X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil wrote:
    Kto ogarnia ten ogarnia 🤣🤣🤣
    Ana robi ciasto. A ja kupuje 😂
    A reszte.. Kiedys sie ogarnie :)


    Przepraszam , że każdemu z osobna odpisuje. Dokładnie kiedyś się ogarnie . Ja też kupuje bo chęci brak na pieczenie u mnie . Choć teraz obiecałam, że koniec ze słodkim bo mam sporą nadwagę po ciąży jeszcze bardziej więc muszę się ogarnąć. Żeby to tak szybko szło schudnąć jak się przytyło 😏

    Asiulka wiadomo przy dziecku nie idzie wszystkiego na raz zrobić a do tego jak dochodzi niewyspanie to tym bardziej. jaja mam bałagan bo mamy trochę mało miejsca na wszystko. Mieszkam z teściami ale mamy osobne kuchnie wcześniej mieliśmy wspólną ale teściowa chciała mnie we wszystkim wyręczać więc czułam się niepotrzebna. Teraz mamy swój kącik ciasny ale jest i też sprzątnie i gotowanie to na raty jakoś rozkładam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 17:58

    Soleil, Leksa lubią tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dejzi i bardzo dobrze, nie ważne że kącik ciasny ale ważny ze wlasny😀

    Kasjanna tak mi się przypomniało... a jak się spało bez biustonosza?😁

    Wiecie co, coraz bardziej mam wrażenie że małej będą szły zeby. Tak strasznie zaczela wszystko gryźć ze masakra. Nawet smoczka jak jej próbuje dac to go nie wyrzuca tylko go gryzie wlasnie😏
    Już próbowałam małej w nocy smarować dziąsła żelem ale ona to od razu zjada😏

    A jeżeli to zęby to kaszka na dobry sen moze nie pomoc😋

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 18:38

    Soleil, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 2 listopada 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, źle. Jakos tak za luźno. Do tego ja dalej mam mleczne wpadki, wiec sie stresowalam ze przemokne i jak karmilam zastawiałam się profilaktycznie tetr

    Dejzi, u mnie najwiekszym problemem jest moze nie brak miejsca, ale ze rzeczy malej swojego miejsca nie mają. Nie ma swojego pokoju i tak wszystko jest trochę tu, trochę tam. A ja tylko chodze i szukam.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 2 listopada 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile się tutaj dzisiaj dzieje 🙆
    Soleil miałaś nosa mówiąc że dużo osób nas podczytuje. Witamy Maszim i Dejzi. Ciekawe czy ktoś jeszcze dołączy.
    Zanim wszystko nadrobię muszę Wam powiedzieć że mały zaczął dzisiaj robić brawo. Cudnie mu to wychodzi. Teraz czekam na papa 😁 na pierwsze słowa jeszcze nie liczę bo póki co same odgłosy, jak to któraś określiła, jak u pterodaktyla 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 19:26

    Vende, Dejzi, Kasjanna, Zosiek, Asiulka87, Leksa lubią tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 2 listopada 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, u nas też brak pokoju i też tak latam... Aż mnie to trochę denerwuje niejednokrotnie.
    Dziewczyny macie jako maty dla dzieci tylko te puzzle piankowe czy na to też jakies materiałowe maty? Ja miałam materiałowa ale teraz jak Ala tak się ciągle na brzuch obraca to musiałabym ja codziennie prać...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka boje się tych zębów, wtedy czasem u nas te ładne nocki też znikną 🙈 Ale damy radę. 💪

    Kasjanna u nas też niestety Mały nie ma swojego pokoju i musiałam zrobić miejsce w naszej szafie na jego ciuszki. Zabawki też to tu to tam .

    Witaj Lotos . Gratulacje dla Synka ale to radość jak dziecko czegoś nowego się nauczy 🥰

    Vende ja mam matę piankową i na to materiałową. Mój Mały ma mały refluks stosujemy na to Gastrotuss Baby trochę pomaga. Też często zdarza mu się ulać na matę.Wycieram gąbką po zabawie i co jakiś czas piorę . Narazie tej maty nie mogę mu zdjąć bo lubi się bawić tymi zabawkami co są nad matą ☺️

    Lotos lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane nie nadrobię, bo zalatana jestem. Byliśmy u fizjo I dalej bobas napięty jest, ale już nie tak bardzo. Kazała iść do osteopata, więc się złamałam i zaraz go umowie.

    U neutologopedy byliśmy, wędzidełko na szczęście okej, ale jest opóźniony ruch języka wiec masaże nas czekają.
    Poza tym musi spać pod kątem 20 stopni i nie mogę go karmić na leżąco, nawet w nocy musze wstawać i lepiej się przystawia mały w takiej pozycji. Kazała mu też dawać coś do ręki i druga ręką przytrzymywać mu delikatnie twarz, żeby właśnie się nie odwracał i nie odrywal.

    Jak sobie przypomnę więcej to napisze, a jak mały zaśnie to nadrobię wasze wpisy 🥰

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 2 listopada 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis wieczorem Oliwka ruszyła z „kopyta” do przodu. Wyrzucala grzechotke i z nią pełzała po salonie. Strasznie byla z siebie zadowolona że „uciekła z maty”. Śmieje sie ze to po kaszce.

    Vende ja korzystam z materiałowych. Szkoda mi jeszcze odstAwic bo interesuje sie obrazkami itp. Najczęściej sie na niej bawi na brzuchu. Jak nauczyla sie wracac na plecy to odpoczywa i wlasnie dotyka te zabawki u góry. Przecieram jĄ częściej niż piore 😬

    Dziwne - mimo mojego „pedantyzmu” ślina dziecka mi nie przeszkadza 🤣

    Ja dzisiaj zostawilam mame z małĄ na godzine, bylam w kosciele i na cmentarzu. Musialam isc po ciemku tak pięknie wszystko oświetlone. Jak wrocilam mama zdarzyla podgrzac zApas mleka z lodowki. Jak juz mialam tĄ butle wsypalam do tego 2 lyzki kaszki.

    Zobaczymy co bedzie dalej sie dzialo 🤣 na plus że szybciej mi zasnela i dosc mocno śpi.

    Asiulka jak tam u ciebie? Nie rozkminiaj tylko syp🤣

    Ines.s, Soleil, Dejzi, Leksa lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 2 listopada 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Witaj Dejzi. :) dobrze ze te nocki masz calkiem, calkiem, bo mialas przeboje 🙈

    Asiulka87 to żeś napichciła. Ale czlowiek najedzony= czlowiek szczesliwy🧡
    Soleil ja też kupuje - nie zawsze są chęci😃 ogolnie to doszlismy z mężem do wniosku że na 365 dni w roku 365 dni wlatują u Nas slodycze 🙈🙈🙈no i slodko sie zrobilo.

    U mnie takie „dojadanie” zawsze jest prZy usypianiu, okropnie mnie to wkurza. Smoczek jak chce jednak mleko tylko ją wkurza. Albo poprostu przyzwyczaila sie ze cyc= spanie. 🙈
    Bo tak najczesciej usypia

    Zosiek u mnie przez zmiane cZasu „pokielbaszone” wszystkie drzemki w dzien . Zobaczymy co bedzie dalej.

    Dejzi lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta kaszka która ma super moc 😆 powiedz jaka to jest to może i mój ruszy 😄
    Lotos brawo dla Piotrusia 🥰
    Czy wam też tak włosy jeszcze wypadają? Bo u mnie jest masakra.

    Lotos, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 2 listopada 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines, mi troche wypadają ale to nic w porównaniu z tym co bylo.

    Tez dzis dalam wieczorem troche kaszki, a ze nie bardzo chciala to dopchalam chlebem. I coz z tego jak mamy juz pierwszą pobudke i lulam...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines u mnie też masakra dalej z wypadającymi włosami...już mi się zakola na głowie robią 😳

    Dziewczyny dalam jednak kaszkę manną z bananami ze sloiczka. Sloiczek ma 190g a ja dalam go więcej niż pół. Zjadla przed 20. Usnęła o 20 i właśnie mi się obudziła z płaczem...coś poszło chyba nie tak😆ale jakoś ją ululałam i zobaczymy jak będzie dalej🤔
    A tak na przyszłość pytanie jeszcze😄 czy do tych kaszek które ma się mieszać z mlekiem modyfikowanym to właśnie można dać swoje Mleko?🤔

    Soleil, Dejzi lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi najwazniejsze ze jest już trochę lepiej z tymi napięciami🙂nam osteopata na tych dwóch spotkaniach tak rozmasował hmm czy co on tam porobil małej ze hmm ze nic to nie dalo😁no chociaz nie powinnam tak mowic bo może akurat malutka poczuła się lepiej🙂

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko znowu mala placze....

    Ululalam i spi mi poki co na ramieniu. Muszę dotrwać przynajmniej do 22 bo nie może przeciez ciagle jesc😏

    Jutro mamy wizytę u fizjoterapeuty. Zobaczymy Co powie🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 21:10

    Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 2 listopada 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka na robiłam kaszke ze swoim mlekiem i mam wrażenie że była rzadsza z tej ilości mleka mojego porownujac do mm, albo coś słabo mi sie sypnęło, mój dzisiaj kaszkował ok 80ml o 18 a o 19 120ml mojego mleka, 19.30 usnął, póki co śpi. Ja widze po nim że go podmula jedzenie bo łatwiej go uspać bez noszenia, chociaż wiem że jest najedzony.

    Mi włosy cały czas lecą, ja nie nadążam, zaraz też bede z zakolami jak syn i mąż 😜

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil to Ty swoje mleko z butelki dajesz ze wiesz ile ml wypiłam mały? 🙂
    U mnie w końcu skonczylo się cycem jednak😏teraz mała spi wiec ide spac i ja bo jakoś czarno widze tą dzisiejsza noc😣

    oar89n73njsm8gcn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usunęłam wiadomość, a więc jeszcze raz.
    Asiula myślę że możesz podać ze swoim mlekiem.
    Ja też uspalam po 20 i już były dwie pobudki. A co chwilę płacze/piszczę. Niw wiem co mu dziś jest. Chyba jest przemęczony za późno go spać położyłam.
    Ciekawi mnie co by na te wlosy pomogło, bo bardzo mnie to denerwuje. Wszędzie moje włosy leżą.
    Spokojnej nocy dziewczyny.

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 2 listopada 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 wrote:
    Soleil to Ty swoje mleko z butelki dajesz ze wiesz ile ml wypiłam mały? 🙂
    U mnie w końcu skonczylo się cycem jednak😏teraz mała spi wiec ide spac i ja bo jakoś czarno widze tą dzisiejsza noc😣


    Taak dzisiaj dostał moje ściągnięte 😄 staram się na wieczór mu już od kilku dni dawać butle właśnie temu, żeby widziec ile zjadl i żeby on sobie zakodował ze butla = spanko. I raz dziennie /raz na 2 dni, jak mamy dłuższą przerwe w karmieniu to ściągam swoje, np jak dostał wczoraj butle mm to jak już spał sciagalam swoje, które dzisiaj dostał 😄 coś już widzę że kreci głową, ale zasypia. Zaraz będą 3 godziny. Kochany. A ja znowu zamiast spać z nim to siedzę 😝

    Asiulka87, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 3 listopada 2022, 04:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pierwsze spanie 4 godziny. Szok! Od 20 do północy. Drugie 3 godziny! I na tym koniec bo od 3.15 się bawimy. Mam nadzieję że Wy śpicie.
    Oczywiście nie poszłam spać z małym od razu tylko w tej drugiej drzemce ale 3 godziny snu ciągiem były super. Mega się wyspałam.
    Jak czytam o kaszkach i kleikach to aż mam ochotę wrócić do prób karmienia butelką. Kaszki się nie przyjęły ale może kleik spróbuję. Chciałabym częściej takie noce jak dzisiaj

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 3 listopada 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pierwszy sen prawie 4 godziny wiec wow, ale później pobudki co 2 godziny wiec standard. Kaszka dała chyba tym razem powera bo o 3 mały jak się obudzil to nie domagal sie wzięcia z łóżeczka, bawil się smokiem, cwiczyl mostki i gadał do siebie. Skończyło się spaniem z mamą, przetrzymaliśmy za rece i zasnął 😅
    A może to przez moje mleko hmmm, nie wiem, będę próbować mm na wieczór. No czas już spać jak Vende 🤣

    Dejzi, Kasjanna, Ana.Ta, Lotos lubią tę wiadomość

‹‹ 734 735 736 737 738 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ