X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Dziewczyny ja nie mam problemu z główką bo mój mały ma swoją ulubioną zabawkę która próbuje złapać więc jak za długo w jedną stronę ma głowę to poprostu ta zabawkę zaczepiam z drugiej strony łóżeczka i sam ja obraca na drugą strone:) spróbujcie z jakaś zabawka która maluszki się interesują


    Myślałam może o karuzeli ale do łóżeczka turystycznego , nie ma chyba jak za bardzo przymocować mam przy wózku taką żabkę wszak patrzy się na nią ale jakoś nie jest nią Dominik zainteresowany . Przy Ani miałam taką karuzelę ale się nie przydała wcale .

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 24 lipca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs wrote:
    Fikus jak u Ciebie z tym karmieniem? Konsultowalas się z położna?

    Bibs, dzisiaj była u nas polożna, sprawdziła piersi i przystawianie się małego i wszystko jest ok. Mówi, że widocznie takie mamy geny i dlatego mały mniej przybiera na wadze, ale mam się nie martwić, bo jest długi i chudy. Ma to pewnie po tacie, który jest wysoki, a dopóki nie poznał mojej mamy był chudzinką 😂 do tego młody już tak często nie denerwuje się przy piersi, a gdy się złości to polożna mówiła, że może wtedy już mu tak szybko mleko nie leci i to dlatego. Póki co zalecenie to karmić jak dotychczas i co tydzień sprawdzać wagę, jeżeli będzie przyrastał liniowo to oznacza, że taka jego uroda i jest ok 👌

    Zazdroszczę 9h przespanych ciągiem! Chociaż my odkąd śpimy z Tymkiem w łóżku to nie jest już tak źle, dzisiaj mieliśmy pobudki na karmienie o północy, 5 i 7 rano, więc też całkiem fajnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2019, 14:18

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Bibs, dzisiaj była u nas polożna, sprawdziła piersi i przystawianie się małego i wszystko jest ok. Mówi, że widocznie takie mamy geny i dlatego mały mniej przybiera na wadze, ale mam się nie martwić, bo jest długi i chudy. Ma to pewnie po tacie, który jest wysoki, a dopóki nie poznał mojej mamy był chudzinką 😂 do tego młody już tak często nie denerwuje się przy piersi, a gdy się złości to polożna mówiła, że może wtedy już mu tak szybko mleko nie leci i to dlatego. Póki co zalecenie to karmić jak dotychczas i co tydzień sprawdzać wagę, jeżeli będzie przyrastał liniowo to oznacza, że taka jego uroda i jest ok 👌

    Zazdroszczę 9h przespanych ciągiem! Chociaż my odkąd śpimy z Tymkiem w łóżku to nie jest już tak źle, dzisiaj mieliśmy pobudki na karmienie o północy, 5 i 7 rano, więc też całkiem fajnie :)


    Powiem Ci moja droga że mój Grześ też był drobny potem jak urósł był i jest szczupły, głupie ludzie nawet myśleli że go głodzę 😡😡😡😡😱, bo jest szczupły głupie wredne gadanie i teraz jest chłop jak dąb , ma 15 lat je aż za trzech nawet i ma prawie 170 cm wzrostu a ma 15 lat .

    Mój mały też ładnie noce mi przesypia , nie budzi się na mm tylko koło 3 nad ranem zawsze się rozbudza daję mu mm i idzie dalej spać , nie wiem tak myślę aby już Dominika nie brać na noc jak nie budzi się na mm i śpi mi tak do tej 3 nad ranem lun dłużej , ale ja tak mam że jak zasnę a mam bardzo twardy sen to że jak zapłacze to go nie usłyszę chociaż łóżeczko stoi o parę metrów w innym pokoju tuż na przeciwko naszej sypialni i nie wiem pomyślę i się zastanowię nad tym jeszcze 😊.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2019, 08:50

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 24 lipca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusiu może taką zabawkę co szelesci i można przymocowac do boku łóżeczka nawet turystycznego? Moja karuzela nadaje się do turystycznego chicco bo jest tej samej firmy ale myślę że do innych też by pasowala

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 24 lipca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też planuje zaszczepić, ale waham się czy łączyć to z 2 dawka 6w1 i pneumokokami czy odczekać z tydzień. Jak robiłyście?

    Bibs, mam ten sam problem. Od urodzenia Maks przekręca głowę na prawo i na nic zdaje się przekładanie przez sen. Niestety widać już lekkie splaszczenie, wiec od jakiegoś czasu korzystamy z takiej poduszki z dziurką (nie wiem czy to coś daje). Rozważamy też zakup poduszki HeadCare.
    Pocieszam się, że podobno największe zmiany w czaszce są między 3 a 9 miesiącem życia malucha (tak powiedziała fizjoterapeutka), więc jeszcze jest szansa na poprawę.

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Myślałam może o karuzeli ale do łóżeczka turystycznego , nie ma chyba jak za bardzo przymocować mam przy wózku taką żabkę wszak patrzy się na nią ale jakoś nie jest nią Dominik zainteresowany . Przy Ani miałam taką karuzelę ale się nie przydała wcale .

    Do lozeczka turystycznego sa specjalne karuzele np. Z firmy babyono wpisz sobie w gogle karuzela do lzoeczka turystycznego ;)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 25 lipca 2019, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sydney wrote:
    Do lozeczka turystycznego sa specjalne karuzele np. Z firmy babyono wpisz sobie w gogle karuzela do lzoeczka turystycznego ;)


    Dzięki 😉.

    Szczęśliwa ledwo żywa Dziękuję mója droga 😘😊, mam tyle tych zabawek może coś odpowiedniego znajdę 😊.

    Sydney, Szczesliwa ledwo zywa lubią tę wiadomość

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 25 lipca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Szczęśliwa ledwo żywa jaką masz karuzelkę do łóżeczka? Chciałam kupić mojej córce, ale nie mogę się zdecydować. Zależy mi na tym, żeby te melodie były znośne dla naszych uszu ;)

    My mamy chicco next to me dream w wersji niebieskiej dla chłopca, dla dziewczynek jest śliczna różowa.i polecam! Melodie są delikatne i jak się czymś zajmę to wogole ich nie slysze:P

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 25 lipca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Powiem Ci moja droga że mój Grześ też był drobny potem jak urósł był i jest szczupły, głupie ludzie nawet myśleli że go głodzę 😡😡😡😡😱, bo jest szczupły głupie wredne gadanie i teraz jest chłop jak dąb , ma 15 lat je aż za trzech nawet i ma prawie 170 cm wzrostu a ma 15 lat .

    Mam nadzieję, że mój synek też wyrośnie tak jak Twój Grześ 😁

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 25 lipca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a a propo karuzeli, może możecie polecić jakąś do normalnego łóżeczka? Nasz mały nie zasypia sam w łóżeczku, trzeba go bardzo długo usypiać, więc bierzemy go do naszego łóżka i zasypia przy piersi. Może karuzela nad łóżeczkiem by pomogła, żeby zasypiał u siebie?

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 25 lipca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus ja właśnie polecam ta chicco co pisałam o niej wczesniej

    Fikus lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 lipca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozdzielałam szczepienia, każde co tydzień.

    Ja mamy te karuzele https://www.smyk.com/tiny-love-karuzela-magiczna-z-projektorem-3w1.html

    Rudzik1, Szczęśliwa Mamusia, Fikus lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Mam nadzieję, że mój synek też wyrośnie tak jak Twój Grześ 😁

    Na pewno wyrośnie super chłopak 😁😁.

    Fikus lubi tę wiadomość

  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 26 lipca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus to super,że już lepiej z tym karmieniem. U nas z kolei Agata je mniej niż powinna bo woli w tym czasie spać. Dlatego też nie przybrała od ostatnich 2 tygodni. Wszyscy tłumacza, że za rodzicami pewnie będzie szczupła. Oby tylko potem jadła inne jedzenie bo na drugiego niejadka to ja już nie mam sił ;)

    Veri też myślałam o tej poduszce z wglebieniem, ale nie wiem czy to coś da, ona bardziej na splaszczenie potylicy jest. Co sądzisz?

    Te karuzele maja tak głośne melodyjki,że umarlego by obudziło prędzej niż niemowlę zasnęło przy niej dlatego ja traktuje jako zabawkę na czas aktywności w dzień.

    Co do szczepień to my też nigdy nie robiliśmy i nie robimy dwóch jednego dnia. Tak też zawsze radzą nam pielęgniarki w przychodni.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs wrote:
    Fikus to super,że już lepiej z tym karmieniem. U nas z kolei Agata je mniej niż powinna bo woli w tym czasie spać. Dlatego też nie przybrała od ostatnich 2 tygodni. Wszyscy tłumacza, że za rodzicami pewnie będzie szczupła. Oby tylko potem jadła inne jedzenie bo na drugiego niejadka to ja już nie mam sił ;)

    Veri też myślałam o tej poduszce z wglebieniem, ale nie wiem czy to coś da, ona bardziej na splaszczenie potylicy jest. Co sądzisz?

    Te karuzele maja tak głośne melodyjki,że umarlego by obudziło prędzej niż niemowlę zasnęło przy niej dlatego ja traktuje jako zabawkę na czas aktywności w dzień.

    Co do szczepień to my też nigdy nie robiliśmy i nie robimy dwóch jednego dnia. Tak też zawsze radzą nam pielęgniarki w przychodni.


    U mnie jest podobnie byłam w ten Piątek na szczepieniu z Dominikiem, i Pani pediatra i ta Pani co szczepi uznały wspólnie żebym za 2 tygodnie przyszła na kolejne szczepienie raz tak było przy Ani tak mialam że 4 razy była kuta, i dobrze że tak zrobiłam bo potem za 2 tygodnie mi się pochorowała, a mieliśmy wstępnie za 2 tygodnie przyjść i mam spokój ze szczepienie teraz szczepienie będzie Ania mieć jak zacznie 5 lat :-) .

    No więc mały nieźle przybrał ostatnio ważył 6400 a teraz 6700 😱😱 jest bardzo ciężki mój klocek , jak wezmę go na moją chora rękę to potem mnie pół dnia boli 😔, strach pomyśleć ile będzie ważył za te 2 tygodnie🙊🙈🙉 . Moja siostra która jest po raz pierwszy w ciąży ostatnio mi powiedziała, że będzie spory chłopak że jak dalej będzie tak rósł, to do szkoly żebym od razu go zapisała bo na przedszkolaka będzie za duży 😂😂.Niestety mały ma lekką asymetrię twarzy bo główkę kładzie na lewą stronę, i kładę pieluchy poduszki i na każde karmienie i śpi na tej poduszce , i teraz się martwię czy to mu zniknie bo niestety to widać . 3 Sierpnia idziemy na USG bioderek 9 Sierpnia na kolejne szczepienie jeszcze muszę znaleźć tego lekarza od robienia USG ciemiączka no i wizyta u kardiolog 😁, pomyślałam że jak mały będzie mieć 4 miesiące zacznę mu kaszki itp podawać 😊,ostatnio była taka sytuacja kupiłam Ani takiego pączka tam była polewa z czekolady, Ania trochę się pobrudziła i małego pobrudzila na buzi ( dotknęła go palcem ), i Dominik wiecie co zrobił tą czekoladę oblizał 😱😱 gdyż miał w kąciku ust tak Ania trochę pobrudziła go tam no w szoku byłam, nasz wielkolód nosi już ubranka 74/80 😱😱😱😱😱😱 z niektórych 68 wyrósł 🙊🙈🙉, matko kochana takie ubranka to noszą mnie więcej prawie 7-9 msc dzieci ma zaledwie 2 msc to jaki rozmiar będę mu zakładać jak będzie mieć roczek 🙊🙈🙉

  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 27 lipca 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka co z Hanią? Czytałam na kwietniowkach o waszych problemach , mam nadzieję że jest lepiej. Zdrówka dla malutkiej.

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 27 lipca 2019, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera wrote:
    Menka co z Hanią? Czytałam na kwietniowkach o waszych problemach , mam nadzieję że jest lepiej. Zdrówka dla malutkiej.

    Właśnie... pozostałe dziewczyny napiszcie chociaż w skrócie co u Was...

  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 28 lipca 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w porządku. Szymek rośnie waży prawie 6kg. Zmagamy się ciągle z problemami skórnymi. Jesteśmy na bebilon pepti przez skazę białkowa no i nie szczepimy się. :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u mnie też jest wszystko oki 😊, dziś u mnie 34 stopnie matko kochana 😱😱 dość mam tych upałów Ania na dwór tu reszta marudzi bo gorąco. Mały jest ogólnie grzeczny czasem zapłacze i po marudzi Ania podchodzi do niego i go głaszcze i całuje 😍, ale i tak szuka tylko okazji aby coś mu zrobić i mówię tłumaczę , a Ania i tak się czai . Zaczęłam dzieci do szkoły szykować, jej ile kasy już poszło i ile jeszcze pójdzie 🙊🙈🙉.

‹‹ 1301 1302 1303 1304 1305 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ