X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka puszku i iinym dziewczynom życzę no chorobska w ciąży to ciezki temat zresztą tj podczas kp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 17:51

    puszek369 lubi tę wiadomość

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari0702 wrote:
    Czy wy też macie spadek apetytu ?? Już któryś dzień nie mam ochoty nic jeść ... zaglądam do tej lodówki i aż mi niedobrze nie wiem skąd mi się to wzięło do tej pory miałam apetyt nawet wzmożony ale teraz mam.wrazenie że wszystko wmuszam w siebie :(😰😰

    Ja moja droga od początku ciąży tak właśnie mam , nie dziwne że w końcu jakaś mała anemia mi się wkradła , rano zjem jedną kanapkę do obiadu około 12 potrafię nic nie zjeść lub zjem jakąś bułkę lub jogurt , od tej 12 do 14 podobnie przychodzę z dziećmi i jest podobnie , odpocznę zjem coś lub nie kolacje jem około 18.30 jeszcze ewentualnie potem zjem sobie płatki migdałów z serkiem lub jakąś kanapkę . Uważam że nie ma nic na siłę ja nie jem na przymus i nie zmuszam sie np do jedzenia nie jestem po prostu głodna , i nie potrzebuję aby tak się zapychać .

    Puszek Dużo zdrowia :-) .

    puszek369 lubi tę wiadomość

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari, co Ty mówisz... Kolejne potwierdzenie, że lekarze to debil.
    Chusy, co tam pisałaś pod poim komentarzem, że lekarz wie co robi? To właśnie masz przykład. I wybacz, ale pisząc, że szkoła rodzenia kojarzy Ci się z oddychaniem i że możesz sobie to wyczytać w necie, to ewidentnie pokazujesz nieznajomość tematu i trochę ignorancję. Nie piszę tego broń Boże żeby Cię urazić. Po prostu widzę ile się dowiaduję na szkole. Dziś np. byłam na psychoedukakcji dla matek i dowiedziałam się np. że ok 35tc jest przeskok, że kobieta przestaje tak barfxi skupiać się na ciąży, rozwoju dziecka itp. i zaczyna przygotowywać się do porodu podświadomie. Szuka informacji, rozmawia więcej na ten temat z innymi kobietami itp. Zazwyczaj większość kobiet do tego momentu chce mieć gotowa wyprawkę itd. Mam tam całe mnóstwo różnych zajęć poza typowym omawianiem przebiegu porodu, a z zajęć oddychania, o których wspominałaś jest akurat najmniej, można się zapisać na dodatkowe warsztaty parcia i oddechu. Są zajęcia z praw pacjenta, laktacji, problemów w laktacji, połogu, depresja poporodowa, psychoeduk a ja matki i osobno ojca. Fizjoterapia mdm i wiele innych, pielęgnacja dziecka, szczepienia, kąpiel i inne. Także myślę, że do dobrej szkoły warto pochodzić.

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za miesiąc idę na chrzciny do ludzi, których widuję raz na rok - długa historia, nie chce się rozpisywać. Generalnie to będzie już początek 9 miesiąca, a ja nie mam zamiaru wydawać Bóg wie jaką kasę na sukienkę. Macie pomysł gdzie mogę coś kupić nie za fortunę?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka, to piękna już waga, będziesz miała co robić :D

    Skarb, Po co oni dalej Cię trzymają w szpitalu? Coś się dzieje nowego? Tak jak dziewczyny mówią, jesteś już dosyć daleko, jeszcze chwilę i lekarz będzie już chciał krążek ściągać :)

    Menka888 lubi tę wiadomość

    gann3e3k0unlohxb.png

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula może poszukaj na OLX ? Ja na szczęście dostałam od koelżanki sukienkę, którą ona miała na naszym weselu w ciąży i byłam w niej już na 2 imprezach (mam nadzieję ,że za miesiąc wejdę w nią, bo mamy wesele dwa dni- wiec kupię jakąś na pewno, ale taką 2w1 ciążową i do karmienia, a w tej na poprawiny bym chciała zejść). Albo pomyśl o takiej 2 w 1 jak chcesz kp ;)

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Rany 1,5h wracałam w korkach do domu...
    Jednak Hela leży głowa w dół, a ja mam jakieś schizy ;) jak to ja :D
    No a co do głowy... To lekarka na nią patrzy i jej reakcja "ojej jaka duża, zawsze była taka duża?". No ja nie wiem, czy mam się martwić? W sumie wszystkie badania ok, a ta głowa zawsze przodowala, ale weź to teraz urodź... Poza tym młoda waży już prawie 2kg.

    puszek369, Szczęśliwa Mamusia, kama2784, Samari0702, slodka100, Milka1991, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktyde jesli idziesz do porodu ze swiadomoscia ze lekarz to idiota ktory nic nie wie a ty wiesz od niego lepiej to po co w ogole rodzic w szpitalu skoro mozna to zrobic w domu pod czujna opieka no nie wiem.. meza czy kolezanki ktora juz zaliczyla szkole rodzenia. Wiadomo ze zdarzaja sie lekarze bufony co nie oznacza ze sa debilami, a jak wyczuwasz takiego pajaca tak jak przy pierwszym podejsciu Samari to idziesz w druga strone. Z reszta watpie ze ten sam facet zachowywal by sie tak samo podczas faktycznego porodu bo chyba kurna po cos robia te studia medyczne.
    Fajnie ze masz zajecia z psychologii na szkole rodzenia, fajnie ze dostarczaja ci duza ilosc info, chcesz to chodz nie mowie ze nie. Jak masz za darmo i lubisz sie ruszyc z domu to nie ma sprawy. Mowie tylko ze te same info mozesz wygrzebac w necie lub zdobyc u poloznej.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy, nie mogę rodzić w domu ze względu na poprzedni poród, żadna położna się tego nie podejmie, bo w razie komplikacji mogą jej zabrać prawo do wykonywania zawodu. Ale, jeżeli się uda, czyli nie będzie np. konieczności wywoływania porodu, to jestem umówiona z położną, że przyjeżdża do mnie i większość pierwszej fazy przejdziemy w domu i pojedziemy dopiero na finał. Właśnie po to, by lekarze jak najmniej spieprzyli. I tak, uważam 80% lekarzy za nadetych bufonow, niekiedy debili (przykład z zeszłego piątku lekarz laryngolog zapisał mojej córce pulmeo, które zostało wycofane!), którym się wydaje, że jak skończyli medycynę, to są lepsi. Im więcej mam z nimi do czynienia, tym mniej szacunku mam do nich. Pewnie są jeszcze tacy z powołania, ale nie spotkałam takiego od bardzo dawna.

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, rozumiem takie podejscie i rowniez szanuje. :)

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Za miesiąc idę na chrzciny do ludzi, których widuję raz na rok - długa historia, nie chce się rozpisywać. Generalnie to będzie już początek 9 miesiąca, a ja nie mam zamiaru wydawać Bóg wie jaką kasę na sukienkę. Macie pomysł gdzie mogę coś kupić nie za fortunę?

    Paula lącze sie z toba w bólu w maju mam komunie córki. Nie moge nic na razie kupic bo pewnie na początek maja nie wejde a sukienke musze miec francja elegancja a to niestety kosztuje. No i musze wydac kupe kasy doslownie na kilka godzin.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wzięłam nospe bo przez nerwy macica mi się napina i brzuch jest tak twardy jak kamień :/

    Normalnie mam wszystkiego dosyć ! W dodatku mój mąż zamiast mnie wspierać to jescze dodatkowo mnie denerwuje no poprostu brak słów w takim tempie to ja do 36 tygodnia nie dochodzę :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 19:26

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja padam na ból pleców:( wymyśliłam sobie mycie garkow dając odpocząć zmywarce i ledwo skończyłam teraz leżę i dysze na ddodatek czuje zbliżającą się zgage. Brzuch też jakby twardszy

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha tylko nie rob prania w rzece zeby dac odpoczac pralce, wtedy dopiero beda plecy bolec :D

    Szczesliwa ledwo zywa, Szczęśliwa Mamusia, Veri, Paula_071, Milka1991 lubią tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Za miesiąc idę na chrzciny do ludzi, których widuję raz na rok - długa historia, nie chce się rozpisywać. Generalnie to będzie już początek 9 miesiąca, a ja nie mam zamiaru wydawać Bóg wie jaką kasę na sukienkę. Macie pomysł gdzie mogę coś kupić nie za fortunę?

    Może na Allegro poszukaj lub na OLX mój synek ma w Maju bierzmowanie 16 Maja , a sama nie wiem czy nie wyląduje w szpitalu ,
    kto wie kiedy urodzę chociaż ja wolałabym już do tego 16 Maja urodzić i być w domu przy synu to bardzo wazne wydarzenie , gdyż nadal nie ma Grześ świadka i nie wiem gdzie i kogo szukać :-\ .

    Samari Głowa do gory trochę z innej beczki , mój mąż taki okropny uparciuch że za nic w świcie nie chce nawet o tym słyszeć , aby jego brat cioteczny był chrzestnym dla Dominika i cały czas o to się kłócimy B-) , zamiast jakoś mnie wesprzeć to już lepiej z nim o tym nie rozmawiać .

    Samari0702 lubi tę wiadomość

  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie. Maleńka waży ok.1900g. Wyniki krwi mogą być. Śladowa ilość białka w moczu, ale do kontroli za dwa tygodnie, ciśnienie mam w normie. Co do cc czy sn. To się jeszcze okaże... Spokojnej nocy

    Oleander, puszek369, Agata :), Veri, ago91, Pani Moł, slodka100, Milka1991, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari współczuję :( połóż się, może jutro będzie lepszy dzień.

    Kupiliśmy wózek :D

    Oleander, Szczesliwa ledwo zywa, Samari0702, Pani Moł, Milka1991 lubią tę wiadomość

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po treningu, kurczę coraz ciężej hehe ale taki przyjemny wycisk był :)
    Ja mam ważną imprezę końcem kwietnia i chyba pójdę w spodniach i ładniej bluzce bo sukienkę na raz kupować to tak średnio.. a i tak pewnie bym się w niej czuła jak kulka :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 20:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny, podziwiam wasza energię i plany :) ja to.najdalej za 4.tygodnie będę już po wszystkim... zdecydowałam że nie będę więcej tracić nerwów, rozmawiałam z mamą i też jest zdania żeby jechać te 25 km bo to blisko i niech cc robi mój lekarz będę spokojna przynajmniej i w sumie racja , nie będę się denerwować i zastanawiać jak to się skończy to jednak lekarz któremu ufam na 100%

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari jeśli masz się stresować to lepiej wybierz ten szpital dalej i swojego lekarza do cc. 25km to nie jest tak daleko.
    Buc z tego lekarza niestety. Teraz w ogole rekomendacje się zmieniły i poród po cc wcale nie musi z automatu być rozwiazywany przez cc jesli odbyło się powyzej roku temu. U mnie w pracy kolegi żona po cc miala sn. W dodatku lekarz prowadzący może zasugerować cc, ale ostateczną decyzję podejmuje lekarz po przyjęciu do szpitala. Trochę absurd i raczej tylko wyjątkowi przeciwnicy cc idą tymi zaleceniami. W ogóle nawet cukrzyca ciążowa jak się okazuje wcale z automatu nie jest kwalifikacją do cc.
    A jak pytam o pomiar miednicy połoznej czy lekarza to mi odpowiadają, że dopiero mierzą podczas porodu, bo i tak zazwyczaj się miednica rozchodzi :) ehh
    Zauwazyłam też, że teraz często ustawiają cc na 39tc, nawet w prywatnym szpitalu, w ktorym ostatnio się orientowałam (ja nastawiam się na sn)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 21:34

‹‹ 1022 1023 1024 1025 1026 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ