam super ☺️ i również mieliśmy ćwiczenia żeby się przekręcała ale nic z tego 🤷dlatego myślałam że może jest coś innego do poprawy ale rozwija się prawidłowo. Podobno są dziecko które się nie chce przekręcać a wszystko jest ok

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 17 listopada 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sięgam pamięcią, to moja córka niewiele się obracała. Opanowala obroty z brzucha na plecy jakoś w okolicach 8-9 miesiąca ale mało tej umiejętności używala. Synek za to ciągle się tylko obraca w kółko z pleców na brzuch, z brzucha na plecy. Turla się po całym dywanie. Przymierza się do czołgania. Jak zobaczy pilot od telewizora w zasięgu wzroku to aż się trzęsię, żeby go dosięgnąć 😂Córka w ogóle nie turlala się ani nie czołgała. Jej pierwszym sposobem przemieszczania się były dopiero czworaki ok 10-11 miesiąca. Teraz z synem widzę ogromną różnicę w rozwoju ruchowym. Jutro kończy dopiero 6 miesięcy a rozowjowo posiada umiejętności, które córka miała dużo dużo później. Sama mam doskonały przykład, że każde dziecko rozwija się swoim tempem 😀

    Dziewczyny a jak u was z rozszerzaniem diety ? Ja od kilku dni podaję marchewkę i dynię. Narazie kiepsko nam idzie. Nie chce nawet otworzyć ust… myślałam, że będzie lepiej niż z córką, ale chyba się nie zapowiada. Z córką jak się kiepsko zaczęło tak było kiepsko do jakiś 2,5 lat. Dopiero teraz z przedszkolu zaczęła jeść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 21:29

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 17 listopada 2021, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas za to rozszerzanie diety idzie super ☺️ dałaś mi nadzieję że moja też się rozwija w swoim tempie ☺️ teraz mocno zaczęła szaleć na brzuchu i się kręci wokół własnej osi i ćwiczy wysoki podpór 💪

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 18 listopada 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rozszerzanie diety szło już pełną parą :) chociaż przy ostatnich przebojach z jedzeniem Mikołaja stanęliśmy trochę w miejscu.. nie chce jeść wcale mięsa. Jak tylko czuję że jest dodane do warzyw to nie otwiera buzi.. najlepiej jadł by tylko owoce. Z mlekiem też mamy teraz problem... Jutro idziemy do pediatry zobaczymy co powie na to.

    Mikołaj czołga się od jakiegoś czasu, a od wczoraj przybiera już postawę na kolanach i z wyprostowanymi rączkami ale jeszcze do przodu nie ruszył w tej pozycji.
    I również jak zobaczy, że leży pilot albo telefon to aż się trzęsie i leci do niego czolganiem 😅

  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 18 listopada 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    U nas przez ostatni miesiąc zaledwie 250g. Masę ciała ma na 50centylu, wzrost powyżej 97...

    Angela, no i jak idzie? Udaje Wam się poćwiczyć trochę? Próbuj jak jest wyspana, najedzona 😉.
    U nas przez miesiąc przybiera 500g i pediatra mówiła, ze to ok i że apetyt chyba też ma bo wygląda dobrze. Mi się wydawało że to jakoś mało.. chociaż Mikołaj do ostatniego szczepienia jadł chętnie. Nie mieliśmy z nim problemu.
    Jutro zobaczymy jak wygląda waga przez ostatni tydzień gdzie z jedzeniem jest bardzo kiepsko u niego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 21:52

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3929 4517

    Wysłany: 19 listopada 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile ml piją mleka wasze maluszki przez cały dzień ? ☺️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


‹‹ 538 539 540 541 542 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ