X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa faktycznie czytam ze nawet wskazane podawać ten gluten w kaszce i to już nawet od 5 miesiaca zycia😉

    Soleil lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj dejzi i zazdroszczę snu dziecka!😃

    Dejzi lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dejzi. Ja też mieszkam na wsi. A jak u ciebie RD?

    Dejzi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 wrote:
    Witaj dejzi i zazdroszczę snu dziecka!😃

    Moja siostra też tak mówi,że ja nie wiem że mam dziecko 😅 . Ja myślę już o drugim dziecku żeby zacząć starania na przyszłą jesień .W kwietniu 2021 też poroniłam w 6 tygodniu. U mnie w rodzinie się śmieją, że Mały taki grzeczny ale mówią, że jak zacznie chodzić i "broić" to zmienię zdanie żeby się starać . No zobaczymy jak to będzie. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2022, 01:22

    Asiulka87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines.s wrote:
    Cześć dejzi. Ja też mieszkam na wsi. A jak u ciebie RD?

    Hejka ☺️oo to coś nas łączy. Ja pochodzę też ze wsi z kujawsko-pomorskiego. Zawsze chciałam jak dorosnę wyprowadzić się do miasta no ale miłość nie że wybiera 😁 My chcemy powoli rozszerzać dietę gdzieś za dwa tygodnie chcieliśmy teraz ale zmieniam mleko z Babilon Comfort na zwykły Bebilon i muszę obserwować jak reakcja po nowym mleku . Oczywiście nowe mleko wprowadzam stopniowo. Jak zaakceptuję nowe mleczko to ruszamy z RD.☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2022, 01:22

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 2 listopada 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna miłego oglądania 😁

    Witamy Dejzi 😁 mieszkasz blisko morza, super 🥰 ja też mieszkam na wsi, przyszłam z miasta i pokochałam to miejsce 😉 chodzenie i "brojenie" trochę zmienia bo trzeba mieć oczy dookoła głowy. Dla mnie plus ogromny taki że prędzej się dogadasz z takim starszakiem, uwagę odwrócisz od płaczków itp. nocek zazdroszczę 😉

    Jak u Was poszła zmiana czasu? U nas bardzo gładko, pada przed 20, nawet drzemki w ciągu dnia są regularne.

    Dejzi lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Maszim Debiutantka
    Postów: 6 13

    Wysłany: 2 listopada 2022, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit: Maszim to miałaś widzę stres jak ja 🙃 dałaś radę wystać na komunii? Kurde ja miałam 2 tygodnie po i czułam się słabo 🙃 wiesz leżałam na sali z dziewczyną co rodziła 2 dni po komunii syna 😁 mówiła że na Komunii tak się modliła żeby jej nie wzięło nagle.

    Tak, było trochę stresu, ale z góry założyłam, że się wyrobie 🙈 myślałam jednak, że to będzie właśnie jakieś 2 tygodnie wcześniej 😂
    W niedzielę czułam się znakomicie, prawie cały dzień na szpilkach, ale za to w sobotę, jak pojechałam z córką do kwiaciarni po wianek, ( wszystkie dziewczynki miały jednakowe), to zaczęło mi się w głowie kręcić i szybko wracałyśmy do domu. 🙆

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dejzi a dlaczego zmieniasz mleczko? Ja też karmie bebiko tyle że nutrii flor.Ja jestem z Pomorza.
    U nas Czarek nie chodzi spać o tych samych godzinach. Więc zmiana czasu u nas nicnie zmienia. Raz zasypia o 18.00 już na noc a raz o 22.00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze dziewczyny, ale u nas ruch dzisiaj!
    Maszim, Dejzi, wysłałam Wam zaproszenie, będzie w prawym górnym rogu w wiadomościach. Zaakceptujcie i prześlijcie w wiadomości prywatnej nr tel do grupy na WhatsApp.
    Dzisiaj albo jutro stworzę grupę i wszystkich podołączam. Już powoli jesteśmy w komplecie, na razie 12 osób. Ostatnia chwila na zapisy:)
    Ana.Ta, osmiałam się. Jesteś Matka Polka Celebrytka. Czuję, że jak przeniesiemy na WhatsApp, to się internety o Ciebie upomną albo jakaś telewizja śniadaniowa. Będzie program "Pieczemy z Ana.Ta"

    Zosiek, idzie przez ten smoczek dobrze, to w sumie tylko 1,5 łyżki kleiku, nie jest bardzo gęste.
    "kleik na dobry sen" działa cuda. Dzisiaj pobudka o 3, a później o 6:30! Aż się tak jak Wy zastanawiałam, czy na pewno wcześniej nie wstawałam i może nie pamiętam.

    Vende, Zosiek, Merci92, Dejzi, Soleil, Asiulka87, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 2 listopada 2022, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny witamy :) ja Was rozumiem bo przy staraniach czytałam kilka wątków na forum i nie miałam odwagi się odezwać ;) tutaj też trochę zwlekałam w ciąży ' żeby nie zapeszac' ale cieszę się że znalazłam to forum bo to ogromne wsparcie. Także zapraszamy, jak najbardziej. A to już ostatni moment bo i my przechodzimy na 'prywate'.
    U nas dzisiaj kaszka nie, jabłko nie, brokuł nie, dopiero marchewki trochę mi zjadła (trochę więcej bo pół słoiczka). Wybredna. Naszła mnie przy tym taka refleksja że te nasze dzieciaczki to przecież ludzie, nie maszyny a czasem tyle rzeczy próbujemy przy nich robić jak 'zarogramowane' a to przecież są konkretne charakterki :)

    Kasjanna, Dejzi, Soleil, Asiulka87, Maszim, Leksa lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 2 listopada 2022, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas drzemki niby podobnie jak przed zmiana czasu. Teraz zwykle mamy trzy, koło 10, 13 i 16. O 19 kąpiel i spanie. Ale teraz np chyba dłużej bujalam niż będzie spala bo ledwo odłożyłam a już się kręci...

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek wrote:
    Kasjanna miłego oglądania 😁

    Witamy Dejzi 😁 mieszkasz blisko morza, super 🥰 ja też mieszkam na wsi, przyszłam z miasta i pokochałam to miejsce 😉 chodzenie i "brojenie" trochę zmienia bo trzeba mieć oczy dookoła głowy. Dla mnie plus ogromny taki że prędzej się dogadasz z takim starszakiem, uwagę odwrócisz od płaczków itp. nocek zazdroszczę 😉

    Jak u Was poszła zmiana czasu? U nas bardzo gładko, pada przed 20, nawet drzemki w ciągu dnia są regularne.


    Hejka ☺️ Jestem ciekawa jak to będzie jak będzie chodził itd. Ale z drugiej strony żal, że te Dzieci tak szybko rosną. Nie dawno co się urodziły a teraz patrzymy jak zdobywają nowe umiejętności. U nas Mały zbytnio zmiany czasu nie zauważył. ☺️ Myślałam, że będzie szybciej zasypiał ale nie . Rano jedynie jest szybciej wyspany ale tak jak wstaniemy o 7 wtedy po ok. dwóch godzinach ma drzemkę. Tak noce są super oby tak dalej i Wam tego życzę żeby Maluszki zaczęły przesypiać ładnie nocki a Wy moglibyście się wyspać . Podziwiam Was, że mimo nieprzespanych nocy tak wszystko ogarniacie. 💪 Tak do morza mamy blisko najbliżej chyba do Mielna 150 km ale w tym roku nie udało nam się być .

    Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines.s wrote:
    Dejzi a dlaczego zmieniasz mleczko? Ja też karmie bebiko tyle że nutrii flor.Ja jestem z Pomorza.
    U nas Czarek nie chodzi spać o tych samych godzinach. Więc zmiana czasu u nas nicnie zmienia. Raz zasypia o 18.00 już na noc a raz o 22.00

    Mały jak przestałam karmić piersią był chwilę na HiPP ale miał po nim zaparcia. Przeszliśmy na Bebilon Comfort, który jest na zaparcia i wtedy ładnie już bez problemu zaczął robić kupki . Chce spróbować jak będzie po zwykłym Bebilonie też, że już jest starszy problemy z brzuszkiem minęły po 6 miesiącu tak chciałam zmienić na zwykły Bebilon 2 ale pomyślałam,że teraz może lepiej spróbować zmienić mleko dopóki nie rozszerzamy diety żeby nie robić rewolucji w brzuszku,że nowe mleko i posiłek stały.

    U nas te zasypianie też tak mniej więcej ale zazwyczaj między 21 a 22 ale zdarza się, że zaśnie nawet o 23 jak np. ostatnim razem byliśmy w gościach i chyba miał za dużo "wrażeń" i ciężko mu było zasnąć.

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 2 listopada 2022, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, święta racja. Gdzies czytalam że właśnie bardzo sie skupiamy na tym jakim czlowiekiem chcemy żeby nasze dzieci zostały i jak je wychować, a nie zauważamy że one są czlowiekiem juz teraz.

    U nas tylko pierwszego dnia odczulismy zmiane czasu, teraz chodzimy spac po staremu, ale chyba udalo nam sie zredukowac 1 drzemkę ot tak samo z siebie i mała śpi 3 razy, ok. 9, 12 i 15.30. A na noc miedzy 19 a 19.30

    Ana.Ta, Maszim, Leksa lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara_1985 wrote:
    O kurcze dziewczyny, ale u nas ruch dzisiaj!
    Maszim, Dejzi, wysłałam Wam zaproszenie, będzie w prawym górnym rogu w wiadomościach. Zaakceptujcie i prześlijcie w wiadomości prywatnej nr tel do grupy na WhatsApp.
    Dzisiaj albo jutro stworzę grupę i wszystkich podołączam. Już powoli jesteśmy w komplecie, na razie 12 osób. Ostatnia chwila na zapisy:)
    Ana.Ta, osmiałam się. Jesteś Matka Polka Celebrytka. Czuję, że jak przeniesiemy na WhatsApp, to się internety o Ciebie upomną albo jakaś telewizja śniadaniowa. Będzie program "Pieczemy z Ana.Ta"

    Zosiek, idzie przez ten smoczek dobrze, to w sumie tylko 1,5 łyżki kleiku, nie jest bardzo gęste.
    "kleik na dobry sen" działa cuda. Dzisiaj pobudka o 3, a później o 6:30! Aż się tak jak Wy zastanawiałam, czy na pewno wcześniej nie wstawałam i może nie pamiętam.

    Dziękuję za wysłanie zaproszenie oraz dziękuję Wam za przyjęcie mnie do grupy 🥰 Bardzo się cieszę oraz cieszę się, że z nockami u Ciebie lepiej ☺️
    Napisałaś, że się zastanawiałaś czy nie wstawałaś wcześniej w nocy. Przypomniał mi się czas jak mój Mały jeszcze był noworodkiem budził się tak chyba co 3h więc i tak nieźle ale ja lunatykowałam w nocy . Przebudziłam się, wstałam i stałam nad łóżeczkiem i zastanawiałam się czy Mały już jadł czy nie . Albo jednej nocy obudziłam mojego i pytałam się czy podał Małemu drugie danie haha 🤣🤣 Więc podziwiam Was dziewczyny, że Wasze dzieci budzą Was nie raz co 1,5h bo ja już siebie się bałam co jeszcze odwale lunatykując. 🤦

    Asiulka87, Klara_1985, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende wrote:
    Dziewczyny witamy :) ja Was rozumiem bo przy staraniach czytałam kilka wątków na forum i nie miałam odwagi się odezwać ;) tutaj też trochę zwlekałam w ciąży ' żeby nie zapeszac' ale cieszę się że znalazłam to forum bo to ogromne wsparcie. Także zapraszamy, jak najbardziej. A to już ostatni moment bo i my przechodzimy na 'prywate'.
    U nas dzisiaj kaszka nie, jabłko nie, brokuł nie, dopiero marchewki trochę mi zjadła (trochę więcej bo pół słoiczka). Wybredna. Naszła mnie przy tym taka refleksja że te nasze dzieciaczki to przecież ludzie, nie maszyny a czasem tyle rzeczy próbujemy przy nich robić jak 'zarogramowane' a to przecież są konkretne charakterki :)

    Hejka ☺️ Tak ja z natury trochę jestem nieśmiała , trochę brakuje pewności siebie stąd też może ciężko było tu się ujawnić bo bałam się czy mnie przyjmujecie do forum bo urodziłam w czerwcu a nie w maju. Widzę właśnie, że mega się wspieracie. I to jest super 👍 Jak przeczytałam,że przechodzicie na Whatsapp to dziś na spacerze pomyślałam, że się odezwę bo teskniłabym za Wami .
    Jestem ciekawa jak u nas będzie z tym rozszerzeniem diety i z Małego apetytem. Bo mój Mały jest trochę pulchny ale długi. Mleczko szybciutko zawsze pochłania zobaczymy jak będzie z posiłkami stałymi ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2022, 01:25

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 2 listopada 2022, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dejzi wrote:
    Hejka ☺️ Jestem ciekawa jak to będzie jak będzie chodził itd. Ale z drugiej strony żal, że te Dzieci tak szybko rosną. Nie dawno co się urodziły a teraz patrzymy jak zdobywają nowe umiejętności. U nas Mały zbytnio zmiany czasu nie zauważył. ☺️ Myślałam, że będzie szybciej zasypiał ale nie . Rano jedynie jest szybciej wyspany ale tak jak wstaniemy o 7 wtedy po ok. dwóch godzinach ma drzemkę. Tak noce są super oby tak dalej i Wam tego życzę żeby Maluszki zaczęły przesypiać ładnie nocki a Wy moglibyście się wyspać . Podziwiam Was, że mimo nieprzespanych nocy tak wszystko ogarniacie. 💪 Tak do morza mamy blisko najbliżej chyba do Mielna 150 km ale w tym roku nie udało nam się być .

    Kto ogarnia ten ogarnia 🤣🤣🤣
    Ana robi ciasto. A ja kupuje 😂
    A reszte.. Kiedys sie ogarnie :)

    Asiulka87, Dejzi, Klara_1985, Vende, Zosiek, Ana.Ta, Maszim, Leksa lubią tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wrażenie że wszystko ogarniam ale tak po troche😁
    Dziecko troche ogarniete ale nie calkiem bo nie umiem jej uspac😂i nawet teesz na drzemkę usypiam ją na cycu bo przecież inaczej nie szło jej usnąć 🙈

    Dom ogarniam tez częściowo, niby obiad najczęściej jest i nawet jakies ciasta się zrobi (odkąd jest lidlomix😛) ale bałagan hmm wszędzie gdzie nie popatrzę to powinnam coś sprzątnąć 😆
    Praca...Też coś ogarniam, osratnio nawet udało mi się do niej podjechac na kilka godzin ale ogólnie tylko udaje przed szefem ze wszystko ogarnięte i panuje nad sytuacja a tak naprawdę zbiera mi się tylko coraz więcej rzeczy które powinnam zrobić ale ciągle przekładam na bliżej nie określoną przyszlosc🤣

    Soleil lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle skoro tersz jadła to nie wiem jak z tą kaszką będzie bo musialabym jej dać o 20 chyba a ona o tej porze to już spi😏spróbuję jej dać przed snem kolo 19 ale wtedy nie będzie jeszcze taka glodna i żeby jej nie zaszkodzila😏
    Boze przeżywam tą kaszkę jakby nie wiem jaki to miał być krok milowy w rozwoju małej 😁

    Kasjanna, Klara_1985, Soleil, Leksa lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa I jeszcze jedna ciekawostka. Zamówiłam w hebe Pampersy premium care 5 bo nie było 4 a była ta promocja. O okazalo się ze te 5 wcale nie są jakieś potężne tyle że są dłuższe po prostu i dziś na noc planuje małej założyć właśnie 5 bo nie wiem jak ona to robi ale ostatnie 3 noce ją przebierałam bo spi na boku I jakoś tak sika ze przecieka jej bokiem i ma mokre body a Pielucha prawie sucha 🤦‍♀️
    Trochę mnie to przeraziło ze ja już mam takie duże dziecko ze mogę jej ubrać 5 a niektóre z Was mają dopiero 3😁

    Soleil, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
‹‹ 733 734 735 736 737 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ