X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 7 maja, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika.a wrote:
    10dni później 🫣
    O matko..... To strasznie długo 😮

    Monika.a lubi tę wiadomość

  • mama_Klary Przyjaciółka
    Postów: 87 89

    Wysłany: 7 maja, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi to ja też przytyłam, ale nawet 3kg od ostatniej wizyty i boję się ile będę ważyć na sam koniec 👀🫨

    Dzisiaj miałam wizytę u anestezjologa i już chociaż tyle z głowy, jeszcze dwa tygodnie, oby szybko zleciały bo teraz nocki ciężkie już się robią ☹️ jeszcze dzisiaj ostatnia wizyta u ginekologa na 18:30 i potem tylko czekać.

    Wgl myślałam, że mi się ciężko już oddycha pod koniec tej ciąży, ale od dwóch dni mam katar i dopiero teraz mi się ciężko oddycha 😂

  • Sara10 Ekspertka
    Postów: 174 297

    Wysłany: 7 maja, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam wrażenie, że jestem bardziej obrzmiała przez ostatnie dni, ale mam nadzieję, że to woda, a nie dodatkowy tłuszcz, bo będzie co zrzucać i tak 😂
    A jak jest w połogu? Woda też się bardzo zatrzymuje?

    mama_Klary lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 7 maja, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W połogu ja byłam bardzo opuchnięta na początku.... Później to dopiero zaczynało schodzić po woli, ale to też hormony robią swoje. Ogólnie dobrze się wtedy czułam tylko strasznie nogi miał spuchnięte i ręce.... No i buzia taka pełniejsza. Ale oddychało mi się znacznie lepiej i nie miałam takiego nosa wysuszonego jak teraz🙈

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 7 maja, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_Klary wrote:
    Co do wagi to ja też przytyłam, ale nawet 3kg od ostatniej wizyty i boję się ile będę ważyć na sam koniec 👀🫨

    Dzisiaj miałam wizytę u anestezjologa i już chociaż tyle z głowy, jeszcze dwa tygodnie, oby szybko zleciały bo teraz nocki ciężkie już się robią ☹️ jeszcze dzisiaj ostatnia wizyta u ginekologa na 18:30 i potem tylko czekać.

    Wgl myślałam, że mi się ciężko już oddycha pod koniec tej ciąży, ale od dwóch dni mam katar i dopiero teraz mi się ciężko oddycha 😂
    Oo to pocieszające że nie tylko ja mam z tą waga takie przeboje 🙈 też mam katar
    ... Który już mnie wkurza bo nie mogę nosa smarkac bo wtedy mnie blizna aż rwie 🤦

    mama_Klary lubi tę wiadomość

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 7 maja, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Ja też mam wrażenie, że jestem bardziej obrzmiała przez ostatnie dni, ale mam nadzieję, że to woda, a nie dodatkowy tłuszcz, bo będzie co zrzucać i tak 😂
    A jak jest w połogu? Woda też się bardzo zatrzymuje?


    Ja nie miałam w połogu zatrzymania wody przy żadnej ciąży zobaczymy jak teraz będzie bo jak narazie nie mam popuchnietych nóg czy rąk ale chyba wolałabym to niż te dziady na pupie 😒no ale nic nie poradzę

    mama_Klary, Sara10 lubią tę wiadomość

  • Ela3 Przyjaciółka
    Postów: 101 180

    Wysłany: 7 maja, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja po wizycie u poloznej, wszystko w normie, czekac I czekac. w sobote usg... idę zaparzyc herbate ...

    mama_Klary, KiNiAW, Bożena, Gośka29, Kadża lubią tę wiadomość

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 244 347

    Wysłany: 7 maja, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Miałam jeszcze niedawno czas,że słabo mi wchodziło jedzenie…teraz z kolei mogłabym jeść na okrągło! A potem senność łapie, a to nie jest produktywne. Do terminu z usg (15 maj) kilka dosłownie dni,a do terminu z om jeszcze 2 tygodnie…ale cisza z dzianiem się jakimkolwiek u mnie. Jeszcze trochę spraw chcę pozałatwiać 🙈

    Trzymam za Was wszystkie kciuki mocno! Nie znamy dnia ani godziny…💚

    Bożena, hypatia92, Kadża, Sara10, mama_Klary lubią tę wiadomość

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 7 maja, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie bóle okresowe się załączyły już od jakiś 2h do tego nogi bola pomiędzy krokiem cały krok i plecy a po tym badaniu dużo wydzieliny zobaczymy czy coś się zacznie 😅czy poprostu tak mnie wymęczył
    gin tym badaniem i to przez to 🤔 a i brzuch cały czas twardy jak głaz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 19:34

    Ela3, Kadża, mama_Klary, Patrycja_Pata, legusta lubią tę wiadomość

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 244 347

    Wysłany: 7 maja, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Dziewczyny u mnie bóle okresowe się załączyły już od jakiś 2h do tego nogi bola pomiędzy krokiem cały krok i plecy a po tym badaniu dużo wydzieliny zobaczymy czy coś się zacznie 😅czy poprostu tak mnie wymęczył
    gin tym badaniem i to przez to 🤔 a i brzuch cały czas twardy jak głaz

    Aaaa KiNiAW może to już coś się dzieje! Z resztą od jakiegoś już czasu miewasz symptomy. Trzymam kciuki💪🏼

    KiNiAW, mama_Klary lubią tę wiadomość

  • JJJ Autorytet
    Postów: 371 631

    Wysłany: 7 maja, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedziemy do szpitala. Na wizycie wyszło mi wysokie ciśnienie i jak lekarka usłyszała, że dodatkowo od wczoraj boli mnie głowa to dała mi skierowanie. Migreny są u mnie normą, zwłaszcza przy przyjmowaniu żelaza i słabym śnie (czyli dokładnie to co ostatnio), więc moim zdaniem trochę niepotrzebna panika, no ale cóż, lepiej jechać raz za dużo niż raz za mało. Szanse na to, że będą chcieli mnie zostawić na indukcję minimalne, ale wzięliśmy walizkę w razie w. Nie ma nudy w tej ciąży, oj nie ma 😅

    mama_Klary, Kadża, Patrycja_Pata, legusta lubią tę wiadomość


    Syn ❤️ 04.2021

    preg.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 7 maja, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJJ wrote:
    My jedziemy do szpitala. Na wizycie wyszło mi wysokie ciśnienie i jak lekarka usłyszała, że dodatkowo od wczoraj boli mnie głowa to dała mi skierowanie. Migreny są u mnie normą, zwłaszcza przy przyjmowaniu żelaza i słabym śnie (czyli dokładnie to co ostatnio), więc moim zdaniem trochę niepotrzebna panika, no ale cóż, lepiej jechać raz za dużo niż raz za mało. Szanse na to, że będą chcieli mnie zostawić na indukcję minimalne, ale wzięliśmy walizkę w razie w. Nie ma nudy w tej ciąży, oj nie ma 😅



    Daj koniecznie znać co powiedzą 😊

    JJJ lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 7 maja, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJJ wrote:
    My jedziemy do szpitala. Na wizycie wyszło mi wysokie ciśnienie i jak lekarka usłyszała, że dodatkowo od wczoraj boli mnie głowa to dała mi skierowanie. Migreny są u mnie normą, zwłaszcza przy przyjmowaniu żelaza i słabym śnie (czyli dokładnie to co ostatnio), więc moim zdaniem trochę niepotrzebna panika, no ale cóż, lepiej jechać raz za dużo niż raz za mało. Szanse na to, że będą chcieli mnie zostawić na indukcję minimalne, ale wzięliśmy walizkę w razie w. Nie ma nudy w tej ciąży, oj nie ma 😅
    Jejuś... Daj znać i powodzenia

    JJJ lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 7 maja, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Dziewczyny u mnie bóle okresowe się załączyły już od jakiś 2h do tego nogi bola pomiędzy krokiem cały krok i plecy a po tym badaniu dużo wydzieliny zobaczymy czy coś się zacznie 😅czy poprostu tak mnie wymęczył
    gin tym badaniem i to przez to 🤔 a i brzuch cały czas twardy jak głaz
    Ooo może coś się zadzieje w końcu? On Cię tak mocno zbadał ? 😮

  • hypatia92 Autorytet
    Postów: 488 940

    Wysłany: 7 maja, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia, JJJ powodzenia i dawajcie znać, jak tam sytuacja! 😀

    KiNiAW, JJJ lubią tę wiadomość

    21 cs 🍀

    11.09 ⏸️ beta-HCG 271,30 🙏
    29.09 (6+5) 0,89 cm, mamy ❤️
    02.11 (11+4) prenatalne: niskie ryzyka, pomiary w normie, prawdopodobnie chłopak 💙
    02.01 (20+2) połówkowe: 401 g szczęścia, płeć potwierdzona, wszystko OK 👍
    22.03 (31+5) USG III trymestru: 2183 g pulpecika, ułożenie miednicowe - czekamy, aż się obróci 🤞
    12.04 (34+5) fiknął głową w dół, 2705 g bąbelka 🌷
    10.05 (38+5) 3359 g uparciucha, czekamy! 😁

    preg.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 7 maja, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ooo może coś się zadzieje w końcu? On Cię tak mocno zbadał ? 😮



    No badanie nie należało do przyjemnych i trwało chwilę tak jakby strasznie głęboko wkładał paluchy i mocno

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 7 maja, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    No badanie nie należało do przyjemnych i trwało chwilę tak jakby strasznie głęboko wkładał paluchy i mocno
    O matko, współczuję Ci. Moja pomimo że kobieta to delikatna jest.... Ale ja to zaraz krzyczę że boli. 😂 A ostatnio strasznie tam mam wszystko obolałe 🤔🥺 dziś to nawet przykucnąć nie mogę bo mnie krocze boli 🤦

    KiNiAW lubi tę wiadomość

  • JJJ Autorytet
    Postów: 371 631

    Wysłany: 7 maja, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też dziś wyjątkowo mocno zbadała i chyba naruszyła czop, bo trochę wylatuje podbarwiony krwią 🤔

    KiNiAW, Kadża, Patrycja_Pata lubią tę wiadomość


    Syn ❤️ 04.2021

    preg.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 7 maja, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJJ wrote:
    Mnie też dziś wyjątkowo mocno zbadała i chyba naruszyła czop, bo trochę wylatuje podbarwiony krwią 🤔



    To może Ci coś rozkręciła 😊 chociaż po takim badaniu można krwawić uprzedzał mnie zobaczysz czy tak będzie do jutra jeśli tak to czop

  • Milena96 Autorytet
    Postów: 335 357

    Wysłany: 7 maja, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie wagi to ja się już przestałam przejmować. W 3 tygodnie przybyło mi 3kg… ale nie ukrywam że spuchłam w tym czasie więc może to ta woda po części. Teraz ten ostatni miesiąc przed porodem przeszłam na dietę lekkostrawną z przepisów Chodakowskiej. Chce trochę przystopować z przyrostem wagi i uspokoić jelita przed cesarką. Dzisiaj miałam pierwszy dzień i czuję różnicę pod tym względem zero wzdęć więc trochę ulgi.

    KiNiAW, mama_Klary, hypatia92, legusta lubią tę wiadomość

    Starania od 2022.
    Kwiecień 2023 - pierwsza wizyta w klinice. Wykryte PCOS, badania hormonalne.
    Maj 23 - HyFoSy - jajowody drożne
    Nasienie w normie.
    I cykl Aromek: owulacja podwójna z obu jajników.
    II cykl Aromek: owulacja podwójna z obu jajników.
    III cykl Aromek: owulacja była.
    IV cykl Aromek: owulacja z lewego jajnika.
    V cykl Aromek: owulacja z lewego jajnika.
    Zły wynik cytologii: ASC, LSIL. Podejrzenie CIN 1. Badanie HPV DNA i białek - wykryte HPV typ 56, CinTec niestety dodatni.
    10.10.23r. - ⏸️
    11.10.23r. - beta 1527
    16.10.23r. - beta 8418
    17.10.23r. Kolposkopia i wycinki.
    30.10. 23r. CRL 1,55cm, ❤️ 155/min, wynik kolposkopii nienajgorszy, biopsja dobra.
    20.11.23r. CRL 4,44cm, ❤️ 164/min.
    8.12.23r. CRL 7cm, ❤️ 158/min.
    18.12.23r. Synek ❤️
    15.01. 24r. 311 gram bobasa
    19.02.24r. 700 gram chłopca ❤️
    19.03.24r. 1300gram ❤️
    15.04.24r. 2 kg ❤️
    6.05.24r. 2,5kg ❤️
‹‹ 374 375 376 377 378 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ