X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Heja_Warszawa Znajoma
    Postów: 17 31

    Wysłany: 8 maja, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin mówi, że kolejny poród jest prasie zawsze łatwiejszy Bo wszystko jest bardziej rozluźnione w środku. Także chyba nie będzie tak źle z tymi 4kg ;)

  • mama_Klary Przyjaciółka
    Postów: 87 89

    Wysłany: 8 maja, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olix wrote:
    W sumie to przypadkiem się dowiedziałam z forum na FB tego szpitala, a potem potwierdziła mi sąsiadka, która pracuje w przychodni przyszpitalnej..właśnie tu też dzwonią czw-pt w tygodniu poprzedzającym poród, więc czekam cierpliwie na jutro:)

    A nie rodzisz przypadkiem na Żelaznej w Warszawie? Bo mi mignął jakiś wątek tam, ja tam będę mieć CC 😄 to trzymam kciuki, żeby termin dobry ustalili ☺️

    Co do imienia to u nas wybrane właśnie Klara, syn ostatecznie zdecydował, ale do tej pory mi jakoś ciężko przez gardło przechodzi, po urodzeniu może się przyzwyczaję 😜

    A dziecko 4kg to chyba jeszcze tak ok, dobrze że nie 6kg jak rekordzista tego roku 😃

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 8 maja, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_Klary wrote:
    A nie rodzisz przypadkiem na Żelaznej w Warszawie? Bo mi mignął jakiś wątek tam, ja tam będę mieć CC 😄 to trzymam kciuki, żeby termin dobry ustalili ☺️

    Co do imienia to u nas wybrane właśnie Klara, syn ostatecznie zdecydował, ale do tej pory mi jakoś ciężko przez gardło przechodzi, po urodzeniu może się przyzwyczaję 😜

    A dziecko 4kg to chyba jeszcze tak ok, dobrze że nie 6kg jak rekordzista tego roku 😃


    Dla mnie było by ok 4kg gdybym była wyższa może a tak mam 158cm i jak narazie syn 7 lat temu mial 3330i było ok a ten tydzień temu miał już prawie tyle więc napewno będzie większy

    mama_Klary lubi tę wiadomość

  • Olix Przyjaciółka
    Postów: 106 144

    Wysłany: 8 maja, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_Klary wrote:
    A nie rodzisz przypadkiem na Żelaznej w Warszawie? Bo mi mignął jakiś wątek tam, ja tam będę mieć CC 😄 to trzymam kciuki, żeby termin dobry ustalili ☺️

    Co do imienia to u nas wybrane właśnie Klara, syn ostatecznie zdecydował, ale do tej pory mi jakoś ciężko przez gardło przechodzi, po urodzeniu może się przyzwyczaję 😜

    A dziecko 4kg to chyba jeszcze tak ok, dobrze że nie 6kg jak rekordzista tego roku 😃


    Tak właśnie tam ;)

    mama_Klary lubi tę wiadomość

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;10053;96/st/20240518/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/8f60/preg.png
  • Trzydziescisześć Przyjaciółka
    Postów: 66 130

    Wysłany: 8 maja, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Oo widzę że razem do szpitala 13go idziemy:)
    Ja też idę 13-go do szpitala a cc 14☺️

    Sara10 lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 453 828

    Wysłany: 8 maja, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Nie jestem w stanie nadrobić wszystkiego ale coś tam poczytałam. Wierzę, że jest Wam ciężko na końcówce. Na szczęście już bliżej niż dalej! Trzymam za Was kciuki ✊

    My dzisiaj po pierwszej wizycie u neonatologa. Wszystko dobrze, młody zdrów jak ryba. Przybiera ładnie na wadze. Odciągam mleko i karmimy się z butelki. Także w razie w Tata może zostać małych i sobie poradzą ☺️

    Troszkę miałam lekkie załamanie na początku, bo z Babcia bez zmian a wręcz jest gorzej. Lekarze mówią, że mamy się szykować na najgorsze. Jadę ją jutro odwiedzić. Jakoś się trzymam, jest już lepiej. Partner mnie bardzo wspiera.

    KiNiAW, mama_Klary lubią tę wiadomość

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 8 maja, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    Hej dziewczyny. Nie jestem w stanie nadrobić wszystkiego ale coś tam poczytałam. Wierzę, że jest Wam ciężko na końcówce. Na szczęście już bliżej niż dalej! Trzymam za Was kciuki ✊

    My dzisiaj po pierwszej wizycie u neonatologa. Wszystko dobrze, młody zdrów jak ryba. Przybiera ładnie na wadze. Odciągam mleko i karmimy się z butelki. Także w razie w Tata może zostać małych i sobie poradzą ☺️

    Troszkę miałam lekkie załamanie na początku, bo z Babcia bez zmian a wręcz jest gorzej. Lekarze mówią, że mamy się szykować na najgorsze. Jadę ją jutro odwiedzić. Jakoś się trzymam, jest już lepiej. Partner mnie bardzo wspiera.


    Współczuję Ci z powodu babci przechodziłam to samo 2 lata temu z tatą najważniejsze żebyś Ty się nie denwowala za dużo bo maluszek wyczuje ze jesteś w stresie.

    Izulek21 lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 8 maja, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Ma ktg zero skurczy, nic się nie dzieje, szyjka 3.8 cm dluga. Maluch waży 3370g .... Czekamy do 13go i do szpitala. Ale... Owinięty jest pępowina wokół szyi:(

    Ela3, Ilciak33 lubią tę wiadomość

  • Kadża Autorytet
    Postów: 566 702

    Wysłany: 8 maja, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ja po wizycie. Ma ktg zero skurczy, nic się nie dzieje, szyjka 3.8 cm dluga. Maluch waży 3370g .... Czekamy do 13go i do szpitala. Ale... Owinięty jest pępowina wokół szyi:(
    Bożena nie stresuj się moja też była i lekarz mówił że jak przepływy sa to się nie martwić a skoro nie reagują u ciebie na już w sesie cc czy coś to pewnie są i lekarz ogarnia. Dziecko podobno często się owija i lekarz nawet o tym nie mówi. Kochana będzie dobrze !
    Izulek21 jak długo tak zamierzasz karmić ? Ściągasz pokarm tuż przed jedzeniem dziecka ??

    age.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 8 maja, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ja po wizycie. Ma ktg zero skurczy, nic się nie dzieje, szyjka 3.8 cm dluga. Maluch waży 3370g .... Czekamy do 13go i do szpitala. Ale... Owinięty jest pępowina wokół szyi:(


    Kochana moja dwójka wcześniejszych przy porodzie byli owinięci pępowina i wszystko było ok. Nie stresuj się a nie zleciła Ci usg jeszcze żeby sprawdzać do 13??
    Piekna waga 😊😘

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 8 maja, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Kochana moja dwójka wcześniejszych przy porodzie byli owinięci pępowina i wszystko było ok. Nie stresuj się a nie zleciła Ci usg jeszcze żeby sprawdzać do 13??
    Piekna waga 😊😘
    Nie, właśnie nic nie zleciła bo dziś wszystko idealnie wyszło, nawet ktg. Mówiłaś że niby to nie przeszkadza, problem mógłby pojawić się dopiero przy porodzie naturalnym... Mówiła, że jak coś by się zadziało, jakieś słabsze ruchy to mam po prostu jechać już do szpitala.... Strasznie się tym zmartwiłam :( boje się że coś mu się stanie. Chociaż przepływy są dobre, łożysko też wydolne.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 8 maja, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    Bożena nie stresuj się moja też była i lekarz mówił że jak przepływy sa to się nie martwić a skoro nie reagują u ciebie na już w sesie cc czy coś to pewnie są i lekarz ogarnia. Dziecko podobno często się owija i lekarz nawet o tym nie mówi. Kochana będzie dobrze !
    Izulek21 jak długo tak zamierzasz karmić ? Ściągasz pokarm tuż przed jedzeniem dziecka ??
    Wszystko jest właśnie w normie, książkowe. Tylko ta pępowina :(
    Strasznie się tym zmartwiłam.

  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 571 653

    Wysłany: 8 maja, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też urodziłam córkę, naturalnie, owiniętą dwa razy pępowiną. Była tylko trochę fioletowa :D ale to przez momencik. Teraz zdrowa i silna ;)

    KiNiAW, Bożena, Sara10, Kadża lubią tę wiadomość

    Basia - wrzesień 2018
    Gosia - maj 2024
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 8 maja, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Nie, właśnie nic nie zleciła bo dziś wszystko idealnie wyszło, nawet ktg. Mówiłaś że niby to nie przeszkadza, problem mógłby pojawić się dopiero przy porodzie naturalnym... Mówiła, że jak coś by się zadziało, jakieś słabsze ruchy to mam po prostu jechać już do szpitala.... Strasznie się tym zmartwiłam :( boje się że coś mu się stanie. Chociaż przepływy są dobre, łożysko też wydolne.


    Tak naprawdę nigdy nie wiemy czy jest owinięte musiałabym mieć usg codziennie a czasami jest tak że na usg jest ok a za godzinę jest owinięte. Moje były właśnie ale nic się nie stało lekarz też mi mówił że ileś to %wszystkich ciaz jest tak owinięta i jest ok. Myśl pozytywnie a będzie dobrze 😊

    Bożena lubi tę wiadomość

  • Ela3 Przyjaciółka
    Postów: 101 180

    Wysłany: 8 maja, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozena ja na ostatnim usg pytalam o owonieta pepowine, I mi powiedzieli ze wiekszosc dzieci jest owinieta, I ze to nic nie szkodzi, bo tam nie ma przeciez powietrza I one nie oddychaja, wiec to I'm nic nie szkodzi, I sie o tym nie mowi bo kobiety sie stresuja a z medycznego punktu widzenia, nie ma czym.. Nie martw sie kochana

    KiNiAW, mama_Klary lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 8 maja, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam dziewczyny....

    KiNiAW, Kadża lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 8 maja, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już bym na prawdę wolała być w szpitalu:( masakra to będą najdłuższe 4 dni normalnie....

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 8 maja, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Już bym na prawdę wolała być w szpitalu:( masakra to będą najdłuższe 4 dni normalnie....


    Rozumiem cię ale im więcej będziesz o tym myśleć to będzie gorzej. Gdyby to było mega groźne uwierz mi lekarka już dziś by cię skierowała do szpitala napewno by nie czekała. Zaufaj jej wie co robi a maluchowi napewno nic nie będzie 😊

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 8 maja, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Rozumiem cię ale im więcej będziesz o tym myśleć to będzie gorzej. Gdyby to było mega groźne uwierz mi lekarka już dziś by cię skierowała do szpitala napewno by nie czekała. Zaufaj jej wie co robi a maluchowi napewno nic nie będzie 😊
    Wiem, staram się jakoś uspokoić myśli.

    KiNiAW lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 453 828

    Wysłany: 8 maja, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    Bożena nie stresuj się moja też była i lekarz mówił że jak przepływy sa to się nie martwić a skoro nie reagują u ciebie na już w sesie cc czy coś to pewnie są i lekarz ogarnia. Dziecko podobno często się owija i lekarz nawet o tym nie mówi. Kochana będzie dobrze !
    Izulek21 jak długo tak zamierzasz karmić ? Ściągasz pokarm tuż przed jedzeniem dziecka ??

    Mam nadzieję, że uda mi się tak karmić jak najdłużej. Walczę o rozkręcenie laktacji takiej na porządnie.

    Kadża lubi tę wiadomość

‹‹ 376 377 378 379 380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ