X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 240 246

    Wysłany: 30 kwietnia, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Pogoda znowu letnia i walczę z migreną 😵‍💫ile ja bym dała za moje tabletki 😞 w majówkę robimy objazd po rodzinie i znajomych, bo pewnie to będzie tyle na najbliższy czas. Tu grill, tam kawka i ciasto, coś czuję że w tydz na biorę kilka kg 😂Dwie z trzech ważnych spraw załatwione💪

    KiNiAW, Bożena, Izulek21, legusta lubią tę wiadomość

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1507 1346

    Wysłany: 30 kwietnia, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenayna wrote:
    Dziewczyny dzisiaj ja mam jakąś huśtawkę hormonów...
    Mąż mnie rano dopadł, ale czułam się cała jakaś obolała w środku, nie mogłam się totalnie zrelaksować ... A później się rozpłakałam, że jak ja mam tamtędy dziecko wypchać 🫣 A cesarki boję się jeszcze bardziej... 😶

    Już tak bym chciała mieć to za sobą...
    Naczytałam się o tym wywoływaniu porodu i jeszcze więcej stresu i nerwów, wydaje mi się to bez sensu w moim przypadku... napisałam do doktora, ale cisza... może urlop na majówkę. Oszaleje chyba. Żyje nadzieja, że młody się sam pospieszy do poniedziałku. Wczoraj pomyłam okna w domu... dzisiaj jakiś długi spacer. Może coś się ruszy...



    No próbuj czego tam możesz żeby przyspieszyc sama dobry pomysł z tym myciem okien i seksem no ale jak masz nie czuć satysfakcji i później być obolała to nic na siłę. Może faktycznie sam zechce wyjść wcześniej beż wywoływania nie stresuj się bo to będzie hamowało wszystko 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia, 12:55

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1306 857

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenayna wrote:
    Dziewczyny dzisiaj ja mam jakąś huśtawkę hormonów...
    Mąż mnie rano dopadł, ale czułam się cała jakaś obolała w środku, nie mogłam się totalnie zrelaksować ... A później się rozpłakałam, że jak ja mam tamtędy dziecko wypchać 🫣 A cesarki boję się jeszcze bardziej... 😶

    Już tak bym chciała mieć to za sobą...
    Naczytałam się o tym wywoływaniu porodu i jeszcze więcej stresu i nerwów, wydaje mi się to bez sensu w moim przypadku... napisałam do doktora, ale cisza... może urlop na majówkę. Oszaleje chyba. Żyje nadzieja, że młody się sam pospieszy do poniedziałku. Wczoraj pomyłam okna w domu... dzisiaj jakiś długi spacer. Może coś się ruszy...
    Nie martw się, im bliżej tym każda z nas się bardziej boli... Ja się boje porodu i takiego i takiego... Cesarkę znam, wiem jaki to ból.... Chciałam ją mieć a później stwierdziłam, że spróbuję naturalnie 🙈 teraz niby przez tą Blizne nie mogę i mam skierowanie.... Ale boje się cholernie co to będzie 🤦 i też na zmianę w to płacze a to warcze na wszystkich, jestem totalnie zmęczona bo spać też nie mogę za bardzo:(

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1306 857

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika.a wrote:
    Dzień dobry,
    Pogoda znowu letnia i walczę z migreną 😵‍💫ile ja bym dała za moje tabletki 😞 w majówkę robimy objazd po rodzinie i znajomych, bo pewnie to będzie tyle na najbliższy czas. Tu grill, tam kawka i ciasto, coś czuję że w tydz na biorę kilka kg 😂Dwie z trzech ważnych spraw załatwione💪
    Oj letnia letnia :) eee aż tyle kg nie nabierzesz 😁 relaks najważniejszy 😁

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1507 1346

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się śmiałam dziś do męża że przez te ryby które jem co drugi dzień to mały tak tyje 🤣🤣🤣 muszę zjeść co drugi dzień makrele w pomidorach no masakra tak za mną chodzi jak tylko jestem w sklepie to kupuję 😅 12kg na plusie mam ale nie przejmuje się tym jakoś to będzie po 😅

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 447 816

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊
    Ja to teraz mam zachciankę na arbuza. Cały arbuz starcza mi na 2 góra 3 dni 🫣 dobrze, że promocje są to Narzeczony znosi mi arbuzy do domu. Ostatnio nie mogłam spać to wstałam i o 3 w nocy jadłam arbuza w kuchni.

    Mi się waga waha ostatnio a tu +2 a tu - 1,5 kg

    hypatia92, KiNiAW, Bożena, legusta lubią tę wiadomość

  • Lenayna Przyjaciółka
    Postów: 90 185

    Wysłany: 30 kwietnia, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 😊. staram się nie myśleć za dużo, ale taki poranek dzisiaj z tych trudniejszych...
    Ale już odpaliłam kosiarkę, pranie, porządki w domu i od razu człowiekowi lepiej ;-)

    KiNiAW, Bożena lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1306 857

    Wysłany: 30 kwietnia, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Ja się śmiałam dziś do męża że przez te ryby które jem co drugi dzień to mały tak tyje 🤣🤣🤣 muszę zjeść co drugi dzień makrele w pomidorach no masakra tak za mną chodzi jak tylko jestem w sklepie to kupuję 😅 12kg na plusie mam ale nie przejmuje się tym jakoś to będzie po 😅
    Oo ja to mam fazę ale na koreczki śledziowe 🙈 ale makrele też jadłam w pomidorach mniam mniam 🤭 teraz jem sałatę w zasadzie do wszystkiego 🙈

    KiNiAW, Lenayna, Izulek21, legusta lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1306 857

    Wysłany: 30 kwietnia, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenayna wrote:
    Dzięki 😊. staram się nie myśleć za dużo, ale taki poranek dzisiaj z tych trudniejszych...
    Ale już odpaliłam kosiarkę, pranie, porządki w domu i od razu człowiekowi lepiej ;-)
    Damy radę ❤️❤️❤️

    Lenayna lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1306 857

    Wysłany: 30 kwietnia, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo truskaweczki bym zjadła.... Takie pyszne z pola.... 😋😋😋😋

    KiNiAW, Lenayna, Izulek21, legusta lubią tę wiadomość

  • Lenayna Przyjaciółka
    Postów: 90 185

    Wysłany: 30 kwietnia, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ooo truskaweczki bym zjadła.... Takie pyszne z pola.... 😋😋😋😋


    Ooo tak! Takie smakujące truskawka... a nie papierem jak te że sklepów. 🤤🤤

    KiNiAW, Izulek21, Bożena lubią tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 447 816

    Wysłany: 30 kwietnia, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam sezon letni. Wtedy zajadam się małymi, młodymi ziemniaczkami z koperkiem i kefirem, fasolką szparagową. Uwielbiam kukurydzę gotowaną, bób. Arbuzy, melony i truskawki jem na potęgę. Ciekawa jaka będzie cena czereśni w tym roku. 😅

    Bożena, hypatia92, KiNiAW, Monika.a, Lenayna lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1306 857

    Wysłany: 30 kwietnia, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    Ja uwielbiam sezon letni. Wtedy zajadam się małymi, młodymi ziemniaczkami z koperkiem i kefirem, fasolką szparagową. Uwielbiam kukurydzę gotowaną, bób. Arbuzy, melony i truskawki jem na potęgę. Ciekawa jaka będzie cena czereśni w tym roku. 😅
    Ooo ale smaka narobiłaś na jedzonko 🙈 lato jest najlepsze właśnie pod względem pyszności jakie są dostępne 😋😋😋😋

    KiNiAW, Izulek21 lubią tę wiadomość

  • Ela3 Przyjaciółka
    Postów: 101 180

    Wysłany: 30 kwietnia, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny zalamka total na.

    Jestem w 36 tydzien +3 dni, Mala wazy 3.5 kg. I obrocila sie posladkowo. Jak ciagle siedziala glowa w dół, tak teraz sie obrocila. Narmalnie sie poplakalam. Lekarz powiedzial ze cesarka najlepsza. Ale porozmawialam z nim, I umowilismy sie na probe obrucenia malej. Mam wizyte w piatek na 13.
    I teraz tak, do proby dojdzie jesli specjalista w ten dzien sie zgodzi, bo jest ryzyko pekniecia macicy ( na bliznie po poprzednim Cc) I nie kazdy lekarz sie zgodzi na probe obracania, badz co badz duzego dziecka.
    Jesli sie zgodzi, to mamy jedno podejscie, jak sie uda, 50% szans, to bedziemy umawiac sie na indukcje na 39 tydzien.
    Jesli sie nie uda, a bede chciala umowimy sie na inny dzien aby sprobowac znowu. Jesli znow sie nie uda, umawiamy cesarke na 39 tydzien.

    Wiec ogolnie zalamka. Bo (moja mama pracowala na.porodowce) wiele ciaz konczy sie cc lub porodem w ten sam dzien co obracalnie dziecka... Jestem ogolnie wykonczona emocjonalnie. Tak bardzo nie chcialam tej cesarki a wychodzi na to ze jednak bede ja miala.
    Lekarz dal mi opcje porodu posladkowego, silami naury, ale odradza go, bo ryzyko uszkodzenia dziecka jest wieksze, I ja sie z nim zgodzilam. Nie bede probowac rodzic posladkowo. Wiec albo ja obrocimy, albo bedzie cc. W najmniej optimally scenariuszu, wszystko skonczy sie w piatek. Wiec trzymajcie kciuki aby jednak młoda dala sie przekrecic.
    Aha mam 8% szansy ze młoda sama sie jwszcze obroci, wiec to nie wiele.
    Ja teraz musze posprzatac lazienke, I kuchnoe na cacy w razie czego. A jutro spotka ie z ksiedzem w sprawled slubu...

  • JJJ Autorytet
    Postów: 370 624

    Wysłany: 30 kwietnia, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    O widzisz... No to tego nie powiedzą bo są inne zalecenia 🙈 kochana a jakie gaziki kupiłaś?

    Pierwsze lepsze, które mi wyskoczyły na Gemini 😅

    Ela ciężka sprawa. Ja też mam w sobie strach, że syn się obróci głową w górę. Wiele obrotów zewnętrznych się udaje, mocne kciuki żeby tak było też w waszym przypadku!

    U mnie była dziś fizjo, okazało się że moje mięśnie dna miednicy nie są w tak złym stanie jak mi się wydawało 😅 oprócz tego porozciągała i rozmasowała mi mięśnie ud, wokół miednicy i ogółem tej okolicy, momentami było to bolesne, ale teraz czuję się wspaniale 😀 polecam bardzo jeśli macie jeszcze możliwość takiej wizyty przed porodem! Dodatkowo mam tejpy na brzuchu, jestem bardzo ciekawa czy będzie mi z nimi lżej 😀

    Sara10, Kadża lubią tę wiadomość


    Syn ❤️ 04.2021

    preg.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1507 1346

    Wysłany: 30 kwietnia, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela3 wrote:
    Hej. Dziewczyny zalamka total na.

    Jestem w 36 tydzien +3 dni, Mala wazy 3.5 kg. I obrocila sie posladkowo. Jak ciagle siedziala glowa w dół, tak teraz sie obrocila. Narmalnie sie poplakalam. Lekarz powiedzial ze cesarka najlepsza. Ale porozmawialam z nim, I umowilismy sie na probe obrucenia malej. Mam wizyte w piatek na 13.
    I teraz tak, do proby dojdzie jesli specjalista w ten dzien sie zgodzi, bo jest ryzyko pekniecia macicy ( na bliznie po poprzednim Cc) I nie kazdy lekarz sie zgodzi na probe obracania, badz co badz duzego dziecka.
    Jesli sie zgodzi, to mamy jedno podejscie, jak sie uda, 50% szans, to bedziemy umawiac sie na indukcje na 39 tydzien.
    Jesli sie nie uda, a bede chciala umowimy sie na inny dzien aby sprobowac znowu. Jesli znow sie nie uda, umawiamy cesarke na 39 tydzien.

    Wiec ogolnie zalamka. Bo (moja mama pracowala na.porodowce) wiele ciaz konczy sie cc lub porodem w ten sam dzien co obracalnie dziecka... Jestem ogolnie wykonczona emocjonalnie. Tak bardzo nie chcialam tej cesarki a wychodzi na to ze jednak bede ja miala.
    Lekarz dal mi opcje porodu posladkowego, silami naury, ale odradza go, bo ryzyko uszkodzenia dziecka jest wieksze, I ja sie z nim zgodzilam. Nie bede probowac rodzic posladkowo. Wiec albo ja obrocimy, albo bedzie cc. W najmniej optimally scenariuszu, wszystko skonczy sie w piatek. Wiec trzymajcie kciuki aby jednak młoda dala sie przekrecic.
    Aha mam 8% szansy ze młoda sama sie jwszcze obroci, wiec to nie wiele.
    Ja teraz musze posprzatac lazienke, I kuchnoe na cacy w razie czego. A jutro spotka ie z ksiedzem w sprawled slubu...



    O kurcze to nie ciekawie. Mój jak był poprzecznie to lekarz proponował obrot ale dopiero po skończonym 37t żeby właśnie w razie co zrobić od razu cesarkę ale dal mi ćwiczenia i nie wiem czy one coś dały czy sam stwierdził i się obrócił. Z tym że dzidzia u ciebie już trochę waży jak na ten tydzień. Ja sama mam obawy jak mój wytrzyma jeszcze ze 2tyg to może mieć 4kg i wtedy mega się będę bała naturalnego. Dziś byłam na ostatnim zastrzyku i położna mówi żeby przyjemne połączyć z pożytecznym i męża wziasc w obroty pod koniec tygodnia 😅

  • Gośka29 Autorytet
    Postów: 1446 1568

    Wysłany: 30 kwietnia, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety potwierdził się rumień zakaźny u syna 😔 mam nadzieję, że małej nic nie będzie 🥺

    👩'91
    👨'86
    👦 03.05.2017
    👧 10.05.2024

    DHEA-S 254,0 (95,8-511,7)
    AMH 4,79 ng/ml

    08/09.2023 - 3 lata starań
    Po 3 latach starań
    10.09 - 14dpo ⏸️
    11.09 - 15dpo beta 310 mlU/ml, progesteron 31, 9 ng/ml
    13.09 - 17dpo beta 595 mlU/ml
    15.09 - wizyta, jest pęcherzyk ciążowy ❤️
    23.09 - 26dpo beta 11571 mlU/ml
    27.09 - crl 0.38 cm
    11.10 - 1,73 cm leniuszka, widoczne ❤️
    30.10 - wizyta, niewypał - trzeba wrócić do pierwszego lekarza 😒
    03.11 - crl 5,26 cm, zdjęcie USG 3D 💗
    29.11 - płeć wciąż nieznana
    20.12 - prawdopodobnie dziewczynka 💗
    15.01 - potwierdzona dziewczynka, 500 g, szyjka zamknięta 4 cm 💪
    14.02 - wizyta, ułożenie główkowe, bardzo ruchliwa 👧
    14.03 - 1636 g 👧, 💗146, ułożenie główkowe
    11.04 - 35+0 tc 2400 g 👧
    18.04 - 36+0 tc 2560 g, ułożenie główkowe, bardzo nisko

    10.05. - 39+1 tc godzina 11, 3000g, 52 cm 👧❤️
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1507 1346

    Wysłany: 30 kwietnia, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gośka29 wrote:
    Niestety potwierdził się rumień zakaźny u syna 😔 mam nadzieję, że małej nic nie będzie 🥺


    Gosia na tym etapie to chyba nie jest groźne dla ciąży 1 trymestr najgorszy nie stresuj się 😊

    Patrycja_Pata lubi tę wiadomość

  • Sara10 Ekspertka
    Postów: 172 295

    Wysłany: 30 kwietnia, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gośka29 wrote:
    Niestety potwierdził się rumień zakaźny u syna 😔 mam nadzieję, że małej nic nie będzie 🥺

    Och strasznie mi przykro. Rozumiem, że teraz odczuwasz duży strach o zdrowie córeczki. Kontaktowałaś się może z ginekologiem? Dał Ci jakieś zalecenia?

  • Gośka29 Autorytet
    Postów: 1446 1568

    Wysłany: 30 kwietnia, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Och strasznie mi przykro. Rozumiem, że teraz odczuwasz duży strach o zdrowie córeczki. Kontaktowałaś się może z ginekologiem? Dał Ci jakieś zalecenia?

    W sumie nie kontaktowałam się jeszcze bo dopiero się sama dowiedzialam. Mój ginekolog teraz na urlop poszedł i się zastanawiam czy pisać do niego.

    👩'91
    👨'86
    👦 03.05.2017
    👧 10.05.2024

    DHEA-S 254,0 (95,8-511,7)
    AMH 4,79 ng/ml

    08/09.2023 - 3 lata starań
    Po 3 latach starań
    10.09 - 14dpo ⏸️
    11.09 - 15dpo beta 310 mlU/ml, progesteron 31, 9 ng/ml
    13.09 - 17dpo beta 595 mlU/ml
    15.09 - wizyta, jest pęcherzyk ciążowy ❤️
    23.09 - 26dpo beta 11571 mlU/ml
    27.09 - crl 0.38 cm
    11.10 - 1,73 cm leniuszka, widoczne ❤️
    30.10 - wizyta, niewypał - trzeba wrócić do pierwszego lekarza 😒
    03.11 - crl 5,26 cm, zdjęcie USG 3D 💗
    29.11 - płeć wciąż nieznana
    20.12 - prawdopodobnie dziewczynka 💗
    15.01 - potwierdzona dziewczynka, 500 g, szyjka zamknięta 4 cm 💪
    14.02 - wizyta, ułożenie główkowe, bardzo ruchliwa 👧
    14.03 - 1636 g 👧, 💗146, ułożenie główkowe
    11.04 - 35+0 tc 2400 g 👧
    18.04 - 36+0 tc 2560 g, ułożenie główkowe, bardzo nisko

    10.05. - 39+1 tc godzina 11, 3000g, 52 cm 👧❤️
‹‹ 359 360 361 362 363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ