X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 12 września 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa ja nieraz wychodząc ze żłobka i zostawiając Adasia płakałam w aucie, a w tej ciąży to już w ogóle bo hormony szalały więc Cię doskonale rozumiem. Ale dacie radę ☺️

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 września 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoraś z Was co tu jeszcze zagląda miała cc? Może macie jakieś rady jak szybko dojść do siebie, w co się zaopatrzyć żeby lepiej się poczuć i szybciej stanąć na nogi? Zaczynam się bać 🙈

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola nie da się chyba jakoś specjalnie przygotować. Polecam kupić majtki poporodowe siateczkowe, wysokie tak żeby w rane nie uwierały. Dla mniw dochodzenia po cc to ciężka sprawa, wymioty, zawroty głowy, ale to chyba ja tak ciężko znosze znieczulenie bo z każdą znajomą co rozmawiałam to mówi ze ok i nic jej nie było. Rane przemywac i nie zaklejac,jak się zagoi dobrze contratubex maść na blizny.

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 września 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Majowa, majtki mam właśnie takie zakupione ☺️ boję się jak będzie z tym dochodzeniem do siebie, a przede wszystkim czy uda mi się wytłumaczyć Adasiowi że mama potrzebuje teraz troszkę czasu żeby dojść do siebie...

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2021, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola będzie dobrze☺ kiedy masz cc?
    Jeszcze kup sobie butelke wody z dziubkiem i pomadka do ust bo mi strasznie wysuszało. Tabletki przeciwbólowe do domu, ja juz w szpitalu nie brałam przeciwbólowych tylko dzień po dają i potem jak jest potrzeba, ale mnie okropnie po powrocie do domu głowa bolała, nie wiem czy to miało związek ze znieczuleniem.

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 17 września 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W niedzielę idę do szpitala, w poniedziałek cc. Ja kiedyś miałam po pobraniu płynu mózgowo rdzeniowego ten zespół popunkcyjny, strasznie mnie głowa bolała, mam nadzieję że tym razem nie przydarzy mi się coś takiego :/

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 września 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, Cola, to zaraz już 😄 trzymam kciuki za jak najlepszy przebieg cc i dobre samopoczucie po. Niebawem poznamy Alicję 😄

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, zaraz będziesz trzymała Alę w ramionach💕 ciekawe jak Adaś zareaguje na rodzeństwo.

    Dziewczyny pokażcie swoje dzieci, dawno ich tu nie było.
    Zuzia idzie pierwszy dzień do przedszkola☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2021, 16:51

    Wowka, kattalinna, White Innocent, Mała Matylda, Berbecia lubią tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 września 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, super dziewczyny 🥰 Lili bym nie poznała 😄

    A tu Jano sternik, wreszcie ktoś jest chętny do trzymania rumpla 😄 był bardzo dumny z siebie. Ja z niego też, moja krew, mimo, że na pierwszy rzut oka nie widać 😉
    76aff5c697b9.jpg
    A tu pierwszy raz do przedszkola
    726b958b0f82.jpg
    I siostra na urodzinach taty. Jedno z niewielu nierozmazanych zdjęć ostatnio. Agentka nauczyła się chodzić nie mając 10 miesięcy i skończył się etap bobasowania 😉
    c03268c93465.jpg

    kattalinna, MajowaMamusia, White Innocent, Mała Matylda, Berbecia lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 września 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, a Ty wracasz do pracy? Czy może już wróciłaś?

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziewczęta, ja tu myslalam, że forum umarlo a tu tyle niespodzianek mnie ominelo.

    MalaMatylda gratuluje!
    Cola moja rada, majtki soateczkowe zadna fizelina, nie podnos glowy chocby nie wiem co i nie kladz sie na brzuchu!! Poza tym prostuj plecy jak najszybciej, i urofizjoterapeuta. Ja odkladalam w koncu nie poszlam i zalowalam.

    Ja odchqczam polowe ciazy, jestem przeogromna przytylam 7kg, teraz cudem udaje mi sie wyhamowac z wagą....jest mi ciezko, czuje sie jak slon i mam straszny RLS😂🙈

    Moj przedszkolak chodził pieknie, teraz na zmiane raz idzie raz bez placzu ale stanowczo mowi mi przed sala ze on wraca ze mna do domu...20 minut dyskusji...😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2021, 09:56

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 18 września 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka ale masz śliczne te dzieci 🥰 dzięki dziewczyny za rady, Nynka właśnie mam majtki siateczkowe z canpola ☺️ u urofizjoterapeuty byłam na początku ciąży i wybieram się po połogu. a po jakim czasie miałyście pionizację?

    Wowka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 18 września 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka a jesteś już po połówkowych? Wiesz kto siedzi w brzuszku?☺️

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2021, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, ale cudne rodzeństwo💕
    Zrobiłam sobie prezent na urodziny jedno dziecko poszło do żłobka, drugie do przedszkola, a ja do pracy, combo na całego.
    Ty wracasz do pracy czy idziesz na wychowawczy?
    Mega tęsknię na naszym dotychczasowym życiem😕 Zuzia przedszkole uwielbia, ale Lili w żłobku ciężko jest😢

    Pionizacje miałam po niecałych 8h, tzn próby bo tak mnie ciągnęło na wymioty, że do rana nie dałam rady odejść od łóżka.

    Wowka lubi tę wiadomość

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 18 września 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola87 wrote:
    Dziewczyny czy ktoraś z Was co tu jeszcze zagląda miała cc? Może macie jakieś rady jak szybko dojść do siebie, w co się zaopatrzyć żeby lepiej się poczuć i szybciej stanąć na nogi? Zaczynam się bać 🙈

    Ja jestem po dwóch CC i polecam jak najszybciej zacząć się ruszać (ale bez podnoszenia głowy do góry). Jak tylko poczujesz, że wraca Ci czucie w nogach to staraj się je podciągnąć do ugięcia, jak czucie wróci bardziej to lekkie obroty na boki, tyle ile dasz radę. Mnie po pierwszej CC pionizowali po 7h, ale wcześniej leżałam jak kłoda, bo nikt mi nie powiedział, że mogę zacząć się ruszać wcześniej. Wstać wstałam, pod prysznic poszłam, ale był to duży wysiłek. Po drugiej CC jak przyszli mnie pionizować (po 6h) to ja już sobie leżałam na boku (co wg mnie jest trudniejsze niż dźwignięcie do siadu już później), więc wstałam, wskoczyłam w klapki i poszłam pod prysznic. Pielęgniarka stwierdziła, że nic tu po niej 😉 i ja akurat polecam leżenie na brzuchu. Może nie w pierwszych dobach, ale też jak najszybciej. I dotykanie blizny, szczypanie, później masowanie. Aha! I ważne przy pionizowaniu, żeby faktycznie się spionizować, tj. nie chodzi o samo stanięcie na nogi, ale o to żeby się wyprostować. Blizna będzie ciągnęła, ale to naprawdę pomaga w szybkim dojściu do siebie. Nie będziesz chodziła jak staruszka przez miesiąc później ☺️ będzie dobrze 🤞🏻

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 18 września 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie dziewczyny ☺️ będę starała się robić jak piszecie, mam nadzieję że dam radę. Już się mega źle czuje w końcówce tej ciąży i już bym chciała być po...ale tego po też się boje 🙈

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Ninka83 Ekspertka
    Postów: 162 252

    Wysłany: 18 września 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! Jakie cudne dzieci!
    Majowa, Zuzia piękna dziewczynka 🤩 Lili również i jaka już duża!

    Wowka, Jano śliczny chłopczyk a Jula jak laleczka 🤩 juz chodzi?! Woow sprytna dziewczynka!

    Cola, podpisuję się pod tym co napisała White Innocent, jak tylko znieczulenie będzie cię puszczać to zacznij ruszać nogami. Ja miałam pionizację po pierwszej cesarce po 24h 😲 (18 lat temu) to było coś strasznego dla mnie, w ogóle nie byłam przygotowana na cc i zle to wspominam. Druga cesarka to bajka w porównaniu do pierwszej a trzecia to poezja 😂 po drugiej pionizację miałam po 6h i pielęgniarka pomogła mi wstać a po trzeciej równiez po 6h wstałam sama i chodzilam normalnie, jedynie co to cewnik mi przeszkadzał. Przede wszystkim z doświadczenia powiem Ci ze nastawienie jest bardzo ważne. Nie bój się bo to nic strasznego, nie cackaj się ze sobą tylko staraj się szybko wrócić do formy, ruszaj się w miarę możliwości, oczywiście nie ponad siły ale pamiętaj, że im więcej ruchu tym szybszy powrót do formy 😊 będzie dobrze! Pomysl, że już za chwilę Ala będzie w twoich ramionach 🥰 trzymam kciuki 😘 Daj nam znać po i pokaz nam Alicję 🤩 my tu wszystkie będziemy czekać 😊

    Wowka lubi tę wiadomość

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 18 września 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny 🥰 na razie wrzucam też mojego przedszkolaka ☺️ zapisaliśmy go na zajęcia takie z udziałem rodzica, ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Na zdjęciu dumny bo dostał medal, naklejkę od trenera 😁
    f546927a5f75.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2021, 22:16

    MajowaMamusia, kattalinna, Mała Matylda, Wowka, Berbecia lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 19 września 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh dziewczyny dziś Adaś wstał z kaszelkiem, jakiś mały latarek też ma :( zostawiamy go w domu ale ja już mam stres jak to będzie :( staram się być dobrej myśli, że zanim wrócimy to mu minie i się nie rozkręci bardziej. A jutro melduje się że zdjęciem Ali 🥰

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 września 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola ja też po cesarce. Jak tylko zaczęłam czuć nogi to się ruszalam. Pionizacja po 16 h ale tylko dlatego że CC było o północy i potem nie było łóżka dla mnie. Ale jak kazali wstać to wstałam bez żadnego problemu i poszłam z pielęgniarka pod prysznic. Potem dużo chodziłam bo toalety byly na korytarzu no i musiałam co 3 h iść po mleko do dyżurki na końcu korytarza (nie karmiłam piersią). Zupełnie nic mi nie było, żadnych dolegliwości oprócz oczywiscie ciągnącej blizny. Po tygodniu nie pamiętałam że byłam w ciąży :) najgorsze w tym wszystkim dla mnie były zastrzyki w brzuch na krzepnięcie, o tym nie wiedziałam że daja i był to dla mnie wielki stres :p

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 2955 2956 2957 2958 2959 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ