X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 2 listopada 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna u mnie od paru dni też ciągle sie przewala z boku na bok - ale wieczorem. W dzień na macie raczej stabilnie na brzuchu lezy i zmienia kierunki do zabawek. Wieczorami jej coś sie przestawia i ma frajde z turlania. Zwlaszcza na lozku. Samej jej juz nie zostawie bo ona jest wszędzie 🤣

    Soleil i lepsza byla u ciebie ta noc?

    Ja tak sobie glowkuje i jeszcze moze przetestuje wlasnie podawanie przed snem butli z moim mlekiem z lyzką kaszy mannej. Gdzies czytAlam ze dziala. Bedzie miala pewne ml i „wzmocnienie”. Ostatnio jak bylismy w kinie i nakarmilam butlą zeby sie nie zmarnowala to lepiej spala 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 09:50

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 2 listopada 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta da rade sie przewrócić e spiworku 😄 ale u nas w tę noc był jakiś przełom bo całą praktycznie spał na brzuchu i jak się przebudzał i od razu podnosił tak w te noc głowa do 5 sekund max mu opadała i spał dalej 🤣 no chyba to ta kaszka..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 09:49

    Leksa lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 2 listopada 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nic mnie nie uratuje przed tym brzuchem. Tylko spanie u mnie 😅🤣 faktycznie pisałaś. Wybacz. Nie wyspałam sie🤣

    Jakby któras chciala przepis na szybkie smaczne ciasto bez pieczenia!
    https://przepiski.pl/ciasto-snickers/
    Robilam juz duzo snickersow ale ten przepis chyba najlepszy (tylko oczywiscie dalam mleczną czekolade, bo slodsza🤪

    Kaszka ma moc 💪 ja muszę trafic w odpowiedni czas z nià bo 2 dni zjadla bardzo malo bo juz byla taka zmeczona ze tylkk sie wkurzala. Bede dawac zaraz po kąpaniu a nie czekac nie wiadomo na co

    Okej znowu skonczylam ze spiacym dzieckiem na rekach. Czy tylko ja mam problem z odkladaniem? 😄🤣 ostatnio zawsze mi sie obudzi tak ze po spaniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 09:59

    Soleil, Zosiek lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 2 listopada 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta udaje że nie było tej wiadomości o snikersie ale przepis zachowuje na lepsze czasy 😉 niestety ja dalej nie mogę nabiału, kakao i orzechów 😭

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Maszim Debiutantka
    Postów: 6 13

    Wysłany: 2 listopada 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ana.Ta za przepis. Na pewno skorzystam. Ja na ten weekend nie piekłam nic słodkiego. Byliśmy w rozjazdach u rodziców. Upiekłam za to chlebek.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 2 listopada 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta ja dzisiaj dołączam do drzemek na mamusi ☺️

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Pytanie, bo mała turla sie bez opamietania, ale na brzuchu nie polezy prawie wcale (wiec do raczkowania nie cwiczy), ma ktoras z was tak? Co robicie?[/QUOTE]

    Kasjanna u nas mała na brzuchu nawet leżeć lubi ostatnio tyle ze czesto jak zje to od razu przewraca się na brzuch i jak jej nie przypilnuje żeby była na plecach to na tym brzuchu cisgle się jej ulewa😏
    Ale póki co dalej nie znalazla sposobu żeby jakoś ruszyc z miejsca🙂jedynie jakos w bok potrafi się przemieszczać bedac na tym brzuchu🙂

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 2 listopada 2022, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio rozmawialam z kolezanka ktora od 4 lat nie je glutenu i nabialu. Wiec generalnie zostają miesa i warzywa. Umarłabym... Wlasnie sobie kawkuje a mala o dziwo wcina jablko.

    Sprobuje wieczorem z tą kaszka. Nie wiem czy te 3 lyzeczki nas uratują, ale nie zaszkodzą.

    Z tym naszym turlaniem to ja wlasnie klade na brzuchu i w sekundzie mam obrot. Zawsze turla sie w jedna strone az dotrze do jakiejs przeszkody i tam albo utknie i placze albo polozy sie na plecach i bawi.

    Soleil, Lotos, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nadążam za Wami😄
    Ja kąpie najczęściej co drugi dzień ale jak nie kapie to wieczorem myje jej wacikiem, pachy, fałdki wszystkie, rączki i stópki 🙂my nagrzewamy do kąpieli i to ostro hmm myslalam ze do kąpania to tak trzeba🤔a w domu mamy ciepło wiec pewnie przesadzamy z tym🤔
    U nas dzis co godzinę rowno pobudki i tylko 2 nie skończyły się czynnym jedzeniem cyca tylko possala u od razu usnęła a reszta pobudek to były czynne jedzenie przez kilka minut...nie ogarniam już tego. Ona wygląda wtedy jakby była głodna! Próbuje ją lulać ale to nic nie daje a jak zje troche to od razu usypia😒
    Ale niemożliwe zeby była głodna przeciez skoro w dzien wytrzymuje mi już 3 h albo i więcej beż jedzenia a w nocy musi jesc co godzinę? Boze robię się już coraz grubsza w temacie🤦‍♀️
    U nas znowu mała od wczoraj robi takie bobki zamiast normalnej kupy😐salam jej wlasnie jabłko ze śliwka i mam nadzieję że popusci to😋

    Ok mała usnela na mnie po karmieniu to czytam Was dalej😉

    Lotos, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie jesteśmy na dworzu i Czaruś dalej zasnął. U was też dziś taka piękna pogoda? Normalnie jak wiosna.
    Ana.ta prosimy o więcej sprawdzonych przepisów. Syn chce iść za cukiernika, to będę mu podsuwać przepisy.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa za pamieci jeszcze Solei super ze nocka lepsza! Oby już tak zostało i hmmm moze akurat to moc tych kaszek😁
    Ja też się skusze tylko nie chce takich. Mlekiem modyfikowanym dawać, w sumie mam w domu kilka takich jednorazowych mm które kupilam jeszcze przed porodem w razie w ale to są 1 a nie wiem czy mała nie powinna już 2 bo za parę dni będzie miec 6 miesięcy. Poza tym to mm tez różnie dziecko przyswaja i boje się że jeszcze gorzej mogłoby byc😆wiec moze dam jej dzis jedna z kaszek co w tym rosmanie kupilam re w sloiczkach gotowe 🙂tyle że to trzeba dawać łyżeczka a wieczorem jak jest już taka spiaca to nie wiek czy będzie chciała jesc łyżeczka...Ona wtedy tylko cyca chce😁

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta przepis zapisany😃
    Ja wczoraj robilam muffinkim piekłam chleb i pite na kebaby😃
    Nie umiem już odpoczywać chyba🙈
    Potem byl spacer z małą I mężem wózkiem na cmentarz i tak dzien zlecial☺️

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek a powiedz mi sprawdziła Ci się ta spacerowka w domu? Usypiasz w niej małą na drzemki w dzien?
    Też rozważam tą myśl bo moja Ala w dzien to tylko przy cycu teraz potrafi usnąć 😏 tyle że ja mieszkam w mieszkaniu które I tak jest już mega zagracone i nie wiem gdzie bym miała ta spacerówkę jeszcze postawic🙈
    Ale na zewnątrz w wózku właśnie mała dajnie sobie spi ehh chyba że jak będzie brzydka pogoda to będę przynosić wózek z dołu, bo teraz na klatce mi stoi na parterze bo my mieszkamy na 2 piętrze w bloku bez windy🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 11:52

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 2 listopada 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, na pewno danie mm1 a nie 2 nie zaszkodzi w żaden sposób, spokojnie :)
    A sprawdz sobie czy kaszki w sloiczku nie masz też na mm, bo przypuszczam ze tak, wiec na jedno ci wyjdzie.
    Ja kupuje kaszke mleczna i rozrabiam w wodzie, bo samego mm nie mam.
    Jak zrobisz samą kaszke na wodzie to przypuszczam że bedzie mnie sycąca.

    U nas te pierwsze pobudki potrafią byc co pol godziny czy nawet 15 minut, wiec wtedy zdecydowanie nie karmie bo wiem ze nie jest glodna, ale po 1.5 godziny to juz daje bo tez sprawia wrazenie glodnej.
    Ale ostatnio w dzien tez czesciej je.
    Sprobuje dzis z tym mokrym smoczkiem i karmic co 2 godziny, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przemeczyny sie troche.

    U nas wlasnie druga drzemka...

    Asiulka87, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 2 listopada 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też piękna pogoda, tylko trochę wieje. Spacer już zaliczony 🙃 teraz młoda dosypia na tarasie.

    Asiulka spokojnie możesz dać mm1 bo jest przede wszystkim lżejsze a masz core na piersi więc brzuszek delikatniejszy. Co do spacerówki w domu to u nas się super sprawdza, do tego składa się do niedużych rozmiarów i można gdzieś skitrać jak się nie używa. Wsadzam ja, nasuwam budkę dość nisko bo jest duża i ciemną, daje pieluchę i ruszam przód tył. Jak widzę że jest bardzo śpiąca to ja wsadzam, wiesz wiadomo czasami się drze i nie da się, ale w większości przypadków daje radę. Czasem przejechanie nim małej nierówności uspokaja 🤣 takie mam dziecko, jak już mówiłam brakuje żwiru w domu 🤣

    Maszim to miałaś widzę stres jak ja 🙃 dałaś radę wystać na komunii? Kurde ja miałam 2 tygodnie po i czułam się słabo 🙃 wiesz leżałam na sali z dziewczyną co rodziła 2 dni po komunii syna 😁 mówiła że na Komunii tak się modliła żeby jej nie wzięło nagle.

    Kasjanna Nisia pewnie nie lubi na brzuszku leżeć po prostu i znajduje inne sposoby na przemieszczanie 😁

    Ana.Ta narobiłaś mi smaka 😁 przepis zapisany. 😁

    U nas dzisiaj zjadła pierwszy raz cała kaszke z 40 ml mm, zawsze było tylko kilka łyżeczek. Także są postępy 💪 jakby coś polecam jaglaną, bardziej jej smakuje niż ryżowa. Awokado też dzisiaj trochę dałam na spróbowanie, aż się uszy trzęsły. 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2022, 12:16

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Zosiek, zobaczymy jak bedzie dalej z tym spaniem🙂
    Kupilam kaszkę 5 zbóż w rosmanie. Zobaczymy , spróbuję chyba dac dzis na wieczor🙂kurcze mala zrobila kupę w rosmajie to ja biegiem do domu bo mamy jakieś 15 minut stamtad a ona mi usnela. Miala dzis tylko jedną 15 minutowa drzemkę wiec chyba jej nie obudzę ehh. Tak cisnęła ta kupę ze chyba poszla znowu zbita 😏

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna szukalam takiej już mlecznej kaszki ale nie znalazlam😏

    oar89n73njsm8gcn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was☺️ Z góry przepraszam, że podczytywałam Was z ukrycia . Odważyłam się odezwać . Mam nadzieję,że przyjmujecie mnie do swego grona-jesli nie to zrozumiem. Jestem czerwcową mamą ale mamy z czerwca przeniosły się na forum prywatne zanim te forum odkryłam. Podczytuje Was od jakiegoś czasu i naprawdę dużo się od Was uczę z racji, że to też pierwsze długo wyczekiwane dziecko. Mamy synka. Tak Was czytam to współczuję Wam tych nieprzespanych nocek . Trzymam kciuki aby ten czas minął i zaczęły pięknie przesypiać noce. Mój Mały jest na mm nie udało nam się karmić piersią może byłam za mało wytrwała. Karmiłam piersią miesiąc . Przesypia ładnie nocki . Zasypia zazwyczaj 21:00-21:30 nie raz wcześniej i śpi do 5-6 wtedy pije mleczko i śpi do 7-8 . Po czym później idzie dalej na drzemkę. To chyba tak w skrócie narazie tyle o nas . Pozdrawiam ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2022, 01:20

    Soleil lubi tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde kupowałam na szybkiego przez tą kupę malej i ta kaszkę kupilam z glutenem a chyba jeszcze nie powinnam😏

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 2 listopada 2022, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, a czemu nie powinnas z glutenem? Juz mozna wprowadzac.

    Witamy Dejzi :)

    Przez was dziewczyny wciągnęłam się w wielką wodę. Ech... 😜

    Dejzi, Leksa lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
‹‹ 732 733 734 735 736 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ