X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Anusias Autorytet
    Postów: 321 138

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, czy Wasze dzieciątka podczas ząbkowania, miały regres snu dziennie - nocny? Olaf od 3 tygodni mało śpi w dzień a w nocy budzi się co 1-2 h dziś np. zasnął o 24tej, budził się co 2 h i nie śpi już od 6:00, mamy 10:30. Jestem już na skraju wytrzymałości fizycznej z moim starym. Nie wiem, czy to zęby, dwie dolne jedynki już przebiły się, ale ma czerwone u góry dziąsła. Zasypiał tylko przy cycu, ale teraz nawet cyc nie działa. W ogóle nie wiem jak go nauczyć samodzielnego zasypiania.

    kilka cykli na dupku
    HSG drożne
    od marzec 2017 stymulacja z Clo i Pregnylem
    kwiecieć 2017 bez wspomagaczy
    dxom3e5e3askkvtc.png[/url]
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusias, moje dziecko nie miało regresu snu, bo nie miało czego. Takie spanie u nas w normie. Ale przy ząbkowaniu jak najbardziej może tak być. No i to co bardzo wpływa na sen dzieci to coraz większą mobilność.

    Anusias lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusias. Moj syn od poczatku 5 m.z. budzi sie co 1,5-2h, a zębów nie mamy. Ostatnio tez sypia mniej w dzien. Wytrzymuje te 4-5h bez snu, ale nie jest przy tym szczegolnie marudny, więc stwierdzam, ze po prostu przestawil sie na dwie drzemki

    Anusias lubi tę wiadomość

  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusias wrote:
    Cześć Dziewczyny, czy Wasze dzieciątka podczas ząbkowania, miały regres snu dziennie - nocny? Olaf od 3 tygodni mało śpi w dzień a w nocy budzi się co 1-2 h dziś np. zasnął o 24tej, budził się co 2 h i nie śpi już od 6:00, mamy 10:30. Jestem już na skraju wytrzymałości fizycznej z moim starym. Nie wiem, czy to zęby, dwie dolne jedynki już przebiły się, ale ma czerwone u góry dziąsła. Zasypiał tylko przy cycu, ale teraz nawet cyc nie działa. W ogóle nie wiem jak go nauczyć samodzielnego zasypiania.


    Moja ma nadal regres snu (od około miesiąca), chyba ząb w natarciu bo znów potok śliny się pojawił.

    Acha - bo chyba nie pisałam. Wyszła lewa dolna jedynka, za 2-3 dni prawa, ale ta prawa jakby się cofnęła (?) kiedy opuchlizna zeszła. I teraz wychodzi na nowo. Tak więc przez chwilę miała dwa ząbki XD
    Pomyślałabym ,że mnie straszy - ale mąz i moja mama też widzieli tego ząbka i nawet stukał pod łyżeczką.

    Hoope wrote:

    Psychika to jedno, też uważam, że ma znaczenie ale dużo większe według mnie to dobranie biologiczne.

    Gdyby psychika była tak decydująca, w ciążę nie zachodziłyby ofiary gwałtu albo w trakcie wojny. A zachodzą. Natura ma więcej do powiedzenia niż byśmy chcieli. Np. po wojnach jest największy przyrost naturalny.

    Ja nie twierdzę, że psychika jest decydująca. Twierdzę, że są osoby, u których to ciągłe napięcie MOŻE blokować ciążę. A piszę tak dlatego, że słyszałam od wielu osób, że czegoś takiego nie ma, że to jest niemożliwe itd.

    Gwałt czy wojna to trochę inny rodzaj stresu, do tego strach - czegoś bardzo nie chcemy. Też spotkałam się z opinią że w czasie wojny czy klęsk żywiołowych płodność wzrasta, żeby zapewnić przetrwanie gatunkowi.

    A w przypadku starań o dziecko - chcemy czegoś tak bardzo, a nie możemy tego mieć. Trochę inne mechanizmy działają w głowie, nie ma strachu, jest wielkie pragnienie czegoś.


    Katy wrote:

    Patrzcie co zostało z naszego balwana :(

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/288a43fa2284.jpg

    To sie zdazylam nacieszyc zima...


    Nasz dwa razy ucierpiał, stawialiśmy go w zeszłym tygodniu jak pierwszy śnieg nasypało, potem przyszło ocieplenie na 2 czy 3 dni, był w opłakanym stanie, stracił głowę. Teraz drugie podejście zimy, mąż go naprawił, trochę skuło go lodem a dziś znów leży XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 12:19

    kattalinna, Katy lubią tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S. dzięki, recenzja pierwsza klasa :) o której ten Twój Łobuziak wstaje, że po 6 już filmik wrzucasz?

    Basia najlepszego :)

    Starania latami zapewne potrafią wykończyć.
    Katalina, 32 miesiące? Nie dziwie się, że się załamałaś. Cudownie, że jest Ania :)
    Bebercia, sporo przeszliście, żeby mieć kolejne dziecko.

    Ja po poronieniu byłam zajechana psychicznie i bardzo się obwiniałam za to co się stało. Pech chciała, że akurat pojechaliśmy na weekend odwiedzić znajomych, jak wracaliśmy wiedziałam, że coś jest nie tak, od razu pojechaliśmy do szpitala. Wiele bym zrobiła, żeby wymazać z pamięci tamtą noc jak z horroru. Do dzisiaj mam wyrzuty, że zamiast siedzieć na d. zachciało mi się jeździć.
    Psycholog powiedziała mi, że jestem w takim stanie, że mam nie zachodzić teraz w ciąże, lekarz po 1,5 miesiąca powiedział, żebyśmy się starali i tak 3 mies po poronieniu zaszłam w kolejna ciąże (2 cykl), a rok i 2 dni po urodziła się Zuzia.
    Dla mnie najgorsze co mogło być to odkładać starania i zajście w ciąże. Każdej dziewczynie po poronieniu mogę powiedzieć, że jak tylko lekarz pozwoli i czuję się gotowa, to żeby starać się.

    Moja coś ostatnio słabo je inne rzeczy niż mleko, zje klika łyżeczek obiadku, czy owocu i nie chce. Mleko na spanie, a potem muszę jej wciskać na raty.

    Patk, kattalinna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy 44 kg to chyba w gimnazjum ważyłam. Po około 25-26 rż widzę, że przemiana materii już nie ta i łatwiej przytyć. Ostatnio oddałam sąsiadki wnuczce (lat 14) spódniczkę, którą nosiłam na studiach, na nią jest teraz dobra, więc byłam szprycha, zostały tylko zdjęcia XD Spódnice trzymałam w szafie nie wiem po co, chyba z sentymentu, albo liczyłam, że jeszcze wcisnę się w nią :D

    Hoope lubi tę wiadomość

  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim.

    Baśka dziś właśnie 8 miesięcy kończy... straszne. A ja za 3 dni 35 lat. Jestem w psychicznej ruinie :P niby ciągle o sobie mówiłam że już mam 35 żeby się oswoić ale jak nadchodzi ten dzień to jakoś ciężko XD jak żyć?!

    W ogóle jak zrobić zupę bez soli? Próbuje Baśce zrobić ale syf taki że szok. A jak jej dam tą naszą to już je...

    Idę pogrążyć się w rozpaczy nad zbliżającym się 19 stycznia... I jeszcze nad Katy ze biedne dziecię niedojada I wkurza innych XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 12:33

    kattalinna, Katy lubią tę wiadomość

  • Anusias Autorytet
    Postów: 321 138

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Katalina,Kwiatowa, Tanda Olaf jak się urodził budził się co 1,5 - 2 h, później trochę lepiej oprócz skoków rozwojowych a teraz takie jazdy noc w noc

    kilka cykli na dupku
    HSG drożne
    od marzec 2017 stymulacja z Clo i Pregnylem
    kwiecieć 2017 bez wspomagaczy
    dxom3e5e3askkvtc.png[/url]
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dalej korzystamy
    Mimo pobudek a zębów skoków nie mamy
    Mimo słabego jedzenia
    I niejedzenia innych posiłków
    Mimo histerii dwulatka i humorkow Patryczka
    Czasem tak bywa z dziećmi
    Jakoś nie szukam dlaczego tak jest, zakładam że charakterek, lubię czasem miło się zaskoczyć przespana nocą i super apetytem
    gorzej zawsze może być ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 22:16

    kattalinna, Cola87, Berbecia, MajowaMamusia, D_basiula, Hoope lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest zauważalna zmiana w zachowaniu w czasie skoku czy w okresie ząbkowania.
    Inne dziecko.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, dzisiaj o 5.
    Witajcie zabki, regres snu, ogolnie wszystko XD

    Kamcia, jaka ty masz Tule?

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, zrobiłaś mi dzień :-P masz jeszcze 3 dni, ciesz się, póki jesteś po 30tce bo zaraz będziesz przed 40tką :-D wiem, że leżących się nie kopie, ale to tak poprawia humor ;-) a tak serio to te 35 urodziny mnie zabolały bardzo, chyba najgorsze dotąd. Także rozumiem...

    Która wysyła paczki paczkomatem nadając bezpośrednio w maszynie? Naprawdę nie muszę nic naklejać/ pisać na pudełku? Mój rozum spaczony pocztą polską tego nie ogarnia :-D

    Kamcia, super!

    Majowa, ja moje ciuchy oddaję siostrzenicy lat zaraz 16. I to takie w miarę aktualne ;-) w zasadzie oddaję siostrze i one się dzielą. Tylko kiedyś siostra dostawała to, co robiło się za duże a teraz za małe :-(

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w gimnazjum wazylam 47, a raz nawet 51 :o
    Domyślam sie, ze z wiekiem bedzie ciężej utrzymac wage i dlatego boje sie drugiej ciazy i tych kg, ktore mi po niej zostana :/

    Ja przejmowałam w ciuchy po starszych o ok.10lat kuzynkach xd

    Kamil ma juz druga drzemke, nie wiem co bedzie pozniej...Ale tak marudzil, ze nie moglam juz z nim wytrzymac xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, nie dalabym ci 35 lat, serio serio :D

    Ja waze teraz 64 i nie moge zrzucic, masakra.

    Teraz druga drzemka i u nas. Ech, ja padam na ryj a tu dopiero zaraz 14.

    Mysle nad ta tula, ta od 11 kg, ale czy to mi sie przyda to juz sama zaczynam watpic o.O

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pakt wszystkiego najlepszego dla Baśki! Kamcia nie fajnie że Ci źle :( mam nadzieje że jakoś to u Was się poukłada. Katy matulu ja to nie wiem kiedy tyle ważyłam :D

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Majowa, dzisiaj o 5.
    Witajcie zabki, regres snu, ogolnie wszystko XD

    Kamcia, jaka ty masz Tule?

    Haha
    Właśnie wstawiłam zdjęcie w tuli :)
    Nie wiem, normalną...nie letnią czy coś
    Kupiona w zeszłym roku więc nie jest to stary model

    J.S lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z takich historii...ja jak pracowałam kiedyś w hotelu miałam klientkę. Przyjechała z mężem z 6 tygodniowym dzidziusiem. Starała się o niego 7 lat! Badania, leczenie, diety...w momencie gdy pogodziła się z myślą że nie zostanie mamą coś zaskoczyło. Drugi przypadek to lata temu moja babcia która była pediatra zajmowała się też adopcjami. Miała porzucone bliźniaki, którym znalazła mamę. Kobieta nie mogła mieć dzieci. I rok później na wizycie u mojej babci okazało się że bliźniaki mają siostrę jeszcze :D zaszła w ciążę zaraz po adopcji :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 14:59

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bony dziewczyny ja nie wiem co robić....
    Ten mały szogun płacze jak tylko się odsune, wstane z łóżka, stoje przy szafie, on przy stole ja przy zlewie...dramat nic nie moge zrobić :( najpier jeczenie za moment płacz i histeria.
    W nocy budzi sie natychmiast jak wstaje siku, po wode, pampersa cokolwiek ....histeria.

    Cud że w dzień śpi sam.

    Nie wiem czy ja coś źle zrobiłam czy on tak ma i będzie na mnie wisiał do studiów.... :(

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu też na naszym wątku jest mama która w czasie adopcji zaszła w ciążę a adoptowala blizniaki :)

    Cola87 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, w sensie tu na majówkach? Ciekawe :-)

    Patk, najlepszego dla Baśki :-D

    Nynka, nie umiem pomóc, mogę tylko współczuć :-( czyżby Ci się trafił hnb?

    Takich dzieci poadopcyjnych jest sporo. Podwójna radość :-) w ogóle dla mnie adopcja to piękna rzecz. Mam koleżankę w pracy, która krótko przed moim zwolnieniem dostała info, że została mamą :-) dostali drugiego synka, starszy już przedszkolak. Jak się żegnała przed macierzyńskim to połowa z nas chyba ryczała :-) swoich dzieci nie mają, chyba problem jest u mojej koleżanki jakiś genetyczny bo zdaje się, że jej siostra też ma tylko adoptowane dzieci.

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 2005 2006 2007 2008 2009 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ