X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Ana.Ta tak też się cieszę z tych nocek bo jakby było odwrotnie to mogło być niebezpiecznie z tym lunatykowaniem 🙈

    Ines.s mnie też wypadają włosy teraz zauważyłam jakby trochę mniej ale wypadają. Brałam Biotebal Plus teraz kupiłam Vitapil bo skład ten sam a lepiej się opłaca bo więcej tabletek jest, na dłużej starczy.

    Dzień dobry ☺️
    Jak noc minęła?
    Wczoraj u nas Mały coś późno zasnął bo dopiero o 22:30 ale spał do 6:30 . Wypił mleczko i teraz śpi dalej ale już u mnie w łóżku bo tak rano mu się lepiej zasypia wtedy a ja razem z nim jeszcze sobie leniuchuje ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2022, 07:53

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 3 listopada 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, akurat dzisiaj znowu spaliśmy gorzej... W ogóle coś mi się nie podoba. Już nie chodzi o spanie ale Ala jest strasznie marudna jakby ją coś bardzo bolało... Od 5 albo nie śpi albo śpi na rękach. Temperatury nie ma... Teraz udało mi się wmusić jej butelkę bo wcześniej pierwszy razi odmówiła. Zwykle w nocy zjada od strzała. Do tej 5 budziła się kilka razy ale bez płaczu a teraz masakra...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka dobra, pobudka o 24 i 4.Nawet coś mi się zdążyło przyśnić.

    Dzisiaj otwieram grupę na WhatsApp. Ana.Ta czekam tylko na Ciebie, bo chyba jednak nie masz zainstalowanego WhatsAppa.

    Mamy 14 osób :Ana.Ta Asiulka Dejzi Ines Kasjanna Leksa Lotos Maszim Megsi Merci Solei Vende Zosiek i ja. Jeśli ktoś mi umknął, proszę o kontakt.

    Soleil, Zosiek, Maszim, Ana.Ta, Dejzi lubią tę wiadomość

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 3 listopada 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    U nas noc ciężka, pobudki co godzinę a 24-3 wogole nie spała. Dzisiaj mamy ostatnie chyba szczepienie przed skończeniem roku, hexacime. Kawy...🙏
    Dałam wczoraj tego kleiku i u nas nie chodzi o głoda na bank.

    Vende a jak u Was dziąsła wyglądają? U nas jakby spuchnięte bardziej, do tego w ciągu dnia marudzi co do niej niepodobne 🙃🤔

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 3 listopada 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dejzi wrote:
    Asiulka boje się tych zębów, wtedy czasem u nas te ładne nocki też znikną 🙈 Ale damy radę. 💪

    Kasjanna u nas też niestety Mały nie ma swojego pokoju i musiałam zrobić miejsce w naszej szafie na jego ciuszki. Zabawki też to tu to tam .

    Witaj Lotos . Gratulacje dla Synka ale to radość jak dziecko czegoś nowego się nauczy 🥰

    Vende ja mam matę piankową i na to materiałową. Mój Mały ma mały refluks stosujemy na to Gastrotuss Baby trochę pomaga. Też często zdarza mu się ulać na matę.Wycieram gąbką po zabawie i co jakiś czas piorę . Narazie tej maty nie mogę mu zdjąć bo lubi się bawić tymi zabawkami co są nad matą ☺️

    Maly chętnie przyjmuje gastrotuss ?

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 3 listopada 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam ! :)

    Witam się z nowymi osobami ☺️☺️

    Megsi ! Działaj z tym napięciem i się nie stresuj, ważne ze jest już jakaś poprawa ! 😘
    Ja nie mogłam się dodzwonic do naszego fizjo i dziś znowu będę próbować, bo muszę umówić mała na kolejna wizytę.

    Vende, a myślisz ze to znowu brzuszek? A jak kupki ? Kurcze coś dziwnie ostatnio z ta Twoja Ala :(

    Tak czytam Wasz wpisy na temat kaszek. To są jakies specjalne kaszki, ze robicie je z mlekiem ? Ja małej robie z wody, bynajmniej tak tam jest napisane.

    A ostatnio śmiałam się z niej, bo pierwsza kaszkę miała mleczno-ryżowa o smaku bananowym i jadła ja pięknie, a kolejna kupiłam manna, brzoskwiniowo-bananowa. Miała odruchy wymiotne 😂🙈

    Zosiek jak nadgarstek? I jak starsza córka z tym paznokciem ?

    Kasjanna ogarnelas to eeg dla Nisi?

    U nas noce są jak zawsze- dobre. W ciągu dnia ostatnio nawet zdarzają się jej 2 drzemki, z czego jedna trwa 2 godziny.
    Refluks wrócił jak bumerang ! Meczy ja okropnie :(
    8 listopada mamy szczepienie. Vende, kiedy macie ? Bo Ana.Ta chyba już po o ile dobrze kojarzę.

    Soleil, Zosiek, Dejzi lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Aneczka1983 Nowa
    Postów: 4 10

    Wysłany: 3 listopada 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Zgłaszam się i ja, tj. kolejna podczytująca anonimowo wątek. Podobnie jak dziewczyny, które ujawniły sie chyba wczoraj, jak sobie uświadomiłam, że miałabym nie podczytywać forum, poczułam, że cos stracę :) Choć nie znam Was osobiście to momentami czuje, że jesteście częścią mojego życia i, że bez Was by mi było bardzo trudno. Niczym internetowy złodziej korzystałam z Waszych porad w różnych kwestiach. Dzieliłam Wasze smutne i stresujące, ale też radosne i pelne nadziei momenty. Nigdy nie sądziłam, że można tak bardzo przywiązać się do ludzi znając ich wyłącznie z internetu :)
    Już kiedyś chciałam się odezwać i napisałam wiadomość, ale mi jej nie wysłało i odpuściłam, a potem żałowałam. Wasze przenosiny na whatsup mnie zmobilizowały. Wiem, ze jesteście zzyte ze sobą, a i ja o Was dużo wiem tymczasem Wy o mnie jeszcze nic i, że to nie jest dla Was komfortowa sytuacja, ale liczę, że mi wybaczycie, że tak długo milczałam, będąc jedynie biernym użytkownikiem i przyjmiecie do swojego grona. Bede zaszczycona!
    Napisze może kilka słów o sobie. Jestem "stara" matka ;) w sierpniu skończyłam 39 lat, a kilka miesięcy wcześniej, dokładnie 2 maja urodziłam swoją pierwszą córeczkę- Helenkę :) wczoraj skończyła pół roku. Porod był naturalny. O dziecko się staraliśmy ponad rok, co przy mojej chorobie - endometrioza w 2 stopniu - nie jest jakimś nadmiernie długim czasem. Myślę, ze duża w tym zasługa mojego lekarza i szczęścia. Lekarz stwierdził, że jestem w czepku urodzona ;)
    Praktycznie od poczatku prowadze mieszany tryb karmienia-bardzo chciałam karmić wyłącznie piersią, ale nie wyszło. Dokarmiam mm - capricare.
    Mieszkamy z mężem i córka na Śląsku. Nie mamy tu żadnej rodziny więc staramy i musimy sami sobie radzić...
    Helcia jest dzieckiem pogodnym, dobrze (odpukac) spi w nocy, co jest pewnie zasługa mleka. W dzień za to nie bardzo lubi tracić czasu na spanie ;) Uwielbia spać na rączkach i teraz tez właśnie tak drzemie umożliwiając mi napisanie tej wiadomości:)
    Nie wiem jak ta strona funkcjonuje. To mój pierwszy post. Licze, ze się wyślę i pozwolicie mi do Was dołączyć, bo bardzo brakuje mi koleżanek z dziećmi w wieku mojego...Wszystkie moje koleżanki maja juz odrosniete dzieciaki.
    Postaram się Was nie zawieść i być w miarę czynnym użytkownikiem. Whatsup posiadam;)
    Pozdrawiam Ania :)

    Soleil, Kasjanna, Vende, Zosiek, Asiulka87, Dejzi, Monja lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka witaj, przesłałam Ci zaproszenie (w prawym górnym rogu w wiadomościach). Potwierdź i prześlij nr tel w wiadomości prywatnej.

    Piękne imię córci masz, bardzo mi się podobało, ale mąż nie dał się namówić.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Aneczka1983 Nowa
    Postów: 4 10

    Wysłany: 3 listopada 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Klara :) zaakceptowałam i niechcący kliknelam anuluj pod moją wiadomościa ...eh...
    Widzę że jest więc chyba nie usunęło:)

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 3 listopada 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy serdecznie Aniu :)
    Tak sobie mysle ze troche osob nam zniknęło w miedzyczasie (provitamina?? Majetta?) Jesli kiedys tu zajrzycie a nas nie będzie to sie odzywajcie!

    U nas nocka jedna z lepszych (bez szalu, ale jakies 2godzinne ciagi na pewno byly, ale ze nie zapisuje ostatnio to tylko mnie wiecej wiem jak bylo🤔). Na pewno smoczek z wodą odpada, sprawdzone.
    Raczej nie przypisuje lepszego snu kaszce, moze bardziej temu ze mala turlala sie wczoraj jak szalona i pewnie sie zmeczyla. W tym czasie mama nadrobila Wielką Wodę, bo po co spać. I dlatego wlasnie nie moge ogladac seriali, bo ja muszę skończyć...

    Leksa, nie ogarnęłam jeszcze. Problem jest taki ze w luxmed nie ma miejsc i skierowali mnie na drugi koniec miasta. Jak ja tam niby mma dojechać żeby mi dziecko nie usnelo po drodze... W zwiazkunz tym czekam ze moze cos sie zwolni blizej nas (bo jest taka placowka).

    Leksa, ja tez ta manne podaje, to moze dlatego jej nie je? Za to syn chetnie po niej dojada 😄
    Kaszki mozna kupic mleczne i miesza sie z wodą albo bezmleczne do mieszania z mm (jak ktos karmi mm i nie chce dawac innego to dobra opcja).

    Vende, ooobserwuj, moze ma gorszy dzien po prostu, kazdemu sie zdarza.

    Zosiek, ty pisalas o kaszce jaglanej, jaką konkretnie masz?

    Nie mam kiedy do was pisac, bo mala sie zrobila absorbująca. Przedtem pisałam wlasnie przy karmieniu, ale teraz jesli je a nie zasypia to każe sobie calowac paluszki, a jak przestane to mnie upomina z cycem w buzi 😄

    Leksa, Klara_1985, Zosiek, Asiulka87, Maszim, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Aneczka1983 Nowa
    Postów: 4 10

    Wysłany: 3 listopada 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie umiem wysłać wiadomości prywatnej...;)

  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 3 listopada 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka Witaj na pokładzie 😃 Aby wysłac wiadomość należy nacisnąć na pasku w górnym rogu społeczność - przyjaciółki - i nacisnąć kopertę 😉

    Oczywiście wybrać przyjaciolke Klare 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2022, 10:35

    6056198c02.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 3 listopada 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka, witamy :) Bardzo dobrze że się do nas odezwałaś:) fajnie Cię poznać. Imię cudne :)

    Niestety u nas masakry ciąg dalszy. Mała marudna totalnie, wydaje się ciepła a na termometrze nie wychodzi
    . Prawie dobę nie mamy kupy i co pierdziel jest płacz. Teraz śpi mi na rękach. A to się nam nie zdarza...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane, normalnie stęskniłam się, parę dni nie udało mi się zajrzeć i oczywiście mam full wpisów do nadrobienia.
    Wczoraj dopiero wrócilismy do domu po weekendzie u rodzinki.

    Klara, tylko mi się rzucilo na szybkości w oczy...grupa na Whatsapp? Też chce, jeśli można 😁

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna z firmy holle mam, bezglutenową jaglaną. Nie dawałam póki co smakowych i zajada się tą ze smakiem. 😉

    Leksa dziękuję że pytasz 😘 paluch wygląda brzydko ale już nie boli, czekamy aż pazur będzie schodził. Nadgarstek niestety nadal boli, w ortezie ok ale niewygodnie jak cholera a jak ściągnę to ból znowu taki sam. Muszę w końcu do fizjoterapeuty się umówić. Jutro dentysta 😒
    Olga ulewa tak? Zagęszczasz coś to mleko?

    Witaj Anecka 😉

    Soleil, Ana.Ta, Dejzi lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam ze pewnie sporo Mam podczytuje te forum i bardzo dobrze 😉 Jeżeli chociaż trochę nie czują się samotne w macierzyństwie i mają poczucie że to co się u nich dzieje to normalne to ja się cieszę że w taki prosty sposób można komuś pomóc 🥰 No ale czas na przeprowadzkę a ślad po nas niech zostanie 🤭😃

    U nas noce nie są tragiczne więcej wiercenia niż wstawania ale ostatnio o 5 moja panna już jest gotowa do zabawy 🤭

    Zosiek u nas z 20 na 19 przestawiła się Laura z zasypianiem. Po prostu już tak marudzi że nie da rady tylko ja spać trzeba kłaść 😃

    Vende, Kasjanna, Klara_1985, Soleil, Leksa, Ana.Ta, Dejzi lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację Merci.
    Powiem wam ze ja to sie trochę boje tego przejscia na whatsapp. Uzywam tej apki, ale jak jest grupa osob to sie gubię. Na forum wiem gdzie skonczylam czytac, jest podzial na strony i latwo sie odnalezc. A na whatsapp to tak te wiadomosci jakos w kupie. No nic, bedziemy probowac.
    Nie wiem na ile sie to da, ale fajnie jakby sie tam wyswietlalo nie tylko nasze imie czy nazwisko ale tez nick. Bedzis nam sie latwiej przestawic (na fb widze imiona a i tak zawsze przekladam sobie, ze to Vende a to Soleil :D)

    Vende, jesli pierdy powoduja placz to ewidentnie od brzuszka. Robisz jakies masaże? Cwiczenia nóżkami? Tak jak sie robilo noworodkom.

    Soleil, Leksa, Dejzi lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna dlatego ja właśnie nie zaczynam żadnych seriali oglądać bo jak mnie wciągnie to już całkiem będę chodzic jak trup bo kiedy oglądać jak nie wieczorami😛
    Witaj Aniu🙂
    U nas noc hmm lepsza ale jakoś nie chce tego z kaszka łączyć bo przecież po jej zjedzeniu godzinę później musialam już mała karmić bo nie moglam jej uspokoic😏ale potem miala przerwę 2 godziny a później 2,5 godziny co jej się nigdy nie zdarzalo😁a później to już nie wiem bo włączyłam karmienie w aplikacji i usnęła karmiąc 😆

    Soleil, Ana.Ta, Dejzi lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Boze ja tu Was czytalam dpokojnie na spacerku z małą I tak się zaczytałam że zapomniałam że mialam się spieszyć bo na 12.20 fizjoterapeuta 😳mam ponad 20 min do domu, potem karmienie przebieranie i jazda o kurrrr

    Soleil lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka Biegnij! 😃

    A i jak ostatnio wojek Laury przyszedł w odwiedziny na 17 i byl do 19 to praktycznie wogole nie marudzila wieczorem. Może za mało atrakcji ma 😃 No ale co ja mam zrobić przecież po sąsiadach nie będę wieczorami chodzić żeby się działo więcej 😅

    Też dzisiaj kaszkę wprowadzę. Tylko mam takie podstawowe dla bejbikow z marketu i nie wiem czy nie lepiej kupić taka jak Zosiek 🤔

    Soleil, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
‹‹ 735 736 737 738 739 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ