X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj po wizycie w ośrodku zdrowia. Tutaj jak dziecko kończy 6 tygodni trzeba iść na wizytę najpierw z pielęgniarka która go wazy, sprawdza czy dobrze reaguje na bodźce i podaje szczepionkę na rotawirusy, pózniej kontrola u pediatry. Oczywiście nie ma żadnego usg bioderek 🙈 pyta tylko czy w rodzinie ktoś miał dyspazje i sprawdza manualnie. Ogolnie wszystko jest dobrze, mały ładnie przybiera, wazy juz 5kg co jest dla mnie zaskakujące bo on najada sie w ciagu 3-5 minut 😅 Nadal ma sztywność karku, wiec w przyszłym tygodniu mam iść do fizjoterapeuty.

    Mi za to odnowiła sie rwa kulszowa i mam czasami ochote palnąć sobie w łeb bo jeszcze dolegliwości połogowe sie nie skończyły, a tu doszły kolejne 🤦🏼‍♀️q

    Mvada lubi tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy NOP po Rota 🤦
    Ja dopiero co skończyłam połóg, weszłam na tabletki i od tygodnia krwawienia 🤦
    Jak nie urok to sraczka 🤷

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mvada wrote:
    My mamy NOP po Rota 🤦
    Ja dopiero co skończyłam połóg, weszłam na tabletki i od tygodnia krwawienia 🤦
    Jak nie urok to sraczka 🤷

    Oj a jakiego NOPa? Mi mowila ze brzuch go moze bolec. Ja to sie generalnie bardzo boje szczepień, starszy syn po szczepieniu 6w1 dostał ciężkiego AZS, oczywiście nikt tego nie potwierdzi, ale szukając jak mu pomoc spotkałam sie z większa ilością takich przypadków. Inne dziecko w rodzinie z autyzmem, gdzie robili mu przeróżne badania, wyszło, ze ma metale ciężkie w organizmie. Oczywiście nie to spowodowało autyzm, ale potwierdzili, ze to ze szczepień. Także ciężki temat, szczepie dzieci, ale do tych kombo nie jestem przekonana.

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew w kale, biegunka, temperatura. Na szczęście już przeszło, ale raczej na drugą dawke nie pozwole

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1987 wrote:
    Oj a jakiego NOPa? Mi mowila ze brzuch go moze bolec. Ja to sie generalnie bardzo boje szczepień, starszy syn po szczepieniu 6w1 dostał ciężkiego AZS, oczywiście nikt tego nie potwierdzi, ale szukając jak mu pomoc spotkałam sie z większa ilością takich przypadków. Inne dziecko w rodzinie z autyzmem, gdzie robili mu przeróżne badania, wyszło, ze ma metale ciężkie w organizmie. Oczywiście nie to spowodowało autyzm, ale potwierdzili, ze to ze szczepień. Także ciężki temat, szczepie dzieci, ale do tych kombo nie jestem przekonana.

    My się zdecydujemy na 5w1 lub 6 w 1 właśnie ze względu na to, że w nich nie ma związków konserwujących zwierających rtęć (są w tych na nfz). Też o szczepionkach słyszałam różne opinie. Wyszliśmy z założenie, że te obowiązkowe przyjmie, a co do pozostałych będziemy decydować na bieżąco. Obowiązkowo dziecko zdrowe i jak najpóźniej każde szczepienie (tzn. Jak jest przedział 6-8 tydzień to lepiej pod koniec terminu). W poniedziałek będę dzwonić, żeby umówić ją na 1sze szczepienie, dzisiaj mamy 6 tygodni 😊

    Agnieszka1987 lubi tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję tych NOP 😔 Te szczepionki to zmora. Z jednej strony chcesz uchronić dziecko przed chorobami a z drugiej inne ryzyko 😔
    U mnie prawdopodobnie jakaś alergia pokarmowa. Jajka odstawiłam a produktów z nabiałem w sumie nie jem przesadnie.
    Mieliśmy te tzw. strzelające kupy. Na początku myślałam, że to dobry objaw, że maluch się pozbywa gazów. Jednak to wcale dobrze nie świadczy 😑 Dodatkowo wysypka na całym ciele. Po odstawieniu produktów alergogennych, poprawia się a mały też nie szaleje późnymi popołudniami. Serio, czekam aż zacznie 4 miesiąc. Podobno ma być lepiej 😪

    Mvada, Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze powiedziawszy to przez tego NOPa ruszyły jelita i moje dziecko zaczęło chociaż co drugi dzień robić kupę co jest wybawieniem bo pierwszy raz od 2miesiecy mogłam pospać prawie 5 godzin ciągiem, nauczyła się też puszczać bąki co też jest super bo mniej męczy ja brzuch. Też przy bakach zdarzają się kleksy, ale nie widziałam żeby były pieniste więc chyba jest git, bo też już podejrzewalam alergię na bank, ale lekarka i położne mówiły że na pewno nie ma, ale jak dziecko się męczy to jednak człowiek i tak szuka powodu. Może to faktycznie zbliża się już magiczny powoli 4 miesiąc i będzie już z górki, na razie 8 tygodni za nami 😊

    Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wszystkie czekamy na ten 4 miesiąc 🙈 mój to tak wczoraj dał czadu, ze o 20 padłam ze zmęczenia. Na szczęście drugi syn z mężem pojechali na wakacje do Polski, bo mały ma taki kryzys, tylko płacze, je, spi 20 minut, znowu płacze, znowu je i tak w kółko 🤷‍♀️ doczekałyście sie juz pierwszego uśmiechu? :) mój jeszcze towarzysko sie nie uśmiecha, tylko jak zasypia i raz przez sen głośno sie roześmiał :)

    Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja już długo się świadomie uśmiecha, ale rzadko przez ten brzuch, ale jak jej nie boli to praktycznie cały czas rogal na buzi 😄 uwielbia oglądać doniczki i lampy, nie interesują jej ani karty kontrastowe aniaty, wiszące zabawki nic, zobaczy doniczke czarna to ogląda ją 30 minut, z lampami nawet rozmawia 😂

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas uśmiechy tylko przez sen. Coś tam czasem czai się na tej twarzy, ale to jeszcze nie to 😅

    🐻
    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu ten 4 miesiąc taki ważny jest? To dlatego, że skończy się 4 trymestr?

    U nas sporo uśmiechów, szczególnie jak jest zatankowana pod korek 😁 czasami zdaje mi się, że niektóre są już świadome, ale to chyba jeszcze za wcześnie (6+4 tż)

    Czy któraś z was jest kpi lub mm? Chciałam podpytać ile wasze dzieci zjadają. W ubiegłym tygodniu mała miała 6 posiłków po 120 ml na dobę i wszystko było dobrze. Teraz to jadłby co 2 -3 godziny w ciągu dnia po 120-150 ml. Jak czytam, że powinna zjadać maks 750 ml, a my juz dobijamy do 800 to obawiam się przekarmienia. Ale jak nie damy jej jeść to krzyk jakby się ją przez tydzień głodziło. A jak się naje to zapada w dłuższą drzemkę, a później chętnie interesuje się kartami kontrastowymi lub karuzelą ze zwierzętami ulubione zabawki na ten moment. Nocki przesypia średnio po 7 godzin.
    Jutro wizyta w przychodni to dowiem się ile waży dokładnie i czy dobrze przybiera. Z drugiej strony kupki są co jakieś 2 dni, ale problemów z brzuszkiem nie ma, gazy ładnie idą, czyli właściwie cały pokarm jest używany przez organizm 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2023, 14:56

  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogą być już świadome, moja od prawie właśnie 6 tego ma świadome uśmiechy 😄
    Jeżeli chodzi o jelita to większość lekarzy mówi że po 3 miesiącu lepiej już pracują i mniej boli brzuszek 😊
    Ja jestem KP, ale zaczęły się upały więc dzieci potrzebują więcej po prostu pić, moja w dzień pije co godzinę, jak się schładza to wydłuża przerwy, zobacz może to jest powod

    Agunieszka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 2 lipca 2023, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozale sie Wam trochę dziewczyny… jestem załamana tym ze 8 tygodni po porodzie nadal mam krwawienia, nie ustały nawet na moment, a od wczoraj nawet są silniejsze :( oczywiście tu nie ma żadnego badania ginekologicznego po 6 tygodniach, zgłaszałam sprawę położnej to twierdziła, ze to normalne… jak mowię ze sie martwię to powiedziała ze mam iść do lekarza rodzinnego 🤦🏼‍♀️ bardzo sie martwię, naczytałam sie w internecie o krwotokach a nawet sepsie… Mam kawałek do Oslo, do tego z dwójka dzieci taka podróż to będzie wyzwanie, ale trudno zadzwonie jutro do polskiego ginekologa moze on mnie przyjmie prywatne, bo juz mam same czarne myśli 😔

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 2 lipca 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 7 tygodniu i ginekologa i jeszcze delikatnie krawilam, sprawdzil, wszystko było ok. Weszłam na antykoncepcje jednoskładnikowa, więc krwawię po dziś dzień, czyli prawie 10tygodni od porodu, rozumiem Cię, bo to męczące. Jedz do jakiegoś lekarza nawet prywatnie, niech zrobi Ci USG i sprawdzi czy nic tam nie zostało np. z łożyska. Może to być po prostu jeszcze dnie wyrównana gospodarka hormonalna, nie ma co zakładać samych złych rzeczy od razu 😊

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 2 lipca 2023, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie. Po cc miałam plamienia nawet po 6 tygodniach. wszystko sprawdzone i jest ok. Podobno to kwestia hormonów, szczególnie przy kp. Zaczęłam brać tabletki anty i do tego mniej karmię i zaczął mi się okres (chyba, bo jakoś inaczej niż przed ciążą). Ogólnie cały czas coś leci.
    Ale jeśli mocno krwawisz to warto sprawdzić

    Mvada lubi tę wiadomość

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 4 lipca 2023, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O no to widzę ze nie jestem sama 🙈 jest to okropnie uciążliwe szczególnie przy tych upałach, nosz ile można 🤦🏼‍♀️ dla swojej psychiki i świetego spokoju sprawdzę to, ale póki co nie znalazłam żadnego lekarza 🤦🏼‍♀️ wszyscy na urlopach a terminy bardzo odległe. Co śmieszniej po 15, jak nie znalazłam żadnego lekarza prywatnie, postanowiłam zadzwonić do szpitala w którym rodziłam, a tam info ze po 13 nie odbierają telefonu 🤷‍♀️ jakbyście kiedyś narzekali na opiekę medyczna w Polsce to pomyślcie o mnie, tu jest dużo gorzej 🤣

    Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 4 lipca 2023, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas co do służby to szacunku do drugiego człowieka strasznie brakuje 😅
    Co racja to racja upały nie pomagają, ale już jak minęło te 10 tygodni prawie to chociaż korzystam czasem już z tamponem, bo ostatnio na spacerze dupę sobie za przeproszeniem odparzylam 😂

    Agunieszka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 6 lipca 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj prywatnie u lekarza, na szczęście okazało sie ze to był Węgier i nie zlał moich obaw, a nawet potwierdził ze to nie normalne, ze nie ma kontroli po ciążowej u ginekologa.

    Dobrze, ze intuicja mnie nie zawiodła, zostało 2,5 cm łożyska 😒 od razu zadzwonił do mojego szpitala, ze maja mnie natychmiast przyjac. Miałam zabieg łyżeczkowania, ale nie wszystko udało jej sie usunąć, został 1 cm. Dostałam tabletki poronne do domu i mam czekać. Jak sie nie oczyści to operacja. Nie mam slow na to wszystko :(

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 6 lipca 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo współczuję. Oby się samo oczyściło ✊.
    Rzeczywiście słabo, że nie ma tej wizyty po połogu.

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 6 lipca 2023, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra, dobrze że jest ta intuicja i rozwaga i człowiek ufa samemu sobie..
    Oby wszystko się ładnie oczyściło 😊

    age.png
‹‹ 98 99 100 101 102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ