X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka A co jest nie tak u was z karmieniem? Bo u mnie wszystko jest nie tak ale jakoś dajemy radę 😃👍 Na laktator już nie mogę patrzeć więc tylko pierś jej podaje "po śnie" 🤪 No i na noc butle raz z moim mlekiem raz z mm bo moja Panna nie zje na trzeźwo chyba że ja zmule na piłce i wtedy z łaski poje z cyca ale też nie chętnie. Ewidentnie musi być po senku jedzenie 🤭😃 Czegoś takiego to ja nigdy nie słyszałam żeby ktoś miał no ale ja mam i staram się już tym nie przejmować 🙃

    6056198c02.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Asiulka, ja się też ostatnio zaczytałam, a mieliśmy mieć gości i przypaliłam ciasto francuskie, trochę oskrobałam i mówię że się trochę za bardzo zarumieniło. Zjedli ze smakiem.

    Monja, tak przenosimy się, jakiś czas temu wysłałam Ci zaproszenie (prawy górny róg ekranu wiadomości). Potwierdź i prześlij mi nr telefonu.

    Szykujemy się do tej przeprowadzki jak do podróży w kosmos. 700 stron postów, aż się łezka w oku kręci. Kawał historii.

    Kasjanna na WhatsApp będziemy się wyświetlać tak jak sobie zapiszemy w książce tel. Ja Was sobie wpisałam po pseudonimach, najwyżej w nawiasie dopiszę prawdziwe imię.

    Soleil, Ana.Ta, Monja, Asiulka87, Leksa lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara, czyli kazdy z numerow powinnam zapisac w książce tel? Chyba nie...
    Jestem na kilku grupach gdzie nie mam numerow tel do jej członków , i czasem wyswietla sie tylko numer, czasem imie albo inicjaly, albo zdrobnienie imienia, wiec chyba to te osoby sobie tak ustawiły.

    No nic, załóżmy to zobaczymy co widac i jak działa.
    Sentyment jest...

    Ana.Ta, Dejzi lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chcę na WhatsApp 🥺 nie udzielam się za czesto ale cały czas czytam i również nie wyobrażam sobie życia bez forum 🙅‍♀️🙏

    Soleil lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vendy to może ma związek z tym lekami na tą kupkę 🤔
    Ja też żadnych seriali nie oglądam, bo też muszę dokończyć jak już jakiś zacznę.
    Cześć Aniu 😊
    U nas dziś Czaruś spał od 22.00 do 6.00. Ale jakoś się nie wyspałam, chyba wolę mieć jedną pobudkę w nocy wtedy czuję się lepiej.
    Może ja też powinna spróbować jakichś tabletek na te moje włosy.

    Soleil, Ana.Ta, Dejzi lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O MamaRo kopę lat. Napisz, co u Ciebie się działo przez ten czas. prześlij numer na priv.
    Kasjanna zobaczymy jak to widać. Ja mam imię zapisane w ustawieniach, jak wyślę pierwszą wiadomość, to dacie znać, czy widać. Jestem w jednej grupie, której nie mam w książce tel i pokazują mi się tylko nr tel.

    Jedziemy właśnie na cmentarz i oczywiście Hanka włożona do fotelika robi kupę i zasypia, o losie! A przed nami dłuższa wycieczka.

    Ana.Ta przywołuję Cię kochana, zainstaluj WhatsApp.

    Soleil, Kasjanna, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Aneczka1983 Nowa
    Postów: 4 10

    Wysłany: 3 listopada 2022, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z ławeczki, bo jestem na spacerze :)
    Serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie do Waszego grona :)
    Chyba Merci pytała o karmienie. Ja tylko 3 tygodnie karmiłam wyłącznie piersia, a potem się okazało, że Hela nie przybiera. Wtedy korzystałam z pomocy doradczyni laktacyjne, a nawet dwóch. Niestety, nie udało się wywołać laktacji takiej pełnej . Po trochę to pewnie wina tego, że Helena miała żółtaczkę i slabo ssała, ja miałam mocnego baby bluesa i chyba za mało sie przykładałam do lakratora. Wtedy to byl dla mnie dramat. Dzis umiem spojrzeć na to z przymrużeniem oka :)
    Helena zawsze musi dojeść mm. Dostaje cycka, a potem flaszkę. Przez trzy pierwsze miesiace pila nawet z takich rurek i takiego pojnika (tzw. SNS z medeli), ale i to nie uregulowało laktacji.
    Choć już nie październik, do którego Ana. Ta ma ogromny sentyment, to i tak jest pięknie na zewnątrz:)

    Merci92, Ana.Ta, Dejzi lubią tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 3 listopada 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara_1985 wrote:
    U nas nocka dobra, pobudka o 24 i 4.Nawet coś mi się zdążyło przyśnić.

    Dzisiaj otwieram grupę na WhatsApp. Ana.Ta czekam tylko na Ciebie, bo chyba jednak nie masz zainstalowanego WhatsAppa.

    Mamy 14 osób :Ana.Ta Asiulka Dejzi Ines Kasjanna Leksa Lotos Maszim Megsi Merci Solei Vende Zosiek i ja. Jeśli ktoś mi umknął, proszę o kontakt.


    Ojej przy zmianie tel go nie uruchomiłam. Już jest👍

    U mnie nocka ciut lepsza. Na początku od 19:40 do 20:30 budzila mi sie 2 razy ale po karmieniu spała pozniej po 2,5 h, z tym że o 6:30 pobudka. Ale juz troche przywyklam. Mam przez zmiane czasu dluzsze dni 🤷‍♀️ I nie 3, a 4 drzemki. Jak sie jej sen wydluzy rano to bedzie powrot. Ale nie mam sily rano lulac na sile jak ona ma juz siłe wyższą🤣

    Kaszke mam z bobovity- manna z dodatkiem mm. Dziś dostala ok 10:00 z 1/3 banana. Aż mruczała z rozkoszy. Nie moge jej 😅 na razie jest w stanie zjesc ok 50 ml

    Włosy mi zaczely kępami wypadac po 3 miesiącu. Nie moglam juz patrzeć na szczotke po czesaniu:/ teraz juz chyba powoli co mialo wypsc to wypadlo. Nic nie stosowalam bo i mnie pełno nowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2022, 13:34

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 3 listopada 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cięzko Was nadrobic 🙈🙈

    Asiulka ja wczoraj wsypalam kaszke do swojego mleka i byla taka do picia, mimo że na początku byla gęściejsza. Zaczelam karmic lyzeczką, a pozniej już sobie wypiła z butli :) też zjadla ok 80 ml wtedy. Wystarczylo. Ale oczywiscie pozniej jeszcze jadla z cyca. Ale na noc chyba pasowaloby dawać więcej. Oczywiście pozniej jeszcze jadla z cyca . I raczej bez owocow juz. Ja z owocami daje jej troszke przed poludniem zeby powoli probowala nowe smaki. Pare dni byl banan, od jutra gruszka :)

    Leksa tak ja juz po 3 dawce. Na szczescie nic sie nie dzialo. Latwiej bylo ją uspokoic👍
    Ojej przykro z tym refluksem. Moze na wizycie dostaniecie jakis lek/wskazowki:)

    Klara super nocka ! Ale extra- czyli Twoja receptura dziala , na po kleik ide jutro :) manna bez szalu wysluzyla do 2,5h hehe

    Zosiek moze jeszcze zadziala- proboj. Ponoc za 1 razem zawszs tak (ktos to pisal haha)

    Aneczka witaj. Milo ze sie prZedstAwiłas :)

    Vende biedna Ala - to pewnie prZez brak kupki. Trzymajcie sie 🧡 pamietaj „TO MINIE”
    U mnie przez to gniecenie byly 3 drzemki po 30 min tylko. I tak sie napina ze az ulewa. Masakra.

    Asiulka to musiałaś miec speeda 🤣🤣🤣

    Tak pisze do Was, a w miedzyczasie mala „przyszla do mnie” i zdziera mi branzoletke z jej opaski na glowe 😂 to jest strojnisia. Lubi lustra i kokardy.

    U mnie dzis tez pieknie- zjadlam jeszcze loda z Lidla 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2022, 14:07

    Klara_1985, Zosiek lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka przyznaje piękny mamy ten listopad. Chociaż dziś bardziej u nas wieje niż wczoraj to i tak jest super.

    Może na te włosy nie warto wtedy nic stosować. Jak mówicie ze co ma wypaść i tak wypadnie, to może I u mnie to minie 🙃

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 3 listopada 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines, tak mówią że wypadania nie da się zatrzymac. Ja bralam vitapil i tam nawet pisze że to nie jest na wypadanie ale na porost nowych. Jeśli ci odrastają to też myślę że nie ma sensu.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 3 listopada 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waga 8070g więc zacnie 🤣 mamy skierowanie do poradni leczenia zeza bo oczko nam dalej ucieka i lepiej wcześniej to sprawdzić. Skoro nas tyle podczytuje to może jest ktoś z Krk kto mi poleci prywatnie okulistę, który przebada porządnie niemowlaka? U większości dziecięcych badają dzieci po 3/5 roku życia.

    Ugotowałam młodej zupkę dynia marchewka ziemniak ryż i do przestudzonej dałam kilka kropel oliwy z oliwek. Jadła jak szalona a słoiczki ciężko nam wchodzą, coś czuję że mam drugi egzemplarz który musi mieć mamine obiadki.

    Merci to może jeszcze się przestawi, w sumie plus taki że masz wieczór dla męża 😁 gorzej wstać 🙃

    Vende może leki ja przyblokowały kurde biedna się męczy, może jutro uda Wam się na wizytę dostać jakby nie było poprawy.

    U mnie też tragedia z włosami... Mam kucyk dosłownie połowę cieńszy idę do fryzjerki podciąć po ramiona pewnie. 😔

    Co do kaszek ja daję póki co bezsmakowe, jakoś tak myślę że na początek lepiej. Zawsze można do tego jabłuszko zetrzeć, albo właśnie banana wgnieść.

    Ana.Ta, Soleil, Leksa lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 3 listopada 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko na szybko. Ala troszkę lepiej
    Ale wyobraźcie sobie dostałam dzisiaj telefon z pracy że kadrowa się pomyliła i dostawałam przez pierwsze pół roku 100% I teraz będę dostawać po 60%. No mnie chyba strzeli dzisiaj. Jeszcze ostatnio się mnie pytała czy nie chce sobie na zlecenie dorobić skoro Mała się dobrze chowa... Szlag mnie trafi. A dzownilam do niej po pierwszej wypłacie że chyba trochę za dużo dostałam to mi wywaliła że premię mi szefowa pewnie wpisała bo robiłam jakieś rzeczy w domu. A nawet tego nie sprawdziła.

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vendy ale nie musisz tego pół roku zwracać?
    Zosiek mamy zupki zawsze lepsze😊

    Zosiek lubi tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 3 listopada 2022, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines, to chyba zalezy od zdolnosci mamy 😆
    Syn moich zupek nie lubil, i tak sobie teraz myślę że Nisi póki co wciskam moje, żeby sie sloiczek nie zmarnowal jak jada po 3 lyzeczki, a moze wlasnie by sie nie zmarnowal bo by posmakowal 🤔

    Vende, no to solidna ksiegowosc w tej waszej firmie...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 3 listopada 2022, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek a ta zupkę blendujesz na papke czy zostawiasz grudki? Bede musiala spróbować Twoj przepis 😄 u nas sloiczki na topie, zaraz wrzuce na fb dzisiejsze jarzynki w krolikiem 🤣🤣🤣

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 3 listopada 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek wow jaka waga- jest co nosic 🙈z tym oczkiem to mi mowili że do roku tak moze byc, ale u Mnie problem wydaje sie że minął. Chyba też - jak Ty skonsultowalabym wczesniej . Uwielbiam Krk 🙃

    Ja mam jakieś schizy ze z ryżem sobie nie poradzi . Musze sie palnąć. Np taki ryż z jablkiem też bylby ok… Sloiczki są fajne- wygodne ale ja bardziej sklaniam sie ku przyżądzaniu samej. No chyba, ze burak, dla jednego szoda gotowac😂 ale to z czasem.

    O kurde Vende - ale akcja ! Bez jaj… to moZe jednak coś wynegocjujesz za ten błąd 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2022, 16:00

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 3 listopada 2022, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil narazie wszystko blenduje, później np tylko warzywa można blendować a ryż już zostawić cały ale rozgotowany i tak stopniowo żeby grudki były. Wiesz ona wychodzi dużo bardziej gęsta niż ta słoiczkowa. I na prawdę jest dobra. Dałam średnia marchewkę, ziemniaka, kawałek dyni i łyżkę ryżu.

    U nas jeszcze słoiczki Bobovita bio jako tako smakowały🙃 resztę zje 3 łyżeczki i pluje.

    Ana.Ta właśnie pediatra mówiła że jak zmęczona tak robi to może się zdarzać ale wolę sprawdzić i jakby coś leczyć za wczasu. No ja właśnie jestem za gotowaniem bo mam swoje jarzynki 🙃

    Soleil lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też Bobovita bio najbardziej przypadła do gustu, dzisiaj brokuł z batatem.

    Vende, ale bym się wkurzyła na Twoim miejscu.

    MamaRo, Monja przesyłajcie szybciutko numery. Chcę już zakończyć temat WhatsAppa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2022, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Leksa.
    Mały pochłania wręcz ten syrop je jakby to był jakiś smakołyk 😁 Pewien czas odstawiłam syrop bo była poprawa ale zaczął gorzej ulewać i raz mi się zachłysnął 😥 Także wróciliśmy do syropku. Czytam , że Twoja Mała też ma refluks . Czy Olga po posiłkach stałych też ulewa czy bardziej po mleku ?

    Vende ale Twoja Córeczka się męczy , współczuję 😥 ale widzę , że napisałaś że jest poprawa . Kurcze ale Cię "załatwili" z tą wypłatą. Można się porządnie wkurzyć .

    Zosiek ładna waga Córci. U nas Mały 20 listopada skończy 5 miesięcy a 3 tygodnie temu na szczepieniu ważył 7400 g. Więc teraz obstawiam, że też waży ok. 8 kg. Czuć to w rękach 🙈 Dobrze, że jest odkładany bo tak to byłoby ciężko.

    Ana.Ta ja na początku będę podawała słoiczki wtedy też zamierzam sama gotować ale zobaczymy. Ja tak jak bodajże Kasjanna nie bardzo lubię gotować zazwyczaj gotuje coś na szybko. Chyba , że mam dobry dzień to się pobawię w kuchni ☺️

    Merci tak te forum bardzo mi pomogło odnaleźć się w macierzyństwie jakoś raźniej z Wami 🥰 Bardzo dziękuję Wam, że mnie do niego przygarnełyście.

    Witaj Aniu.
    Pięknie napisałaś. Ja też wczoraj postanowiłam, że się odezwę bo tak jak Ty napisałaś, że czułabyś że coś straciłaś. Piękne imię daliście córeczce ❤️

    Ja miałam dziś dużo pracy trochę sprzątałam itp. Ostanio się martwiłam, że Mały coś sam słabo przekręca się na brzuszek a dziś na macie turlał się jak szalony . Byliśmy na dłuższym spacerze. Piękna pogoda u nas . Juz chyba dawno nie było tak ciepłej jesieni. Teraz chwilę odpoczywam bo Mały ma drzemkę pewnie zaraz obudzi się bo pora mleczka i wtedy chce pojechać na cmentarz z moim a Małego zostawię z babcią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2022, 01:27

‹‹ 736 737 738 739 740
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ